FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez benzowiec84 03 mar 2016, 18:06
agia

Spoko.

Ale czuję się wykastrowany przez fluoksetynkę :) ale to dobrze , bo jak nie brałem leków to moje libido było masakrycznie wysokie a i tak zadowalałem się sam . teraz przynajmniej nie muszę :)

-- 03 mar 2016, 17:23 --

dopiero jak jajca będą puchły to się na siłę upuści :D

agia miejmy nadzieje że to minie , mi uboki po fluo ,przechodziły po 3 tygodniach zazwyczaj , to moje 3 podejście .

-- 03 mar 2016, 21:45 --

Fluo połknięte na wieczór , zapite mocną kawą i ide oglądać film , powoli mam wyje*ane :)

-- 03 mar 2016, 23:17 --

dobrze jest zapić fluo kawą , kurcze nie usypia mnie , chyba przerzuce na rano , czuje aktywność taką umysłową , że jestem czujny i ogarnięty całkiem , jest lepiej , potrafie wyrazić co myślę , spałem 5h więc czuje zmęczenie , ale umysł jest czujny . przerzucam na rano bo nie usypia już . powoduję taką czujność , przynajmniejh dziś to odczułem . zobaczymy jak dalej będzie . ale trza kawą zapijać . tylko nie wiem czy jak dziś wziołem o 21. to jutro wziaść o 10 . chyba tak zrobie . albo bede redukowal 21-16-11-10. co 4 dni . by zachować ciągłość .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez agia 04 mar 2016, 11:45
benzowiec84 napisał(a):
agia

Spoko.

Witam serdecznie! Ja jestem już wykastrowana od dłuższego czasu i nawet mi z tym dobrze, jedyna rzecz masakryczna to to że fluoksetyna na wzrok mi się rzuca i już 2 dzień mam wielką wadę wzroku, ciągle podpieram się benzodiazepinami bo jak tego nie zrobię to mam napady lęku i nerwy hmmm.

-- 04 mar 2016, 12:16 --

agia napisał(a):[quote="benzowiec84"

Witam serdecznie! Ja jestem już wykastrowana od dłuższego czasu i nawet mi z tym dobrze, jedyna rzecz masakryczna to to że fluoksetyna na wzrok mi się rzuca i już 2 dzień mam wielką wadę wzroku, ciągle podpieram się benzodiazepinami bo jak tego nie zrobię to mam napady lęku i nerwy hmmm.

Kurcze no to jak ja będę tak podpierać się benzodiazepinami to mnie będą otumaniać i nigdy nie poczuję działania tej fluoksetyny.
agia

przez benzowiec84 04 mar 2016, 15:07
poczujesz poczujesz . bralem 4mg klona z paroksetyna , wszystko ładnie się komponowało :P tyle że mnie benzo nie otumania a aktywuje ,znika mi senność , chce mi się coś robić itp . po 2 caly czas nie bedziesz brała benzo , jak sie wkreci moze nie bedziesz musiała.

wczoraj zjadlem 60mg mianseryny na sen , dzis jestem kaput . nie biore juz nasennych . wole leżeć 3h aż zasne , ale bez lekow nasennych . tych gowien mirta i miansa
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashton 04 mar 2016, 15:17
Ja tam biorę mianseryne na sen i przy okazji zminimalizować kastracje po fluo.

przez benzowiec84 04 mar 2016, 15:39
Ashton napisał(a):Ja tam biorę mianseryne na sen i przy okazji zminimalizować kastracje po fluo.

ale bierzesz pewnie z 30mg .

przez Ashton 04 mar 2016, 17:40
benzowiec84 napisał(a):
Ashton napisał(a):Ja tam biorę mianseryne na sen i przy okazji zminimalizować kastracje po fluo.

ale bierzesz pewnie z 30mg .

Dokładnie.

A jak to jest przy podnoszeniu dawki z 20 na 40mg? Znowu trzeba czekać kilka tygodni na rozkręcenie leku i przechodzić uboczne tak jak na początku leczenia?

przez agia 04 mar 2016, 20:51
[quote="Ashton"

z 20 na 40 fluoksetyny ja dostałam lęków za 1 razem podejścia do fluo i musiałam rzucić, lepiej to robić ostrożnie, ale takich lęków dostałam że heya!
agia

przez benzowiec84 04 mar 2016, 22:31
z 20 na 30 . są 10 . lepiej najmniejszą skuteczną dawkę .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez jaktobylo 05 mar 2016, 00:13
Ashton napisał(a):Ja od 6 dni na 20mg. Zero ubokow oprócz zmniejszonego libido.

