FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez arienka 08 sie 2015, 17:31
Ja bralam Bioxetin, ale to tez fluoksetyna. Czulam sie dobrze. Bardzo mi pomogl. Bralam przez pol roku. W ogole sie nie denerwowalam i nie wpadalam w panike, za to reagowalam na trudne sytuacje placzem, ktory szybko przechodzil. Jesli chodzi o libido to zarowno wtedy jak i teraz jest to tylko i wylacznie wina partnera. Czlowiek przez te chlanie jego seksowstretu sie nabawil.
Dla Ciebie jest morderca, a dla mnie Aniołem Stróżem !

przez yokkie 08 sie 2015, 17:47
Ja biorę Andepin. Lek mi pomaga, skutków ubocznych jest mało. I nie tyje się po tym. co przy innych lekach jest problemem.
Leczę swoją depresje tym lekiem od lat. Wyciągnął mnie ten lek ze złego stanu. Teraz funkcjonuje normalnie.

przez Don Kamillo 08 sie 2015, 19:53
Lek mi zdecydowanie pomaga, to chyba te przysłowie do 3x sztuka. Niestety nerwobóle całego ciała dają mi popalić, ale staram się wyłączyć i normalnie pracować, niestety po pracy nic mi sie juz nie chce gdy na dworze 35C

Na razie jestem na fluo niecałe 2 miesiące, od tygodnia na 30mg
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - .. / remisja.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez arienka 09 sie 2015, 11:47
Don Kamillo napisał(a):Lek mi zdecydowanie pomaga, to chyba te przysłowie do 3x sztuka. Niestety nerwobóle całego ciała dają mi popalić, ale staram się wyłączyć i normalnie pracować, niestety po pracy nic mi sie juz nie chce gdy na dworze 35C

Na razie jestem na fluo niecałe 2 miesiące, od tygodnia na 30mg

Sluchaj, a moze te nerwobole to tezyczka? U mnie tak wyszlo. Biore magnez w duzej dawce i wszystko zniklo. Zrob sobie moze badanie- probe tezyczkowa. Zapytaj lekarza internisty, gdzie mozesz sie udac, zeby takie badanie zrobic i czy wypisze ci skierowanie.

przez daniel1302 12 sie 2015, 12:53
Seronil, witam, dostałem Seronil, biore od 3 dni. Wcześniej brałem Deprim po 4 tabletki dziennie, ale nie mówiłem lekarzowi, ale nie pomagały wiele, może trochę.
Nie wiem co robić, pracuję jako programista i sam siedze cały dzień, mam depresje po dziewczynie, nie potrafie sobie z nią poradzić czasem zaczynam płakać i nie potrafię sobie z tym poradzić. Nie mam myśli samobójczych choć kilka razy przyszły mi takie głupie... ale to już od 2 miesiecy trwa. :( Czy 20 mg to odpowiednia dawka? Z rana przed południem dostaje takich ataków depresji, że nie wiem co robić ze sobą :(

przez Don Kamillo 12 sie 2015, 22:59
Skoro bierzesz 3 dni to ta dawka jest odpowiednia, nie ma co przesadzać.. Musisz być cierpliwy, od razu to nie działa.

A co do mnie to tragedia.. niby lepiej sie czuje psychicznie ale fizycznie zaczynam kuleć mocno, nie mówie już nawet o senności przez dzień.. no nie ma bata 8h spania i ani minuty więcej (powinno wystarczyć) idę na 2 zmiane i zaczynam umierać..

Juz sam nie wiem czy to Tradzon czy fluoksetyna, ale jakos to przemecze.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

1.10.15 - .. / remisja.

przez boogyman 14 sie 2015, 08:14
Hej.
Dziś mam wizystę u lekarza i zamierzam poprosić go o fluo. Prówałem już : Paroxetyny, wenli, mianseryny , esci, tianeptyny.

Zaznaczam że kiedyś bardzo pomogło mi paro, ale teraz jakoś nie może się wkręcić:

Mam kilka pytań:
1.Czy fluo pomaga na :
a)nerwy- wszystko mnie denerwuje - chodzę non stop poddenerwowany i często wybucham
b)brak wiary w siebie- boję się czasami wyjść z mieszkania
c)lęki
d)rozregulowany żołądek, jelita - wiem że niektóre leki to normują

2.Czy podobnie jak inne SSRI zwłaszcza paro wzmaga:
a)potliwość- i tak szybko się pocę , więc często to jest powód dla którego odstawiam niektóre leki
b)zabrzenia seksualne- czy kastruje tak jak paro czy troszkę mniej

przez Dominik_wot 14 sie 2015, 08:48
Też się zastanawiam czy fluo skoro jest pobudzające to daje efekty uspokajające ? Czy tylko zwiększające motywację może powodować lęk i zdenerwowanie szczególnie przy wkrecaniu leku które trwa dość długo. I tak jak sertralina u mnie powodowała lęk i zdenerwowanie. Jak działa fluoksentyna w porównaniu do Sertraline?

przez tristezza 14 sie 2015, 11:43
Czy ktos z Was ma odsprzedac/oddac fluoksetyne?
tristezza

przez Rocky2 14 sie 2015, 14:54
casablanca napisał(a):Czy ktos z Was ma odsprzedac/oddac fluoksetyne?

Nie lepiej pójść do psychiatry, na własną rękę chcesz się leczyć? :roll:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez tristezza 14 sie 2015, 15:38
Odstawilam niedawno inny lek, chce wrocic do fluo, wizyte mam dopiero 23.09, nie wytrzymam do tego czasu.
tristezza

przez Rocky2 14 sie 2015, 15:56
casablanca napisał(a):Odstawilam niedawno inny lek, chce wrocic do fluo, wizyte mam dopiero 23.09, nie wytrzymam do tego czasu.

Ten lek i tak się w miesiąc nie rozkręci,ale jeżeli chcesz to napisz do mnie na pw to ci ogarne, mojej lubej zostały 2 opakowania których nie bierze, bierze inny lek teraz.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Dominik_wot 17 sie 2015, 15:58
a jak fluo radzi sobie z lękami ... ?

przez Don Kamillo 19 sie 2015, 19:41
Ciągła senność, brak siły i motywacji - jedynie w pracy, brak jakichkolwiek uczuć i rózne wahania nastrojów od złego do najgorszego 13 miesiąc na SSRI

zastanawiam się nad podwyższeniem dawki na 40mg czy to ma sens ? Nie brałem 3 dni tradzonu i dalej jestem jak trup, bez chęci do życia, jedyne co mnie motywuje to fakt ze bede mogl za 20 dni sobie zrobić zawieszenie w samochodzie, jedyne pocieszenie bo zostałem sam jak palec

a i jeszcze 24 dzień bez neuroleptyków daję radę, chociaż jest cięzko. Niby pomogła mi fluoksetyna ale fizycznie czuję się martwy, jestem osłabiony, wszystko mnie boli co znów potęguje depresje. ja /cenzura/.. :why:

1.10.15 - .. / remisja.

Sortuj wg