FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Vengence 09 maja 2016, 22:46
agia napisał(a):Witaj Vengence, wystarczy mała daweczka leku, nawet o,25 mg a potrafi wywrócić spanie, życie, libido i wszystko do góry nogami! Odstaw 1 z nich na próbę i zobacz co to powoduje, albo przeczytaj ulotkę w którym leku takie coś występuje.
Przeczytanie nie wiele da, bo dużo się pokrywa, myśli samobójcze powiększone to miałem po każdym leku, oprócz tego jestem bardzo mocno zamulony w ciągu dnia, ale to wiem, że to wina tianeptyny, bo kiedyś ją brałem miesiąc i tak miałem, nie dałem rady brać dłużej i odstawiłem, ale teraz postanowiłem brać do 3 miesięcy tiane, ale jest kurewsko ciężko oprócz tego bardzo słabo działąją benzo na tiane.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez agia 09 maja 2016, 22:52
Vengence ja już się przekonałam po seronilu, wydawało mi się, że te przygnębiające mysli znikną, a tu kicha, lęki , natręctwa myslowe i ogromne przygnębienie wykończyły mnie, teraz ciężko do siebie dochodzę.
Jesli jakiś lek mnie bedzie na tamten świat ciągnął to rzucić to od razu bez namysłu.
agia

przez Vengence 09 maja 2016, 22:55
agia napisał(a):Vengence ja już się przekonałam po seronilu, wydawało mi się, że te przygnębiające mysli znikną, a tu kicha, lęki , natręctwa myslowe i ogromne przygnębienie wykończyły mnie, teraz ciężko do siebie dochodzę.
Jesli jakiś lek mnie bedzie na tamten świat ciągnął to rzucić to od razu bez namysłu.
No zgoda, ale ja mam tak z każdym lekiem, szczególnie ssri, pierwszy miesiąc u mnie depresja powiększa się do gigantycznych wręcz rozmiarów, spoko jakoś dam radę, chyba, jutro nie wezme jednej tablety tiane i zobaczę czy będzie lepiej, pozdrawiam
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DOROTA777 09 maja 2016, 23:05
midwinterblod napisał(a):
Ricah napisał(a):
midwinterblod napisał(a):Mam pytanie odnosnie Seronilu (10 mg rano, 5 dzien) - przepisany ze wzgledu na zaburzenia lekowo-depresyjne wywolane trudna emocjonalnie sytuacja zyciowa.

Czy powinno sie kontynuowac branie Seronilu jesli po 5 dniach nadal wywoluje totalna apatie, sennosc i ogolne pogorszenie stanu? Czy dzialanie sedacyjne to normalna sprawa przy tym leku? Dodam, ze na noc biore Lerivon (10mg) - bez niego problemy zjadaja mi sen.

Dzieki za odpowiedz

Przy wystapieniu apatii nalezy czym predzej odstawic ten lek. Ten objaw moze trwac jeszcze dlugo po ukonczeniu terapii danym lekiem i jest wyrazna wskazowka, ze leki SSRI nie sa dobrym pomyslem przy Twoich objawach. Sprobuj moze zwiekszyc dawke Lerivonu (wtedy odczujesz mocniej dzialanie antydepresyjne) lub dolozyc jakis lek, ktory nie oddzialuje silnie na serotonine (odpadaja wszystkie SSRI oraz klomipramina z TLPD).

No to teraz juz sama nie wiem co mam myslec. Co odpowiedz to inna opinia.
Czekac czy nie brac? Ricah - skad info o tej apatii?

Ja brałam Citronil-za pierwszym razem ok.Za drugim koszmarna senność w ciągu dnia,nic nie mogłam zrobić.Modliłam się aby przetrwać.Po odstawieniu leku 3 dni odstawiałam i 4 wzięłam Zoloft.Podziałał super-motor w dupie-dosłownie.Nareszcie byłam sobą.Teraz się zastanawiam nad innym lekiem bo Zoloft podnosi mi ciśnienie .

przez Grabarz666 09 maja 2016, 23:40
benzowiec84 napisał(a):to jest tak . na początku może aktywować , puki prolaktyna jeszcze nie jest zawyżona , ale czym dłużej się bierzę, tym bardziej wzrasta prolaktyna i tym bardziej hamowana jest dopamina , dlatego te leki po czasię się wypalają , po prostu wzrosła prolaktyna i nie przebija się przez to dopamina. i powstaje apatia/anhedonia. i tak naprawdę nie ma różnicy między fluo,paro,eescital,cital itp w konsekwencji te leki i tak będa działać tak samo czyli uspokajać,mulić . róznica jest na początku , a ta kto tylko nabijanie kasy przez koncerny.

Zamiast pisać bajki - odsyłam do postów Lorda Kapucyna.
PS póki przez ó.

benzowiec84 napisał(a):pamiętajcie , serotonina zamula dlatego że wzrasta prolaktyna , wzrost prolaktyny = hamowanie dopaminy = zaniżenie testosteronu = a
jak by serotonina nie wydzielała prolaktyny to były by to w miare dobre leki . ide na film :)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22325700

SSRIs may increase salivary testosterone in men and women.

