DOKSEPINA (Doxepin,Doxepin Pliva)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy doksepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
16
46%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
9
26%

Liczba głosów : 35

Re: Doxepin

przez miko84 15 maja 2009, 17:52
Heheh ,"rozpalający napędzacz" ;) Trójpierścieniowce mają tę zaletę, że działają na receptor NMDA, a leki działające na ten receptor będą pewnie kolejnym krokiem w walce z depresją. W fazie testów są 3 leki-antagoniści NMDA.
miko84

przez Marzena21 05 cze 2009, 15:31
hey ja biore doxepin jedyne co to jestem troche senna ale po tygodniu to ustąpi a tak to jest ok nie nażekam na ten lek

przez Lena88 17 cze 2009, 01:24
Też brałam Doxepin przez miesiąc w szpitalu - może była jakaś zmiana na lepsze, na pewno akurat tu żadnych skutków ubocznych. W tym czasie też był Cloranxen, Sulpiryd i Hydroxyzyna i jakoś jechałam na tym. Jednak po wyjściu ze szpitala mój psychiatra od razu zmienił leki, bo wszystko mi się pogorszyło, poplątało. Miał pomóc Mirzaten-nie pomógł.
Just listen to the music of the traffic in the city
Linger on the sidewalk where the neon signs are pretty
How can you lose?

http://www.youtube.com/watch?v=JyW1smKgJF8

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 17 cze 2009, 12:32
To co Ci ostatecznie pomogło?
miko84

przez isj 17 cze 2009, 17:48
Napisała przecież kombinację, która dała jej ulgę. Zależy na co brała mirtazapinę, jeśli na depresję, to nie trafiła z lekiem i grupą leków, jeśli na lęki, to w ogóle nie trafiła, bo mirtazapina jest bardzo przeciętna w farmakoterapii przeciwlękowej. Doxepin natomiast wśród TLPD ma najmocniejsze działanie przeciwlękowe i zrównawożone receptorowo.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez kameleon1 07 wrz 2009, 02:06
Doxepin czyli Sinequan brałem dawno temu, byłem wówczas na studiach. Pierwszy dzień był koszmarny - nadwrażliwość na światło i dźwięki. Cały dzień przeleżałem w łóżku podskakując przy każdym głosie czy innym dźwięku. Do tego nagłe napady silnego lęku, także podrywające mnie z łóżka, wrażenie arytmii serca. Nie pomagały uspokajacze (oxazepam), miałem nerwy "na wierzchu". Potem mój lekarz powiedział, że drugi raz by mi tego nie dał pomimo, dobrego efektu leczniczego. Następne dni były juz bez objawów ubocznych, a po 3 tygodniach czułem się jak nowo narodzony. Wszelkie lęki minęły, miałem nawet coś w rodzaju lekkiej manii (co chyba najlepsze nie jest), ale wówczas mnie to cieszyło. Przez 2 miesiące chodziłem w tej "manii", potem było juz normalnie. Doxepin brałem około roku, schodzenie z dawek trwało blisko 3 miesiące. Przez lata miałem potem spokój...

przez Anna R. 07 wrz 2009, 10:26
Doxepin bralam ok miesiaca i byl dla mnie jak placebo. Moglam zjesc na raz kilka tabletek (czego probowalam nekana kilkumiesiecznym brakiem snu) i nic. Cale noce przewracalam sie z boku na bok. Nie doswiadczylam ani zadnych skutkow ubocznych (nawet po konskich dawkach) ani tez jego dzialania. Doslownie zadnego. Dla mnie witamina C.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez pati ;) 07 wrz 2009, 13:40
witam mam pytanie dostalam doxepin na poczatku leczenia 50 mg na noc i wzielam 2 dni zaczelo mi sie krecic w glowie i jakos dziwnie sie czuje jak pijana chodze. lekarz zmniejszyl dzisiaj dawke na 3*10mg ale möwi ze to nie mozliwe 50mg zeby bylo za duzo a jak wy mieliscie moze to bylo za duzo jak na poczatek leczenia od jakich dawek wy zaczynaliscie prosze o odpowiedz :cry: :cry: :cry:

[Dodane po edycji:]

no i jeszcze jedno ile trwaly u was ciezkie dni zanim lek zaczol dzialac u mnie jest strasznie dzisiaj leze luzku i boje sie wstac moze jutro bedzie lepiej
wszystko w zyciu ma swöj sens dlatego uwierz w siebie

przez kameleon1 08 wrz 2009, 12:04
To jest niestety straszne, że każdy reaguje tak bardzo różnie. Nie ma reguły. Jak pisałem, u mnie koszmarny był tylko pierwszy dzień, następne 3 tygodnie były jak przed leczeniem (czyli czasem napady lęku hamowane oxazepamem), a potem stan szcześliwości :).

