FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez chojrakowa 27 lut 2016, 03:43
Dorota777, ale substancja czynna w obu lekach jest ta sama - fluo?
Jeśli tak to nie ma różnicy, chociaż ja np Seronilu brać nie mogłam ze względu na formę kapsułki, po której miałam koszmarną zgagę. :roll:
No ale nie mam zdrowego żołądka.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez DOROTA777 27 lut 2016, 23:29
chojrakowa napisał(a):Dorota777, ale substancja czynna w obu lekach jest ta sama - fluo?
Jeśli tak to nie ma różnicy, chociaż ja np Seronilu brać nie mogłam ze względu na formę kapsułki, po której miałam koszmarną zgagę. :roll:

Niby tak ,jednak różnice są .Ja np Augmentin mogę brać a Amoxiklav to zamiennik i jestem na niego uczulona.

przez Vengence 27 lut 2016, 23:45
DOROTA777 napisał(a):Liczę na to iż mi doradzicie .Bliska mi osoba bierze Fluxemed 20 mg.Lekarz stwierdził ,że ma dołożyć 10 mg .Tyle że fluxemed jest niepodzielny.Idzie znajomy w poniedziałek do lekarza i nie wie co wziąć Seronil 10 mg?czy Fluoxetyna egis 10 mg?Co byście doradzili?

Substancja jest ta sama wiec można brać spokojnie.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gaillardia 28 lut 2016, 08:48
DOROTA 777, ja bym doradzała stosować jednak Seronil 10mg, ew . dzielić Bioxetin 20mg (są to małe, płaskie
tabletki) , oba są refundowane. Wyjdzie wtedy taniej nieco (przy Seronilu), bo Fluoksetyna jest pakowana po
28szt. i nie jest refundowana w dawce 10mg lub znacznie - lub wyraźnie taniej - w przypadku dzielenia tab.
Bioxetin. (Poza tym ja osobiście brałam kilkanaście lat temu Fluoksetynę 20mg, a także Bioxetin 20mg i jeszcze
jakąś inną fluoksetynę, nie pamiętam już jej nazwy, i te 2 ostatnie działały, w przeciwieństwie do tej 'Fluoksetyna '...
może trafiłam na jakąś felerną partię? W każdym razie wolałbym nie leczyć się nią (tak na wszelki wypadek).
Jolanta.
.

przez benzowiec84 28 lut 2016, 15:25
przerzuciłem fluoksetyne 20mg na noc , zamiast w dzień i odłożyłem mirtagen . zmęczenie i senność sporo upuściło . od 2 dni nie mam zmęczenia , tylko trochę(ale to mam zawszę)
odłożenie mirtagenu też tu miało swoją rolę , bo mniej serotoniny to mniejsze zmulenie no i h1 . czy ją brałem rok czy 3 dni , zawsze było czuć po niej zmułkę i senność na następny dzień . zasypiam teraz ciężej o wiele trudniej , ale po prostu leżę aż zasnę . także na noc dobra opcja brać fluoksetyne w moim przypadku . zobaczymy jak będzie dalej , czy to chwilowy bram zmulenia/zmęczenia/senności , czy utrzyma się , jak tak to będę zadowolony no i zobaczymy za 4-5 tyg jak się wkręci .(bo na razię biorę 9 dni)

jeszcze dodam że nigdy nie testowałem fluoksetyny w dawkach większych niż 20mg . dlatego chcę dać temu lekowi pełną szansę , gdy jak będe odstawiał , to powiem "wycisnełem z niej wszystko" jak na razie mam być zamiar na najmniejszej skutecznej dawcę , ale wypróbować chcę do 60mg .

edit: spłycił się sen spię 5h do max 8h . to dobrzę . bo jak brałem rano to w dzien musiałem się położyć . tak biorę na noc i wstaję w miarę normalnie , jak normalny człowiek , a nie przesypiam w dzień

przez agia 28 lut 2016, 16:09
[quote="benzowiec84"witaj w klubie, ja dzisiaj 14 dzień na fluoksetynie 20 mg, też zażywam na noc i po niej się lepiej śpi a w dzień mi lepiej i już byłam 2 razy w domu towarowym, na razie coś żle się czuję ale to pewno dlatego że podpieram się benzodiazepinami jeszcze.
agia

przez DOROTA777 28 lut 2016, 22:33
Dzięki za rady :lol:
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez benzowiec84 28 lut 2016, 22:38
agia napisał(a):
benzowiec84"witaj w klubie, ja dzisiaj 14 dzień na fluoksetynie 20 mg, też zażywam na noc i po niej się lepiej śpi a w dzień mi lepiej i już byłam 2 razy w domu towarowym, na razie coś żle się czuję ale to pewno dlatego że podpieram się benzodiazepinami jeszcze.