To moje drugie podejście do fluoksetyny, półtora miesiąca temu zrezygnowałem po 9 dniach z powodu ubocznych.

Teraz biorę razem z Sulpirydem i Miensaryną na noc i jest git.
Zachodzi dobra synergi.

Z czym git? Z libido? Na sulpigównie?

przez Ashton 05 mar 2016, 20:20
jaktobylo napisał(a):
Ashton napisał(a):Ja od 6 dni na 20mg. Zero ubokow oprócz zmniejszonego libido.

To moje drugie podejście do fluoksetyny, półtora miesiąca temu zrezygnowałem po 9 dniach z powodu ubocznych.

Teraz biorę razem z Sulpirydem i Miensaryną na noc i jest git.
Zachodzi dobra synergi.

Z czym git? Z libido? Na sulpigównie?

Na samej fluoksetynie czułem się źle.
Sulpiryd w małej dawce 100mg ma działać na dopamine, a mianseryna działać na sen i podnieść libido kastrowane przez ssri i sulpiryd.

przez linka 05 mar 2016, 23:22
benzowiec84 napisał(a):z 20 na 30 . są 10 . lepiej najmniejszą skuteczną dawkę .

Popieram i radzę powoli wchodzić na dawki lecznicze... mi dojście do 50 mg zajmowało miesiąc - półtora.
Przyjaciel forum

przez Ambivalentna 06 mar 2016, 00:09
Biorę fluoksetyne 20 mg od sierpnia. Jedynym skutkiem ubocznym był zmniejszony apetyt, czyli w zasadzie ucieszyłam się, bo spadła też moja waga. Od jakiegoś czasu czyli dwóch czy trzech miesięcy widzę, że wraca nadmierna senność. Przespałabym najchętniej i czasem zdarza się, że tak jest, połowę dnia. Nie mam na nic siły, motywacji, tylko myślę o tym by iść spać. Po wstaniu czuję się znowu senna, zmęczona. Nie robię nic na 100 proc., nawet na 50 procent. Wszystko byle szybko uporać się z obowiązkami i znów sen. Koszmar

przez benzowiec84 06 mar 2016, 19:53
Ambivalentna napisał(a):Biorę fluoksetyne 20 mg od sierpnia. Jedynym skutkiem ubocznym był zmniejszony apetyt, czyli w zasadzie ucieszyłam się, bo spadła też moja waga. Od jakiegoś czasu czyli dwóch czy trzech miesięcy widzę, że wraca nadmierna senność. Przespałabym najchętniej i czasem zdarza się, że tak jest, połowę dnia. Nie mam na nic siły, motywacji, tylko myślę o tym by iść spać. Po wstaniu czuję się znowu senna, zmęczona. Nie robię nic na 100 proc., nawet na 50 procent. Wszystko byle szybko uporać się z obowiązkami i znów sen. Koszmar

właśnie to jest moj odwieczny problem , brałem na to rózne leki . wellbutrin,seleglinine,duloksetyne,amisulpiryd,wenlafaksyne, fluoksetynę ,którą teraz biorę znowu od 17 dni . ja mam to zawsze kur.. . na wellbutrinie na początku tego nie było , potem znowu było , po zwiększeniu dawki chwile nie było a potem znowu . na sele branej solo wkurwienie x3, ewidentnie brakowało mi serotoniny.
bez leków też to samo mam .

dodam ze na początku brałem paroksetyne i inne SSRI dlugie lata. przed leczeniem SRI nie miałem senności , no ale co zrobić jak bez leków to totalna klapa. może to tez wina że całymi dniami siedze w domu . brak powietrza ruchu . ciul wie . tak czy siak bede brał tą fluoksetynke i probował różnych dawek.

"Lekarze przepisują leki, o których mało wiedzą, na choroby o których wiedzą jeszcze mniej, ludziom o których nie wiedzą nic"

przez agia 06 mar 2016, 21:17
Dziadoska senność, też to mam, na sulpirydzie też była, 2 godzinki po południu zawsze musiały być przespane, teraz 21 dzień na fluoksetynie, codziennie po południu też musi być drzemka 2 godzinna, problem dla mnie jak iść do pracy jak o godzinie 13.00 zaczyna mnie brać spanie, trochę za mało to biorę żeby coś powiedzieć więcej bo nie wiem jak będzie w sytuacjach stresowych, najgorsze to jeszcze to, że jak jadę samochodem to coś mam z reakcją czasem nie tak i tą sennością. Aha i jeszcze bardzo ważna rzecz -na fluoksetynie nie interesują mnie książki wcale, czego wcześniej na sulpirydzie nie było.
agia

Sortuj wg