FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Ewgf 21 lis 2015, 10:35
Don Kamillo, a co to jest tradzon? ;)
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez Don Kamillo 21 lis 2015, 14:27
Przeszłość.

A tak poza tym dzięki za pouczenie o literówce, po tylu miesiącach w końcu ktoś dał mi o tym znać :mrgreen: :lol:
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Relief 21 lis 2015, 15:11
Dzięki za odpowiedź, Vengence. Akurat ze sportem i ruchem u mnie nie ma problemu, bo chodzę na siłownię i gram w piłkę. Więc ta strona aktywizacji jest bez zarzutu. Gorzej jak po pracy ludzie mnie gdzieś zapraszają, a ja nie mam ochoty. Albo pod wpływem impulsu umawiam się na coś, a im bliżej terminu, tym mniej mi się chcę i w końcu wymyślam jakiś pretekst, żeby zostać w domu. Nic mnie nie cieszy praktycznie, nie sprawia radości. Z jednej strony doskwiera mi samotność, a z drugiej jak sobie pomyślę, że miałbym się umówić na randkę, flirtować itd. to sobie stwierdzam, że nie mam na to psychicznej energii. Dlatego chodzi mi po głowie ta fluoksetyna, zwłaszcza że psychiatra-terapeuta też mi ją chciał wypisać, ale jak sobie pomyślę, że nawet jakby mi pomogła, zacząłbym się z kimś spotykać, to potem i tak nie wiadomo czy nie kij z tego, jak mi obetnie libido.

Myślę też o tianeptynie, tylko nie wiem czy nie nasila ZOK. Widziałem sprzeczne raporty na ten temat. U mnie ZOK występuje raczej epizodycznie, bo takich pierdoł typu wstawanie prawą nogą, czy nieustawianie głośności na "13" jednostek nie liczę, bo mi to w niczym nie przeszkadza. Ale pamiętam jak kiedyś po wieloletnim paleniu marihuany odstawiłem ją całkowicie i przez 3 miesiące ostro męczyłem się z mocną depresją, lękami, które aż mnie skręcały w łóżku w nocy - a powodem tego była obsesyjna myśl i ciągłe sprawdzanie/upewnianie się. Na szczęście jakoś sam z tego stopniowo wyszedłem bez leków, ani terapii.

Zresztą to wielogodzinne czasami czytanie o lekach, porównywanie, stawianie na szali plusów i minusów, upewnianie się, szacowanie potencjalnych strat i korzyści też ma znamiona myślenia obsesyjnego i de facto pozostaję w miejscu :).

A agomelatyna wiem, że nie ma dobrych opinii. Brałem ją naprawdę raptem kilkanaście dni, ale jedno co zauważyłem to podobieństwo do działania jakieś słabej amfetaminy. Byłem lekko pobudzony, pamiętam nawet, że potrafiłem rozbawić dziewczyny do rozpuku, ale sam czułem się taki "sztywny" jak właśnie na amfetaminie i mnie dziwiło z czego one się właściwie śmieją.

A ma ktoś jakieś doświadczenia z subterapeutycznymi dawkami fluoksetyny? Np. 10 mg/dzień? Może na takie dystymiczne problemy jest to jakieś rozwiązanie i zadziała lepiej niż placebo, dziurawce itd. a jednocześnie nie upośledzi libido?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez antananarywa 03 gru 2015, 11:30
Słuchajcie, po 4 tygodniach brania Seronilu nagle jebs i wysypka i świąd.
Czy to może byc od fluo?

-- 03 gru 2015, 11:30 --

Słuchajcie, po 4 tygodniach brania Seronilu nagle jebs i wysypka i świąd.
Czy to może byc od fluo?

przez Steviear 05 gru 2015, 01:45
antananarywa, Dziwne. Moim zdaniem to raczej nie od fluo. Ale może niech jakiś mistrz coś dopowie. Może to alergia?

przez Dominik_wot 07 gru 2015, 14:08
czy fluoksetyne jest najbardziej pobudzajacym z ssri przez noradrenalinę oraz dopaminę jednocześnie będąc najbardziej lękotwórczą...

przez encyklopedia1 07 gru 2015, 17:15
Witam ponownie.

Biorę od roku paroksetyne na stany lękowe, ale przytyłam na niej 15 kg! Wyglądam okropnie wszyscy źle mnie komentują. Wczesniej tez ja brałam i lekarz polecił mi przejscie na fluoksetynę, tylko nie pamietam jak to zrobilam.
Czy od razu tabletke paroksetyny zamienic na fluoksetyne czy jakos stopniowo to robic?

