FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

Re: Seronil

przez pyzia1 13 maja 2008, 09:26
Na mnie seronil działał odwrotnie, niż to opisujecie. Zanim zaczęłam brać nie umiałam spać,byłam mocno pobudzona, a on podziałał na nie uspokajająco. Wogóle współczuję tych wszystkich okropnych skutków ubocznych, ja tego nie odczułam. A piszę to wszystko w czasie przeszłym bo od 3 tygodni nie biorę. Na razie czuję się całkiem nieźle, chociaż widzę różnicę niestety. Jestem drażliwa i miewam dołki. Ale może to minie.
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

przez linka 13 maja 2008, 10:19
Pyzia, a ile brałaś Seronil?
Kurcze, z tym uspokajaniem i pobudzaniem to mnie zastanowiłaś.
Ja też się uspokoiłam i wyciszyłam ale właśnie dopiero gdy minęły te pierwsze skutki uboczne, może dlatego tak nieciekawie to przechodziłam bo to był mój pierwszy antydepresant.....hm......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Belt 13 maja 2008, 11:03
Ja biore juz Seronil kilka tyg. w poczatkowej dawca 10mg a teraz 40mg i wciaz nic. Najprawdopodobniej na nastepnej wizycie zwieksze do 60mg ale jak to nie pomoze to ja nie wiem co bedzie, w koncu wedlug ulotki 60mg to maksymalna dawka na dobe.
Belt

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mada 13 maja 2008, 14:25
Belt, jak dlugo bralas 10mg? od kiedy bierzesz przynajmniej 20mg?
There are some defeats more triumphant than victories.
If you don't risk anything you risk even more.
"[Spring is] a true reconstructionist."

przez pyzia1 13 maja 2008, 14:33
linka656 napisał(a):Pyzia, a ile brałaś Seronil?
Kurcze, z tym uspokajaniem i pobudzaniem to mnie zastanowiłaś.
Ja też się uspokoiłam i wyciszyłam ale właśnie dopiero gdy minęły te pierwsze skutki uboczne, może dlatego tak nieciekawie to przechodziłam bo to był mój pierwszy antydepresant.....hm......

Brałam z przerwami 8 albo 9 lat :roll: myślę, że to dobry lek, szkoda że zawsze pomagał mi tylko dopóki go brałam. Może tym razem będzie inaczej.
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

przez Belt 13 maja 2008, 21:33
20mg biore juz od okolo miesiaca a te 40mg od ponad tygodnia. Jednak zle przeczytalam, maksymalna dawka wynosi 80mg wiec moge jeszcze brac dwa razy wiecej. Zobaczymy jak dalej zareaguje ale poki co dalej biore te 40mg bo nie chce nic robic bez wiedzy lekarza :)
Belt

przez Belt 20 maja 2008, 10:48
Dzisiaj zaczelam brac 60mg. Jesli za tydzien wciaz nie bede odczuwac leku to zwieksze po raz ostatni do 80mg. Jak ja Wam zazdroszcze, chcialabym miec chociaz jeden efekt uboczny, wtedy bym wiedziala ze lek dziala a tak to nic, ani pozytywnych efektow ani negatywnych. Alkohol jesli mam okazje to tez pije i nic.
Belt

przez pyzia1 21 maja 2008, 08:47
Hm, to kiepsko że na Ciebie nie działa. Jeśli nie czujesz efektu działania takiej dużej dawki to może powinnaś zmienić lek. Nie martw się, jak nie pomoże Ci ten to znajdzie się inny, który zadziała, będzie dobrze.

przez milenka 21 maja 2008, 15:01
Witam! Dzisiaj jest 5 dzień od kiedy zażywam Seronil 20mg (dodatkowo biorę Hydroxyzinum i Propranolol) Pierwszego dnia bolały mnie wszystkie mięśnie ale na szczęście przeszło na drugi dzień. W zamian tego pojawiło się okropne uczucie ścisku w gardle i suchości. Poza tym zdarza mi się że zaczynam coś mówić i tracę wątek mylę słowa co nigdy wcześniej mi sie nie zdarzało i robię dziwne rzeczy jak np. wchodzę do pokoju i nie mam pojęcia po co właściwie tam weszłam. Myślałam że moje lęki miną po Seronilu tym czasem nasiliły się one zwłaszcza przed snem. Po przeczytaniu forum wiem już jednak że na efekty trzeba poczekać o wiele dłużej i zacznę normalnie żyć.
I need a miracle...
rok zmian... "Chodź ze mną by sens nadać życia krokom..."

przez Mada 22 maja 2008, 08:02
Milenka, tez mam kiepska pamiec po Seronilu, to trwa przez jakies 2 tygodnie moze i dluzej, pozniej mija, chociaz jest niesamowicie uciazliwe, ja biore juz 2 tygodnie 20mg i czuje bardzo lekka poprawe ale wiem ze jeszcze musze poczekac jakies 2 tygodnie zanim zaczne widziec prawdziwe efekty.
Daj znac jak zaczniesz czuc sie lepiej :)

Pyzia, jak samopoczucie??

przez pyzia1 22 maja 2008, 11:48
Mada, dzięki że pytasz. Jest nieźle. Miewam lekkie dołki, z którymi na razie sama sobie radzę. Trochę gorzej jest z lękami i ogólnym podenerwowaniem, no i zdarzają mi się zawroty głowy. Ale generalnie jest ok, mówię sobie, że to wszystko to efekty odstawienne, które miną, a nie nawrót choroby.

przez milenka 22 maja 2008, 13:06
Mada, dzisiaj pierwszy raz nie mam tego uczucia ścisku w gardle :smile: Co do pamięci to naprawdę czasami nie wiem co robiłam 10 min wcześniej :oops: :D Ja też czekam na efekty bo jak na razie to czuje się bardziej otępiała i mam rozmazany wzrok jak będzie lepiej to dam znać :D

A czy wiesz może czy po Seronilu można się opalać? Na ulotce nie znalazłam przeciwwskazań ale wolę się upewnić :roll:
I need a miracle...
rok zmian... "Chodź ze mną by sens nadać życia krokom..."

przez Belt 22 maja 2008, 16:29
A ja zaczynam brac 80mg. Ten lek powoli mnie wkurza. Wykoncze go do nastepnej wizyty i moze mi lekarz zmieni.
Belt

przez Mada 22 maja 2008, 19:43
No to swietnie Pyzia, robisz cos zeby regulowac sobie nastroj? np jakis sport>? :) :) :)

Milenka, bylam opalona na czekoladke po sernoilu ! I to nie raz!

Sortuj wg