przez pati ;) 08 wrz 2009, 13:17
dziekuje za odpowiedz dzisiaj jest tak sobie wczoraj na noc wzielam 10 mg i dzisiaj rano tez 10 mg i dalej zakrecona moze lenki troche mniejsze ale zamölka totalna ile to jeszcze bedzie trwalo to nie zycie to wegetacja pozdrawiam i bede bardzo wdzieczna za za jakiekolwiek wskazöwki :idea: :cry: :?: :idea:

przez isj 09 wrz 2009, 00:50
Doksepina działa najszybciej ze wszystkich TLPD, niestety ze skutkami ubocznymi włącznie. Dawkę 50 mg na początku leczenia oceniam jako zbyt wysoką, zwłaszcza jeśli jest to Twój pierwszy lek psychotropowy. Za tydzień-dwa będzie lepiej. Jeśli nie, cóż, nie jest to lek dla Ciebie. Wtedy zostają SSRI, polecam jednak SNRI jako leki o szerszym spektrum działania. Doksepina ma działanie przeciwlękowe i słabe antydepresyjne.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez Anna R. 09 wrz 2009, 08:30
Zgadzam sie calkowicie, jesli po dwoch tygodniach na Doxepinie sie nie polepszy, nalezy zmienic lek na inny. SNRI pewnie bylyby dobre (Ixel, Cymbalta, moze Efectin), ale moim zdaniem warto by bylo najpierw sprobowac Anafranilu. On tez ma szerokie spektrum dzialania.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez pati ;) 09 wrz 2009, 09:00
dziekuje zaodpowiedzi dzisiaj jest ...juz sama nie wiem jak sie czuje lenki jakby byly wieksze i w glowie mi sie troche kreci sprubuje wytrzymac jeszcze tydzien jak möwicie bo nie mam juz sily zmieniac pare miesiecy temu bralam lexapro ale tez sie zle czulam i lekarz zmienil na doxepine 5 mg jak mnie lenki zlapia mialam brac nawet 5 tabletek dziennie bo to male dawki i lepiej dzialaja ale teraz sie troche gorzej czulam i möj lekarz jest na urlopie i poszlam do innego lekarza no i ten dal mi 50 mg i scielo mnie z nög tak naprwde to po tej 50 ce gorzej sie czuje niz wczesniej moze to byl szok dla organizmu i nie doksepin tylko dawka mi nie sluzyla moze na 10 ce sie unormuje tylko kiedyyyyyyyy (Potem zmienil na10 mg) bede czekac tydzien jak nie bedzie lepiej to zmienie ten lek.Tylko te lenki to takie glupie czlowiek nie wie skad sie biora ja mialam kiedys problemy takie jak kazdy ma w zyciu i przetrwalam a teraz kiedy uklada sie wszystko dobrze to mnie szlak trafil a mogloby byc tak pieknie sorrki ze tak sie rozpisalam ale nie wiem juz co robic przetzymac to czy wpanice biec do lekarza bede barrrrrrrrdzo wdzieczna za pomoc i dziekuje za juz za dodane odpowiedz

przez Marzena21 15 paź 2009, 16:44
niemartw sie kochana ja rok temu zachorowałam na bardzo silną depresje nerwicowo-nerwową.Pierwszym moim lekiem jakim brałam był CILON(nikomu niepolecam po nim czułam sie okropnie myslałam że zwarjuje)odstawiłam go i w zamian lekarz przepisał mi właśnie doxepin.Napoczątki chodziłam bardzo ospała mogłabym spac 24 godziny na dobe ale po jakims czasie organizm sie przyzwyczajił i wszystko wróciło do normy :D zobaczysz to minie,doxepin jest bardzo starym i dobrym lekiem ,szybko przynosi ulge,niemartw sie ja tez myslałam ze niewyjde z tego a jednak sie udało :D wiadomo pozostało jeszcze wkrecanie(to przechodzi na samym koncu)mam tak ze cos mnie zaboli a ja juz wkrecam sobie chorobe,ale juz biore to jako zart :D 3mam za ciebie kciuki,mysl pozytywnie i niedaj sie tej chorobie

[Dodane po edycji:]

nerwicowo-lękowom miałam napisać :D przepraszam za błedy

Sortuj wg