FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez laden 25 wrz 2016, 15:41
oko.grzegorz, Jezeli fluo na ciebie nie dziala (jak piszesz, ze juz brales) to nie ma sensu sie w to dalej pchac. zmien lek.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

przez oko.grzegorz 25 wrz 2016, 17:14
Za pierwszym i drugim razem w pewnym sensie mi pomogla. Teraz lekiem poprzedzajacym jej branie byl wellbutrin. Ktory na mnie zle dzialal wiec mozliwe ze to jeszcze po wellbutrinie . Zreszta fluoksetyna ma polowiczne dzialanie uspokajajaco aktywizujace wiec mozliwe ze poki co bardziej aktywizuje mnie...

przez laden 25 wrz 2016, 17:26
oko.grzegorz, No mnie tam za bardzo nie aktywizowala. Caly czas bym tylko spal po niej. Ale co organizm to inne dzialanie.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Fiorella89 26 wrz 2016, 22:03
absolulu napisał(a):Koleżanko droga, jeżeli przyjmujesz nieprzerwanie od kilku lat zomiren w dawce 2mg, to jest to na tyle długo że sam w sobie może powodować u Ciebie stany depresyjne. Proponuje Ci konsultację z lekarzem i opracowanie planu ograniczenia aż do odstawienia benzo. Możesz zasugerować żeby zmienić ten lek na pregabalinę w dawkach 300mg/d i wyżej. Jeśli Twój lekarz nie ogarnia tego, to zmień lekarza. 13 dni to krótko jak na atydepresant, szególnie fluo. Aczkolwiek i po mitycznych 8 tyg może nie zadziałać rewelacyjnie, bo po prostu to nie lek dla Ciebie. Pozdrawiam

Dzisiaj zaczęłam brać dawkę dzienną 20 mg fluoksetyny, tak doradziło 2 specjalistów.
Chciałam zapytać, dlaczego uważasz, że fluoksetyna nie jest dla mnie?
Myślisz, że naprawdę przy fluoksetynie nie mam szans, żeby wyjść z uzależnienia od xanaxu i z tych stanów depresyjnych??

-- 26 wrz 2016, 22:08 --

oko.grzegorz napisał(a):
Vengence napisał(a):
Fiorella89 napisał(a):Lek Seronil 10 mg dziennie biorę 13 dzień. Dodatkowo zażywam Zomiren 2,5 mg dziennie.
Od kilku dni zauważyłam pogorszenie nastroju, straszne przygnębienie, smutek, brak uśmiechu na twarzy, nic mi się nie chce. jakbym dopiero teraz dostała mega depresji. Czy to może być spowodowane od tej fluoksetyny? Kiedy powinno minąć? bo na prawdę jest źle...

Bardzo proszę o odpowiedzi.
Cześć miałem to samo u mnie utrzymywało się 2 miesiące w końcu odstawiłem to badziewie, może u ciebie będzie inaczej, albo poczekać jeszcze tak do minimum miesiąca, albo odstawić, pogadaj z lekarzem, nie dziwie się ludziom, że popełniają samobójstwa po tym leku, miałem masakryczne pogorszenie depresji po fluoksetynie. :pirate: :evil:

DLa mnie to już zaczyna być nieco wkurzające, bo brałem fluoksetyne 3krotnie. I nigdy nie miała na mnie działania aktywizującego , jak już to lekko niezauważalnie, a teraz zacząłem brać i kutwa praktycznie jakbym brał wellbutrin się czuje.

Co to znaczy, że czujesz się przy fluoksetynie jakbyś brał wellburtin(nie słyszałam o takim leku) ?

przez oko.grzegorz 04 paź 2016, 12:24
Wellbutrin buproprion - jak nie slyszales to poczytaj.
Potwierdzam ze to jeszcze bylo dxialanie wellbutrinu a mianowicie skutki odstawienne... a mianowicie podraznienie bardzo niemile.
Teraz zaczalem fluo od nowa .

przez Don Kamillo 08 paź 2016, 19:46
Już drugi rok leci ( od 1.10.16) jak poprzestałem stosowania tego (ostatnim lekiem była fluoksetyna), jest lepiej :)
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez one-half 10 paź 2016, 20:45
Najbardziej pobudzajacy z SSRI, ale wyzsze dawki z czasem zamula, wiec o ile to mozliwe zalecalbym nie przekraczac 20 mg. Ja juz 10 mg czulem

przez Expresia 11 paź 2016, 20:03
Na mnie działa :) 20mg, zaczynałam od 10mg - z początku było mi ciężko, najgorszy efekt uboczny - kilka pierwszych dni miałam mdłości i bóle głowy, dość uciążliwe. Warto jednak było to przemęczyć, ustąpiło. W końcu jakiś lek zadziałał aktywizująco.
"Miejsce na cytat głęboki jak moja depresja" - Pałlo Koala

