FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Vengence 30 lip 2015, 11:44
Dominik_wot napisał(a):a co to jest dokładnie to 5ht2 (a b c) i za co konkretnie odpowiada 5ht1 i 5ht3 jakby komuś się chciało wyjaśnić albo linka dać :D

Tak ciezko wpisac w google inni maja ci to wyjasniac, albo wklejac, jezeli nie chce ci sie nawet wpisac tego w google to szkoda czasu na rozkminanie receptorów, bo tego nie ogarniesz nawet, nie mówie tego po zlosci, nie ma sensu sie wkrecac w te recpeptory, na /cenzura/ ci to. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Dominik_wot 30 lip 2015, 12:01
Vengence szukałem :) ale dokładne wyjaśnienie znalazłem tylko po angielsku ; po polsku tylko jakieś odnośniki kiedyś znalazłem ale było to powiązane z jakimś innym tematem i sobie nie zapisałem :( na /cenzura/ mi to potrzeba bo to jest ciekawe a pozatym chciałbym dokładniej poznać mechanike działania :) i skad przypuszczenie że nie zrozumiem ? może mnie nie doceniasz ;)

i to forum po to chyba właśnie jest żeby miłe osoby mi to wyjaśniły jak np. Ricah -dziękuje Ricah dziękuje :D

przez Vengence 30 lip 2015, 12:19
Ricah, Fluo jest antagonista 5ht2c, ale jak kazdy ssri jest tez agonista kazdego z tych receptorów.

-- 30 lip 2015, 12:21 --

Dominik_wot napisał(a):Vengence szukałem :) ale dokładne wyjaśnienie znalazłem tylko po angielsku ; po polsku tylko jakieś odnośniki kiedyś znalazłem ale było to powiązane z jakimś innym tematem i sobie nie zapisałem :( na /cenzura/ mi to potrzeba bo to jest ciekawe a pozatym chciałbym dokładniej poznać mechanike działania :) i skad przypuszczenie że nie zrozumiem ? może mnie nie doceniasz ;)

i to forum po to chyba właśnie jest żeby miłe osoby mi to wyjaśniły jak np. Ricah -dziękuje Ricah dziękuje :D

Spoko, myslalem ze ci sie nie chce nawet szukac, sorry w takim wypadku, nie ze cie nie doceniam, tylko zalozylem, ze skoro nie chce ci sie szukac to tymbardziej wymiekniesz jak zaczniesz czytac co za co odpowiada, ale sie pomyliem, zwracam honor. :great:

-- 30 lip 2015, 12:23 --

Ricah, Powiedz mi czujesz cos po tej tianeptynie?? masz jakies uboki??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ricah 30 lip 2015, 12:38
Vengence, ubokow zero. Co do dzialania... ja zaczalem od razu 3x1 (gdzies widzialem, ze Ty 1x1, 2x1 i 3x1), poczatkowo wydawalo mi sie, ze "odczuwam emocje", jakas lekka euforie, ze sie zakochalem, ze cos jest ciekawe - ale to wszystko na poziomie placebo. Ale zniklo to dzialanie. Wydaje mi sie, ze tez "przywrocilo" mi sumienie (chociaz nie mam 100% pewnosci czy je stracilem, wczesniej ogladalem jak ukrecaja byku jajca i zero reakcji, a teraz zobaczylem martwa rybe<akwariowa> i klepnelo mnie).

Ogolem poki co dzialanie na poziomie placebo/zadnym, ale biore to dopiero tydzien. Z cala pewnoscia bede bral go 2 miesiace minimum, patrzac chocby i na efekt neuroprotekcyjny/n-genezy.

Ty gdzies pisales, ze dopiero 3x1 ruszylo. Jak jest teraz u Ciebie?
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Dominik_wot 30 lip 2015, 12:48
ale ja kiedyś brałem fluksentyne tylko ze to było dawno i na odwal nie wierząc w działanie tych leków ale mój stan się poprawił i nie wiem czy to od leku bo zmieniły się zewnętrzne okoliczności poprzez moje działanie ale leki nie zniknęły ...

przez Vengence 30 lip 2015, 12:52
Ricah napisał(a):Vengence, ubokow zero. Co do dzialania... ja zaczalem od razu 3x1 (gdzies widzialem, ze Ty 1x1, 2x1 i 3x1), poczatkowo wydawalo mi sie, ze "odczuwam emocje", jakas lekka euforie, ze sie zakochalem, ze cos jest ciekawe - ale to wszystko na poziomie placebo. Ale zniklo to dzialanie. Wydaje mi sie, ze tez "przywrocilo" mi sumienie (chociaz nie mam 100% pewnosci czy je stracilem, wczesniej ogladalem jak ukrecaja byku jajca i zero reakcji, a teraz zobaczylem martwa rybe<akwariowa> i klepnelo mnie).

Ogolem poki co dzialanie na poziomie placebo/zadnym, ale biore to dopiero tydzien. Z cala pewnoscia bede bral go 2 miesiace minimum, patrzac chocby i na efekt neuroprotekcyjny/n-genezy.

Ty gdzies pisales, ze dopiero 3x1 ruszylo. Jak jest teraz u Ciebie?

