BROMAZEPAM (Sedam,Lexotan,Lectopam,Lexilium,Rekotnil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy bromazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
17
81%

Nie
2
10%

Zaszkodził
2
10%

Liczba głosów : 21

LEXOTAN (Bromazepam-Sedam)

przez accidentalbaby 24 gru 2011, 23:42
Odkopuję ten temat, ponieważ mam pytanie na temat Lexotanu. Zażywam go w dawce 2x3mg dziennie od prawie trzech tygodni i zauważyłam, że kilka razy dziennie zdarza mi się coś, co do tej pory zdarzało mi się bardzo rzadko. Nie mogę sobie przypomnieć słów. Rozmawiam, chcę użyć jakiegoś słowa, wiem, jakie znaczenie mam na myśli, ale nie mogę sobie w żaden sposób przypomnieć samego słowa. Chodzi o najbardziej podstawowe słownictwo. Wtedy wpadam w panikę, że nie mogę się wysłowić i tym trudniej jest mi sobie przypomnieć słowo. Ciągle ostatnio używam zwrotu "czekaj, mam to na końcu języka"... Czy ten lek może mieć z tym coś wspólnego?

przez Angst 31 gru 2011, 05:09
accidentalbaby napisał(a):Czy ten lek może mieć z tym coś wspólnego?

niestety jak najbardziej. To typowy skutek uzywania benzodiazepinow. Znam to przy Xanaxie..... Ale bez obaw, jak odstawisz to przejdzie ;-)

przez coma 31 gru 2011, 11:01
accidentalbaby, tak to od benzo, może to być po prostu również objawem Twojego zaburzenia, tak samo jak problemy z koncentracją itd., najlepiej to olać i się nie wkręcać ;)
coma

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez accidentalbaby 01 sty 2012, 17:50
Dzięki za odpowiedzi :) Staram się nie panikować, ale niestety zauważam naprawdę problemy z pamięci odkąd to biorę. Na ulotce jest chyba napisane tylko, że powoduje niepamięć NASTĘPCZĄ. Ten lek to jest jakaś pomyłka jednak, miał być taki super, miałam od razu poczuć się wyluzowana i w ogóle, a biorę od miesiąca i panikuję z powodu zapominania słów, gdyby mnie to nie wkurzało, to uznałabym to za bardzo zabawne... Odstawiam to po kolejnej wizycie u lekarza, bo kompletnie żadnych zmian na plus po tym nie ma.

SEDAM (Bromazepam-Lexotan)

przez macieek1977 28 lut 2012, 03:11
Witam\
Dzis poprosiłem learza o sedam 6mg, trójka juz dwa razy na dzień lub czterty sobie zapopodawałem i nic dziś dostałem 6 mg i zjadłem juz 10 tabsób ,Naoisze tak wszysystko ok pzrez dwie godzini a potem zamół i nie wiedziełamem czy na piwo isć czy posłuchać lekarza nie wiem może zakrótko taką dawka przyjmóję idę za to na piwo wiem ze to nie pomaga ale zobobaczecze jestem desperatat także zrozumncie mnie napisze jaki wrażeżenia
W MOIM MIEŚCIE JEST PARE PSYCHOGOLOGÓW ALE TAK TAK NAPRAWDE TO POPAPRANCY LUB JA IM JESTEN \
POZDRAWIAM
MACIEK

przez Michuj 28 lut 2012, 11:05
No Sedam nie jest wybitnym benzo. Xanaxowi nie dorasta do pięt...
Loża szyderców

