FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Karolina.Miś 15 paź 2015, 14:20
Ricah ojtam ojtam wszyscy się czepiają "S" i robią z tego wielkie hallo ! było minęło po co to roztrzasać ;)

ale ja nie chcę leku żeby zjeść całą paczuszke na raz no i odplynać w objęcia morfeusza na zawsze :P

lekarza też nie będę do niczego zmuszać bo się g... znam tylko się was grzecznie pytam o radę
hejka:)

ps. objawy no to nie wiem jak to wytłumaczyć zadaj mi pytanie to ci na nie odpowiem...

-- 15 paź 2015, 16:15 --

moje objawy dla ciekawych:

miałam mieudaną próbę "s" to już wiecie pozatym jestem cały czas taka smutna i osowiała mam mało przyjaciół i nie mam na stałe chłopaka (czasami się puszczam ;) boję się ludzi i nowych miejsc dlatego nie wykazuje inicjatywy z pracą czy studiami

no i to tyle ...

hejka :)

przez Ricah 15 paź 2015, 16:16
Karolina.Miś, sek w tym, ze warto rozstrzasac, bo niektore leki moga nie tylko prowadzic do zwiekszonego ryzyka zachowan ryzykownych (maslo maslane? ale chyba wiesz o co chodzi), ale nawet same takowe mysli powodowac. Jedna takowa proba powoduje, ze lepiej nie probowac takowych lekow, bo tym razem moze Ci sie udac. Znasz sama siebie lepiej i jezeli sadzisz, ze jestes w stanie przetrwac takie mysli, to Twoja decyzja. Nikt inny nie bedzie bral za to odpowiedzialnosci.

I nie mowie o zjedzeniu od razu calej paczki, tylko o tym, ze lek moze miec takie dzialanie. Przykladowo nigdy nie mialem mysli samobojczych, a przy mirtazapinie takowe sie pojawialy, dlatego tez odstawilem ten lek.

No naprosciej, to jakie masz problemy? Jak sie czujesz, co chcialabys poprawic? Nie ma sensu, abym wypytywal konkretnie, bo jest ogrom mozliwych objawow. Okresl swoj nastroj, lęki, funkcje poznawcze, ewentualne zaburzenia seksualne (jezeli jest bardziej niz zwykle, to tez moze byc objawem), problemy ze snem czy dolegliwosci somatyczne. Na czym najbardziej zalezy (w sensie, poprawie jakich objawow przy braku pogorszenia czegos innego, bo rzadko da sie znalezc lek idealny, a wiekszosc ma uboki).
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Karolina.Miś 15 paź 2015, 16:54
a co to jest "uboki" ?

no więc tak : najbardziej mi zależy na poprawie pewności siebie bo myślę że jestem nic nie wartym 0 :/

no i żebym była bardziej odważna do ludzi tzn. więcej się uśmiechała i rozmawiała nie bała się podejść do ludzi no i zagadać

no i żebym sama wykazywała inicjatywę np. iść do pracy czy skończyć studia itp. itd. no nie bała się tego tzn. nowych miejsc sytuacji i ludzi

i żebym była inteligentniejsza tzn. umiała rozmawiać z ludźmi a nie stała jak słup soli i się nic nie odzywała

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Don Kamillo 15 paź 2015, 17:29
Sęk tkwi w tym, że jesli sama nie będziesz chciała zmienić swojego zycia leki Ci w tym nie pomogą, a czasem wręcz przeciwnie.. Nie będę się tutaj za bardzo rozpisywał bo nie chcę Cię zdemotywować. Fluo w dużych dawkach moze zrobić z Ciebie słup soli. leki otłumaniają nasze lęki, niestety również nas samych

Sam wiem jak to było, bo tez myślałem że leki wszystko zmienią, to i tak jest sztuczne. Czułem się coraz gorzej. Szedłem na łatwizne, bo pójsc po prochy, jest najłatwiej, teraz postanowiłem wziać zycie we własne ręce, nie wiem czy dam rady, ale wole spróbowac niż zyc na kolanach

Podjąłem jedną z wazniejszych, jak nie najważniejszych decyzji mojego życia. 2 tydzień jestem na remisji, i czuję się tak, jak nigdy wcześniej. Świetnie. Wiem że to wszystko jest nietrwałe jak wrzos nad bagnem, że wystarczy tylko lekkie tąpnięcie, i to wszystko może zniknąć, ale leci 2 tydzień, bez psychotropów i nasennych, a ja od 2 tygodni czuje się stabilny, i szczęsliwy patrząc na pasmo złych chwil. Śpie w nocy, i budzę się rano bez kwadratowego łba.

uboki to nic innego jak skutki uboczne, niestety każdy lek tego typu ma ich sporo
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - .. / remisja.

