FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: Fluoksetyna

przez Magdalenka81 21 lis 2008, 23:11
linka656, Ja dalej w trakcie odstawiania,jedyne co sie znienilo to to ze jestem troche zlekniona i mi sny wrocily z czego nie jestem zadowolona :( bo glupie ze az strach.

Re: Fluoksetyna

przez linka 22 lis 2008, 10:38
Magdalenka81, a kiedy poczułaś, że fluo tak naprawdę zaczęła działać?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Bioxetin

przez Korba 22 lis 2008, 13:25
Czy Bioxetin może wyregulować sen? Biorę Bioxetin od tygodnia, niby czuje się ciut lepiej, ale nadal mam rozregulowany sen, raz zasypiam normalnie (normalne znaczy że zasnę po godzinie, dwóch od położenia się), a innym razem mam jazdę do samego rana.
Nie mam nic na sen, bo mi nie chce lekarka przepisać, po tym jak wzięłam 11 stilnoxów (czego nie pamiętam, bo po 2-gim straciłam świadomość....)
Korba

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Bioxetin

przez linka 22 lis 2008, 13:43
Korba, tydzień to za mało na regulację snu, fluoksetyna działa po minimum miesiącu, ja sama biorę ją półtora miesiąca i narazie nie widzę jeszcze żadnych pozytywnych działań.......poczekaj jeszcze troszkę a wszystko się unormuje.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Natręctwa a SERONIL, please o pomoc!

przez Lariana 04 gru 2008, 21:37
To dobrze że to normalnie bo też własnie odczuwam zgage jakby mi się paliło w żołądku i niedobrze cały dzień. I Tak sennie i na początku otępiało mnie troche...
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

przez linka 04 gru 2008, 21:41
Zgaga, mdłości, jadłowstręt, spadek wagi, problemy ze snem - takie ialam objawy po Fluoksetynie:-)
Żadnego łysienia nie zauważyłam :-))
Przyjaciel forum

przez namiestnik 04 gru 2008, 21:46
Zauważyłem, że zgagi nie ma jak się mocno popija po wzięciu.

PS. Ja też już bardziej nie wyłysiałem ;) :mrgreen: :mrgreen:

przez Lariana 04 gru 2008, 22:14
Hehe ja i tak zasypiać nie umiem także róznicy nie zauważe..
Mi jest niedobrze ale co chwile jestem głodna. I mogłabym zrobić 10 rzeczy naraz.. normalnie tez tak mam ale teraz mam do tego siłe :D zobaczymy jak to się potoczy potem.. na razie początek..
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

Re: Seronil

przez julia24 08 gru 2008, 21:10
Witam Wszystkich serdecznie!
Dawno nie pisałam...jakies pare miesiecy.
Biore seronil od 11 miesiecy 20mg i chce odstawic, bo dosyc czesto mam zawroty glowy, ktorych przed lecznieniem nie mialam.
Jak myslicie czy jesli odstawie lek zawroty ustana?
Ogolnie czuje sie duzo lepiej, ale od jakiegos czasu czuje sie juz przytloczona tym lekiem, chyba przez te zawroty glowy.
Z kolei boje sie odstawic ,bo boje sie ,ze wszystko do mnie wroci i kolo sie zamknie-bede musiala wrocic do leku.

CO ROBIC?? PORADŹCIE KOCHANI.!
POZDRAWIAM WAS SERDECZNIE I ZYCZE DUZO ZDROWKA!

---- EDIT ----

aHA JESZCZE JEDNO: CZY JEST SENS PRZECHODZIC NA SLABSZY LEK NP. COAXIL?(BRALAM JUZ KIEDYS,ALE BYL WTEDY ZA SLABY,ALE DOBRZE TOLEROWALAM)
Człowiek więcej boi się tworów własnego umysłu niż konkretnej rzeczywistości.-Antoni Kępiński.

przez Grubcia 08 gru 2008, 23:15
Jesli dobrze sie czujesz psychicznie po Seronilu,a z tego co piszeszna depresje Tobie pomogl to moze nie warto odstawiac.Najlepiej pogasaj o tym z lekarzem na pewno cos doradzi.Z wlasnego doswiadczenia wiem,ze nie warto odstawiac lekow zbyt wczesnieChyba,ze te zawroty sa bardzo uciazliwe,wtedy mozesz zmienic lek. Jak dla mnie coaxil byl za slaby ide nie warto co brac.pozdro.
Grubcia

przez linka 09 gru 2008, 07:10
julia24, To lekarz decyduje czy i jak odstawiac leki, niech sie poprowadzi za raczke...jesli uzna ze to już czas - zaczniesz odstawiac leki,jeśli jeszcze nie, to trzeba będzie zacząć brać inny lek....heh coaxil z tego co wiem jest uwazany przez czesc lekarzy za placebo, ale jest cała gama innych leków :mrgreen:
Przyjaciel forum

Seronil a prowadzenie samochodu

przez Maciek82 14 gru 2008, 23:55
Witam Wszystkich
Mój psychiatra przepisał mi Seronil. Przeglądając internet natrafiłem na taką informacje odnośnie tego leku "Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych".
Czy ktoś miał doswiadczenia jakieś z prowadzeniem samochodu po Seronilu? Ja mam przepisaną dawkę 0,2 raz dziennie. Czytając ten wątek, muszę stwierdzić że to raczej mała dawka i wydaję mi się że nie powinienem odczuwać skutków ubocznych i spokojnie jeździć autem. Czy ktoś może to potwierdzić?

przez Kampus 21 gru 2008, 01:43
Witam Wszystkich
Kilka dni temu psychiatra przepisał mi seronil. Moja dawka to 20mg na dobę. Jeszcze nie rozpocząłem kuracji dlatego że mam w planach kilka razy jeszcze w tym roku (szczegółnie w ostatnim dniu tego roku :D ) spożyć trochę alkoholu. Własnie chciałem się zapytać jak to jest z tym alkoholem podczas brania tego leku? Zdaję sobie sprawę z tego że duże i częste spożywanie alkoholu jest nie racjonalne ale mam tu na myśli symboliczne 1, 2 piwka. Czy sporadyczne picie piwka w małych ilościach w jakikolwiek sposób wpływa na terapie? Proszę o wypowiedż na ten temat obeznaną osobę bo zapomniałem o to spytać mojego psychiatre. 8)

przez alaaa 21 gru 2008, 11:30
Więc ja na początku brałam 10 mg, wypiłam 3 piwka + lampkę wina i nocowałam na kibelku, także nie polecam :)

Sortuj wg