DOKSEPINA (Doxepin,Doxepin Pliva)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy doksepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
16
46%

Nie
10
29%

Zaszkodziła
9
26%

Liczba głosów : 35

Re: Doxepin

przez puszekokruszek 20 maja 2010, 07:36
Ja mam prepisaną 10 na dzień i 25 mg na noc. Pierwszy dzień tragiczny, wszelakie narkotyki i alkohol przy tym to pikuś,malutkie 10 mg a łaziłam pół dnia naćpana że hoho :roll: zobaczymy co będzie dzisiaj, mam nadzieję, że lepiej, jak nie to wyrzucam doxepin i więcej na niego nie spojrzę.
Almost dying changes nothing, dying changes everything...
"Istnieje wiele rodzajów czubków:od depresji dwubiegunowej po socjopatię"("Krew Manitou",G.Masterton :) )

przez VasqueS 05 cze 2010, 19:45
Witam. Biorę ten lek od 2 tygodni, 2 tabletki 25 mg na noc. We wtorek ide do lekarza i nie wiem czy poprosić o zmianę. Czy mozecie mi opisac działanie u was? Mam zaburzenie lękowo depresyjne
VasqueS

przez agnieszka333 07 cze 2010, 22:39
witam ja z doxepinem miaąlm doczynienia dwa razy pierwszy raz to tylko spała po nim nawet jadłąm na spiaca troche pomogł ale nie na długo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez VasqueS 08 cze 2010, 11:17
Ja będę jadł go jeszcze miesiąc i lekarz postanowi co robić.
NA razie nie widzę żadnych efektów brania...
VasqueS

przez 19baron20 28 sie 2010, 13:19
Witam, lekarz stwierdził u mnie nerwice lękową, biorę doxepin już 6 tygodni i teraz dopiero zaczoł działac, jak wygląda sprawa z alkoholem? można się czasem napic 2-3 piwka?

Czy lekarz rodzinny może przepisać doxepin?

przez mm_ 20 wrz 2010, 17:59
Czy lekarz rodzinny może przepisać doxepin czy musi go przepisać tylko lekarz psychiatra?

...................
Nadal na etapie dobierania leków....
mm_

przez mm_ 23 wrz 2010, 20:09
Lekarka rodzinna mi wypisała 10 mg i będę próbować
Jakie dawki zażywacie?
mm_

przez cytrynka84 23 wrz 2010, 22:48
Bralam 25mg rano i 50mg na noc,czyli 75 /dobe,spac mi sie strasznie po nim chcialo,problemy z pamiecia,na stany lekowe jest ok,na depreche nie dzialal u mnie,przez sennosc w dzien odstawilam i nie zaluje po 10 nie bedziesz raczej spiaca to b.malutko,wiec powinno byc ok.jak zaczniesz od takiej dawki to organizm latwiej przyzwyczai sie do leku,ale bedziesz dluzej czekala na efekty leku. Dawka ,ktora
dziala antydepr.i przeciwlekowo to minimum 150 mg,ale taka dawka,zwalila by mnie z nog ,spalabym na stojaco. 75 mnie zwalalo,o wiekszej dawce nie bylo mowy pamietaj ,ze na kazdego lek dziala inaczej i Tobie moze akurat b.pomoc,nie sugeruj sie opiniami innych tylko spokojnie bierz,powodzenia:)

przez Solution 03 gru 2010, 02:43
Lekarz stwierdził u mnie w maju nerwicę lękową, po doxepinie czułam się świetnie, brałam 40 mg/dobę, potem stwierdziłam, że sobie poradzę i odstawiłam leki. Oprócz tego doraźnie brałam alprox i imovane, pamiętam, że po dwóch piwach śmiało łykałam doxepin a nawet czasem imovane (pół tabletki). Teraz wróciłam do tych leków, nie dało rady inaczej, moja Pani doktor opowiedziała mi przypadek chłopaka, który leżał w szpitalu i przyjmował doxepin (domyślam się, ze w większych dawkach). Ktoś z gości odwiedzających przyniósł mu puszkę piwa, chłopak wypił w świetlicy i upadł, zatrzymanie oddechu, przez pół nocy pielęgniarki dostarczały mu na zmianę tlen za pomocą gruszki (to było dawno, więc o respiratory na oddziale psychiatrycznym mozna było pomarzyć). Tak czy siak chłopak przyznał się, że owy gość czasem przyniósł mu puszkę czy dwa piwa, nic sie złego nigdy się nie działo... do tego dnia.

przez miko84 03 gru 2010, 09:35
Lączenie leków trójpierścieniowych z alkoholem to nie jest dobry pomysł. Samo to, ze alkohol i leki działają na układ krwionośny może być niebezpieczne.
miko84

przez Wujek_Dobra_Rada 03 gru 2010, 21:53
''- Według opinii biegłego w organizmie 15-latki znajdowała się doxepina - lek przeciwdepresyjny w śmiertelnym stężeniu'' a alkohol to swoją drogą. Pewnie zżarła cały zapas i zapiła. I depresja oddechowa. Ale nie sądzę, żebyśmy poumierali po NORMALNEJ dawce+ jakieś alko w granicach rozsądku. ;)
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 03 gru 2010, 22:17
Na niektórych działa sedatywnie, na niektórych nie. Nie wierze, że stałoby się to po dawce terapeutycznej. Większość tego forum bierze benzo, nie myśląc o interakcji z alkoholem, a działanie jest bardzo podobne...
Wujek_Dobra_Rada

przez Wujek_Dobra_Rada 03 gru 2010, 22:28
Sorry źle to napisałem. Miałem na myśli, że schemat działania benzo jest bardzo podobny do alkoholu. I zdecydowana większość tego forum, zażywająca antydepresanty, wspomaga się benzo. I nie mają oporu przed łykaniem i mieszaniem benzo z antydepresantami. Natomiast alkohol+antydepresanty=zuo zuo zuo ;)
Wujek_Dobra_Rada

przez miko84 03 gru 2010, 22:44
Szkodliwość leków trójpierścieniowych w dużych dawkach to głównie ich wpływ na serce - blokują kanały sodowe i w dużych dawkach mogą wywołać groźne arytmie i zatrzymanie krążenia. Dlatego najczęściej ich się używa do "trucia" się.
miko84

Sortuj wg