FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez dilajla13 17 gru 2015, 11:13
Ricah napisał(a):dilajla13, piszesz, ze lek na Ciebie nie dziala, a po chwili wypisujesz w jaki sposob na Ciebie dziala. Przeczysz sama sobie. Jednakze fluoksetyna jest najdluzej rozkrecajacym sie SSRI (nawet do 3ch miesiecy), stad nic dziwnego, ze jeszcze nie widzisz mocnych efektow. Ale patrzac na to, jak na Ciebie dziala (obnizenie motywacji, sennosc, apatia) radzilbym odstawic ten lek i zainteresowac sie innymi lekami (nie doradze jakimi, bo nie znam Twoich objawow).

Źle się wyraziłam. Chciałam napisać, że nie działa na mnie tak jak powinien. Właśnie mam dylemat czy dalej brać ten sam lek i czekać te 3 miesiące aż coś zaskoczy czy go zmienić. Poza tym to moja pierwsza przygoda z lekami i wydaje mi się trudne do określenia, co jest moją reakcją na jakieś zdarzenia a co wpływem leków. Ale tak jak piszesz, warto spróbować czegoś innego. Pogadam o tym z psychiatrą na następnej wizycie.

przez Don Kamillo 21 gru 2015, 20:02
Udało się już wytrzymać ponad 3 miesiące :) (nie mam zamiaru do tego wracać jeśli życie mnie nie zmusi) bez większych problemów. Jedynie lekkie trzęsienie się rąk jest wkurzające w moim zawodzie. Dobrze poczuć się chociaż w połowie tak jak kiedyś. 3 miesiące to już jakiś wyznacznik. Sen spokojny, codzienność nie jest kolorowa jak kiedyś, ale już nie przytłacza. Wszystkim życze powodzenia, i mam nadzieje ze uda się wytrwać dłuższy czas.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - .. / remisja.

przez Vengence 21 gru 2015, 20:37
Don Kamillo napisał(a):Udało się już wytrzymać ponad 3 miesiące :) (nie mam zamiaru do tego wracać jeśli życie mnie nie zmusi) bez większych problemów. Jedynie lekkie trzęsienie się rąk jest wkurzające w moim zawodzie. Dobrze poczuć się chociaż w połowie tak jak kiedyś. 3 miesiące to już jakiś wyznacznik. Sen spokojny, codzienność nie jest kolorowa jak kiedyś, ale już nie przytłacza. Wszystkim życze powodzenia, i mam nadzieje ze uda się wytrwać dłuższy czas.

Czyli paradoksalnie poprawiło ci się po odstawieniu leków!? :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Don Kamillo 21 gru 2015, 20:40
Dokładnie tak. Chyba za dużo teog było, i powinienem zrezygnować po Escitilopramie, ale nie miałem wtedy odwagi.

Fuloksetyna pobudzała na tyle by spędzać noce bezsennie,
Tradzon zamulał tak, by iść przez życie na kolanach.

Teraz tylko doraźnie neruol SR, i starcza.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - .. / remisja.

przez Vengence 21 gru 2015, 20:46
Don Kamillo napisał(a):Dokładnie tak. Chyba za dużo teog było, i powinienem zrezygnować po Escitilopramie, ale nie miałem wtedy odwagi.

Fuloksetyna pobudzała na tyle by spędzać noce bezsennie,
Tradzon zamulał tak, by iść przez życie na kolanach.

Teraz tylko doraźnie neruol SR, i starcza.
To elegancko.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Don Kamillo 21 gru 2015, 20:51
Też się cieszę, jedynie co zostało mi do uregulowania to sprawy uczuciowe, bo jednak tutaj trzeba trochę czasu by wszystko wróciło na właściwe tory. Ciesze się, że nie muszę już codziennie znieczulać się by przezyć każdy kolejny dzień. Czasem doskwiera ta nerwica. Ale naszczęscie jestem w stanie w miare normalnie funkcjonować, i cieszyć się każdym kolejnym dniem.

1.10.15 - .. / remisja.

przez chojrakowa 22 gru 2015, 12:36
Znieczulać sie fluoksetyna huehue ;)

Czy ktoś brak oporowe dawki tego szajsu? 80-100?
Psychiatra sugeruje a ja się waham. W sumie psychiatra do zmiany ale to jeszcze chwila. Szału z bioxetinem nie ma, ale nie oczekuje cudów biorąc pod uwagę inne środki psychoaktywne, które regularnie zażywam... :roll:
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez carita 23 gru 2015, 12:28
Czy ktoś z Was ma po fluoksetynie bez względu pod jaką handlową nazwą objaw w postaci utraty ostrości widzenia? Mam wadę wzroku, ale zauważałam od jakiegoś czasu, że są takie dni lub godziny w ciągu dnia, że widzę gorzej, że nie mogę czegoś przeczytać, tak mi się nagle wzrok tępi. Przeczytałam ulotkę i tam stoi, że mogą być jakieś jazdy ze wzrokiem. Zasmuciło mnie to, bo ja pracuję wzrokiem, to znaczy muszę widzieć bardzo dokładnie, co robię, a tu taki klops mi się zdarza. To może minie? Nie wyobrażam sobie na dziś odstawienia leku lub jego zmiany, zwłaszcza że bardzo źle znoszę większość specyfików, jakich do tej pory próbowałam.

przez chojrakowa 23 gru 2015, 13:50
Dlugo juz bierzesz? Jaka dawka?
U siebie nie zaobserwowałam.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez carita 23 gru 2015, 15:34
Biorę Bioxetin, jedną tabletkę dziennie, już chyba niebawem będzie z rok. I wcale nie mam pewności, że te problemy z widzeniem to leki. Może problem ze wzrokiem, a może to jakiś objaw nerwicowy... Jest to jednak bardzo deprymujące, bo raz widzę lepiej, a raz bardzo źle, a przecież gdyby pogorszył mi się wzrok, to byłoby cały czas źle. Więc to chyba jednak albo lek, albo jakiś objaw nerwicowy. Nie wiem, jak to sprawdzić.

przez Lord Kapucyn 23 gru 2015, 15:34
Może wystąpić utrata ostrości widzenia, tymczasowa i przemijająca, to nic poważnego. Mi na to pomogły soczewki fotochromowe, "zerówki". Okulistycznie nic mi nie dolega.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Ewgf 23 gru 2015, 21:47
Dark Passenger, a tak żeś najeżdzał na tą fluoksetyne a teraz co na putina się przestawiłeś ? :)
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Lord Kapucyn 24 gru 2015, 01:49
Eeee, aż tak mocno to znowu nie najeżdżałem. Ale żeby nie było- tylko krowa nie zmienia poglądów. ;)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Ewgf 24 gru 2015, 17:25
Ale żeś z grubej rury na 6 dych wszedł od razu? Chociaż teraz wszedłem na 40 i juz nie mialem takich jazd jak kiedyś po fluo.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

Sortuj wg