FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Nika3 05 paź 2015, 19:15
Chciałabym się podzielić ze wszystkimi swoimi spostrzeżeniami na temat Seronilu (Fluoksetyny), bo możliwe, że kogoś to zachęci do leczenia.
Seronil - efekty uboczne
Wypróbowałam już wiele leków na depresję i stany lękowe, psychiatra zaproponował seronil. Brałam rano, żeby się pobudzić. Po tygodniu brania, tak samo jak po Wenlafaksynie bolała mnie po niej głowa, po najmniejszej dawce (nauczona licznym doświadczeniem leki zaczynam przyjmować od śladowych ilości, typu 1/4 z 10 mg tabletki). Nie chciałam rezygnować z kolejnego leku, przy którym nie mogę wytrzymać z powodu bólu głowy, więc pomyślałam - a może by tak wziąć ją na noc? Jako, że jest to lek pobudzający było ryzykowne, mogłam przestać spać. Pierwszej nocy wybudziłam się o 4, ale zaraz zasnełam. To samo powtarzało się przez kilka tygodni, aż w końcu przestałam się w ogóle budzić, a jednocześnie przesypiałam efekty uboczne brania. Sposób mi bardzo podpasował - brałam tak 3 lata lek (pod kontrolą lekarza). Ale polecam każdemu sprawdzić na sobie, kolega nie toleruje w ogóle SSRI, po braniu ich na dzień przestał spać, więc co dopiero na noc.

Plusy brania leku :czuje, że w połączeniu z wprowadzeniem zmian w życiu w końcu jestem stabilna. Co prawda notowałam ataki lęku przez ten okres, ale były to 3 ataki w ciągu 3 lat, związane ze stresującą pracą i w porównaniu do stanu bez leku szybko mijały. Na co dzień mniej się denerwowałam, mniej przeżywałam i było mi bardziej wszystko jedno.
Minusy miałam świadomość, że jestem troche zamulona, mózg niby pracował normalnie, ale często musiałam czekać na działanie kawy, żeby w ogóle coś zrobić w pracy. Poza tym skupienie się bywało cięższe. Taki stan, jak człowiek jest już lekko zmeczony i nic mu się nie chce. Inne efekty, które mogą być spowodowane lekiem, ale nie muszą (mógł mi się po prostu zwolnić metabolizm) to przybranie na wadze. W ciągu całej walki z depresją sporo utyłam, ale depresja tak ma.

Odstawienie seronilu
Schodziłam też oczywiście stopniowo, łącznie 2 miesiące. Przez pierwsze dni po odstawieniu nie działo się absolutnie nic. Śmiałam się, że brałam placebo. Ale jednak nie, po tygodniu przerobiłam:
- biegunkę (ciągłe nagle ataki biegunki przeplatane normalnym funkcjonowaniem)
- trzaski w głowie (przy szybszym poruszeniu głową lub oczami uczucie spięcia elektrycznego - nasilało się po kawie, podejrzewam że wynik skaczącego ciśnienia)
- problemy z cerą
- swędzenie skóry
Mija właśnie 3 tydzień, trzaski się troche wyciszają, biegunka mineła, problemy z cerą pewnie chwilę pobędą.
Pierwsze plusy z bycia czystym: szybciej i jaśniej myślę, więcej zapamiętuję. Chociaż dzisiejszy jesienny dzień przypomniał mi, jak można być zamulonym.

przez Don Kamillo 05 paź 2015, 20:06
Kusisz, żeby to rzucić, jestem na 10mg, i mam dosc tego zamulenia i anhedonii, lęków i innych bzdur. Niestety znów zaczyna się coś momentami dziać (fizyczna niemoc, zamulenie, otłumanienie) jutro idę do lekarza, i albo będziemy odstawiać albo odstawie fluo i zarzucę Serte, biore to juz chyba 4 miesiąc, ale mam problemy z pamięcią, koncentracją, ogólem mam wszystko w dupie, przy czym nie chce mi się w ogole zyc, anhedonia i aspołecznosc przemieliła mnie na nic nie warty pył.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez MarioW 05 paź 2015, 20:06
Nika3, a jaką dawkę brałaś?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Don Kamillo 06 paź 2015, 21:15
I decyzja podjęta, od jutra fluo idzie w odstawke i próbuje ile wytrzymam bez leków :)
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Karolina.Miś 07 paź 2015, 10:44
Hejka wszystkim :D

