FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: Natręctwa a SERONIL, please o pomoc!

przez owieczka 24 wrz 2008, 00:04
ja też biore leki bo wiem że są pomocne. Mam od 4 lat nerwicę natręstw a od 2 lat biorę asertin choć zaburzenie stoi raczej w miejscu to wiem że bez leków było jeszcze gorzej pozd :?

Re: Natręctwa a SERONIL, please o pomoc!

przez blachblach 24 wrz 2008, 16:10
biore Seronil od paru lat juz i nie zauważyłem żadnych działań niepożądanych, no może lekkie drżenie rąk ale to w niczym nie przeszkadza
a jeśli chodzi o branie leków to jest pewna zasada, którą stosują nawet lekarze. mianowicie, że ULOTEK SIĘ NIE CZYTA!

Re: Bioxetin

przez Szeida 02 paź 2008, 22:29
Dla mnie lek był za słaby, nie odczułam jego działania ani odrobine, skutków ubocznych prócz mdłości też raczej nie. Brałam na depresje oraz zaburzenia odżywiania. Nie zadziałał.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Fluoksetyna

przez linka 05 paź 2008, 10:06
No to wracam do fluo, po roku od pierwszego rzutu choroby i po pół roku od odstawienia w środę rozpoczynam leczenie.....
Kurcze tak sobie myślę, że skoro ostatnio byłam w gorszym stanie i mnie z tego wyciągnęła to teraz też powinna prawda? Tym bardziej, ze nie jest tak strasznie jak ostatnio....
Znowu przez pierwszy tydzień będzie paskudnie, te wstrętne objawy uboczne, mam nadzieję, ze będa ciut mniejsze niż ostatnio.......
20mg fluo dziennie i powinno być ok po jakichś 3 tygodniach.
Ciekawa jestem tylko ile czasu będę to musiała jeść tym razem, przy nawrocie...eh muszę się dogadać z psychiatrą, na terapię może jakąś zapisać...tyle, że państwowo to pewnie ciężko będzie......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ewa88 05 paź 2008, 12:00
Ja biore fluo od ponad pół roku i mam wrazenie ze pomogła mi ale zarazem biore również lorafen 1 mg.Niewiem juz co mi pomaga a;le bez leku wytrzymam może 2 dni i jest żle ,więc biore narazie mam nadzieje że nadejdzie taki dzien ze te paskuctwo minie a juz było lepiej nie musiałam nic brac ale poroniłam i dostałam takiego doła ze myslałam że umre i znowu powróciło wszystk na nowo pisze moze to bo prawde powiedziawszy to nigdy nie minie chyba należy sie nauczyc z tym zyc !!!!!

przez linka 05 paź 2008, 12:15
ale fakt jest faktem, ze fluo dziala....a Ty z tego wyjdziesz, zobaczysz, będzie dobrze zobaczysz:-)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Seronil

przez linka 16 paź 2008, 12:31
Ja z kolei znowu wracam do tego tematu....niestety.
Tydzień temu znowu zaczęłam brać fluoksetynę, na szczęście ominęły mnie tym razem pewne skutki uboczne które za pierwszym razem dały mi w kość - zawroty głowy i bezsenność, to czego najbardziej się bałam na szczęście jakoś tak obeszło mnie dookoła.
Co prawda jestem troszkę spięta, ciężko mi się skupić, sucho mi w ustach no i kompletny brak apetytu, no ale to dopiero tydzień nie ma się co cudów spodziewać........ostatnio fluoksetyna bardzo mi pomogła niestety za szybko przerwałam branie leków i takie są skutki.
Teraz poczekam i będę przestrzegać zaleceń lekarza.
28 idę do psychiatry - zobaczymy jak będzie.......
Mam tylko nadzieję, ze i tym razem Fluoksetyna w połączeniu z psychoterapią wygonią nerwicę lękową z mojego organizmu..........
Przyjaciel forum

przez niunia1 20 paź 2008, 22:38
Witam. Ja dzisiaj zażyłam pierwsza tabletkę fluo. Ciekawe kiedy zacznie działać, oby jak najszypciej bo dłużej chyba już nie wytrzymam. :oops:

przez linka 25 paź 2008, 13:54
16 dni na fluoksetynie i jest ........po troszeczku coraz lepiej, bardzo bardzo powoli ale to dopiero dwa tygodnie, mam nadzieję, ze będzie coraz lepiej :D
Przyjaciel forum

przez Anna R. 30 paź 2008, 10:04
Mam mieszane uczucia jesli chodzi o ten lek. Bralam 4 miesiace. Na poczatku poprawa zdecydowana, schudlam, wypieknialam ;) i wrocilo poczucie pewnosci siebie. Mialam niesamowicie duzo energii i checi do dzialania. Niemal zerowe skutki uboczne, jedynie zycie seksualne niezadawalajace. Duzo checi, zero mozliwosci. Wyszlam z depresji, a nerwica natrectw zniknela, jakby jej nigdy nie bylo. To najlepszy przetestowany przeze mnie lek na ZOK. Ta bajka trwala 3 miesiace. Nadal dzialal na nerwice, ale depresja powrocila i mimo zwiekszania dawek bylo coraz gorzej. W efekcie nastapila zmiana leku. Nieco zaluje, bo natrectwa, choc nie w takim stopniu jak dawniej, nadal sa obecne w moim zyciu. Ale zawsze lepsze to niz depresja
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez namiestnik 30 paź 2008, 13:54
A na co zmieniłaś?

przez Anna R. 01 lis 2008, 19:00
Zmieniłam na Anafranil w połączeniu z Lerivonem, co wyciągnęło mnie szybciutko i skutecznie z dołka, a od jakiegoś czasu biorę sam Lerivon z powodów,że tak się wyrażę, natury damsko- męskiej ;)

No i jest cudnie :smile:
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Magdalenka81 11 lis 2008, 00:08
Fluo dziala i to super,po pol roku brania teraz odstawiam,troche mam stracha,ale dobrze wiedziec ze jest cos co mi pomoglo.

przez linka 11 lis 2008, 11:21
Magdalenka81, bardzo się cieszę, że jest ok:-)
Ja biorę fluo dopiero drugi miesiąc ale za to już drugi raz w moim życiu i....znowu pomogła :mrgreen:
Przede mną jeszcze conajmniej pół roku brania tabletek no i terapia ale jeśłi to ma pomóc to zrobię co trzeba :D
Przyjaciel forum

Sortuj wg