FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez chojrakowa 18 lut 2016, 13:37
Piotr31, ja nie mam stale obniżonego nastroju, jestem chwiejna więc ciężko mi to określić. Powiedziałabym że ona spłyca emocje, co w konsekwencji faktycznie może działać antydepresyjnie.
To moje x podejście do tego leku, bierz poprawkę.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez benzowiec84 18 lut 2016, 21:04
Witam tu benzowiec wracam do fluoksetyny . brałem już paroksetyne,fluoksetyne,sertaline,wenlafaksyne,duloksetyne,bupropion,tianeptyne,selegilinine,amisulpiryd itd. narzekałem na ssri , myślałem że to zmęczenie od nich ,więc szukałem czegoś dopaminowego bez serotoniny ,ale zmęczenie miałem nawet na wellbutrine i selegilininie . teraz jestem pół roku bez leków w ogole ,bo zwątpiłem w nie i nadal nie wierze , ale jednak inaczej się czuję jak biore antydepy ,niż całkiem bez leków . z lekami źle ,bez leków jeszcze gorzej . "i tak wraca do SSRI z braku alternatyw" na fluo byłem bardziej pewny siebie i mniej ciapowaty ,depresji to nie leczy , ale inaczej się człowiek czuję. po za tym brałem tylko dawkę 20mg , mam zamiar ją wykorzystać do dawki 80mg. :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Ashton 18 lut 2016, 21:45
Dziwne że brałeś takie konie, a wracasz praktycznie do najsłabszego leku.
Wenlafeksyna 75mg
Mirtazapina 30mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 18 lut 2016, 22:21
Ashton napisał(a):Dziwne że brałeś takie konie, a wracasz praktycznie do najsłabszego leku.

co to znaczy najsłabszego leku ?:P przy porównaniu SSRI do DNRI czy MAO jak można porównywać , który jest skuteczniejszy na depresje i na jaką depresje. :) nawet przy SSRI nie można wyróżnić najmocniejszego leku do najslabszego leku . wyznacznikiem jest KI - SERT? to tylko moc działania na Sert a nie skuteczność ,a od paroksetyny silnej kosy może być skuteczniejsza fluwoksamina np, najsłabszy może być najbardziej antydepresyjny . wracam do fluoksetyny bo ma najmniej uboków z pośród SSRI , jest najmniej muląca i najmniej mnie kastrowała (a nawet przy przejsciu z paroksetyny,wzrosło mi libido),jest najmniej selektywna , nie jest typowym SRI, a coś muszę brać . nie łudzę się na wyleczenie depresji , tylko na poprawę delikatnie stanu, padło na fluoksetyne. na pewno lepiej się na niej czułem niż całkowicie bez leków,dlatego będę to szamał . skoro "silne leki nie działały" a słaba fluoksetynka coś działała , po co truć się silnymi. w leki nie wierzę i nie mam zamiaru już próbować , brałem prawie wszystko , metylofenidat też . zamiast szukać i skakać i zadręczać sobie głowe , straciłem na to 2 lata na głupią nadzieje że mogę wyleczyć się z depresji , prawda jest okrutniejsza , żaden lek nie wyleczy tego gówna . lepiej pogodzić się ze stanem depresji i delikatnie ją zmniejszyć mało inwazyjnym lekiem jakim jest fluoksetyna.

kombinacje leków , zagłębianie się w receptory 5ht1a,2c , agonizmy , antagonizmy to wsyzstko o /cenzura/ wbić . agoniści dopaminy ,czy metylofenidaty , odwrotności SRI czy tianeptyny . ble ble ble .
stara dobra fluoksetyna i ciul . liczę na 10% poprawy mojego stanu to mi starcza . to i tak będzie sukces.

uważam że to mój umysł choruje a nie biochemia mózgu .

