FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez pyzia1 22 mar 2008, 13:56
Powiedzieć oczywiście nie zawadzi ale na to chyba nie ma rady. Widocznie na napięcie miesiączkowe seronil nie działa. Ja też dużo gorzej się czuję przed okresem ale cóż znaczą te dwa-trzy dni doła w porównaniu do doła bez przerwy ;)
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

przez Daria Sz. 23 mar 2008, 16:02
Julio, depresja nasila się przed okresem. Też tak mam. Szczególnie gdy przed zachorowaniem przechodziłaś napięcie przedmiesiączkowe. Jeśli chcesz możesz powiedziec o tym lekarzowi, ale moim zdaniem to naturalne. Pozdrawiam i życzę Tobie i sobie wytrwałości :)
memento mori...

przez mateuszzzz90 24 mar 2008, 20:17
Przy braniu tego leku moge sobie wypić piwko dzisiaj ???nic sie nie stanie??a tak wogole to biore go od 2tygodni i jakos nie czuje poprawy jest nawet gorzej ale lekarz mowil mi ze moze zacząć działac nawet po 4 tygodniach wiec czekam i biore prosze o szybka odpowiedz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez frutek 27 mar 2008, 09:48
chyba kazdy przed okresem czuje sie znacznie gorzej....to normalne....no ale powiedziec lekarzowi nie zaszkodzi.....
jak myslicie czy powinnam wskoczyc na seronil 10 (teraz jade tydzien na 20) skoro czulam sie na nim bardzo dobrze. Na tych wiekszyc dawkach mam problemy z wstawaniem i znowu wrocily zaparcia. :cry:
ale fajne jest to ze nie chce mi sie objadac:)no i caly czas moglabym sie kochac momentami to przegiecie, nawet w pracy o tym mysle. :? tez tak mieliscie?

przez alaaa 29 mar 2008, 10:37
Witajcie :)
Mój psychiatra przepisał mi 10 mg co drugi dzień. Boję się o potliwość, która już wczśniej była moim utrapieniem, a po tym leku ponoć jest jeszce gorzej :cry: nie zniosłabym tego...

Jestem dopiero po pierwszej tabletce, a juz tej nocy nie mogłam zasnąć, obudziłam sie o 5, w dodatku jestem nadpobudliwa, kołyszę się na krześle (jak wariatka jakaś lol), czuje przeszkodę w gardle. Kurczę, za miesiąc matura, a ja czuje sie, jakbym była bez mózgu.
hmm

przez czarny 30 mar 2008, 12:49
Witam, mam ważne pytanie. Biore Seronil 10mg od jakis 2 miesiecy,niedawno na silne bóle głowy od neurologa dostałem Divascan, przytoczetutaj cytat z ulotki:

"Divascan jest lekiem o dzialaniu przeciwserotoninowym, jest pochodna produktu utleniania adrenaliny-adrenochromu. Mechanizm dzialania leku polega na blokowaniu receptorów serotoninowych 5-HT1D".

Nie znam sie Ale Seronil jest lekiem wychwytujacym serotonine?
Nie czuje sie ostatnio dobrze psych. biorac te dwa leki...
Wiecie moze czy mozna brac te leki razem?

przez Rosomak 30 mar 2008, 13:13
czarny napisał(a):Witam, mam ważne pytanie. Biore Seronil 10mg od jakis 2 miesiecy,niedawno na silne bóle głowy od neurologa dostałem Divascan, przytoczetutaj cytat z ulotki:

"Divascan jest lekiem o dzialaniu przeciwserotoninowym, jest pochodna produktu utleniania adrenaliny-adrenochromu. Mechanizm dzialania leku polega na blokowaniu receptorów serotoninowych 5-HT1D".

Nie znam sie Ale Seronil jest lekiem wychwytujacym serotonine?
Nie czuje sie ostatnio dobrze psych. biorac te dwa leki...
Wiecie moze czy mozna brac te leki razem?

