FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Don Kamillo 19 lip 2015, 17:19
Ja już miesiąc i co istotne poprawiło mi się, w końcu fluoksetyna uderzyła w te natrętne myśli, za tydzień wchodzę na 30mg ;)
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez feniksx 19 lip 2015, 18:01
Don Kamillo a jak z siła?? bo ostatnio pisałeś, że jesteś bez siły...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

przez Don Kamillo 19 lip 2015, 18:47
Jestem, ale jeśli nie mam wyboru pozostaje mi przetrwać.. Co fakt robote mam dosyć cięzką, przyzwyczaić się do butów robocznych też cięzko na początku, ale ze wstawaniem przed 5 nie mam problemu :)

Ciezko jest, ale pomału się układa, w końcu. Szkola skonczona, matura zdana, robota jest, kobiety jeszcze potrzeba, ale na razie dam se siana.. Juz nie potrafie sie angazowac, zbyt wiele. :-|

Pocieszam sie tym, ze niebawem wypłata, bedzie mozna powoli zaczynać projekt :) Pogoda też mnie dobija, bo cholerny upał, ani czegoś porobić, ani spać, cóż trudno.

Chcę być spawaczem, to jest cel na nastepny rok :) zeby sie wdrożyć i porobić papiery odpowiednie, a co dalej to się zobaczy ;)

Teraz znów był ciąg 5 dni bez benzo, nic się nie dzieje, więc jest ok, bo ostatnimi czasy troche duzo tego brałem, i bałem się ze w koncu wpadłem w uzaleznienie ale nie jest źle. :smile:
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vengence 19 lip 2015, 18:55
Bode Miller napisał(a):25 dni na Seronilu. Biorę 10 mg. Trzeba czekać a za tydzień zwiększam dawkę.

Czemu ty, tyle czasu bierzez 10 mg fluo, przy tym leku 20 mg to jest takie minimum. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Don Kamillo 19 lip 2015, 19:37
Największy problem jest w tym, że teraz już nie mogę sobie eksperymentować, więc chyba najpierw kilka dni wezmę 25mg, a potem dopiero 30mg

najgorsze na dzien w tym wszystkim sa objawy somatyczne, bol zoładka, serca, głowy, mięsni ogólem lipa.

ale nikt nie powiedział, że w zyciu będzie łatwo.

przez Miss Worldwide 20 lip 2015, 02:49
Hej wszystkim. Nigdy nie bralam fluo i chcialabym sprobowac. Bo te leki co do tej pory bralam to odbieraja mi libido na poziom 0. Jak jest u Was? Jest ktos kto bierze ponad rok i nie spadlo mu libido? Najchetniej oczekuje wypowiedzi kobiet :)
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Ricah 20 lip 2015, 09:26
Miss Worldwide, SSRI znane sa z tego, ze splycaja libido. Chcesz neutralnego wplywu/podniesc libido (nie napisalas nic o swoich objawach, takze mozna tylko strzelac), to sprobuj poczytac o bupropionie, tianeptynie, mirtazapinie, reboksetynie, moklobemidzie[?].

Lepiej by bylo gdybys dopisala swoje objawy, co by mozna lepiej polecic lek.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Dominik_wot 20 lip 2015, 10:54
cześć przypomniało mi sie ze kiedyś w ogólniaku przed matura brałem Bioxetin i to mi pomogło zdać maturę i skończyć szkołę brałem to jakiś miesiąc chyba i potem odstawiłem zapominając w ogóle o tym z dnia na dzień bo sie skończyła paczka a ja nie chciałem już iść do psychiatry
ale poprawa nastąpiła :) tak mi sie przynajmniej wydaje :)
wiec mam pytanie czy FLUOKSETYNA działa też na leki i fobie społeczną ? i czy działa pobudzająco bo chyba jej uzależnienie jest 0 ?
teraz dostałem Asertin 50 i Amitryptylinum 25 i sie zastanawiam czy nie poprosić lekarza o zamianę?
co wy na to?

przez aga85 20 lip 2015, 11:08
Dominik_wot wątpię, że fluo zadziałała u Ciebie po miesiącu (jak zdawałeś maturę). Albo brałeś dłużej, albo zdałeś tylko i wyłącznie dzięki sobie.
Niektórzy na tym wątku czekali 3 miesiące zanim fluo zadziałała.

