FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
123
59%

Nie
55
27%

Zaszkodziła
29
14%

Liczba głosów : 207

przez piotr31 18 lut 2016, 01:47
chojrakowa napisał(a):Piotr31, do 2 miesięcy nawet rozwija pełne spektrum działania.
Rinakata, jasne, że tak. To nie wit C, tylko chemia wpływająca na neuroprzekaźniki w mózgu.

Ja odstawiłam ten szajs. Wóz albo przewóz, stwierdziłam, poza tym leczenie i ćpanie nie idzie w parze.
Po bożemu, ale bez zbędnego ociągania zmniejszałam dawkę i aktualnie drugi tydzień lecę bez.
Z moich obserwacji wynika, że fluoksetyna działała na mnie sedująco, wzmagała niepokój i napięcie wewnętrzne. Zaczynam CZUĆ pozytywne emocje w pełni tego słowa znaczeniu, napęd i motywacja powoli wracają.
Troche jestem zaskoczona bo spodziewałam się czegoś zupełnie innego.
No ale pamiętajmy, że każdy przypadek jest inny także proszę się mną nie inspirować w tej kwesti, ani w sumie najlepiej w żadnej innej :roll: ;)

To, że może wzmagać lęk/niepokój słyszałem ale na depreche jest podobno dobra, jak działała u Ciebie jeśli chodzi o ten kierunek?

przez chojrakowa 18 lut 2016, 13:37
Piotr31, ja nie mam stale obniżonego nastroju, jestem chwiejna więc ciężko mi to określić. Powiedziałabym że ona spłyca emocje, co w konsekwencji faktycznie może działać antydepresyjnie.
To moje x podejście do tego leku, bierz poprawkę.
Nie ma takiego boga, który wybaczyłby Ci Twoje łajdactwo

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Evil boy for life

przez benzowiec84 18 lut 2016, 21:04
Witam tu benzowiec wracam do fluoksetyny . brałem już paroksetyne,fluoksetyne,sertaline,wenlafaksyne,duloksetyne,bupropion,tianeptyne,selegilinine,amisulpiryd itd. narzekałem na ssri , myślałem że to zmęczenie od nich ,więc szukałem czegoś dopaminowego bez serotoniny ,ale zmęczenie miałem nawet na wellbutrine i selegilininie . teraz jestem pół roku bez leków w ogole ,bo zwątpiłem w nie i nadal nie wierze , ale jednak inaczej się czuję jak biore antydepy ,niż całkiem bez leków . z lekami źle ,bez leków jeszcze gorzej . "i tak wraca do SSRI z braku alternatyw" na fluo byłem bardziej pewny siebie i mniej ciapowaty ,depresji to nie leczy , ale inaczej się człowiek czuję. po za tym brałem tylko dawkę 20mg , mam zamiar ją wykorzystać do dawki 80mg. :)
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ashton 18 lut 2016, 21:45
Dziwne że brałeś takie konie, a wracasz praktycznie do najsłabszego leku.
Wenlafaksyna 225

przez benzowiec84 18 lut 2016, 22:21
Ashton napisał(a):Dziwne że brałeś takie konie, a wracasz praktycznie do najsłabszego leku.

co to znaczy najsłabszego leku ?:P przy porównaniu SSRI do DNRI czy MAO jak można porównywać , który jest skuteczniejszy na depresje i na jaką depresje. :) nawet przy SSRI nie można wyróżnić najmocniejszego leku do najslabszego leku . wyznacznikiem jest KI - SERT? to tylko moc działania na Sert a nie skuteczność ,a od paroksetyny silnej kosy może być skuteczniejsza fluwoksamina np, najsłabszy może być najbardziej antydepresyjny . wracam do fluoksetyny bo ma najmniej uboków z pośród SSRI , jest najmniej muląca i najmniej mnie kastrowała (a nawet przy przejsciu z paroksetyny,wzrosło mi libido),jest najmniej selektywna , nie jest typowym SRI, a coś muszę brać . nie łudzę się na wyleczenie depresji , tylko na poprawę delikatnie stanu, padło na fluoksetyne. na pewno lepiej się na niej czułem niż całkowicie bez leków,dlatego będę to szamał . skoro "silne leki nie działały" a słaba fluoksetynka coś działała , po co truć się silnymi. w leki nie wierzę i nie mam zamiaru już próbować , brałem prawie wszystko , metylofenidat też . zamiast szukać i skakać i zadręczać sobie głowe , straciłem na to 2 lata na głupią nadzieje że mogę wyleczyć się z depresji , prawda jest okrutniejsza , żaden lek nie wyleczy tego gówna . lepiej pogodzić się ze stanem depresji i delikatnie ją zmniejszyć mało inwazyjnym lekiem jakim jest fluoksetyna.

