DOKSEPINA (Doxepin,Doxepin Pliva)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy doksepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
16
46%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
9
26%

Liczba głosów : 35

DOXEPIN (Doksepina)

przez Dianaa 01 sie 2011, 10:25
Na opakowaniu pisze 10mg. Tylko ja mam dużą niedowagę więc zawsze dostaje słabsze dawki.
No więc z tym braniem to jest tak że przepisał mi to lekarz internista w dniu pogrzebu mojego ojca,ponieważ zemdlałam pod prysznicem i wogóle byłam bardzo roztrzęsiona.Zalecenie było takie że mam wziąść jedną tabletke przed pogrzebem a jakbym czuła potrzebe to trzy razy dziennie po jednej tabletce.Noi umówić sie do psychiatry.
Nie biorę trzy razy dziennie bo mam dwójkę dzieci w domu i jakby nie patrzył jednak tabletki te mnie zmulają.
Z tego co piszesz musiałby mi poprostu psychiatra ustalić dobrą dawkę.
To znaczy że te tabletki działają przeciwlękowo dopiero w większych dawkach?
Nikt mi nie obiecał że będzie łatwo.

DOXEPIN (Doksepina)

przez wuj dobra rada 01 sie 2011, 19:03
Przedewszystkim nie bój sie psychiatry w naukowych opracowaniach wskazana jest dawka od 150mg w góre aby była lecznicza . Z moich obserwacji wynika że lek troche na początku pomaga w małej dawce pózniej przestaje ale to tylko dorażna poprawa . Zeby nastąpiła trwała poprawa trzeba brac wieksze dawki mnie 150 niewiele pomagało ale 200 pomogło szybko na kilka lat. Lek ten na początku mocno zamula jednak po kilku tygodniach to mija nawet duże dawki nie wpływają zamulająco i co ciekawe w małych i dużych dawkach to początkowe zamulenie jest jednakowe . Możesz brac ten lek na noc ,poprawia wówczas sen i apetyt ,oczywiście dawke do twojej wagi powinien ustalać lekarz ,dawki należy stopniowo zwiekszać na pewno nie od razu np 200mg . Są 10mg i 25mg opakowania . Z powodu zawsze bolesnej straty rodzica mogą wystapić takie problemy jednak czy od razu musisz pchać sie w leki . Zdecyduj sama może warto pójsc do lekarza pogadać może da cos mniej uciążliwego w stosowaniu ,jednak jesli konieczne jest wsparcie lekami to doxepin choć objawy uboczne ma spore jest dobrym lekiem na lęk i nie uzależnia jak np relanium itp . Zdrówka i pomyslnosci życze.
wuj dobra rada

DOXEPIN (Doksepina)

przez Raffuss 01 sie 2011, 19:50
Dianaa napisał(a):Z tego co piszesz musiałby mi poprostu psychiatra ustalić dobrą dawkę.

U mnie z tym lekiem było tak, że wszystko docierało do mnie z pewnym opóźnieniem. Tzn dla zobrazowania.. idąć mijałem stojący budynek, a w świadomości dopiero do niego dochodziłem. Dość dziwne uczucie przynam.. koniec końców psychiatra postanowiła odstawić u mnie ten lek.
Codzienna walka o lepsze jutro nerwoblog.pl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

DOXEPIN (Doksepina)

przez wuj dobra rada 01 sie 2011, 20:48
Bywa ja tak miałem stosujac karbamazepine. Przy doksepinie czasem na początku pijąc kawe dziwne uczucie nadwrażliwości na dzwieki.
wuj dobra rada

DOXEPIN (Doksepina)

przez Dianaa 01 sie 2011, 21:42
Tak więc ja się wcześniej leczyłam na nerwicę lękową która mi nawraca.A po śmierci ojca dostaje takich napadów lęków że chyba nie poradzę sobie bez leków.Co do psychiatry to z chęcią ale w naszej przychodni są terminy dopiero na pażdziernik,więc narazie mam tylko doksepinę.
I wogóle dzięki za odpowiedż bo nie mam się komu wygadać a do tej pory nie mogę sobie poradzić z tym co przeżyłam.

DOXEPIN (Doksepina)

przez wuj dobra rada 02 sie 2011, 09:07
Zawsze można pojechac gdzies do innej poradni , bywaja takie gdzie czeka się tydzień lub 2 na wizytę a w miejscowej poradni zawsze mozna zapisac sie i nastepnie co kilka dni uustalac nastepne terminy wizyt 5tak aby choć raz na miesiąc miec wizytę kontrolną.
wuj dobra rada

DOXEPIN (Doksepina)

przez Dianaa 02 sie 2011, 10:23
Masz rację skontaktuję się z jakąś poradnią.
A u mnie po Doxepinie zdażyły się halucynacje.Przez około dwa tygodnie prawie wogóle nie spałam,więć możliwe że zmęczenie w połączeniu z Doxepiną tak zadziałało.