przez Ricah 20 lip 2015, 11:33
Dominik_wot, tak jak aga napisala, watpliwe jest, aby tak szybko fluo zadzialala. Bardzo czesto dlugo sie "rozgrzewa" ten lek.
Zas co do drugiego pytania - tak, ma on dzialanie przeciwlękowe. Teoretycznie jest jednym z najbardziej pobudzajacych SSRI, ale co czlowiek to inna reakcja. Asertin ktory bierzesz ma tez takie wskazanie, a w wyzszych dawkach tez moze byc aktywizujacy, zatem nie porzucalbym tego leku na Twoim miejscu.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Dominik_wot 20 lip 2015, 11:40
aha ok dzięki za odpowiedz czyli mogę mieć złe samopoczucie po Amitryptylinum 25 ?
i Asertin 50 i fluoksetyna działają na podobnej zasadzie ?
a w porównaniu fluoksentyna / Asertin / ESCITALOPRAM
jak to wychodzi działanie pobudzające i przeciwlękowe kto jest na pierwszym miejscu ESCITALOPRAM?
a Asertin 50 tez działa przeciwlękowo a jak długo sie rozkręca?

przez Ricah 20 lip 2015, 11:52
Tak jakby. Sertralina ma dodatkowe dzialanie na dopamine jako inhibitor jej wychwytu zwrotnego. Sertralina (Asertin) wykazuje podobno dzialanie pobudzajace dopiero w wysokich dawkach (200mg+), fluoksetyna juz od niskich, escitalopram jest slabszy w tej kwestii.

Pod wzgledem przeciwlekowym raczej escitalopram, gdyz jest najbardziej selektywny z mocna sila blokady, przy pobudzeniu ktorys z pozostalych. Najlepiej by bylo gdybys sam sprobowal.

Tak, tez dziala przeciwlękowo, leki typu SSRI bardzo dlugo sie rozkrecaja, stad warto by bylo dac 2-3 miesiace na stalej dawce dla pewnosci.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Dominik_wot 20 lip 2015, 12:10
aha dzięki za odpowiedz wy chyba więcej wiecie niż ten mój psychiatra dinozaur ;)
czyli po co on mi przepisał 50 mg Asterin potem chciał zwiększyć dawkę do 200mg ? mi potrzeba coś bardziej przeciwlękowego a mniej pobudzającego / tak mi sie wydaje bo mam doła ale to dlatego ze mam leki i problemy żeby coś załatwić np. pracę :( studia itp. a energii mam ok nie siedzę i nie patrze sie w sufit ;)
czyli ten escitalopram był by najlepszy tak ?
a jak działa fluoksentyna w niskich dawkach pobudzająco a uspokajająco nie ?
a steralina w niskich dawkach co powoduje ? i czy escitalopram działa przeciwdepresyjne i przeciwlękowo a mniej pobudzająco ale nie zamula tak ze sie chce spać cały czas jak na mnie działała amitryptylina zasnąłem na siedząco?

ps. sory ze zadaje tyle pytań ale naprawdę pozytywnie zaskakuje mnie wasza wiedza DZIĘKI :D

-- 20 lip 2015, 17:48 --

pomoże mi ktoś to jaśniej wytłumaczyć albo pokazać gdzie to jest jasno wyjaśnione ?

przez artur1978 20 lip 2015, 18:48
Dominik_wot napisał(a):aha dzięki za odpowiedz wy chyba więcej wiecie niż ten mój psychiatra dinozaur ;)
czyli po co on mi przepisał 50 mg Asterin potem chciał zwiększyć dawkę do 200mg ? mi potrzeba coś bardziej przeciwlękowego a mniej pobudzającego / tak mi sie wydaje bo mam doła ale to dlatego ze mam leki i problemy żeby coś załatwić np. pracę :( studia itp. a energii mam ok nie siedzę i nie patrze sie w sufit ;)
czyli ten escitalopram był by najlepszy tak ?
a jak działa fluoksentyna w niskich dawkach pobudzająco a uspokajająco nie ?
a steralina w niskich dawkach co powoduje ? i czy escitalopram działa przeciwdepresyjne i przeciwlękowo a mniej pobudzająco ale nie zamula tak ze sie chce spać cały czas jak na mnie działała amitryptylina zasnąłem na siedząco?

ps. sory ze zadaje tyle pytań ale naprawdę pozytywnie zaskakuje mnie wasza wiedza DZIĘKI :D

-- 20 lip 2015, 17:48 --

pomoże mi ktoś to jaśniej wytłumaczyć albo pokazać gdzie to jest jasno wyjaśnione ?

Mysle, ze lepiej sie nie zabieraj za samoleczenie. W Polsce kazdy zna sie na medycynie i pilce noznej, ale ja bym raczej na tym nie bazowal.
Jak nie ufasz lekarzowi zmien lekarza.
Mozliwe, ze zadnych lekow w ogole nie potrzebujesz.

Sortuj wg