przez milka89 29 mar 2012, 17:36
2 tygodnie temu dostałam Zomiren SR od psychiatry, ponieważ nie byłam w stanie wogóle wyjść z domu. Pomógł na półtorej tygodnia, bo od soboty zaczęły się problemy, znów lęki, ataki paniki. W poniedziałek wyszłam, ale we wtorek i w środę już nie. Taksówką musiałam dojechać do psychiatry. Dostałam Sedam 3mg i Clonazepamum 0,5 mg i do tego Velaxin ER. Velaxin ER mam zażywać codziennie, tylko podobno potrzeba kilku dni, aż zacznie działać. Sedam i Clonazepamum i Zomiren SR mam zażywać zamiennie, zobaczyć, który lepiej będzie na mnie działał. Lekarz powiedział, że moge brać nawet 3x dziennie po 2 tabletki, jak tego bede potrzebowac, ale tylko wtedy. Jestem na zwolnieniu lekarskim do wczoraj do końca tygodnia. Wczoraj zaczęłam eksperymenty z tymi lekami. Zomiren już wiem, że nie działa, więc zażyłam po południu wczoraj Clonazepamum i położyłam się spać, bo byłam strasznie zmęczona całym dniem płaczu i histerii. I dlatego nie wiem, czy Clonazepamum wogóle zadziałał, bo jak wstałam, to dalej byłam płaczliwa a sama myśl o wyjściu na ulicę była paraliżująca. Więc dziś rano zażyłam Sedam, po 40 minutach zaczęłam się dziwnie czuć, tzn. strasznie mnie otępiło, i spanikowałam, że coś mi się dzieje, zrobiło mi się niedobrze i bałam się, że coś mi się zaraz stanie. Czułam się coraz bardziej otępiała wiec położyłam się spać. Wstałam przed chwilą, minęły jakieś 4h od zażycia Sedanu i fakt zjadłam porzadny posiłek, pierwszy raz od 3 dni ( bo dotąd wogole ni moglam jesc), ale czuje się poddenerwowana, nie czuje sie uspokojona, zaraz mamy wyjsc z chlopakiem do sklepu na krótki spacer, a ja jestem przerażona. Ręcę mi się trzęsą...nie wiem, to oznacza co, że Sedam 3mg cała tabletka była za silna i dlatego mnie rozłożyła? Tylk dlaczego nie czuje sie uspokojona, tylko nadal strasznie się denerwuje i trzęsę. Zastanawiam się czy powinnam zażyć teraz, koło 18 Clonazepamum, czy nie przesadzać ( bo boję się, że się uzależnię). Możecie mi powidzieć skąd te dziwne reakcje na Sedam ( bo czytałam, że tutaj prawie wszystkim osobom pomagał odrazu), a ja się nie poczułam lepiej....co mam robić?:( W poniedziałek już muszę wyjść na zajęcia, koniecznie, a dziś czwartek, a ja nadal jestem w rozsypce.
Velaxin ER 150mg + Sedam 3mg doraźnie

przez Angst 30 mar 2012, 04:03
@milka89, nie bardzo kumam czy juz zaczelas brac Velaxin ER. Bo jesli tak, to twoje objawy raczej skutki uboczne wenlafaksyny. Sedam 3mg to raczej niewielka dawka, wiec mysle ze to nie z tego. Nawet przy podwojnej dawce nie powinnas byc zdenerwowana lecz bardziej spokojna. Sedam dziala mniej wiecej caly dzien, wiec nie bierz w tym samym dniu clonazepamu bo nie bedziesz wiedziala ktore lepiej na ciebie dziala. Chyba ze nie mozesz juz wytrzymac to wez, ale sproboj najpierw pol tabletki (=0,25mg) bo by to bylo troche za duzo na jeden dzien razem z tym sedamem. Nie obawiaj sie o uzaleznienie, przy paru dniach to nie grozi.