DOXEPIN (Doksepina)

przez wuj dobra rada 02 sie 2011, 10:31
Na bezsennosc dobry jest lerivon a z leków nie antydepresyjnych diphergan pomaga sie wyspać może nie trzeba codziennie zazywac ale jak trzeba to trzeba , lerivon ma ponadtto działanie antydepresyjne ,wydaje sie jednak ze doxepin powinien pozwalac spac a co do halucynacji to wiesz że strach ma wielkie oczy . Spokojnie bierz leki idz do lekarza ,powinno być dobrze.
wuj dobra rada

DOXEPIN (Doksepina)

przez Dianaa 03 sie 2011, 00:34
wuj dobra rada napisał(a):Na bezsennosc dobry jest lerivon a z leków nie antydepresyjnych diphergan pomaga sie wyspać może nie trzeba codziennie zazywac ale jak trzeba to trzeba , lerivon ma ponadtto działanie antydepresyjne ,wydaje sie jednak ze doxepin powinien pozwalac spac a co do halucynacji to wiesz że strach ma wielkie oczy . Spokojnie bierz leki idz do lekarza ,powinno być dobrze.

No tak mam taką nadzieję.Bo ostatnio robie przerwy w lekach bo piję.Chyba szczerze naprawdę by się przydał lekarz.

DOXEPIN (Doksepina)

przez wuj dobra rada 03 sie 2011, 11:28
PIJESZ? Lepiej wybierz picie albo leki znam przypadki gdzie takie sytuacje konczyły sie tragicznie ludzie pili jak przestali leczyli sie i znow pili w koncu nie otrzezwieli . Naprawde idz do lekarza .
wuj dobra rada

DOXEPIN (Doksepina)

przez Im_Back 03 sie 2011, 11:42
myślę tak samo jak Wujek .
sam wybrałem leki ,czasem jakieś piwko walne ,ale cięższy kaliber
alko odpada a piwko na prawdę tylko czasem .
Im_Back

DOXEPIN (Doksepina)

przez Dianaa 03 sie 2011, 11:45
wuj dobra rada napisał(a):PIJESZ? Lepiej wybierz picie albo leki znam przypadki gdzie takie sytuacje konczyły sie tragicznie ludzie pili jak przestali leczyli sie i znow pili w koncu nie otrzezwieli . Naprawde idz do lekarza .

No tak czasami mam ochotę na piwo noi wiadomo wtedy leków nie biorę.
Ale jestem córką alkoholika i psycholog mi powiedział że jestem podatna na alkoholizm.
No właśnie chciałabym ustalić taką zdrową granice ale wydaje mi się że w moim wypadku powinnam brać tabletki i nie robić sobie przerw na piwko.
Wiem jak wygląda śmierć alkoholika bo trzy tygodnie trwała agonia mojego taty.
To mi dało dużo do myślenia.

DOXEPIN (Doksepina)

przez wuj dobra rada 03 sie 2011, 21:42
Uwierz że bywa inaczej czasem po lekach i alko ludzie zasneli na zawsze widziałem to kilka razy alko cie nie wyleczy jesli nie wpadłas w to bagno nie pij alko nie wyleczy cie .
wuj dobra rada

DOXEPIN (Doksepina)

przez Dianaa 04 sie 2011, 10:22
wuj dobra rada napisał(a):Uwierz że bywa inaczej czasem po lekach i alko ludzie zasneli na zawsze widziałem to kilka razy alko cie nie wyleczy jesli nie wpadłas w to bagno nie pij alko nie wyleczy cie .

Wiesz doszłam do wniosku że poprostu moja motywacja do picia jest zła.
Bo piję żeby zagłuszyć wspomnienia.Cały czas mam przed oczami ojca jak umierał.
Wiem że alkohol nie pomaga.
Więc wybieram doxepine.
Może i ma skutki uboczne ale jednak działa przeciwlękowo w przeciwieństwie do alkoholu.
Brałam różne leki ale doxepina jest najlepsza.
Teraz czekam na wizytę u lekarza.

wuj dobra rada dzięki
To jeszcze nie koniec.Biorę się za siebie bo mam po co żyć.

Sortuj wg