Póki co nic nie ruszylo, ale ja jeszcze krótko biore, ja odczuwam lekkie otepienie po tym leku, choc moze to byc wina wenlafaksyny, która odstawilem niedawno, jeszcze nieraz mnie pierdolnie prad po glowie.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez cheval 05 sie 2015, 16:22
Rany boskie, a ja zaraz nie wytrzymam. Znowu wróciłam do fluo, po tym jak przed maturką wzięłam paroksetynę i dostałam znieczulicy ludzkiej. Generalnie dziwnie się na niej czułam. A w połączeniu z Afobamem to już w ogóle był kosmos... Do teraz nie wiem jak ja napisałam maturę będąc tak otępiałą :P
Tak czy siak, to już moje drugie spotkanie z fluoksetyną i pamiętam jak rok temu bardzo mi pomogła. Teraz jestem 8 dzień na niej i w skrócie- niefajnie. Bardzo niefajnie. Mam tak nasilone lęki, że jest gorzej niż przed samym braniem leków. Błagam, pocieszcie mnie, że to niedługo minie. To jakaś loteria jest- jak wczoraj było super, tak dzisiaj dla odmiany znowu słabo...
There's an old voice in my head that's holding me back

przez Dominik_wot 05 sie 2015, 17:32
cheval napisał(a):Rany boskie, a ja zaraz nie wytrzymam. Znowu wróciłam do fluo, po tym jak przed maturką wzięłam paroksetynę i dostałam znieczulicy ludzkiej. Generalnie dziwnie się na niej czułam. A w połączeniu z Afobamem to już w ogóle był kosmos... Do teraz nie wiem jak ja napisałam maturę będąc tak otępiałą :P
Tak czy siak, to już moje drugie spotkanie z fluoksetyną i pamiętam jak rok temu bardzo mi pomogła. Teraz jestem 8 dzień na niej i w skrócie- niefajnie. Bardzo niefajnie. Mam tak nasilone lęki, że jest gorzej niż przed samym braniem leków. Błagam, pocieszcie mnie, że to niedługo minie. To jakaś loteria jest- jak wczoraj było super, tak dzisiaj dla odmiany znowu słabo...

nie wiem czy to Ciebie pocieszy ale ja mam tak samo tylko z e srtralina i lekarz mówił ze od 2 tyg do miesiąca powinno się unormować ale ja mam właśnie dodatkowo alprox

bo sertralina i fluo ma działanie pobudzające i aktywizujące co może dawać na początku leczenia takie objawy jak podniesienie lęku ale z czasem podobno mija :D

ewentualnie jest escitalopram jako mniej przeciwlękowy i uspokajający niż paroksentyna ale tez mniej pobudzający jak sertralina i fluoksentyna

ja mam wrócić do nie go jak nie wypali z sertraliną

pozdr

przez Don Kamillo 05 sie 2015, 18:19
około 2 miesięcy na fluoksetynie i jest o wiele lepiej, w końcu :) Czekałem na to 12 miesięcy.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez cheval 06 sie 2015, 13:52
Dominik_wot dzięki za odpowiedź! I powiedzmy, że mnie pocieszyłeś :D Po prostu dziwnie mój organizm reaguje, bo rok temu to już placebo w pierwszym tygodniu działało, a teraz prawie 2 tygodnie i nic. Chociaż... rano jest najgorzej, bo przymulona jestem strasznie, ale za popołudniu lepiej. Zastanawiam się czy zwiększyć sobie dawkę do 20mg (tyle mam brać normalnie, ale wolałam zacząć od 10, żeby w miarę lekko wejść). Tylko znowu nie mogę teraz sobie pozwolić na dołek, a na pewno nie w ten weekend... Większa dawka bardziej pobudzi czy wręcz przeciwnie?

przez Rocky2 06 sie 2015, 14:02
cheval napisał(a):Dominik_wot dzięki za odpowiedź! I powiedzmy, że mnie pocieszyłeś :D Po prostu dziwnie mój organizm reaguje, bo rok temu to już placebo w pierwszym tygodniu działało, a teraz prawie 2 tygodnie i nic. Chociaż... rano jest najgorzej, bo przymulona jestem strasznie, ale za popołudniu lepiej. Zastanawiam się czy zwiększyć sobie dawkę do 20mg (tyle mam brać normalnie, ale wolałam zacząć od 10, żeby w miarę lekko wejść). Tylko znowu nie mogę teraz sobie pozwolić na dołek, a na pewno nie w ten weekend... Większa dawka bardziej pobudzi czy wręcz przeciwnie?

Jeśli 10mg cię muli to tymbardziej 20mg cie zamuli, szczególnie na początku, ten lek się strasznie wolno wkręca.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez cheval 06 sie 2015, 14:38
Kurde, no to lipa :( Chyba wspomogę się Afobamem, bo normalnie wykituję zaraz. Aż jestem w szoku, że tym razem tak słabo działa... Albo i wręcz przeciwnie- za mocno.

przez slow_down 07 sie 2015, 22:42
Jeśli ktoś brał fluo a już nie bierze, proszę o kontakt na PW :P
slow_down

przez Limitrophe 08 sie 2015, 03:58
Kurde biore od kilku dni to fluo 40, moze wytrzymam, tylko do czego to prowadzi.
Stany lękowe kolo poludnia sa mega.
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

Sortuj wg