przez Karolina.Miś 15 paź 2015, 17:50
Don Kamillo hejka :)

:P jakbym sama mogła zmienić swoje życie to bym je chyba sama zmieniła HELLO !!! widocznie nie umiałam stąd moja próba "S" a psychotropy to jest ostateczność żeby się podnieść z kolan !!!

przez Don Kamillo 15 paź 2015, 18:10
Psychotropy pomogą podnieść Ci się z kolan, ale nie oczekiwałbym zbyt wiele. pomogą Ci wstac, a reszte niestety sama będziesz musiała doprowadzić do ładu, pisząc o tym że musisz sama chcieć, to jest dodatek do całego leczenia. I wykonywac ku temu pewne kroki. nie chcę wspominać jaka to daleka droga bo to bardzo demotywujace i dołujace, zresztą wszyscy tutaj się o tym aż za dobrze przekonaliśmy :)

Pozdrowionka, i zdrowia.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - .. / remisja.

przez Karolina.Miś 15 paź 2015, 18:53
Don Kamillo a kto oczekuje że psychotropy za mnie pójdą do pracy i będą np. zarabiać pieniądze ???!

i to że ja sama muszę chcieć no to rly ? Ameryki nie odkryłeś ;) a kto niby miałby chcieć Ty ? :P

i może nie uogólniaj że wszyscy bo pewnie niektórzy albo większość miała z górki tylko że o tym nie pisze

może mi jeszcze podpowiesz weź się w garść...bo nie ma się czym przejmować...

przez Don Kamillo 15 paź 2015, 19:00
Skoro sama wiesz wszystko najlepiej to po co pytasz ? oczkujesz tego, że prochy sprawią że będziesz "mądrzejsza" "bardziej wygadana" "chętna do życia" to ja Ci tylko kulturalnie i nie dosadnie chcę przekazać, że niestety będzie zupełnie odwrotnie ;)

PS:

i może nie uogólniaj że wszyscy bo pewnie niektórzy albo większość miała z górki tylko że o tym nie pisze

sama uogólniasz, i próbujesz przez to "powiedzieć" że większość tutaj tylko narzeka, a w rzeczywistości czują się dobrze, szkoda, że to tylko takie gadanie :roll:

Ameryki może nie odkryłem, ale wyszedłem na prostą ;)

I nie martw się, nie napiszę Ci tak, że "weź się w garść" , bo też byłem tam, i wiem jak to jest mając problem i zostając z tym samemu

1.10.15 - .. / remisja.

przez Ricah 15 paź 2015, 19:22
Don Kamillo, przesadzasz, leki moga dac wiele dobrego, ale jak pisales, to rozwiazanie proste i nieskuteczne, jezeli nie jest poparte wlasna praca.

Karolina.Miś, uboki to skutki uboczne. Przykladowym mozliwym skutkiem ubocznym brania fluoksetyny jest wystapienie PSSD - zaburzen seksualnych. Z tego co opisujesz, to dobrym pomyslem bylaby sertralina i tianeptyna jak pisalem. Moze ewentualnie jakis TLPD, ale one maja dosyc mocne skutki uboczne (zaparcia czy suchosc w ustach). Osobiscie tez zainteresowalbym sie kurkuma, bo jest bardzo tania i bardzo zdrowa i tez pasowalaby tutaj (tak, mowie o przyprawie).

Oprocz tego, potrzebujesz psychoterapii i treningu. Psychoterapie polecam zwlaszcza grupowa, bo oprocz omawiania swoich problemow, bedziesz musiala wykazywac sie inicjatywa i zaczynac swoje wypowiedzi czy tematy i dodatkowo musisz opowiadac o swoich problemach na forum nieznanych Ci ludzi - poprawa w pewnosci siebie gwarantowana. Co do treningu - wyjdz na miasto i pytaj przypadkowych ludzi (lub mozesz podniesc poprzeczke do osob, ktore wydaja Ci sie atrakcyjne) o np. godzine, jak dojsc do jakiegos miejsca. Powoli mozesz zwiekszac sobie poprzeczke, powiedz np. komplement obcej osobie itd.
Oprocz tego polecam zainteresowac sie tematyka polepszenia samooceny i pewnosci siebie. Jest na to kilka sposobow i cwiczen (zaczynajac chocby i od tego, by przyjac postawe osoby pewnej siebie) i takie rzeczy tez na pewno Ci pomoga. Jezeli bylabys zaintersowana, to moge podac priv kilka sposobow, ktore dzialaly u mnie.

