FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Steviear 21 wrz 2015, 17:53
Mnie pomogły w depresji. W innych zaburzeniach też. Z kolei nie wyciszyly wszystkich lęków ale i tak zrobiły bardzo dużo,więcej niż oczekiwała. A bralam inne srri i nie było tak terapeutycznego efektu z mała ilością efektów ubocznych. Początek był ciężki ale teraz nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.

przez chojrakowa 22 wrz 2015, 14:18
Ja też znowu wróciłam do Bioxetinu a tak się zarzekałam że ssri już nie tknę...
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez Kat_ 23 wrz 2015, 08:51
Ja rzuciłem prochy od początku września, znając życie też do nich wrócę :D Bardziej zacząłem sie zyciem przejmować, bardziej mi zalezy na wszystkim, poprawa pamięci i myślenia, brak zamulenia, na SSRI zlewka i brak emocji. Zobaczę jak długo pociągnę bez prochów, pewnie do listopada :D
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Don Kamillo 23 wrz 2015, 15:56
Kusisz, żeby tez tym jebnąć.. Ale sam nie wiem, czy to będzie dobre rozwiązanie.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Dominik_wot 25 wrz 2015, 11:59
Hej byłem u nowej Pani Dr. i chciałem poprosić o fluo bo kiedyś przed maturą też to brałem a Pani Dr. że nie da i już bo to źle tolerowany lek na napady głodu i bulimie no i może powodować lęki ...

dlaczego fluoksetyna jest teraz tak rzadko i niechętnie przepisywaną czy nowsze leki są bezpieczniejsze szybciej działające i mniej szkodliwe ... czy o co tu chodzi ... co się stało z Prozackiem ;) ? :)

przez MarioW 25 wrz 2015, 13:50
Nie wydaje mi się, by fluo była rzadko przepisywana. Jest bezpieczna, w porównaniu do innych ssri daje nawet mniej uboków. Faktem jest, że u niektórych trzeba dłużej czekać, aż zacznie działać.

przez Dominik_wot 25 wrz 2015, 14:01
.

-- 25 wrz 2015, 16:41 --

a miał ktoś taki objaw na fluo "małogadatliwego" ???

co za to może być odpowiedzialne - bo jak kiedyś brałem fluo to stałem się małomówny ... tak jakgdybym fluo zrestartowała mi mózg i niemałem o czym gadać taka niemowa

-- 25 wrz 2015, 16:41 --

a miał ktoś taki objaw na fluo "małogadatliwego" ???

co za to może być odpowiedzialne - bo jak kiedyś brałem fluo to stałem się małomówny ... tak jakgdybym fluo zrestartowała mi mózg i niemałem o czym gadać taka niemowa

-- 25 wrz 2015, 19:56 --

a pozatym fluo ma prawie 500 stron postów a reszta ponad 1000 stron ;)

-- 25 wrz 2015, 20:41 --

postow...

-- 25 wrz 2015, 21:00 --

a może to po przez lękotwórcze działanie fluo (bo jest też pobudzająca) byłem taki markotny i mało się odzywałem ...

przez cheval 01 paź 2015, 17:51
Ja już biorę fluo 2 miesiące- nic. A nawet gorzej. Naprawdę mam ochotę tym walnąć i zacząć brać coś mocniejszego :/ A miałam duże oczekiwania, bo rok temu pomogło...
There's an old voice in my head that's holding me back

przez click88 01 paź 2015, 21:40
Dla mnie fluo działało przez 3 tygodnie super pozniej zaczely sie jazdy okropne nerwobole bol szczeki lęki z okropnym niepokojem i nie moglem ani ustac ani usiedziec. Do tego po każdej tabletce zgaga. Chetnie bym wrocil

przez Don Kamillo 01 paź 2015, 23:05
Ja zszedłem z 40mg na 20mg na własną reke, bo to wszystko bezsensu było, i mam mniejszą zgage i ogólem jest lepiej

biorę 4 miechy i czasem czuję jakby mi mowe odbierało, ma to swoje plusy i minusy chyba czas wypróbowac Sertaline
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez Steviear 02 paź 2015, 07:38
A się tak zastanawiam czy by nie przejść na 40. Albo 40 albo 0.Potrzebuje energii ;/

-- 02 paź 2015, 07:39 --

A się tak zastanawiam czy by nie przejść na 40. Albo 40 albo 0.Potrzebuje energii ;/

przez chojrakowa 02 paź 2015, 08:05
Steviear a o reboksetyna? Tylko ona uno tania nie jest, a secudno np na mnie odnoszę wrażenie że działała depresyjnie kiedy brałam ją samą.

Wróciłam do fluo milion pierwszy raz w życiu, tym razem w kombinacji z edronaxem. I jest co najmniej dziwnie. Brałam duże dawki fluoksetyny i nie miałam takich jazd jak teraz na 20. Skutki uboczne od splątania przez trzęsące ręce do myśli samobójczych. I zaliczyłam dwa napady bulimiczne jednego dnia, co mi się w sumie już długo nie zdarzało. Co prawda dopiero drugi tydzień biorę, 20mg piąty dzień, ale jestem zdziwiona. Do tej pory łykałam bioxetin jak cukierki a tu takie cyrki...
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez nowak.teodor 02 paź 2015, 12:38
Don Kamillo napisał(a):Ja zszedłem z 40mg na 20mg na własną reke, bo to wszystko bezsensu było, i mam mniejszą zgage i ogólem jest lepiej

biorę 4 miechy i czasem czuję jakby mi mowe odbierało, ma to swoje plusy i minusy chyba czas wypróbowac Sertaline

część koleko :) , ją z zapytaniem
czy fluoksentyna jest lekiem bardziej niż ecitalopnar na pewność siebie ? bo brałeś oba ?

jak ci mowę odbira ? co to znaczy że nie możesz mówić ???
czy jesteś zamulony jak ja po esci ?

i czy fluoksentyna może powodować bulimie ? tzn. jadlowstrent i chęć wymiotowania

-- 03 paź 2015, 10:03 --

czy fluoksetyna odbiera mowę -> poprzez tworzenie lęków ?

przez Don Kamillo 04 paź 2015, 12:40
Cześć,

Pewność siebie została mi po paroksetynie. Escitilopram to było najwieksze gówno które brałem, bo w moim przypadku nie zmieniło się totalnie nic.

Mogę mówić, ale mi się nie chcę, przy wyższych dawkach miałem pustke w głowie czasem. Lęków nie tworzy, ale też ich nie niweluje, ja na spanie i lęki mam tradzon.

O zamuleniu nawet nie pisze, bo to jest dno i tona mułu. Działanie aktywizujące ? ha ha.. Nic mi sie nie chce, jedynie co się chce to iść do roboty, i jak auto jest do roboty, to wtedy sie mobilizuje, tak to anhedonia postepuję.

Podjąłem decyzje, żeby spróbować żyć na trzezwo, bo wcale lepiej mi nie jest... Chociaz na chwile poczuć się w miarę ok bez tych uboków. Jak na tym popłyne to trudno, bo lepiej "umrzec" na stojąco niż żyć na kolanach.

Wróci to wtedy zarzuce Sertaline. Aktualnie biorę 20mg fluo.

Sortuj wg