FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Ashton 11 mar 2016, 16:36
Kur*wa musiałem wziąć 0,5mg Afobamu w pracy, bo dostałem lęku.
Szkoda, że flu nasila lęki w początkowej fazie brania.
Mam nadzieję, że jak się rozkręci, to miną te stany lękowe, podniesienie pewność siebie i człowiek przestanie przejmować się pierdołami.
Wenlafeksyna 75mg
Mirtazapina 30mg

przez benzowiec84 11 mar 2016, 18:22
Ashton napisał(a):Kur*wa musiałem wziąć 0,5mg Afobamu w pracy, bo dostałem lęku.
Szkoda, że flu nasila lęki w początkowej fazie brania.
Mam nadzieję, że jak się rozkręci, to miną te stany lękowe, podniesienie pewność siebie i człowiek przestanie przejmować się pierdołami.

ja wczoraj nie ,tyle co lęku dostałem , ale mega potliwość dłoni,przyspieszone bicie serca,nie ogar , wewnętrze pobudzenie nieprzyjemne i się tym przestraszyłem i lęk był z tego, czulem że mam wysokie ciśnienie i puls

-- 11 mar 2016, 21:21 --

też wam się na fluoksetynie nic nie chce ?

-- 11 mar 2016, 21:44 --

leże i patrze w sufit , japrdle .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez agia 11 mar 2016, 23:26
-- 11 mar 2016, 21:21 --

też wam się na fluoksetynie nic nie chce ?

-- 11 mar 2016, 21:44 --

leże i patrze w sufit , japrdle .[/quote]

Właśnie tak mam nie można ruszyć z kopyta z niczym, co to za antydepresant jak nie można sprzątać, gotować i czytać, poczekam jeszcze a jak się okaże że to ma takie działanie to po wizycie u lekarza w kwietniu rzucam to.
agia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 11 mar 2016, 23:38
mi sie pogorszyło , jak nie brałem antydepów to film mnie interesował czy chociażby granie na kompie . tera mi się nic nie chce . też poczekam

-- 11 mar 2016, 23:10 --

ku*wa mać ale dostałem anhedonii , całkowitej już , nigdy tak nasilonej nie miałem , to prawda smutki znikły , ale teraz to ja jestem robotem , no nie jestem wstanie nic robić oprócz leżenia . ostatnio tak nie miałem na fluo , po prostu było tak samo w sferze anhedonii , a teraz to masakra jakaś , nei wiem czy to minie z czasem brania leku czy nie . nie chciałbym teraz rezygnować więc wyczekam . ale lek miał pomóc się ruszyć , a nie zastygnąć jak powłoka jakaś .manekin

-- 11 mar 2016, 23:15 --

poczekam te 6 tyg , może ruszy z kopyta:P wiem że na nią długo trza czekać , ale takie silne objawy anhedonii , mnie po prostu dziwią . tak czy siak czekam cierpliwie .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Neli 12 mar 2016, 08:51
Hej, jakbym siebie widziała w waszych postach. Mi przed fluo też chciało się słuchać muzyki, obejrzeć film. A teraz to bezmyślnie gapie się w ekran. Dodatkowo ta okropna bezsenność. W ciągu 2tygodni odkąd biorę leki spałam może z 5 lub 6 nocek. A zazwyczaj usypiałam tylko po przyłożeniu głowy do poduszki. Wiecie może kiedy to się zmieni?

przez Vengence 12 mar 2016, 10:32
Neli napisał(a):Hej, jakbym siebie widziała w waszych postach. Mi przed fluo też chciało się słuchać muzyki, obejrzeć film. A teraz to bezmyślnie gapie się w ekran. Dodatkowo ta okropna bezsenność. W ciągu 2tygodni odkąd biorę leki spałam może z 5 lub 6 nocek. A zazwyczaj usypiałam tylko po przyłożeniu głowy do poduszki. Wiecie może kiedy to się zmieni?

Ja wątpie czy to się w ogóle zmieni!, brałem wszystkie ssri i na każdym było to samo, te leki spłycają wszystko na maxa, a po pewnym czasie czujesz się jak zombi, zmulenie brak ochoty na cokolwiek prócz leżenia lub patrzenie w tv albo w ścianę.