przez prozac_nation 21 paź 2016, 10:36
Ja właśnie po raz drugi w życiu na Seronilu (poprzednim razem brałam 4 lata 20mg rano), teraz to już 15 dzień, z tym, że pierwsze 10 dni na 10mg a od 5 na 20mg
Póki co nie czuję się lepiej, za to pojawiło się kilka skutków ubocznych:
problem ze snem (czasem wspomagam się hydroksyzyną), najczęściej wybudzam się nad ranem ok 5 z napadem lęku :/
brak apetytu (jedyne co w miarę mi podchodzi to słodycze, a wiadomo, że żywienie się cukrem to nie jest najlepsze co mogę zrobić dla mojego organizmu)

przez Ashton 21 paź 2016, 15:39
Poproś o Mirtazapine lekarza. Poprawi Ci się sen i apetyt.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

przez sulpiryd34 28 paź 2016, 20:42
Kochana dobra fluoksetyna. Ja dopiero po dwóch latach stosowania tak naprawdę odczułem jej działanie. Biorę w dawce 40 mg na dobę. Jest super. Chyba będę ją brał do końca życia. Siedzę sobie i czuję błogość. Życzę wszystkim forumowiczom, żeby na nich też w ten sposób zadziałała, no może nie po takim czasie :D
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

przez Vengence 28 paź 2016, 22:03
sulpiryd34 napisał(a):Kochana dobra fluoksetyna. Ja dopiero po dwóch latach stosowania tak naprawdę odczułem jej działanie. Biorę w dawce 40 mg na dobę. Jest super. Chyba będę ją brał do końca życia. Siedzę sobie i czuję błogość. Życzę wszystkim forumowiczom, żeby na nich też w ten sposób zadziałała, no może nie po takim czasie :D
Po 2 latach, hehe :mrgreen:
Często po 2-3 latach leki przestają działać, albo działają dużo słabiej a u ciebie dopiero zaczęło działać.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez mmmmz 08 lis 2016, 18:37
Witam ponownie po dłuższej przerwie. Niestety, znów wylądowałam u lekarza. Odstawiłam fluo. po roku. Wszystko było super, ogólnie w życiu też zaczęło się fajnie układać, praca, mieszkanie, itd., aż do teraz, totalny zjazd. Ogólnie minęło w sumie półtora roku, jak dobrze liczę. Zgadza się więc, że poziom serotoniny zaczął mi spadać. Problem w tym, że teraz jest zupełnie inaczej niż wcześniej. To co ostatnio przeżywam to jest koszmar. Myśli samobójcze, okropne, taki dół, że zaczęłam się zastanawiać czy się do czegoś nie przywiązać, ponieważ planowałam jak się zabić. Jednak najgorsze jest to, że ten stan odchodzi i powraca. Mam kilka dobrych dni, wszystko widzę w kolorowych barwach, zaczynam planować, wymyślam jakieś rzeczy, które będę robić i mam dużo energii, a po kilku dniach, czasem nawet w tym samym dniu, totalny spadek nastroju i znów powrót do depresji, takiej, że gdyby nie syn, nie wstawałabym w ogóle z łóżka. Choć mam takie momenty, że nawet na rodzinie przestaje mi zależeć i na tym co z nimi będzie jak mnie nie będzie. Doszło do tego, że dwa miesiące temu, rzuciłam w swojej fazie pracę, z dnia na dzień. Nie wyrabiałam psychicznie.

I tak mam teraz lepsze dni i okropnie boję się znów tych złych dni. Zastanawiam się, czy to możliwe, że przez branie fluo. tak pogorszyły mi się stany depresyjne i te huśtawki, raz dobrze raz źle. Nigdy wcześniej tak nie miałam, depresja trwała i trwała, w porównaniu do tego co teraz przechodzę, można powiedzieć, że łagodnie. A teraz jakieś totalne górki ze zdwojoną siła :( W lepszych dniach, mam wrażenie, że odpycham podświadomie te wszystkie myśli, jakbym ostatnimi siłami trzymała się tego, żeby nie popaść w obłęd. Może stad te górki, sama nie wiem co się dzieje.

Tak więc, od jutra znów jestem na Seronilu, zaczynam od 20 mg. Lekarka podejrzewa, że idzie to w ChAD, dostałam na stabilizację Lamitrin (którego się trochę boję...) i zastanawiam się czy fluo., a raczej jej brak, mogła teraz wywołać taki efekt?

Pozdrowienia dla wszystkich

przez warrior11 08 lis 2016, 20:06
mmmmz,
Zamiast podejrzewać chady,niech ta lekarka przyzna otwarcie,że to,co przeżywasz jest skutkiem brania
i odstawienia antydepresantów.
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Sortuj wg