FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez goskaM 02 lip 2016, 10:04
Witam.
W czwartek byłam u neurologa, z moim całym zapasem leków i historia choroby. Po opowiedzeniu lekarzowi co się dzieje ze mną, stwierdził że to po prostu nerwica lękowa. Przy której brak motywacji tez jest objawem. A nie jak stwierdził lekarz rodzinny ze to od razu depresja. A więc fluoksetyna poszła w odstawke z racji tego że to nie depresja, i z tego też powodu źle reagowałam na te tabletki. Został mi do brania dwa razy dziennie afobam, po którym już dziś czuje różnice :) mam ogromną nadzieję że wszystko zmierza w dobrym kierunku! Ba, zaczęły mnie cieszyć nawet małe rzeczy! :) za dwa tygodnie do kontroli, i ewentualnie mogę pójść na psychoterapię tak dla polepszenia po tabletkach, by odstawienie nie było drastyczne :)

przez oko.grzegorz 03 lip 2016, 13:15
20 dzien brania fluo w dalszym ciagu beznadziejnie

-- 06 lip 2016, 19:38 --

Hej pytanie do osob ktorym samopoczucie sie poprawilo po stosowaniu tego leku. Czy poprawe odczuliscie z dnia na dzien czy raczej stopniowo i jak sie wtedy czuliscie ? Czy to takie wrazenie jakby czlowiek byl ciut pijany? Ze wszystko mu sie nagle zaczyna podobac i czuje sie jakby pqtrzyl przez rozowe okulary?

przez smsm 07 lip 2016, 13:51
Czy do fluoksetyny branej od 5 tygodni (brak działania) można dodać buspiron? Chcę uzyskać działanie przede wszystkim przeciwlękowe bez wyraźnych skutków ubocznych.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez klaudi 07 lip 2016, 14:21
Można bez obaw.
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

przez smsm 07 lip 2016, 15:11
A czy ktoś wie dlaczego klonazepam i buspiron działają przeciwlękowo, skoro jeden z nich jest agonistą, a drugi antagonistą receptora 5-HT1A? Który z nich jest lepszy?

przez Vengence 07 lip 2016, 15:18
smsm napisał(a):A czy ktoś wie dlaczego klonazepam i buspiron działają przeciwlękowo, skoro jeden z nich jest agonistą, a drugi antagonistą receptora 5-HT1A? Który z nich jest lepszy?

Ale pytanie!, klonazepam to benzodiazepina bardzo silna, jeśli nie najsilniejsza w psychiatrii, potężny lek i szybko uzależnia, buspiron to placebo, mało na kogo to działa, klon działa od ręki, a buspiron potrzebuje wielu tygodni by zadziałać i to nie zawsze działa, to są 2 całkiem inne leki, do stosowanie przewlekłego lepszy będzie buspiron jeśli na kogoś zadziała, doraznie klon nie ma sobie równych, no może poza alprazolamem, co do fluo którą bierzesz 5 tygodni to może być za krótko, fluo potrzebuje minimum 6 tygodni, to najdłużej rozkręcający się ssri, on by osiągnąć stan stacjonarny potrzebuje miesiąca, jak nie lepiej.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez maniek123321 07 lip 2016, 16:21
no bo przeczytal pewnie na wiki o domniemanym antagonizmie 5ht1a
Klonazepam swoje dzialanie przeciwlekowe zawdziecza oddzialywaniu na uklad gaba a buspiron zwiekszeniu przewodnictwa serotogenicznego poprzez agonizm 5ht1a :roll:

-- 07 lip 2016, 16:39 --

i j/w
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez smsm 07 lip 2016, 22:30
Dzięki. Tak na prawdę to szukam rozwiązania dla mojego lękliwego psa. Weterynarze niestety nie mają zazwyczaj takiego doświadczenia, a u psychiatry chyba nie można skonsultować psa. Znalazłam tylko jeden identyczny optymistyczny przypadek - pies do konca życia jadł sertraline i klonazepam i funkcjonował w miarę normalnie.

przez maniek123321 07 lip 2016, 23:03
Zwierzeta zarazaja sie depresja od swoich Panow, potwierdzone info.

Szkoda klonazepamu na psa :pirate:
a tak serio, pamietaj o odpowiednim dawkowaniu mg/kg
tylko zebys potem nie musial go ciagac po osrodkach odwykowych dla zwierzat.

cos slyszalem ze wlasnie buspiron dla zwierzat daja na depreche, takze to jest napewno pewniejsza i bezpieczniejsza opcja.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez smsm 07 lip 2016, 23:14
haha :D no pewnie tak... jakkolwiek nie wiem co robić i dodatkowo moja depresja pogłębia się, bo mój pies ma depresje. perpetuum mobile :mrgreen: pies już dostaje 5 tygodni fluoksetynę przepisaną przez weterynarza, ale nie pomaga :(

przez Vengence 07 lip 2016, 23:23
smsm napisał(a):haha :D no pewnie tak... jakkolwiek nie wiem co robić i dodatkowo moja depresja pogłębia się, bo mój pies ma depresje. perpetuum mobile :mrgreen: pies już dostaje 5 tygodni fluoksetynę przepisaną przez weterynarza, ale nie pomaga :(
A w jakiej dawce bierze? 8)
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez smsm 08 lip 2016, 00:20
przez 3 tygodnie brał 20mg, ale wynegocjowałam z wetem, żeby dawać mu 60mg, więc od niecałych dwóch tygodni tyle dostaje (waży 60kg)

przez Vengence 08 lip 2016, 00:24
smsm napisał(a):przez 3 tygodnie brał 20mg, ale wynegocjowałam z wetem, żeby dawać mu 60mg, więc od niecałych dwóch tygodni tyle dostaje (waży 60kg)
60mg to strasznie dużo, chyba jak na psa, tutaj ważny jest czas, dawka nie ma aż tak dużego znaczenia, no ale skoro tak lekarz postanowił to luz.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez smsm 08 lip 2016, 08:57
Dla psów dawki terapeutyczne są od 0,5-2,0 mg/kg.

Sortuj wg