Oraz lektura do dokształcenia:
http://www.ima.org.il/FilesUpload/IMAJ/0/54/27288.pdf

benzowiec84 napisał(a):o fuck :) wygrałeś :) zawsze myślałem że prolaktyna blokuję dopaminę . sog za pracę

Jak zwykle kompromitacja 8) Nie mogłem się powstrzymać :twisted:

przez midwinterblod 10 maja 2016, 00:04
agia napisał(a):
midwinterblod napisał(a):Dzieki wszystkim za odpowiedz.

Uważam, że bardzo dobrze zrobiłaś wyprowadzając się z tego miasta i jak najdalej od tego wszystkiego, nowa praca nakręci i da satysfakcję i wyciągnie z dołka. Bardzo dobra decyzja!

Agia - wyprowadzilam sie tylko na czas znalezienia nowej pracy. Niestety w miasteczku pod Wroclawiem, w ktorym mieszkaja rodzice nie ma szans na prace. Prace nowa dostalam w tym samym miescie, w ktorym sie to wszystko dzialo. Nie moge sie odizolowac wiec calkowicie. Myslalam o wypro za granice, ale nie wiem czy ucieczka cos da.

przez agia 10 maja 2016, 10:25
Agia - wyprowadzilam sie tylko na czas znalezienia nowej pracy. Niestety w miasteczku pod Wroclawiem, w ktorym mieszkaja rodzice nie ma szans na prace. Prace nowa dostalam w tym samym miescie, w ktorym sie to wszystko dzialo. Nie moge sie odizolowac wiec calkowicie. Myslalam o wypro za granice, ale nie wiem czy ucieczka cos da.
[/quote]

Witam porankiem, ucieczka to nie jest, ja mieszkam z problemem mojego zakładu w 1 mieście obok siebie i jest coraz gorzej, wyjazd i zmiana miejsca to najlepsze rzeczy aby odizolować się od problemu i nerwy opadną.
agia

przez midwinterblod 20 maja 2016, 10:59
Witam ponownie.

Czy mozliwe zeby Seronil (10mg) przyjmowany od 15 dni dopiero teraz wywlal silne stany lekowe jako skutek uboczny? dodam ze do wczoraj czulam poprawe nastroju.

przez agia 21 maja 2016, 22:26
midwinterblod- tak zgadza się, ja biorę inny lek i też dopiero po 2 tygodniach wszystkie skutki uboczne złapałam.
agia

przez benzowiec84 23 maja 2016, 19:55
Moje wyniki po kuracji Clomidem + Dostinex

Testosteron całkowity 44.01 - normy (8,64-29) - ponad norme
LH 15,12 normy (2.4-13) ponad norme
Prolaktyna 119.8 normy ( 86-324)

przed kuracja, testo mialem nie całe 2 , LH 1 , prolaktyny około 340 :P

przez Ashton 23 maja 2016, 20:13
To poprawiło Ci się sporo od ostatniego razu. Co teraz zamierzasz? Dalej na bupropionie czy celujesz w inne leki?

przez benzowiec84 23 maja 2016, 20:28
Ashton napisał(a):To poprawiło Ci się sporo od ostatniego razu. Co teraz zamierzasz? Dalej na bupropionie czy celujesz w inne leki?

jadę na bupro na razie 300mg i klona biorę puki co regularnie 2mg . o jakies 15% moze 20% lepsze samopoczucie i mniejsze zmęczenie , zmęczenie uległo dużej poprawie .
mam jeszcze zapalenie tarczycy i wysokie tsh lekką niedoczynność też biorę na to lek .
nie kombinuje na razie z lekami . jeszcze ew bym spróbował agomelatyny/Valdoxan, ale dużo ludzi mówi że to placebo , ale od razu reguluje sen więc ok ,może jej spróbuje ale wtedy odstawie bupro.
no i czekam aż wyjdą jakieś nowe leki przeciwdepresyjne .

mam androloga w SR i zobaczymy co on powie na moje wyniki i co mi każe teraz brać , zapewne te wartości opadną , pewnie dostinex dalej na prolaktyne małą dawkę , ale chcę ten pronoran właśnie , zapomniałem ten pribedil , na anhedonie , może mi da

-- 23 maja 2016, 20:51 --

Ashton działa ci ten Pirybedyl na anhedonie i libido?
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez midwinterblod 25 maja 2016, 21:37
agia napisał(a):midwinterblod- tak zgadza się, ja biorę inny lek i też dopiero po 2 tygodniach wszystkie skutki uboczne złapałam.

Agia i reszta

Byc moze to dziwne pytanie bedzie i nie na miejscu przy watku seronilowym, ale czy wasza depresja/nerwica objawiala sie tak, ze stres ktory odczuwaliscie musial sie na czyms "materializowac" (malo odpowiednie slowo ale innego nie znajduje) czyli np - stres lokowal sie co jakis czas gdzie indziej: chcieliscie zmieniac prace, przeprowadzac sie, rezygnowac z jakichs ofert, zmieniac zdanie co do rozwiazania problemu, jego zrodla itp itd. Czy wasz lek tez szukal irracjonalnego (?) ujscia?

przez agia 25 maja 2016, 22:54
Tak, ja tak mam, robię coś a potem się wycofuję, wkółko zmieniam to co sobie zaplanuję, jestem nieprzewidywalna, najpierw pewność siebie a potem lęk i wycofanie.
agia

Sortuj wg