DOKSEPINA (Doxepin,Doxepin Pliva)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy doksepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
16
46%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
9
26%

Liczba głosów : 35

przez Marian_Paździoch 06 maja 2014, 21:26
Paro o wiele mocniej uspokaja niż Doxepin. Ten drugi potrafi co najwyżej zamulić. Zresztą oddziałuje też na noradrenalinę. Zrozumiałbym połączenie obu leków, ale stwierdzenie, że Doxepin działa bardziej sedatywnie jest dosyć śmiałe.
Marian_Paździoch

przez kokon20 07 maja 2014, 13:29
Spróbuje z tym doxepinem,zobaczymy jak będzie,trochę się obawiam skutków ubocznych.
Jest tu ktoś kto przeszedł z paro na doxepine i wyszedł na tym na dobre,odczuł pozytywnie tę zmianę :?:

przez Marian_Paździoch 07 maja 2014, 18:42
Ja przechodziłem w drugą stronę, z doksepiny na paroksetynę i swego czasu była to najlepsza decyzja, jaką można było podjąć w moim leczeniu ;) Doksepina nie uspokaja tak, jak paroksetyna. Działanie doksepiny bardzo przypominało mi zamułę, jaką daje hydroksyzyna. No i ciągła suchość w ustach i wypadające włosy (oczywiście nie każdego takie skutki uboczne mogą dopaść).
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez EvilAngel22 07 maja 2014, 19:06
dokładnie , doxepina zamula nieziemsko ... człowiek myśli tylko o łóżku ( tak było w moim przypadku ) . Praca była katorgą ( pomimo,że bardzo ją lubię ) . Nie wiem jak jest u innych .
Po paroxetynie była zamułka ,ale zdecydowanie słabsza i w pracy można było wyrobić :)

przez depas 07 maja 2014, 19:15
EvilAngel22, a w jakiej dawce Doxepin tak Cię nieziemsko mulił?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Marian_Paździoch 07 maja 2014, 21:45
W moim przypadku było to od 20 do 40mg.
Marian_Paździoch

przez Haldol 08 maja 2014, 18:58
Ja biorę obecnie 20mg doksepiny dziennie, i zauważyłem, że mimo nieco mniejszych lęków działa na mnie nieco depresogennie, oraz przytyłem kilka kg w ciągu ostatniego miesiąca. Zastanawiam się nad zmianą na sertralinę, ale nie jestem pewien czy ona nie zwiększa zbytnio niepokoju. Czy od niej będę miał mniejszą chęć na wieczorne podjadanie słodyczy?
Sertralina - 25mg
Clonazepam - 1mg (doraźnie)
Haloperidol - 1mg (doraźnie)

przez bvb25 08 maja 2014, 19:38
mi po doxepinie się pogorszyło (doszło mi wrażenie obcości znanych miejsc)
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez EvilAngel22 08 maja 2014, 21:21
depas nie pamiętam dokładnie , ale dawki duże nie były i brane na noc . Było to chyba 3 lata temu .
Sorry , ale zaśnięcie w pracy to przegięcie :P ... a to mi na doxepinie się zdarzyło .
Mój organizm zareagował akurat w taki sposób . Miał p/lękowo zadziałać ;)

przez Haldol 08 maja 2014, 22:15
U mnie senność po doksepinie była tylko przez pierwsze 3-4 dni.
Sertralina - 25mg
Clonazepam - 1mg (doraźnie)
Haloperidol - 1mg (doraźnie)

przez tomas_ 08 maja 2014, 23:55
Na początku swojego leczenia (3 lata temu) brałem 100mg (25-25-50/czasem na noc 75) + Citabax 60mg i na lęki działało super. Z tym, że lęki nie były głównym problemem, a najprawdopodobniej były skutkiem depresji. Fakt, na początku było sennie i trudno było myśleć, ale po jakimś czasie pojawiła się tolerancja i mogłem funkcjonować.
F33
Depakine Chrono 300 - 0 - 500
Wenlafaksyna 150 - 0 - 0
Mianseryna 0 - 0 - 10

przez kokon20 13 maja 2014, 13:00
Haldol napisał(a):U mnie senność po doksepinie była tylko przez pierwsze 3-4 dni.

Mam nadzieję że mi też ta senność tak szybko minie.
Jestem drugi dzień na dawce 75mg/doba
Śpię 20h/24 poza tym totalne zamulenie.

-- 15 maja 2014, 09:46 --

tomas_ napisał(a):Na początku swojego leczenia (3 lata temu) brałem 100mg (25-25-50/czasem na noc 75) + Citabax 60mg i na lęki działało super. Z tym, że lęki nie były głównym problemem, a najprawdopodobniej były skutkiem depresji. Fakt, na początku było sennie i trudno było myśleć, ale po jakimś czasie pojawiła się tolerancja i mogłem funkcjonować.

Witam,mniej więcej po jakim czasie u Ciebie pojawiła się tolerancja na Doxepin?
Ja jestem 4 dzień na dawce 75mg/doba i jak na razie ciężkie myślenie i senność są dość intensywne.
Czuję się tak jak za pierwszym razem kiedy brałem paro,wtedy zanim lek zaczął działać a skutki uboczne zanikły minęło 1,5 tygodnia.

-- 17 maja 2014, 09:19 --

6 dzień na Doxepinie,spię trochę mniej,zamulenie mniejsze ale nadal na wysokim poziomie.
Najbardziej uciążliwe są lęki które są dosyć mocne.
Przeraża mnie to że po tygodniu przerwy od poniedziałku raczej będe musiał wrócić do pracy.
Nie czuję się jeszcze gotowy z powodu objawów opisanych wyżej.
Ile ten lek będzie jeszcze się wkręcał?

przez papillon24 08 cze 2014, 18:23
Ja doxepin biorę 3 dzień i też zadziałał od 1 tabletki - wzięłam na noc i nie mogłam się dobudzić;/ Jestem coraz bardziej senna i otumaniona,jutro idę do rpacy i nie wiem,jak to będzie;( z łóżka mogę nie wychodzić.. Mam nadzieję, że mi to minie!jak organizm dalej tak będzie reagował, to nie wiem.. już się boję,jak tu żyć,jak człowiek taki.. nie do życia;( Depresyjne myśli są nadal,no ale liczę z tym,ze 3 dni to mało.
"Just one year of love
Is better that a lifetime alone"

przez kokon20 08 cze 2014, 19:21
Ja musiałem załatwić sobie l4 na pierwsze 2 tygodnie leczenia bo bym w pracy nie wyrobił.
Teraz biorę już prawie miesiąc,senność i zamuła jest dalej ale dużo mniejsze niż na początku.

Sortuj wg