FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Ricah 09 maja 2016, 22:03
midwinterblod napisał(a):Mam pytanie odnosnie Seronilu (10 mg rano, 5 dzien) - przepisany ze wzgledu na zaburzenia lekowo-depresyjne wywolane trudna emocjonalnie sytuacja zyciowa.

Czy powinno sie kontynuowac branie Seronilu jesli po 5 dniach nadal wywoluje totalna apatie, sennosc i ogolne pogorszenie stanu? Czy dzialanie sedacyjne to normalna sprawa przy tym leku? Dodam, ze na noc biore Lerivon (10mg) - bez niego problemy zjadaja mi sen.

Dzieki za odpowiedz

Przy wystapieniu apatii nalezy czym predzej odstawic ten lek. Ten objaw moze trwac jeszcze dlugo po ukonczeniu terapii danym lekiem i jest wyrazna wskazowka, ze leki SSRI nie sa dobrym pomyslem przy Twoich objawach. Sprobuj moze zwiekszyc dawke Lerivonu (wtedy odczujesz mocniej dzialanie antydepresyjne) lub dolozyc jakis lek, ktory nie oddzialuje silnie na serotonine (odpadaja wszystkie SSRI oraz klomipramina z TLPD).
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Vengence 09 maja 2016, 22:09
benzowiec84, Bierzesz wellbutrin??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez midwinterblod 09 maja 2016, 22:10
Ricah napisał(a):
midwinterblod napisał(a):Mam pytanie odnosnie Seronilu (10 mg rano, 5 dzien) - przepisany ze wzgledu na zaburzenia lekowo-depresyjne wywolane trudna emocjonalnie sytuacja zyciowa.

Czy powinno sie kontynuowac branie Seronilu jesli po 5 dniach nadal wywoluje totalna apatie, sennosc i ogolne pogorszenie stanu? Czy dzialanie sedacyjne to normalna sprawa przy tym leku? Dodam, ze na noc biore Lerivon (10mg) - bez niego problemy zjadaja mi sen.

Dzieki za odpowiedz

Przy wystapieniu apatii nalezy czym predzej odstawic ten lek. Ten objaw moze trwac jeszcze dlugo po ukonczeniu terapii danym lekiem i jest wyrazna wskazowka, ze leki SSRI nie sa dobrym pomyslem przy Twoich objawach. Sprobuj moze zwiekszyc dawke Lerivonu (wtedy odczujesz mocniej dzialanie antydepresyjne) lub dolozyc jakis lek, ktory nie oddzialuje silnie na serotonine (odpadaja wszystkie SSRI oraz klomipramina z TLPD).

No to teraz juz sama nie wiem co mam myslec. Co odpowiedz to inna opinia.
Czekac czy nie brac? Ricah - skad info o tej apatii?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 09 maja 2016, 22:12
midwinterblod napisał(a):
Ricah napisał(a):

Dzieki za odpowiedz

Czekac czy nie brac? Ricah - skad info o tej apatii?
To nie żadne info to fakty, po ssri ludzie staja się apatyczni i to żadna nowość czy rewelacja.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez midwinterblod 09 maja 2016, 22:17
Czekac czy nie brac? Ricah - skad info o tej apatii?[/quote] To nie żadne info to fakty, po ssri ludzie staja się apatyczni i to żadna nowość czy rewelacja.[/quote]

Z tysiaca postow, ktore tu przeczytalam wynika, ze wiekszosc wlasnie nie jest. Niektorzy dostaja takiego kopa energii, ze spac nie moga. Nie znalazlam wielu odpowiedzi na stan apatii - jutro zadzwonie do psychiatry i zapytam czy kontynuowac. Z jednej strony milo miec wylane na absoutnie caly swiat, ale nie o takie dzialanie mi chodzilo. Juz sie bardziej zamknac w sobie nie moge.

przez benzowiec84 09 maja 2016, 22:18
Vengence napisał(a):benzowiec84, Bierzesz wellbutrin??

tak mialem koszmar , tym razem w ogole jazdy takie mysli samobojcze ale , tak od wczoraj odczuwam poprawę , za kilka dni wskakuję na 300. odblokowały się emocje , tylko mówię te dysfunckje sex po fluo trzymają , a miesiąc juz nie biorę

-- 09 maja 2016, 21:19 --

Popieram Ricaha

aha biorę jeszcze dostinex agoniste d2 na zbicie prolaktyny , ale tera już pół tabsa
Ostatnio edytowano 09 maja 2016, 22:24 przez benzowiec84, łącznie edytowano 2 razy

przez agia 09 maja 2016, 22:22
[quote="midwinterblod"]Mam pytanie odnosnie Seronilu (10 mg rano, 5 dzien) - przepisany ze wzgledu na zaburzenia lekowo-depresyjne wywolane trudna emocjonalnie sytuacja zyciowa.

Witam serdecznie, powinnaś kontynuować branie seronilu, na początku jest apatia, senność ale później, czyli powyżej miesiąca zażywania poczujesz się dobrze i będziesz nakręcona, wręcz możesz być nerwowa! Jeśli powyżej miesiąca-czyli tak 1,5- będziesz miała natrętne myśli i depresyjne bardzo trzeba rzucić lek, 5 dni to za mało, czekać, czekać i jeszcze raz czekać cierpliwie. Działanie tego obróci się w przeciwną stronę.