Moze lekarz stwierdzil ze masz zespol serotoninowy w takim razie nie ma dla ciebie sensu brania zadnych lekow (albo mniejszej dawki seronilu), ale to tylko moja niefachowa i nieprzemyslana opinia. Skontaktoj sie z lekarzem bo ja nim nie jestem. Branie lekow o przeciwstawnych dzialaniach to raczej sensu nie ma.

przez Abrek 01 kwi 2008, 18:55
LIUDZIE!!! NIE FARSZERUJCIE SIE TABLETKAMI..TABLETKI TYLKO ZAGLUSZAJA PROBLEM..IDZCIE NA TERAPIJE.. MOWIE BO SAMA TO PRZESZLAM..
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Zycze wszyskim harmoniji ducha i ciala...

przez pyzia1 02 kwi 2008, 09:09
Fajnie, że terapia Ci pomogła ale weź pod uwagę, że każdy jest inny, w związku z tym każdemu pomagają inne metody więc nie uogólniajmy ok?
Ja ostatnio schodzę z dawki ale nagle pojawiły mi się jakieś dziwne uderzenia gorąca. Nie wiem czy to z leków czy to już menopauza :D Czy ktoś tak ma?
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

Seronil

przez Abrek 02 kwi 2008, 11:19
Lekarz mi mowil ze po brani Seronilu..moga pojawic sie bule brzuch zaladka, ale puznnie jednak ustapia. ja zaczelam prac to od wczoraj po 10mg.dziennie.. Ale najwiekszy nacisc stawiam na terapije i myslenia.. Leki ktore mamy nie maja zadnych podstaw realnych..To nasz podswiadomosc wysyla sygnal o niebezpieczenstwie ktorego iema..poniewaz w podswiadomosci nagromadzilo sie zbyt wiele zlych obrazow z przeszlosci..aby organizm mogl walczyc z niebezpieczenstwem..musimy miec z czym walczyc..wtedy juz dziala nasza swiadomosc ..i z mysli powtaja obrazy..samae znajduje my sobie jakies fobije..czy to choroba ..czy boimy sie ze zwarjijemy, to jets tylko wymtsl naszej woobrazni..realnego zagrozenia poorostu niema!!!.. Moj lekarz powiedzal ze osoba chora..czyli inaczej <warjat> nigdy nie pujdzie sie leczyc..wrecz odwrotnie on bedzie uwarzac ze wszytscy dookola sa chorzy , a on jets zdrowy.. Polecam goraco przeczytac ksiazke <Ja>Tadeusza Niwinskiego.. Bardzo mi pomogla. Jezeli ktos bedzie chcial porozmawiac moje gg to ******. Zycze wszystkim miec kontrole nad swoja swiadomoscia!!!!!Swiadomosc-dla tych organizmow ktorze ja posiadaja, jets podstawowym narzedziem przetrwania....

Nie podajemy numerów GG w postach. Można podac w profilu.//Raf
Zycze wszyskim harmoniji ducha i ciala...

przez alaaa 03 kwi 2008, 18:39
Słuchajcie, a czy przy braniu Fluoksetyny się tyje? Biore 10 mg co drugi dzień, minął już tydzień, a mi się ciagle chce jeść, mimo że sie ograniczam TYJĘ! Czy może jest za krótko na efekty chudnięcia??? POMOCY, zamiast sie wyleczyć to przez te kilogramy popadne w jezcze wiekszą depresję :|

przez alaaa 03 kwi 2008, 18:44
łuchajcie, a czy przy braniu Fluoksetyny się tyje? Biore 10 mg co drugi dzień, minął już tydzień, a mi się ciagle chce jeść, mimo że sie ograniczam TYJĘ! Czy może jest za krótko na efekty chudnięcia??? POMOCY, zamiast sie wyleczyć to przez te kilogramy popadne w jezcze wiekszą depresję :|

przez Qfiateq 03 kwi 2008, 22:05
mi na początku brania nie chało sie wcale jeść ale teraz nie czuje już wpływu na apetyt, jem normalnie, ale nie mam już napadów jedzenia takich jak przy Effectinie, myślałam że uda mi się schudnąć bo przytyłam strasznie ale będzie ciężko
Qfiateq

przez frutek 04 kwi 2008, 12:46
nie wiem to chyba zalezy od czlowieka. ja zaczęłam chudnąć i w ciągu miesiąca zjechałam 3 kg.a to dopiero początek, mam dawke 10 mg a potem mam dojsc do 60 -80 mg.bardzo hamuje u mnie apetyt i podnosi pociag.takze nie narzeam.ale slyszalam tez o tym ze niektorzy tyli....ale to byla duza mniejszosc.ja sie lecze na nerwice i bulimie i jestem zadowolona.
ty bierzesz bardzo malusienka dawke wiec mysle ze u ciebie on nie dziala jeszcze tak jak powinien no i co 2 dzien...dziwnie troche.poczekaj jeszcze troche
ja jak zaczelam brac 20 mg to nie moglam sie zalatwic przez tydzien....kaszanka co
powodzenia

Sortuj wg