DOKSEPINA (Doxepin,Doxepin Pliva)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy doksepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
16
46%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
9
26%

Liczba głosów : 35

przez Popiol 26 lis 2014, 05:21
Ładnie wchodzi doxa, lepiej to toleruje niż eseseraje. Empirycznie, czuje że słabiej blokuje rec. muskarynowe od amitryptyliny, która to już w dawkach 25 mg powodowała okropną suchość w ustach, doxa tak nie wysusza bardzo.
Zapytam bez ogródek, jak ja mam się wykasztanić przy dawkach rzędu 100-150 mg ? przerzucić się na otrębuski i sałatę ?
Popiol

przez miko84 26 lis 2014, 10:59
To ta blokada muskarynowa powoduje zaparcia, więc jak jest słabsza na doxie to może nie będzie tak z tym źle.
miko84

przez hashim 29 lis 2014, 10:05
działa to na Was nasennie? myślę zamiast mirty to dać?i zacząć od najmniejszych dawek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 29 lis 2014, 11:41
miko84, widzę, że zmieniałeś leki. Czyli agomelatyna się nie sprawdziła? Wydaje mi się, że dobrze, że zacząłeś od normalnych, podstawowych dawek.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Popiol 29 lis 2014, 11:48
hashim tak, działa nasennie.

-- 29 lis 2014, 11:49 --

hashim tak, działa nasennie.
Popiol

przez miko84 29 lis 2014, 12:04
elfrid nie sprawdziła się ago, możesz poczytać moją recenzję w wątku o tym leku. Stosuję początkowe dawki jak zaleciła lekarka, docelowo 60 mg paro i 60 mirty.
miko84

przez slow_down 29 lis 2014, 13:17
60mg paro? Kiedyś już 40 powodowało u Ciebie anhedonię z tego co pamiętam i niedawno pisałeś, że SSRI ją powodują - nie boisz się o to? Na moim mixie jest ok, paro uspokaja i tłumi nadmiar emocji, a miansa niweluje zamułę, jestem więc bardzo zadowolony :)
slow_down

przez miko84 29 lis 2014, 13:23
Tak pisałem bo tak było, ale to wybór mojej lekarki. Wyższa dawka bo mam ZOK, poza tym może wyższa dawka lepiej podziała na depresję, zobaczymy, może z wyższą dawką mirty będzie lepiej. Wszystko pokaże czas. Jeśli się nie sprawdzi to zobaczę co powie lekarka, ew. zapytam wtedy o wyższą dawkę samej mirty.
miko84

przez slow_down 30 lis 2014, 15:31
Ile prawdy jest w tym, że doksepina pomaga na nerwicę żołądka albo serca?
slow_down

przez Popiol 03 gru 2014, 14:25
Łeb mam ciężki po tej doxie, jakbym tam cegłe nosił. Aczkolwiek psychicznie dobrze to toleruje. Dziś dziewiąty dzień mija i jakby coś drgnęło minimalnie, ale może ot tak, frywolnie mi nastrój skoczył. Aby działanie przeciwlękowe się utrzymywało w miarę, to muszę załadować 25 mg na dzień, co skutkuje właśnie taką ciężkością głowy i zamuleniem, wydaje mi się że na razie efekt przeciwlękowy to zasługa bloku receptorów H1 i M. Ten lek jest bardziej uspakajający niż przeciwlękowy.
Wydaje mi się też, że ćmi mnie lekko serce, ale może mi sie właśnie wydaje.
Dziwne że przy odrobinę lepszym nastroju od razu mam kłopot z mokrymi dłońmi.
Poza tym, ostatnie 3 tyg. to średnio 22h na dobę spędziłem w łóżku, śpiąc, gapiąc się w ścianę lub tępo w tv. Totalna apatia, afekt przyblakły, twarz jak skała, dosłownie żadna czynność nie mogła mi sprawić choć odrobinę przyjemności czy satysfakcji. Dziś jakby ciut lepiej, zobaczymy co dalej. Zwiększę dawkę do 100mg, teraz brałem 50-75mg.
Popiol

przez Pablo5HT1 03 gru 2014, 21:08
miko84,
Sęk w tym, ze paroksetyna jest gów... przeciwdepresyjna, najbardziej przeciwdepresyjne z g(ł)ównego nurtu są fluvoksamina i wenlafaksyna, zmień lekarkę Miko.

przez Patryk29 03 gru 2014, 21:20
Niektórzy lataja po parogównie :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lucy1979 03 gru 2014, 21:22
Dokładnie, niektórzy hasaja po tym radośnie metr nad ziemia
Ja niestety nie :x
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Pablo5HT1 03 gru 2014, 21:31
lucy1979,
I ja tez nie. Parogówno :) rozłozyło mnie dokumentnie do gleby. Najbardziej przereklamowany ssri. Teraz od 10 dni biore wenlagówno i twierdzę, ze szybciej kręci serotoninę niż parówka, nie przeszkadza mi, ze ma działać tez na noradrenalinę, a niech sobie działa i tak nie czuje wkurwów bardziej niż po parówce.

-- 03 gru 2014, 20:50 --

Popiol,
Popiół ściśle to jest tak, jak chcesz się " zabawiać" trójpierścieniowcami to musisz brac pod uwagę fakt, ze w przeciwieństwie do SSRI i SNRI efekt terapeutyczny jest dawkozależny. W skrócie- okno terapeutyczne jest 150-300.

Sortuj wg