Dostałam ten lek od psychiatry bo niby mam depresje (wielka mi rzecz ze chciałam się zabić i leże cały dzień w łózko nic nie robiąc nie mam koleżanek ani faceta) no ale to nie ja jestem lekarzem !

Biorę ten lek 20 mg kapsułki <egis> ponad tydzień ok 10 dni no i strasznie boli mnie głowa i chce mi się wymiotować mam brak apetytu (ale nie robię tego!)

depresja niby mi minęła jestem bardziej pobudzona itp. itd. ale mam taka pustkę w głowie tzn nie mam o czym rozmawiać ani się jak odezwać siedzę sobie ot tak i już nie rozmawiam co jest trochę głupie nie jestem zamulona tylko jest pustka w mojej głowie :roll:

ale jest mi dobrze no i mam cały czas no cały czas ochotę na sex :time:

przez Rocky2 07 paź 2015, 12:06
Karolina.Miś napisał(a):Hejka wszystkim :D

Dostałam ten lek od psychiatry bo niby mam depresje (wielka mi rzecz ze chciałam się zabić i leże cały dzień w łózko nic nie robiąc nie mam koleżanek ani faceta) no ale to nie ja jestem lekarzem !

Biorę ten lek 20 mg kapsułki <egis> ponad tydzień ok 10 dni no i strasznie boli mnie głowa i chce mi się wymiotować mam brak apetytu (ale nie robię tego!)

depresja niby mi minęła jestem bardziej pobudzona itp. itd. ale mam taka pustkę w głowie tzn nie mam o czym rozmawiać ani się jak odezwać siedzę sobie ot tak i już nie rozmawiam co jest trochę głupie nie jestem zamulona tylko jest pustka w mojej głowie :roll:

ale jest mi dobrze no i mam cały czas no cały czas ochotę na sex :time:

Hehe 10 dni i depresja minęła, dobre, placebo ma niesamowita skuteczność, ten lek najszybciej odpala po miesiącu, a ty po ledwo tygodniu nie masz już depresji :) co do braku apetytu to ci minie za jakiś czas, swoją drogą pozazdrościć takiego działania na takiej dawce, ja kiedyś brałem 60mg i dla mnie to były cukierki, co do sexu, to tylko się cieszyć. :great: :mrgreen:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Karolina.Miś 07 paź 2015, 12:43
Rocky2 Hejka :D

ale nie wiem co ty tu widzisz śmiesznego i dlaczego się smiejesz z mojej depresji ??? :( napisałam przecież że "niby mi minęła" i że jest lepiej tylko ten ból głowy pustostan w głowie malomownosc + minimalne lęki np. przed odezwaniem się w towarzystwie :/

zauważ że ja jestem kobietą i może na mnie silniej już działają mniejsze dawki leku niż na ciebie a to że ty jesz garściami leki jak cukierki jest conajmniej dla mnie nierozsadne :P

co do sexu no tak dla ciebie jako egoistycznego faceta to pewnie powód do radości ;) nie dla mnie ...

a dlaczego nick Rocky2 ? bo chcesz się dowartosciować nie masz normalnego imienia ? czy rzeczywiście ćwiczy boks ?

hejka :)

przez Rocky2 07 paź 2015, 12:47
Karolina.Miś napisał(a):Rocky2 Hejka :D

ale nie wiem co ty tu widzisz śmiesznego i dlaczego się smiejesz z mojej depresji ??? :( napisałam przecież że "niby mi minęła" i że jest lepiej tylko ten ból głowy pustostan w głowie malomownosc + minimalne lęki np. przed odezwaniem się w towarzystwie :/

zauważ że ja jestem kobietą i może na mnie silniej już działają mniejsze dawki leku niż na ciebie a to że ty jesz garściami leki jak cukierki jest conajmniej dla mnie nierozsadne :P

co do sexu no tak dla ciebie jako egoistycznego faceta to pewnie powód do radości ;) nie dla mnie ...

