FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez mocarz 23 maja 2006, 20:40
ja Fluoksetynę także brałem, ale dostałem to od lekarza rodzinnego.była niezła jazda :)) fajnie było mnie z tym, ale dostałem świądu po tygodniu stosowania i musiałem odstawić. teraz biorę Velafax.tłumi we mnie lęki, ale przestrzegam tych wszystkich, którzy dopiero od niedawna biorą leki na nerwicę.LEKI NIE LECZĄ OBJAWÓW NERWICY. NAJWAŻNIEJSZA JEST TERAPIA !!
.::Niepokój nie zatrzyma nieszczęścia, ale zatrzyma radość::.
http://www.dkafan.fora.pl/

przez kratka 24 maja 2006, 00:52
hedanos, co ty pieprzysz w ogóle? wszystkie rozumy pozjadałeś? siedzę w tym interesie nie od dziś i wiem, że prawde piszą o fluoksetynie, że może WZMAGAĆ LĘK I NIEPOKÓJ - jak to jest w moim przypadku.
a że niby lęk chroni nas przed popełnieniem samobójstwa? może w niektórych przypadkach, gdy jest to lęk przed śmiercią - owszem. ale chyba tylko wtedy. ja nie ominęłam próby i myśli samobójczych, ale fakt faktem nie choruję jedynie na nerwice, ale też na depresje i mam zaburzenia osobowości.

limba - rzeszów sie kłania
hedanos - lublin też

przez Mizer 11 cze 2006, 18:19
czy seronil to lek antypsychotyczny?
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez yaphet 20 cze 2006, 00:35
Ja brałem fluoksetyne ale nie błem zadowolony. robiłem się bardzooo leniwy, straciłem autocenzure i czułem sie jak za szklana szybą. :cry:

przez towdy 20 cze 2006, 09:48
jeśli chodzi o lęk to jednak może chronić przed samobójstwem-tak jest w moim przypadku. odnośnie fluoksetyny to brałem ją 2 miesiące. dość dobrze dziłał na moją fobię społeczną, ale tylko przez miesiąc. nie wiem czemu ale lekarz nie zwiększył mi dawki tylko kazał odstawić.
Marzenie jedno mam- osiągnąć błogi stan...

Bioxetin

przez Simba 04 lip 2006, 16:58
Ktoś bierze? Po jakim czasie są widoczne efekty?
Żyję w tempie 180BPM.

przez Gosia 05 lip 2006, 10:29
hej ja nie biore tego leku mam seroxat ale efekty uboczne mijaja po ok 2 tygodniach a nawet szybciej a dzialanie leku po 4 do 6 tygodni.
ja wspomagalam sie afobamem w krytycznych momentach ale on uzaleznia wiec uwazaj.
Na co dokładnie chorujesz?
natrectwa? lękowa? czy agorafobia?
gg

Choruję na...

przez Simba 05 lip 2006, 13:16
Lęk przed ludźmi i różnymi sytuacjami społecznymi. Np. denerwuję się jak muszę do sklepu iść, albo chociażby nacisnąć przycisk otwierania drzwi w autobusie albo tramwaju :) Jest mi z tym ciężko, nie potrafię sobie wyobrazić życia bez lęku...mam go od zawsze...
Żyję w tempie 180BPM.

przez Gosia 05 lip 2006, 13:28
hej wg mnie to agorafobia ale to musi stwierdzic lekarz.
Ja tez na nia choruje dostalam Trittiko CR i Seroxat no i afobam.
Z tego co wyczytalam na forum najlepsze leki to Efektin i seroxat.
Ja biore seroxat dopiero 2 tygodnie czuje juz poprawe ale nie do konca jeszcze chyba musze poczekac ale ogolnie jest super lęki sie zmniejszyly
zostalo mi pocenie sie rak i lekka trzesawka. na poczatku brania jest gorzej chociaz nie zawsze.
W agorafobii wazne jest to aby starac sie wychodzic z domu chociaz na chwilke no i najwazniejsza jest psychoterapia to jest podstawa wyleczenia sie z tej choroby :D
gg

Agorafobia?

przez Simba 05 lip 2006, 13:57
Sądzisz, że to agorafobia? Nie mam lęku przestrzeni...tak myślę...boję się tylko kontaktów z ludźmi...
Żyję w tempie 180BPM.

przez betty 05 lip 2006, 16:11
Simba, ja bralam bioxetin przez 3 miesiace, na poczatku przez pierwszy tydzien mozesz miec wieksze leki, bo organizam musi sie przyzwyczaic, dlatego na poczatku laczylam z przeciwlekowym tranxene...
zaczelam odczuwac zmiany po 3 tygodniach, miesiacu.... po dwoch bylo jeszcze lepiej, a po trzech wyrazna poprawa...
po zaprzestaniu brania jezeli nie rozwiazesz swoich problemow psychologicznych efekty moga powrocic, dlatego pracuj tez nad soba...
...usiadl i zrobil najwazniejsza rzecz w swoim zyciu - posluchal tego, czego potrzebowal uslyszec od samego siebie...

przez Simba 05 lip 2006, 16:45
Dzięki za info. :D
Żyję w tempie 180BPM.

przez kratka 08 lip 2006, 10:13
nie, seronil to nie jest lek antypsychotyczny

po dwóch miesiącach brania, mówię:

-pomógł mi, działał przed 2 miesiące i przestał
-miałam po nim fatalne skutki uboczne, ale przeszły po 2 tygodniach
-w ciągu 2 miesięcy schudłam 6 kilo
-pocę się jak cholera
-mam spore problemy z orgazmem ;p

przez seba 08 lip 2006, 12:15
Ja wcinam dawke 60 mg dziennie zgodnie z zaleceniem mojego lekarza,ale wydaje mi sie,ze ten lek przestal na mnie dzialac....
Przy takiej dawce powinienem chodzic szczesliwy i zadowolony:)))),a jest kompletnie inaczej.Moze dlatego,ze w moim przypadku nie eliminuje on prawie wcale lęków ktore mi towarzysza niemal kazdego dnia,a to zabiera mi wszelka radosc zycia.

Sortuj wg