na ja dzięki temu ze na noc wziąłem , też dzis byem nawet 2x w sklepie :) trzeba sie cieszyc z malych rzeczy

-- 28 lut 2016, 21:45 --

[quote="agia napisał(a):
benzowiec84"witaj w klubie, ja dzisiaj 14 dzień na fluoksetynie 20 mg, też zażywam na noc i po niej się lepiej śpi a w dzień mi lepiej i już byłam 2 razy w domu towarowym, na razie coś żle się czuję ale to pewno dlatego że podpieram się benzodiazepinami jeszcze.

jak podpierasz sie benzodiazepinami to powinnas raczej się lepiej czuć niż zlę , ja nawet jak wezmę sporo dawkę relanium dziken wczesniej czy klona to na następny dzien , chodze smialo po ulicy bez lęków bol maja te 2 dlugi okres poltrwania :)

-- 28 lut 2016, 21:52 --

[quote="chojrakowa napisał(a):Dorota777, ale substancja czynna w obu lekach jest ta sama - fluo?

seronil 10mg ma tabletki a 20mg kapsułki

-- 28 lut 2016, 21:53 --

DOROTA777 napisał(a):Liczę na to iż mi doradzicie .Bliska mi osoba bierze Fluxemed 20 mg.Lekarz stwierdził ,że ma dołożyć 10 mg .Tyle że fluxemed jest niepodzielny.Idzie znajomy w poniedziałek do lekarza i nie wie co wziąć Seronil 10 mg?czy Fluoxetyna egis 10 mg?Co byście doradzili?

bez roznicy . to to samo .

przez DOROTA777 29 lut 2016, 23:12
Znajomy zdecydował się na Seronil.Dzięki jeszcze raz.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez agia 02 mar 2016, 22:15
Dzień 17 fluoksetyny, jest kiepsko, mam doły poważne, w dzień leżę a jak mam się już z kimś spotkać to serce wali, boże nie wiem jak ja to przetrzymam.
agia

przez benzowiec84 02 mar 2016, 22:40
agia napisał(a):Dzień 17 fluoksetyny, jest kiepsko, mam doły poważne, w dzień leżę a jak mam się już z kimś spotkać to serce wali, boże nie wiem jak ja to przetrzymam.

u mnie 12sty i tez nie jest dobrze , trzeba przeczekać , a ocenić czy działa można około 6 tyg , podbieraj się benzo w ciężkich stanach .

przez Steviear 03 mar 2016, 00:37
Jestem już kilka dni bez leków. Stopniowo odstawialam(z 30, potem 20, 15, 10,koncząc na 5mg a jednak wkraczam w dziwny stan. Strasznie szybko sie męczę. Ogolnie mam chwile lepszego samopoczucia ale zaraz po zrobieniu czegoś padam na twarz i ciezko mi sie oddycha. Mialam taki stan że myslalam ze wyląduje na bruku, tak slabo sie czulam, bóle, zawroty glowy, nawrót choroby lokomocyjnej, czesto mam wrażenie że bede rzygac. To bylo straszne. Troche sie boje że bedzie gorzej( to dopiero początek)
Niech mi ktoś powie czy to normalne? Czy ktos mial cos podobnego?

przez Ashton 03 mar 2016, 09:51
Ja od 6 dni na 20mg. Zero ubokow oprócz zmniejszonego libido.

To moje drugie podejście do fluoksetyny, półtora miesiąca temu zrezygnowałem po 9 dniach z powodu ubocznych.

Teraz biorę razem z Sulpirydem i Miensaryną na noc i jest git.
Zachodzi dobra synergi.

przez agia 03 mar 2016, 13:12
[quote="benzowiec84"

Dziękuję za słowa wsparcia i otuchy.
agia

Sortuj wg