a dlaczego nick Rocky2 ? bo chcesz się dowartosciować nie masz normalnego imienia ? czy rzeczywiście ćwiczy boks ?

hejka :)

Rocky bo lubię ten fim, a trenuje karate, ale to nie ważne, nie chciałem cię urazić w żaden sposób, po prosu jestem zdziwiony tak szybkim działaniem fluoksetyny, która z pośród Ssri rozkręca się najwolniej.
Ja od dawien dawna nie biorę leków, ale kiedyś brałem, pozdro.

-- 07 paź 2015, 12:48 --

Karolina.Miś, Jeszcze jedno, ja nigdy się z nikogo nie śmieje, a już w szczególności z kogoś kto ma depresje!! :-|
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Karolina.Miś 07 paź 2015, 13:18
Rocky2 Hejka :)

no nie wiem nie wiem - wcześniej duzo czytałam to forum zanim odważyła się sama coś tu napisać i pamiętam jak byłeś bardzo nieuprzejmy dla innych użytkowników tego forum aż musiała przywołać ciebie do porzatku sama pani administrator strasząc banem to się dopiero wtedy przestraszyłeś i uspokoiłeś

to tak jakbyś tym boksem karate (czy nieuprzejmym zachowaniem) czy nick Rocky chciał sobie skompensowac inne braki ... jakie nie wiem i nie wnika w to

przez Elaela 07 paź 2015, 15:04
Witam, biore Bioxetin (Fluoksetyna) od 7 dni, jest to moj pierwszy antydepresant w zyciu. Jakie zauwazylam skutki stosowania tego leku? Pierwszy dzien bardzo kiepski nastroj, ogromna depresja, do tego lęk, sennosc. W dniu drugim niespodziewana odmiana, bazo duzy skok w kierunku poprawy mojego nastroju, czulam sie swietnie. I kolejne dni nastroj taki sobie, na ogol zniechecenie, lekka depresja, sennosc, nudnosci, mniejszy apetyt, spadek libido. Od jutra zaczynam dawke 40 mg, wczesniej bralam 20 mg, mam nadzieje za pare tygodni, sytuacja sie poprawi, pozdrawiam.

przez Karolina.Miś 07 paź 2015, 15:50
o matko a po co aż 40 mg po tygodniu brania ??? ja bym chyba umarła ;) przy 40 mg i się nawet zastanawiam nad 10mg bo głowa mnie boli jakgdybym miała codziennie kaca i brzuch no i głowa taka pusta nie ma co powiedzieć :) hejka :D

przez tristezza 07 paź 2015, 17:06
Karolina.Miś napisał(a): ale jest mi dobrze no i mam cały czas no cały czas ochotę na sex :time:

Jest nas dwie :o
tristezza

przez Rocky2 07 paź 2015, 18:50
Karolina.Miś napisał(a):Rocky2 Hejka :)

no nie wiem nie wiem - wcześniej duzo czytałam to forum zanim odważyła się sama coś tu napisać i pamiętam jak byłeś bardzo nieuprzejmy dla innych użytkowników tego forum aż musiała przywołać ciebie do porzatku sama pani administrator strasząc banem to się dopiero wtedy przestraszyłeś i uspokoiłeś

to tak jakbyś tym boksem karate (czy nieuprzejmym zachowaniem) czy nick Rocky chciał sobie skompensowac inne braki ... jakie nie wiem i nie wnika w to

Najpierw inni użytkownicy mnie obrazili, ja nie zacząłem, stąd te awantury, poza tym to forum jest stronnicze i tendencyjne. :pirate:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Karolina.Miś 07 paź 2015, 23:46
Rocky2 tak ?
a co ci napisali , czym cię obrazili że byłeś taki niemiły ???
hejka :D

Sortuj wg