Życie na Ssri wygląda mniej więcej tak:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ricah 12 mar 2016, 11:51
benzowiec84 napisał(a):mi sie pogorszyło , jak nie brałem antydepów to film mnie interesował czy chociażby granie na kompie . tera mi się nic nie chce . też poczekam

ku*wa mać ale dostałem anhedonii , całkowitej już , nigdy tak nasilonej nie miałem , to prawda smutki znikły , ale teraz to ja jestem robotem , no nie jestem wstanie nic robić oprócz leżenia . ostatnio tak nie miałem na fluo , po prostu było tak samo w sferze anhedonii , a teraz to masakra jakaś

Dopiero co twierdziles, ze SSRI pomagaja na anhedonie i apatie. Moze sie w koncu zdecydujesz?

Neli napisał(a):Hej, jakbym siebie widziała w waszych postach. Mi przed fluo też chciało się słuchać muzyki, obejrzeć film. A teraz to bezmyślnie gapie się w ekran. Dodatkowo ta okropna bezsenność. W ciągu 2tygodni odkąd biorę leki spałam może z 5 lub 6 nocek. A zazwyczaj usypiałam tylko po przyłożeniu głowy do poduszki. Wiecie może kiedy to się zmieni?

Tak jak napisal Vengence, jezeli odczuwasz objawy zmniejszonej wrazliwosci na bodzce emocjonalne, to czym predzej zmien lek (unikaj lekow silnie serotoninowych).
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez benzowiec84 12 mar 2016, 13:17
grzecznie łykam i cierpliwie czekam :) to dopiero 3 tydzien a w innych aspektach mi pomógł , mniej się stresuję i przejmuję . zobaczymy dalej
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 12 mar 2016, 13:28
Tak jak napisal Vengence, jezeli odczuwasz objawy zmniejszonej wrazliwosci na bodzce emocjonalne, to czym predzej zmien lek (unikaj lekow silnie serotoninowych).

nie mozna unikać czegoś co jest podstawą działania przeciwdepresyjnego i przeciwlękowego, bo właśnie to zmniejszenie wrażliwosci powoduje ze jest poprawa, nie ma obecnie leku który powodowałby że wybiórczo tłumi negatywne emocje a pozytywnych nie rusza, jak ktoś tego nie rozumie to wiecznie narzeka na te leki

przez Ricah 12 mar 2016, 13:43
W takim razie nalezaloby zadac pytanie czy tlumienie emocji jest faktycznie dzialaniem antydepresyjnym czy tylko maskuje depresje.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Ashton 13 mar 2016, 21:27
Nie martwi Was, ze kiedys fluoksetynę uważano za doskonały lek przeciwdepresyjny, jednak często traciła swoją pozycją za sprawą różnych badań naukowych, według których skuteczność fluoksentyny nie różniła się prawie od skuteczności placebo.
Może na próżno się łudzimy, a równie dobrze moglibyśmy łykać witaminę C?

przez Vengence 13 mar 2016, 21:40
Ashton napisał(a):Nie martwi Was, ze kiedys fluoksetynę uważano za doskonały lek przeciwdepresyjny, jednak często traciła swoją pozycją za sprawą różnych badań naukowych, według których skuteczność fluoksentyny nie różniła się prawie od skuteczności placebo.
To tak nie działa, placebo działa jak nie wiesz co łykasz, tutaj wiesz, że będziesz łykał witamine c, co nie zmienia faktu, że fluo to badziewie jak wszystkie ssri, no może z wyjątkiem paro, ale też do czasu. :time:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez benzowiec84 13 mar 2016, 21:43
Ashton napisał(a):Nie martwi Was, ze kiedys fluoksetynę uważano za doskonały lek przeciwdepresyjny, jednak często traciła swoją pozycją za sprawą różnych badań naukowych, według których skuteczność fluoksentyny nie różniła się prawie od skuteczności placebo.

tak w lekkich i średnich depresjach fluoksetyna ma taką sama skuteczność co placebo , zaś w ciężkich ma przewage kilkunasto procentową . to ten lekarz sceptyk fluo opublikował (dr. Kirsch). . także ja mam ciężką i już widzę że mniejsze przejmowanie się sytuacjami stresującymi to nie placebo.

przez Vengence 13 mar 2016, 21:44
Ricah, Daje ci coś tak tauryna i Acetyl-L-karnityna co masz w podpisie??

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg