FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
120
61%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 198

przez Vengence 15 cze 2016, 15:25
Kat_ napisał(a):Od soboty znowu na Fluo 20mg. Dzisiaj przespalem/przelezalem caly dzien jak na ciezkim kacu i tak samo sie czuje.
Po ssri, też będziesz leżał jak warzywo, bez urazy. :D
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez maniek123321 23 cze 2016, 09:35
Chce polaczyc 2 ssri.
Ile dac fluo do paroksetyny 40mg?Zastanawiam sie nad 20mg, czy moze dac wiecej
Dawki paro nie zmienie bo zalezy mi na tym aby to ona byla glownym lekiem a fluo tylko dodatkiem
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez Grabarz666 23 cze 2016, 09:42
maniek123321 napisał(a):Chce polaczyc 2 ssri.

Heroic combo :lol:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 23 cze 2016, 20:42
Ile dac fluo do paroksetyny 40mg?Zastanawiam sie nad 20mg, czy moze dac wiecej

ja bym zaczął od 10 mg Fluo i po 2 tygodniach zobaczył czy jest sens zwiększać .
A po co Ci drugi SSRI , jeden nie daje rady ?,,,czy jest z Tobą juz tak bardzo żle .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez maniek123321 24 cze 2016, 13:41
Chce dodac fluo z powodu jej odmiennego dzialania (pobudzajacego) i checia podniesienia nastroju bo paro dziala na mnie jedynie przeciwlekowo i stepiajaco uczucia.
Wkrotce zaczne od tych 10mg :smile:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez oko.grzegorz 24 cze 2016, 14:03
Hej, tak czytam to forum i jest mnóstwo opinii o kastracyjnej mocy fluoksetyny. Brałem ją raz w życiu przez 1-1,5 miecha gdzieś i wtedy jakiejś mocnej kastracji nie zauwazylem w porownaniu np z amisulprydem lub paroksetyną. Co więcej, po jej odstawianiu zauważałem wzrost libido. Myślę że byc może dzieki antagonizmowi 5ht2c który fluksa ma i to silniejszy niż np agomelatyna, szczególnie ponoć norfluoksetyna czyli to co powstaje w wyniku rozkładu fluoksetyny....
Ktoś miał podobnie ? Tak z ciekawości pytam ? Została mi przepisana biorę od 10 dni i w sumię żałuję że nie spróbowałem mirty na wzrost libido, ale mam nadzieję że ta fluksa też postawi moje libido chociaż na jakiś czas do pionu.( we wczesniejszej probie fluksa działała jeszcze przez miesiac po odstawieniu, az w koncu inny lek zmienil jej dzialanie lub samo ustało).

przez coccinella 24 cze 2016, 14:29
jak u Was działa fluo na jedzenie? Rozważam drugie podejście...
Nie chce mi się.

przez goskaM 25 cze 2016, 12:45
Witam.
Zacznę od początku.. Miesiąc temu lekarz psychiatra przepisał mi setaloft w dawce 50mg. Tydzień przez który go brałam był katastrofa.. Nie wiedziałam co się ze mną dzieje, nie wstawalam praktycznie z łóżka. Ciągle mnie mdlilo i nie miałam apetytu. Doszło do tego ze na 7 dzień brania, wieczorem o mało co nie wezwali do mnie pogotowia. Brał oddechu, źrenice maksymalnie powiększone o zero sily.odstawilam go radykalnie i było dobrze. Ale tydzień temu zaczęły się leki, boje się wyjść sama z domu, boje się zostać sama w nim ze coś mi się stanie! Do tego te natretne myśli.. Nic mi się nie chce, wogole! Wczoraj byłam u lekarza rodzinnego, przepisala mi afobam 2×pol tabletki i fluoksetyne 1×dziennie cała tabletkę 10mg. Czy ktoś mi powie, czy ktoś miał taki zestaw tabletek i czy w pierwszy dzień odczuliscie jakaś chociaż mała zmianę..? Próbuje trochę też sama działać, jeśli najdzie mnie jakaś myśl to próbuje zająć się czymś innym. Chce jak najwięcej przebywać wśród ludzi, wtedy zapominam. Najgorzej jest rano, zaraz po przebudzeniu czuje jakbym się poddała. Ale nie mogę, bo mam synka i wspaniałego chłopaka, cudownych rodziców i dla nich będę walczyć! :)

przez maniek123321 25 cze 2016, 13:12
goskaM, moglas wtedy dostac zespolu serotoninowego.
Przy pierwszej tabletce moze wystapic lekka euforia, potem nastepuje widoczne obnizenie nastroju.Mialem taki zestaw i wspominam poczatek na fluo jako wyjatkowo paskudny, najgorszy ze wszystkich SSRI.Poczekaj te 3 tyg. powinno sie polepszyc (to standard przy tych lekach) i tak jak piszesz - nie mysl o tym ze bierzesz i ze moga wystapic skutki uboczne tylko czyms sie zajmij, nawet na sile.
Afobam nie przyjmuj dluzej niz 2 tyg. po tym czasie zrob krotka przerwe bo uzalezniaja i ciezko potem je odstawic.
Zycze powodzenia :)
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez goskaM 25 cze 2016, 13:40
Wzięłam dzisiaj pierwsza dawkę. Ale czuje się tak jak na co dzień.. Chwilami mam siłę do działania, uśmiech na twarzy a za chwilę pryska i głupie myśli są.. Jak mam jeszcze z tym walczyć??

przez maniek123321 25 cze 2016, 13:46
Spokojnie, daj czas rozkrecic sie lekowi, jesli nie pomoze bedziemy myslec dalej nad dobraniem odpowiedniego leku.
Jaka masz diagnoze?
Zastanawialas sie nad psychoterapia? Lepszy rezultat daje polaczenie farmakologii z psychoterapia.Musisz przede wszystkim dojsc do tego co Cie naprawde gnebi, co Ci siedzi w glowie i potem nad tym pracowac z terapeuta lub sama.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez goskaM 25 cze 2016, 14:02
Sama nie wiem co mi siedzi w głowie.. I sama nie wiem przez co mogłam nabawić się tego chorobska! Żyłam normalnie jak każdy człowiek, aż tu nagle od tygodnia nie wiadomo co się dzieje :/ musze jakoś przecierpiec ten czas, tylko jak.. Nie chce się poddawać!

przez maniek123321 25 cze 2016, 14:10
Najpierw to idz do psychiatry i niech ci postawi diagnoze, bo nie wiadomo co z Toba tak naprawde sie dzieje :roll:
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez goskaM 25 cze 2016, 14:32
Tak chyba zrobię.. Za dwa tygodnie mam zgłosić się do rodzinnego żeby zobaczył czy podnieść dawkę. A orientujesz się czy przy zazywaniu fluoksetyny i abofamu mogę pić mleczko alugastrin na żołądek? Bo pije go od ponad dwóch tygodni jak boli żołądek, a zapomniałam zapytać lekarza rodzinnego..

Sortuj wg