przez milka89 30 mar 2012, 13:06
Angst, Sedam zażyłam rano, a Velaxin dopiero koło 19, więc moje samopoucie po Sedamie nie miało nic wspólnego z Velaxinem. Za to jak zażyłm Velaxin, po pół godziny dostałam strasznego ataku paniki, potworny ból żołądka z nerwów, całą noc mnie bolał żołądek z nerwów, nie mogłam spać i teraz zażyłam Clonazepamum i trochę ból żołądka zaczyna przechodzic. Ale czuje się otumaniona, ale to chyba raczej przez to, że od rana cały czas płacze i nie mogę zatrzymać łez. Natomiast żaden z tych leków nie zrobił tak, jak Zomiren SR na początku,ze zniwelował lęk na tyle, że mogłabym wyjść. Bo nie mogę, boje się, pomimo leku, strasznie się boję. A kiedy w końcu zacznie działać ten cholerny Velaxin? Bo psychiatra mi powiedziała, że jak on zacznie działać, to już wszystko zacznie wracać do normy. I czekam na to jak na zbawienie, bo muszę w końcu zacząć chodzić na zajęcia. I chciałabym zaczać jeść. W niecałe 2 tygodnie schudłam 6kg, bo nic nie jem, nie mogę, jem tylko tyle, żeby do leku coś zjeść. Jestem już załamana :( bo tu na wszystkich Sedam super zadziałał, a na mnie nic, tylko mnie otępił, wystaszył, że zwymiotuje od tego otępienia, a pomimo tego, że długo działa, to ja po kilku godzinach dostalam takiej histerii u znajomych, ze musielismy z chlopakiem wyjsc....wiec juz nie wiem co robic:(

i strasznie sie boje tak z tymi lekami kombinowac, ze jednego dnia jeden, drugiego dnia inny, trzeciego inny, jak potrzebuje to po poludniu inny i tylko Velaxin staly. Boje sie, ze cos mi sie stanie od takiego kombinowania z lekami. No, ale psychiatra tak kazala, a to naprawde dobra psychiatrajuz mi raz pomogla i no chyba wie, co robi....

przez Angst 30 mar 2012, 22:37
milka89, po lekarstwach z grupy benzo to jest normalne ze sie czuje otumanym. Jednak dalej mysle ze twoje samopoczucie jest skutkiem ubocznym wenlafaksyny. Nawet jesli wzielas Velaxin o 19-tej, to on dalej na nastepny dzien dziala i moze spowodowac twoje ataki paniki. Dlatego ze to jest lekarswo ER tzn. o o przedłużonym działaniu! Niestety musisz miec jeszcze troche cierpliwosci, poczatek pozytywnego dzialania jest indywidualny i czasami trzeba poczekac nawet pare tygodni. Jesli Zomiren najlepiej ci pomagal przy zniwelowaniu skutkow ubocznych to popros lekarke o ten z natychmiastowym dzialaniu a nie SR.

Nie musisz sie obawiac co do kombinowania tych lekarst. Velaxin masz staly a Zomiren, Sedam i Clonazepam to leki z jednej i tej samej klasy wiec mozesz wyprobowac ktore ci najbardziej odpowiadaja. Z reszta jak skutki uboczne przejda to ich juz nie bedziesz potrzebowala. Tylko moze nie bierz w jednym dniu wiecej niz razem trzy tabletki z tych dodatkowych lekow.

SEDAM (Bromazepam-Lexotan)

przez claudu_su 19 kwi 2012, 21:19
macieek1977 napisał(a): idę za to na piwo wiem ze to nie pomaga ale zobobaczecze jestem desperatat także zrozumncie mnie napisze jaki wrażeżenia

Czy Ty żyjesz?? Serio pytam. Bromazepam i alkohol? Ja tak kiedyś zrobiłam i wylądowałam ledwo, naprawdę ledwo żywa na pogotowiu skąd od razu, po podaniu flumazenilu chyba, wysłano mnie do psychiatryka z próbą samobójczą (horror!)

przez milka89 23 kwi 2012, 19:35
potrzebuję porady.

Mianowicie jak zażywam rano 1 tabletkę Sedamu 3mg, ale po kilku godzinach już nie odczuwam działania i znów zaczynają się ataki paniki, więc jak dajmy na to, zażyję jutro przed 10 Sedam całą tabletkę, a zajęcia mam od rana do 17.30, to koło 15 mogę zażyć np. pół tabletki Sedamu 3mg?

przez Angst 23 kwi 2012, 22:48
milka89, mozesz! 4.5mg to jeszcze nie taka konska dawka, lecz mozesz sie czuc troche senna na tych zajeciach.

przez milka89 24 kwi 2012, 09:47
bo właśnie zaczynam mieć wrażenie, że 3mg już nie działa na mnie tak jak wcześniej....

Sortuj wg