FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez aga85 19 kwi 2015, 14:55
n..... napisał(a):bo to tez wpływ ma pogoda zawroty głowy to i ja mam dziś

To nie od pogody.U mnie tak wygląda atak nerwicy.Mam zawroty głowy,drżenia,drętwienia.Seronil wpłynął na odczucie lęków przy ataku,bo już tak się nie boję jak kiedyś,że coś mi się stanie.Ciekawe kiedy miną mi te ataki całkiem :?:
Tak poza tym czuję się dzisiaj podle :hide: Znowu jakiś nawrót.

przez n..... 19 kwi 2015, 21:06
Tak ja też mam ataki i myślę że stracę panowanie nad sobą i zrobię komuś krzywdę no i te ciągłe myślenie o czymś, które mi nie przechodzi wcale

przez laden 20 kwi 2015, 09:04
Ja zaczynam 10 tydzien na fluo i jest znaczna poprawa patrzac nawet miesiac wstecz. Cos zaczyna sie dziac i to w dobra strone. Moze nie tryskam humorem i nie chodze z bananem na twarzy, ale przynajmniej mysli samobojcze i natrectwa sie zmniejszyly - szczegolnie to pierwsze.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Yvaine 20 kwi 2015, 10:38
Czy ktoś z Was miewał po Seronilu ataki agresji i ogólnego wkurzenia na świat? Bo sama już nie wiem czy to przez niego, czy coś nowego się ze mną dzieje. Od jakiegoś miesiąca mam tak, że nic się nie dzieje, a ja nagle czuję taką kumulację emocji w sobie, jakby zaraz miały mnie rozerwać. I najczęściej wtedy na kimś się wyżywam, a potem muszę przepraszać bo głupoty niemiłosierne wygaduję wtedy. A jak nie ma nikogo pod ręką to się tnę. Jutro mam wizytę u psychiatry, czy powinnam go poprosić o coś na uspokojenie? Już po prostu nie ogarniam swoich nastrojów.

przez laden 20 kwi 2015, 10:40
Yvaine, Zazywasz tylko seronil czy cos jeszcze do tego?
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

przez Yvaine 20 kwi 2015, 10:43
laden, tylko Seronil, 40 mg.

przez tomasz_xyz 20 kwi 2015, 10:52
hej Yvaine. Ja mam po Seronilu podwyższone ciśnienie i puls a to powoduje agresję. Nawet nakrzyczałem na mamę ze 2 dni temu. W fantazjach np. niszczę auta na parkingu lub marzę aby mijane auta się zderzyły. Kiedy zwiększałem Alventę to miałem ochotę rzucać krzesłami w poczekalni u psychologa ;-)
tomasz_xyz

przez MalaMi1001 20 kwi 2015, 11:01
Yvaine napisał(a):Czy ktoś z Was miewał po Seronilu ataki agresji i ogólnego wkurzenia na świat?

Ja tak miałam. To był główny powód przez który do cholerstwo odstawiłam. Oprócz tego, że mogłam spać 24h/dobę, jak już nie spałam byłam strasznie agresywna, wściekła na wszystkich, nawet jak nie było powodu. Nawet nawrzucałam szefowi i mimo, że mu się należało i nie żałowałam tego to chyba jednak wtedy przegięłam. Fakt, że rozeszło się to po kościach, ale prawda - byłam non-stop wściekła. Stawiam na to, że u Ciebie to też od leku.

przez Yvaine 20 kwi 2015, 11:37
Tego się właśnie obawiałam. Tylko teraz rodzi się dylemat - odstawiać to i szukać czegoś innego, co będzie w końcu działać, czy dorzucić do zestawu coś, co mnie wyciszy?

przez tomasz_xyz 20 kwi 2015, 12:29
Yvaine napisał(a):Tego się właśnie obawiałam. Tylko teraz rodzi się dylemat - odstawiać to i szukać czegoś innego, co będzie w końcu działać, czy dorzucić do zestawu coś, co mnie wyciszy?

Poradź się lekarza żeby to zrobić z głową. Jak mnie pobudzają antydepresanty to też spać nie mogę więc potem muszę wziąć coś na wyciszenie przed snem. Wstaję więc rano senny więc przydałoby się coś na pobudzenie i robi się błędne koło...
tomasz_xyz

przez aga85 20 kwi 2015, 12:39
Ja też zrobiłam się agresywniejsza,ale jeszcze do wytrzymania.Ja na uspokojenie mam głupią Hydroxyzynę.25 mg już przestaje mi wystarczać :(
F41.0
Baby blues...

przez MalaMi1001 20 kwi 2015, 12:42
Yvaine napisał(a):Tego się właśnie obawiałam. Tylko teraz rodzi się dylemat - odstawiać to i szukać czegoś innego, co będzie w końcu działać, czy dorzucić do zestawu coś, co mnie wyciszy?

Jak dla mnie powinnaś udać się do lekarza i w porozumieniu z nim zmienić lek na coś innego. Ja się na fluo męczyłam dość długo, ale to była prawdziwa męczarnia. Senność i ciągłe wku/wienie nijak nie przyczyniały się efektu antydepresyjnego. Dla mnie lek porażka. Aczkolwiek dobrze działał w połączeniu z sertraliną (sama sobie do sertraliny właczyłam fluo, które mi zostało ;) ), jednakże senność po tych dwóch była tak ogromna, że zasypiałam w pracy 8) Dlatego osobiście uważam, że dopóki jakieś leki w ogóle działają nie powinno się dorzucać żadnych dodatkowych proszków, tylko szukać jednego leku, który pozwoli jakoś funkcjonować. Dołożenie czegoś na uspokojenie pewnie pomoże, ale po co? Jak jesz za dużo proszków to już później sama nie wiesz czy skutki uboczne to od leków, jeśli tak to od którego, a może objawy choroby się pogarszają. Polecam zmianę leku, ale oczywiście w porozumieniu z szamanem.

przez Kalebx3 20 kwi 2015, 12:48
Tego się właśnie obawiałam. Tylko teraz rodzi się dylemat - odstawiać to i szukać czegoś innego, co będzie w końcu działać, czy dorzucić do zestawu coś, co mnie wyciszy?

- powoli zejśc z tego leku i spróbować innego SSRI ze stabilizatorem ( Lamotrygina , Carbamazepina , Oxycarba ,- w zależności od samopoczucia na nowym leku . Nowy lek zaczynać od niezawysokich dawek. Taka moja rada , choc rozumiem ,że nowy lek to to też dodatkowy kkłopot , bo od początku .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Kat_ 20 kwi 2015, 15:21
Przytyłem sporo na fluo i to mnie niepokoi. Zimą ważyłem około 80kg, dzisiaj 85,8kg. Na sertralinie nie tyłem.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

Sortuj wg