kombinacje leków , zagłębianie się w receptory 5ht1a,2c , agonizmy , antagonizmy to wsyzstko o /cenzura/ wbić . agoniści dopaminy ,czy metylofenidaty , odwrotności SRI czy tianeptyny . ble ble ble .
stara dobra fluoksetyna i ciul . liczę na 10% poprawy mojego stanu to mi starcza . to i tak będzie sukces.

uważam że to mój umysł choruje a nie biochemia mózgu .
obserwowany

przez chojrakowa 18 lut 2016, 22:53
Benzowiec84, oby zadziałała tak samo dobrze, jak wtedy. Jako pesymistka widzę możliwość (tfu tfu) całkiem innego działania.
Bo tak było u mnie i psychiatra z braku laku - ta sama historia - wrzuciła mnie z powrotem na to, co nie szkodziło... Z zaplanowaniem dawki do 100. I dupa, działało inaczej, źle i fuj.
Trzymam kciuki, dawaj znać!
Nie ma takiego boga, który wybaczyłby Ci Twoje łajdactwo

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Evil boy for life

przez benzowiec84 18 lut 2016, 23:06
chojrakowa napisał(a):Benzowiec84, oby zadziałała tak samo dobrze, jak wtedy. Jako pesymistka widzę możliwość (tfu tfu) całkiem innego działania.
Bo tak było u mnie i psychiatra z braku laku - ta sama historia - wrzuciła mnie z powrotem na to, co nie szkodziło... Z zaplanowaniem dawki do 100. I dupa, działało inaczej, źle i fuj.
Trzymam kciuki, dawaj znać!

thx . ze mną już jest tak beznadziejnie , że wątpię że z fluoksetyną będzie gorzej , po prostu chyba nie da się mieć gorszego stanu . dam jej pełne 3 miechy na rozkręcenie i wypróbuję wszystkie dawki. wiem też jestem pesymistą nie wierzę że poczuje się wspaniale , ale może chociaż minimalnie . robię dokładnie tak jak ty z braku laku i co nie szkodzi zbytnio:P

a co u ciebie sie dzialo i jakie miałaś objawy przed braniem a jakie w czasie brania , co aktualnie bierzesz?
obserwowany

przez piotr31 19 lut 2016, 02:00
Ashton napisał(a):Dziwne że brałeś takie konie, a wracasz praktycznie do najsłabszego leku.

Bez przesady, jest sporo słabszych/delikatniejszych leków

przez agia 20 lut 2016, 22:59
W tym tygodniu zaczęłam zażywać fluoksetynę 20 , jutro bedzie 7 dzień, początek jest masakryczny, złe samopoczucie jak przy poważnej grypie tyle tylko że nie ma gorączki.
agia

przez Bode Miller 21 lut 2016, 19:09
Też brałem wszystkie leki.Kazdy z nich to pośrodek.Jedno wielkie gówno tak naprawdę.W pewnym momencie zmieniłem nastawienie.Kieruje się już tylko mniejszym złem.Na fluo jakoś w miarę funkcjonuje i nie zamierzam go odstawić.Na pełną remisie nie ma co liczyć.
Bode Miller

przez benzowiec84 21 lut 2016, 19:44
Bode Miller napisał(a):Też brałem wszystkie leki.Kazdy z nich to pośrodek.Jedno wielkie gówno tak naprawdę.W pewnym momencie zmieniłem nastawienie.Kieruje się już tylko mniejszym złem.Na fluo jakoś w miarę funkcjonuje i nie zamierzam go odstawić.Na pełną remisie nie ma co liczyć.

otóż to . ! też wszystko przerobiłem , nigdy nie miałem remisji . nie liczę że z tego wyjdę , liczę na zmniejszenie niektorych oibjawów , żeby funkcjonować jakoś.
obserwowany

przez agia 21 lut 2016, 22:44
Martwi mnie 1 rzecz na fluoksetynie, poza porannym złym samopoczuciem na 20 mg, mianowicie to że muszę do tego brać rano 0,25 mg alproxu, po południu następne 0,25 mg alproxu i wieczorem 0,25 mg alproxu, dodatkowo na sen 1 mg lorafenu plus 0,25 mg alproxu, a tak chciałam zrzucić te benzodiazepiny, fakt, że dopiero 7 dni zażywam fluo.
agia

przez benzowiec84 23 lut 2016, 05:03
.
obserwowany

przez agia 23 lut 2016, 11:04
Dzień 9 ty fluoksetyny 20 mg, bez zmian, dalej wspomagam się benzo, samopoczucie nie jest kwitnące.

-- 23 lut 2016, 14:43 --

Jasny gwint, nastrój mam tak zjechany, że bez kija nie podchodź dzisiaj.
agia

Sortuj wg