Co do lekow - te dwa leki o ktorych mowilem, maja profil przeciwlękowy oraz aktywizujacy, do tego tianeptyna jest czesto stosowana jako nootrop (tylko jej dzialanie jest raczej delikatniejsze), stad imo bardziej pasuja do tego, czego pragniesz, anizeli fluoksetyna. Zapytaj lekarza co mysli o ktoryms z tych lekow.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Karolina.Miś 15 paź 2015, 19:48
Don Kamillo hejka :)

tylko że ja prostu już nie wytrzymywałam i nie dawałam rady dlatego "s" a nie dlatego że nie chciałam chcieć :( :/

i wcale nie wiem wszystko najlepiej dlatego pytam a pytałam dokładniej o leki opowiadając też o swoich doświadczeniach z fluoksetyną

wszyscy -> to jest uogólnienie !!! a ja napisałam że "Niektórzy albo Większość" co brała leki a czuła się dobrze wcale nie pisze o tym na forum

naucz się proszę czytać ze zrozumieniem no i nie wkładaj w moje usta czegoś czego nie powiedziałam może jestem blondynką ale bez przesady

Ostatnio edytowano 15 paź 2015, 19:57 przez Karolina.Miś, łącznie edytowano 1 raz

przez Don Kamillo 15 paź 2015, 19:54
Ricah, piszę o tym co przeżyłem na własnej skórze na środkach z podpisu. Takie jest moje subiektywne zdanie po odstawieniu prochów na ten moment. Do życia przywróciła mnie paroksetyna, reszta to była wegetacja.

Karolina.Miś, może i trochę przesadziłem, przepraszam. Niemniej jednak powinnaś się pytać o leki swojego lekarza prowadzącego, bo internet to nie jest dobre źródło, a uwierz oni znają się na swoim fachu najlepiej. A czytać potrafię, o mnie się nie martw ;) Nie badzmy tacy drobiazgowi.

-- 15 paź 2015, 19:13 --

tylko że ja prostu już nie wytrzymywałam i nie dawałam rady dlatego "s" a nie dlatego że nie chciałam chcieć :( :/

Wiem co to znaczy chcieć, ale nie móc.. Niestety leki to jedno a silna wola i praca nad sobą czyt - hobby, sport, jakieś zainteresowania, wyjścia do ludzi (o tym nie pisze bo stałem się przez dłuzszy czas aspołeczny, i ze względny hedonizm zmienił się w anhedonie) postawić nalezy sobie jakieś cele w życiu do których dązy się niezaleznie od wszystkiego - w moim to np praca, hobby - samochód. Nic od razu się nie dostanie, na wszystko potrzeba czasu i cierpliwości, ale da się.

-- 15 paź 2015, 19:14 --

po ok 1,5 roku leczenia farmakologią, dopiero odważyłem się zacząć od nowa wszystko i naszczęscie odpukać wyszło mi to na dobre..

-- 15 paź 2015, 19:15 --

I jeśli chodzi o fluoksetyne, na mojej skórze nie odczułem działania aktywizującego wręcz przeciwnie, chodziłem zamulony jak stary traktor..

1.10.15 - .. / remisja.

przez Karolina.Miś 15 paź 2015, 20:30
Don KamilloHejka spoko :) może się nie zrozumieliśmy ;)

Ricah o taką radę mi chodziło :D dzięki :)
jak zechcesz to możesz mi napisać na pw. o tym co mówiłeś

hejka

przez Psychopharm 16 paź 2015, 08:20
Don Kamillo cieszę się razem z Tobą z poprawy bez leków, ale może nie zachłystuj się tak tym działaniem bo to dopiero 2 tyg. Życzę Ci jak najlepiej, ale po sobie wiem, że 2 tyg. to często zbyt mało by oceniać jak czujemy się bez leków.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Don Kamillo 16 paź 2015, 15:48
Psychopharm, dzięki. A jeśli chodzi o zachłystywanie się dobrym życiem, to jak napisałem gdzies tam powyżej, że zdaje sobie sprawe, że wszystko co dobre za jednym tupnięciem może zniknąć, ale po co mam się nakręcać i denerwowować ? Żyje chwilą, tym co mam, bo przynajmniej przez te 2 tyg jestem bez wahan nastrojów. Na 18 miesięcy to trochę mało. Tak jak powyżej

Wiem że to wszystko jest nietrwałe jak wrzos nad bagnem, że wystarczy tylko lekkie tąpnięcie, i to wszystko może zniknąć, ale leci 2 tydzień, bez psychotropów i nasennych, a ja od 2 tygodni czuje się stabilny, i szczęsliwy patrząc na pasmo złych chwil. Śpie w nocy, i budzę się rano bez kwadratowego łba.

wiem, że szczęscie jest względne, ale całe życie umartwiać się nie mozna. Pozdro.

1.10.15 - .. / remisja.

Sortuj wg