Lek ten wkręca się bardzo powoli, ja czekałam 2,5 miesiaca.
Ostatnio edytowano 09 maja 2016, 22:24 przez agia, łącznie edytowano 1 raz
agia

przez midwinterblod 09 maja 2016, 22:23
Dzieki wszystkim za odpowiedz.

przez Vengence 09 maja 2016, 22:25
benzowiec84, A ile czasu bierzesz wellbutrin ??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez benzowiec84 09 maja 2016, 22:26
Vengence napisał(a):benzowiec84, A ile czasu bierzesz wellbutrin ??

z 2,5 tyg . od 300 czuć działanie lekko antydepresyjne , ale bardziej ten lek tak odmula niż działa antydepresyjnie , człowiek ma emocje na nim , tragedi nie ma . wiem z moich przeszlo rocznych doświadczeń że 300mg już czuc spoko emocji

nie tyle co przed braniem SSRI ale o wiele więcej niż na SSRI i bez leku
Ostatnio edytowano 09 maja 2016, 22:28 przez benzowiec84, łącznie edytowano 1 raz

przez agia 09 maja 2016, 22:27
midwinterblod napisał(a):Dzieki wszystkim za odpowiedz.

Uważam, że bardzo dobrze zrobiłaś wyprowadzając się z tego miasta i jak najdalej od tego wszystkiego, nowa praca nakręci i da satysfakcję i wyciągnie z dołka. Bardzo dobra decyzja!
agia

przez Vengence 09 maja 2016, 22:29
midwinterblod, Nawet jeśli dostają kopa energii, to się to kończy, ile będzie trwało nikt ci nie powie, ale z czasem każde ssri zamula, fluoksetyna jest antagonistą 5ht2c i właściwie dzięki temu ten lek może pobudzać, serotonina ogólnie ma dać spokój i
w tej kwestii te leki się sprawdzają, ale one ci napędu nie dadzą, a już z pewnością nie takiego jakie miałeś/miałaś wcześniej przed chorobą.

-- 09 maja 2016, 22:30 --

benzowiec84 napisał(a):

z 2,5 tyg . od 300 czuć działanie lekko antydepresyjne , ale bardziej ten lek tak odmula niż działa antydepresyjnie , człowiek ma emocje na nim , tragedi nie ma . wiem z moich przeszlo rocznych doświadczeń że 300mg już czuc spoko emocji

Ja się czuje tragicznie w ciągu dnia, ale nie wiem czy to wina bupropionu czy tianeptyny, w ciągu dnia mam ochotę się odjebać, jest bardzo zle!

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez benzowiec84 09 maja 2016, 22:33
Vengence napisał(a):midwinterblod, Nawet jeśli dostają kopa energii, to się to kończy, ile będzie trwało nikt ci nie powie, ale z czasem każde ssri zamula, fluoksetyna jest antagonistą 5ht2c i właściwie dzięki temu ten lek może pobudzać, serotonina ogólnie ma dać spokój i
w tej kwestii te leki się sprawdzają, ale one ci napędu nie dadzą, a już z pewnością nie takiego jakie miałeś/miałaś wcześniej przed chorobą.

to jest tak . na początku może aktywować , puki prolaktyna jeszcze nie jest zawyżona , ale czym dłużej się bierzę, tym bardziej wzrasta prolaktyna i tym bardziej hamowana jest dopamina , dlatego te leki po czasię się wypalają , po prostu wzrosła prolaktyna i nie przebija się przez to dopamina. i powstaje apatia/anhedonia. i tak naprawdę nie ma różnicy między fluo,paro,eescital,cital itp w konsekwencji te leki i tak będa działać tak samo czyli uspokajać,mulić . róznica jest na początku , a ta kto tylko nabijanie kasy przez koncerny.

antagonizm 5ht2c fluo jest nieistotny , ponieważ przebija go agonizm .

-- 09 maja 2016, 21:34 --

Vengence napisał(a):midwinterblod, Nawet jeśli dostają kopa energii, to się to kończy, ile będzie trwało nikt ci nie powie, ale z czasem każde ssri zamula, fluoksetyna jest antagonistą 5ht2c i właściwie dzięki temu ten lek może pobudzać, serotonina ogólnie ma dać spokój i

-- 09 maja 2016, 22:30 --

benzowiec84 napisał(a):

Ja się czuje tragicznie w ciągu dnia, ale nie wiem czy to wina bupropionu czy tianeptyny, w ciągu dnia mam ochotę się odjebać, jest bardzo zle!

może wypróbuj napierw 1 lek , żebys wiedzial od czego to

-- 09 maja 2016, 21:37 --

pamiętajcie , serotonina zamula dlatego że wzrasta prolaktyna , wzrost prolaktyny = hamowanie dopaminy = zaniżenie testosteronu = apatia,zmuła.

-- 09 maja 2016, 21:38 --

jak by serotonina nie wydzielała prolaktyny to były by to w miare dobre leki . ide na film :)

przez agia 09 maja 2016, 22:41
Witaj Vengence, wystarczy mała daweczka leku, nawet o,25 mg a potrafi wywrócić spanie, życie, libido i wszystko do góry nogami! Odstaw 1 z nich na próbę i zobacz co to powoduje, albo przeczytaj ulotkę w którym leku takie coś występuje.
agia

Sortuj wg