przez chojrakowa 18 lut 2016, 22:53
Benzowiec84, oby zadziałała tak samo dobrze, jak wtedy. Jako pesymistka widzę możliwość (tfu tfu) całkiem innego działania.
Bo tak było u mnie i psychiatra z braku laku - ta sama historia - wrzuciła mnie z powrotem na to, co nie szkodziło... Z zaplanowaniem dawki do 100. I dupa, działało inaczej, źle i fuj.
Trzymam kciuki, dawaj znać!
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez benzowiec84 18 lut 2016, 23:06
chojrakowa napisał(a):Benzowiec84, oby zadziałała tak samo dobrze, jak wtedy. Jako pesymistka widzę możliwość (tfu tfu) całkiem innego działania.
Bo tak było u mnie i psychiatra z braku laku - ta sama historia - wrzuciła mnie z powrotem na to, co nie szkodziło... Z zaplanowaniem dawki do 100. I dupa, działało inaczej, źle i fuj.
Trzymam kciuki, dawaj znać!

thx . ze mną już jest tak beznadziejnie , że wątpię że z fluoksetyną będzie gorzej , po prostu chyba nie da się mieć gorszego stanu . dam jej pełne 3 miechy na rozkręcenie i wypróbuję wszystkie dawki. wiem też jestem pesymistą nie wierzę że poczuje się wspaniale , ale może chociaż minimalnie . robię dokładnie tak jak ty z braku laku i co nie szkodzi zbytnio:P

a co u ciebie sie dzialo i jakie miałaś objawy przed braniem a jakie w czasie brania , co aktualnie bierzesz?

przez piotr31 19 lut 2016, 02:00
Ashton napisał(a):Dziwne że brałeś takie konie, a wracasz praktycznie do najsłabszego leku.

Bez przesady, jest sporo słabszych/delikatniejszych leków

przez agia 20 lut 2016, 22:59
W tym tygodniu zaczęłam zażywać fluoksetynę 20 , jutro bedzie 7 dzień, początek jest masakryczny, złe samopoczucie jak przy poważnej grypie tyle tylko że nie ma gorączki.
agia

przez Bode Miller 21 lut 2016, 19:09
Też brałem wszystkie leki.Kazdy z nich to pośrodek.Jedno wielkie gówno tak naprawdę.W pewnym momencie zmieniłem nastawienie.Kieruje się już tylko mniejszym złem.Na fluo jakoś w miarę funkcjonuje i nie zamierzam go odstawić.Na pełną remisie nie ma co liczyć.
Bode Miller

przez benzowiec84 21 lut 2016, 19:44
Bode Miller napisał(a):Też brałem wszystkie leki.Kazdy z nich to pośrodek.Jedno wielkie gówno tak naprawdę.W pewnym momencie zmieniłem nastawienie.Kieruje się już tylko mniejszym złem.Na fluo jakoś w miarę funkcjonuje i nie zamierzam go odstawić.Na pełną remisie nie ma co liczyć.

otóż to . ! też wszystko przerobiłem , nigdy nie miałem remisji . nie liczę że z tego wyjdę , liczę na zmniejszenie niektorych oibjawów , żeby funkcjonować jakoś.

przez agia 21 lut 2016, 22:44
Martwi mnie 1 rzecz na fluoksetynie, poza porannym złym samopoczuciem na 20 mg, mianowicie to że muszę do tego brać rano 0,25 mg alproxu, po południu następne 0,25 mg alproxu i wieczorem 0,25 mg alproxu, dodatkowo na sen 1 mg lorafenu plus 0,25 mg alproxu, a tak chciałam zrzucić te benzodiazepiny, fakt, że dopiero 7 dni zażywam fluo.
agia

przez benzowiec84 23 lut 2016, 05:03
.

przez agia 23 lut 2016, 11:04
Dzień 9 ty fluoksetyny 20 mg, bez zmian, dalej wspomagam się benzo, samopoczucie nie jest kwitnące.

-- 23 lut 2016, 14:43 --

Jasny gwint, nastrój mam tak zjechany, że bez kija nie podchodź dzisiaj.
agia

przez benzowiec84 23 lut 2016, 21:29
ja 6sty dzien chyba albo 5 i kuwa spie na stojąco , jestem zmulony po tym i w dzien nie moge fukcjonować , wystarczy ze sie poloze na chwile i zasypiam jak by mi ktos w łeb za*ebał . chyba zaczne to szamac na noc . za 1 razem rok 2013 czulem dzialanie lekko aktywizujace , dokladnie rok temu st/luty , dzialanie obojetne na sennosc , 3 podejscie i zmulenie i sennosc taka ze jak sie poloze w dzien to zasypiam
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg