FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez benzowiec84 25 lut 2016, 03:29
kurva co jest z tym prozaciem toć po nim nie idzie normalnie funkcjonować , senność i zmęczenie masakryczne , spanie po 16h , co to za skutek uboczny , za 1razem mnie aktywował(ale to było dawno) , za drugim tak się nie wkręcał , raczej pociły mi się dłonie i trzęsły , senny byłem jak zawsze, ale nie aż tak , biore 6 dzień i tak nie mozna funkcjonować , nie wiem czy to minie czy nie , albo niech sie zmniejszy . senność jest masakryczna , w dzien drzemki, a jak się zaśnie to ciężko się obudzić . tak czy siak za każdym razem inaczej lek się wkręca i zapewne inaczej będzie działał, jak wytrzymam do efektu terapeutycznego . wątpie czy branie na noc coś da , bo senność i zmęczenie jest 24h/d.
bez tabletek jest mniejsza, ale doły i wogóle masakra. sie wkurwie to powroce do paro .

-- 25 lut 2016, 02:31 --

Vengence napisał(a):
Ricah napisał(a):Jak napisalem, z glowa. Chcac sciac drzewo tez probowalbys wszystkiego, co podejdzie Ci pod reke, czy uzylbys przyrzadu, ktory ma najwieksze szanse poprawnie zadzialac?

Radzisz komuś a sam za przeproszeniem jesteś w dupie, z leczeniem!?

racja , każdy próbował wszystko i widzi że za wiele nie daje , co pozostało ?? amfetaminą się leczyć ,ketaminą , czy łeb pod prąd .

przez Kot_ 25 lut 2016, 09:27
ECT to wcale nie głupi pomysł w takim stanie. Ja bym się zgodził od ręki, gdyby mi ktoś zaproponował i tak nie mam nic do stracenia. A skutki uboczne, to czasami po lekach są bardziej uciażliwe.
Kot_

przez agia 25 lut 2016, 10:22
Dzisiaj przełożyłam dawkę 20 mg fluoksetyny na noc bo sama nie wytrzymałam i teraz będę czekać aż zacznie działać. A potem się zobaczy.

-- 25 lut 2016, 13:48 --

[quote="benzowiec84"]kurva co jest z tym prozaciem toć po nim nie idzie normalnie funkcjonować , senność i zmęczenie masakryczne , spanie po 16h , co to za skutek uboczny ,

Moim zdaniem dobrze działa skoro w takiej dawce powoduje sennosć, u mnie raczej na odwrót jest nie mogę wcale spać , lęki mam, no ja nic z tego nie rozumiem, może ten lek jest nie dla mnie, albo będę musiała jak zacznie działać podnieść dawkę, ale to już do uzgodnienia z lekarzem
agia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashton 25 lut 2016, 18:23
Brał ktoś fluoksetyne+sulpiryd 100mg+mianseryna 30mg na sen?

Brałem fluoksetyna 9 dni i przestałem, bo nasilił mi lęki. Dostałe sulpiryd 100mg+mianseryna 30mg i chciałbym dorzucić fluoksetyne z powrotem.
Jest sens?
Ostatnio edytowano 25 lut 2016, 18:24 przez Ashton, łącznie edytowano 1 raz

przez Ricah 25 lut 2016, 18:24
#wyzej
Fluoksetyna na poczatku ma tendencje czasem do zwiekszania lękow. Jest sens, tylko musisz przetrzymac pierwsze kilka tygodni.

#
Vengence, a co ma piernik do wiatraka? Narzekanie na kazda forme leczenia i wszystkie leki jest kretynizmem, jezeli podchodzi sie do tego w taki sposob. Takie opinie zniechecaja innych, wiele osob czyta opinie innych o lekach i sami sie nastawiaja do tego negatywnie. Jezeli nie dziala na Ciebie, to nie generalizuj, bo wielu osobom przynosi pomoc.

PS. Akurat ami 'cos' ruszylo, tak samo tauryna (chwilowo z energetyka) wyraznie mi zmienila nastroj, zatem nie musisz sie martwic o moje zdrowie, radze sobie.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Vengence 25 lut 2016, 19:10
Ricah napisał(a):#wyzej
Fluoksetyna na poczatku ma tendencje czasem do zwiekszania lękow. Jest sens, tylko musisz przetrzymac pierwsze kilka tygodni.

#
Vengence, a co ma piernik do wiatraka? Narzekanie na kazda forme leczenia i wszystkie leki jest kretynizmem, jezeli podchodzi sie do tego w taki sposob. Takie opinie zniechecaja innych, wiele osob czyta opinie innych o lekach i sami sie nastawiaja do tego negatywnie. Jezeli nie dziala na Ciebie, to nie generalizuj, bo wielu osobom przynosi pomoc.

PS. Akurat ami 'cos' ruszylo, tak samo tauryna (chwilowo z energetyka) wyraznie mi zmienila nastroj, zatem nie musisz sie martwic o moje zdrowie, radze sobie.
Chciałbyś leczyć się u psychiatry który sam ma depresje a nie może sobie pomóc i leczy innych!? Nie mam nic do ciebie ale ty nie jesteś lekarzem, nie skończyłeś medycyny! Wiesz tyle co przeczytasz w internecie, nie lecz kogos przez internet bo to po prostu nie ma sensu, lekarz ktory widzi pacjenta sobie nie radzi a ty chcesz być lepszy i ustawiać komuś leczenie przez neta! :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Ricah 25 lut 2016, 19:44
Widzisz gdzies tutaj recepty, podpisanie pod konkretne zaburzenie czy jakiekolwiek zalecenia co do jego leczenia? Ja tylko dalem mu pomysl, by podszedl do sprawy sensowniej, anizeli na oslep, ale jak widze, niektorzy tutaj sa przeciwni logicznemu rozumowaniu. I niestety, ale wlasnie takie osoby pozniej zniechecaja ludzi np. do psychoterapii, pomimo jej skutecznosci w konkretnych zaburzeniach.

I co jak co, ale wolalbym psychiatre, ktory ma na koncie chorobe (o ile nie wplywalaby na jego zdolnosc rozumowania/logicznego myslenia). Wie wtedy jak to jest w praktyce, jak dzialaja leki i jaka jest ich skutecznosc.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez chojrakowa 25 lut 2016, 20:08
benzowiec84 napisał(a):racja , każdy próbował wszystko i widzi że za wiele nie daje , co pozostało ?? amfetaminą się leczyć ,ketaminą , czy łeb pod prąd .

Amfetamina szybko się wkręca, nie powoduje senności i w 99% przypadków od ręki, chociaż czasowo niweluje wszelkie objawy depresji. No ale to rozwiązanie krótkoterminowe raczej. Chwila moment i łeb zaorany - chociaż wciąż jestem w trakcie testów i jako tako funkcjonuję w społeczeństwie 8)
Ketaminę testował jeden z moich kumpli, też natychmiastowe działanie, zdecydowanie wyciszające huehue; polecam i.m.

A co by offtopu nie robić - to zastanawiające, jak różnie działa specyfik przy każdorazowym podejściu. Pytanie - od czego to zależy.
Od poziomu serotoniny w mózgu? Po tym więc jak działa można by przynajmniej było wyciągnąć jakieś wnioski w co celować dalej.
Zna się ktoś co nieco na tej chemii co nam się w mózgach miesza? Tu trzeba eksperta no 8)

przez agia 25 lut 2016, 22:27
Właśnie dzisiaj coś stało mi się ze zwrokiem, nie mogę patrzeć na oczy i nic nie widzę (fluoksetyna 20), tyle w temacie jak na razie.

-- 25 lut 2016, 23:20 --

J a Wam coś powiem, na sulpirydzie człowiek ma zainteresowania, chodzi na basen, spacery, jeździ samochodem, w sumie wszystko a na tej fluoksetynie nie chce się nic, utrata zainteresowań całkowita, jak jest u was piszcie.
agia

przez Ashton 26 lut 2016, 07:39
agia napisał(a):J a Wam coś powiem, na sulpirydzie człowiek ma zainteresowania, chodzi na basen, spacery, jeździ samochodem, w sumie wszystko a na tej fluoksetynie nie chce się nic, utrata zainteresowań całkowita, jak jest u was piszcie.

W jakiej dawce brałas sulpiryd i dlaczego zmieniłas na fluoksetyne?

przez agia 26 lut 2016, 11:01
2 x50 mg brałam. Muszę na coś zmienić bo u kobiet nie ma okresu na sulpirydzie.
agia

przez Ashton 26 lut 2016, 17:19
agia napisał(a):2 x50 mg brałam. Muszę na coś zmienić bo u kobiet nie ma okresu na sulpirydzie.

Ja też biorę sulpiryd 2 x 50mg, ale dzisiaj dorzuciłem też fluoksetyne i na noc miansaryne.

przez agia 26 lut 2016, 22:26
próbowałam mianseryne już w formie deprexoletu, która zmieniła całkowicie moje zachowanie, chyba za bardzo czułam się nie sobą, paroksetyna dobrze na mnie podziałała ale odebrała mi wzrok i zamuliła, no to przyszedł czas na fluoksetynę a sulpiryd od razu doda Ci sił do życia bo nieźle nakręca.
agia

przez DOROTA777 27 lut 2016, 01:13
Liczę na to iż mi doradzicie .Bliska mi osoba bierze Fluxemed 20 mg.Lekarz stwierdził ,że ma dołożyć 10 mg .Tyle że fluxemed jest niepodzielny.Idzie znajomy w poniedziałek do lekarza i nie wie co wziąć Seronil 10 mg?czy Fluoxetyna egis 10 mg?Co byście doradzili?
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

Sortuj wg