Dla zainteresowanych, na paroksetynie trafilam znowu jak próbowałam fluoksetyne odstawic, bo miałam polepszenie i spadek wagi.. Potem za długo sie wkręcała wiec odrazu dali mi Paroxinor+Sulpiryd i uspokajacze - tydzień z życia wycięty.

Doradźcie, muszę schudnąć bo żal mi siebie, a pamiętam że na fluoksetynie też sie dobrze czułam.

przez arnibarni 09 gru 2015, 14:32
Jak to jest że na fluoksetynie jestem pewnym siebie,wyluzowanym facetem,pełnym energii,nie analizuje wszystkiego za bardzo.A bez niej brak sił,wkradają się depresyjne myśli,człowiek robi sie bardziej wrażliwy.Może kłopoty z bezsennością nakręcają te objawy.Gdyby nie to że ssri w tym fluoksetyna znieczula narządy płciowe penisa i obniża libido,to chyba bym to brał latami.A takto mam rozterki,na fluoksetynie jest dobrze ale chce sie być 100 % sprawnym seksualnie i chce sie rzucić ten lek.Jak wymyślą kiedyś lek który działa podobnie jak fluoksetyna ale nie działa negatywnie na sfere seksualną to powinni im dać Nobla
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez Dominik_wot 09 gru 2015, 18:33
czy noradrenalina może poprawiać funkcję poznawcze ?

przez Pablo5HT1 12 gru 2015, 14:20
encyklopedia1, to może poproś o sertralinę jeśli masz być tylko w SSRI ( ja w te leki coraz mniej wierzę a uważam, ze wiara na forum w te leki opiera się na ich masowym wypisywaniu, które nie ma jednak odzwierciedlenia w masowym wyleczaniu się tylko takie branie i branie). a jak nie to wenlafaxyne.

-- 12 gru 2015, 13:23 --

arnibarni napisał(a):Jak to jest że na fluoksetynie jestem pewnym siebie,wyluzowanym facetem,pełnym energii,nie analizuje wszystkiego za bardzo.A bez niej brak sił,wkradają się depresyjne myśli,człowiek robi sie bardziej wrażliwy.Może kłopoty z bezsennością nakręcają te objawy.Gdyby nie to że ssri w tym fluoksetyna znieczula narządy płciowe penisa i obniża libido,to chyba bym to brał latami.A takto mam rozterki,na fluoksetynie jest dobrze ale chce sie być 100 % sprawnym seksualnie i chce sie rzucić ten lek.Jak wymyślą kiedyś lek który działa podobnie jak fluoksetyna ale nie działa negatywnie na sfere seksualną to powinni im dać Nobla

nie zrobią takiego leku, tu chodzi, żeby ludzie sie nie wyleczali tylko leczyli. Moim zdaniem jesli wyjdzie jakiś "hit" na depresje i lęki to nie będzie to SSRI, na kóre juz rzy... i nie mam już ciepliwości.

przez encyklopedia1 14 gru 2015, 12:29
Oj nie, po wenlafaksynie rowniez sie tyje. Moj psychiatra powiedzial, ze tylko fluoksetyna powoduje spadek wagi i z resztą jest ona pomocna w bulimii. Wtedy rowniez schudłam. Tylko nie pamietam jak na nią przejsc.

Ktos pomoze?

przez dilajla13 17 gru 2015, 00:47
Nie wiem czy jestem jakaś dziwna czy co, ale na mnie Seronil w ogóle nie działa. Biorę już miesiąc i ani nie mam większej motywacji ani nie zmniejszył mi się apetyt (wręcz przeciwnie, jestem cały czas głodna). Zanim zaczęłam brać ten lek czułam się źle, ale przynajmniej miałam siłę rano wstać i coś zrobić w ciągu dnia. Nawet dosyć regularnie ćwiczyłam. Teraz jestem tak senna, że wstanie z łóżka zajmuje mi dwie godziny, a wieczorem nie mam siły się nawet umyć tylko padam na twarz. Do tego stałam się zupełnie obojętna na wszystko.

przez Ricah 17 gru 2015, 09:38
dilajla13, piszesz, ze lek na Ciebie nie dziala, a po chwili wypisujesz w jaki sposob na Ciebie dziala. Przeczysz sama sobie. Jednakze fluoksetyna jest najdluzej rozkrecajacym sie SSRI (nawet do 3ch miesiecy), stad nic dziwnego, ze jeszcze nie widzisz mocnych efektow. Ale patrzac na to, jak na Ciebie dziala (obnizenie motywacji, sennosc, apatia) radzilbym odstawic ten lek i zainteresowac sie innymi lekami (nie doradze jakimi, bo nie znam Twoich objawow).
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Steviear 17 gru 2015, 10:24
Działa to na pamięć? Koncentrację? Komuś się polepszyło po odstawieniu?

Sortuj wg