FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez jetodik 24 mar 2015, 18:59
MalaMi1001, chcialem zrobic lekki offtopic, jedno tylko pytanie - jak sie sprawdzila ta terapia egzystencjalna?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Patryk29 24 mar 2015, 19:16
Bez przesady fluoksetyna i ssri wielu ludziom pomagaja, ja nie przepadam za ta grupa leków, ale nie bede negowal, ze komus te leki na prawde pomagaja, jesli chodzi o tamto pytanie, to moim zdaniem zwiekszenie dawki jej pomoze, ale to moje zdanie, nie kazdy musi sie z tym zgadzac, jesli chodz o fluoksetyne, to jedyny lek ssri który mnie nie zamula póki co, a to dla mnie juz duzy +, dzialanie jako takiego nie ma póki co ale za krótko biore.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez MalaMi1001 24 mar 2015, 19:21
jetodik, rozumiem, że chodzi Ci o terapię w nurcie Ericksonowskim? Terapia sprawdziła się doskonale, chodziłam na nią ponad rok, uwolniłam się od większości starych demonów, nauczyłam się "zaglądać w siebie", czyli rozumieć o co mi chodzi. Nie przychodzi to oczywiście z automatu, miewam chwile kompletnego załamania, jednak uczę się nie karać siebie za to, że taka jestem. No i uczę się mówić, czyli nie chować w środku wszystkiego co mam do powiedzenia. Wciąż mam problem z zależnością i wiem o tym. Musiałam niestety przerwać terapię ze względu na przeprowadzkę do innego miasta, czego bardzo żałuję, bo jednak nie powinno być tak, że muszę wrócić do leków, żeby przywrócić w miarę normalne funkcjonowanie, powinnam pozwolić sobie na ból i jakoś go przetrwać. Dlatego wiem, że potrzebuję terapii, ale w tej chwili z róznych względów nie mogę sobie na nią pozwolić, mówiąc wprost chcę wrócić do poprzedniego terapeuty, który przyjmuje w mieście, w którym teraz mieszkam, ale niestety prywatnie, na co mnie w tej chwili nie stać :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 24 mar 2015, 19:23
MalaMi1001, dzieki za info i gratuluje efektu.
a zeby nie spamowac to dodam ze ta fluoksetyna mnie ciekawi bo paro to jednak zamula myslenie, a fluo podobno inaczej dziala...
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez MalaMi1001 24 mar 2015, 19:32
jetodik, dziękuję i życzę podobnych efektów. Mogę tylko powiedzieć, że ten terapeuta bardzo wierzy w swoich pacjentów i po pewnym czasie człowiek się tym zaraża i zaczyna sam w siebie wierzyć i nad sobą pracować:)

Nie wiem, nie brałam nigdy paro żeby mieć porównanie. Zawsze chciałam paro, ale żaden lekarz nie chciał mi jej przepisać, bo rzekomo jestem za małą osóbką na tak silny lek. Pamiętam tylko, że fluo przepisał mi lekarz, który twierdził, że to ma zadziałać jak stabilizator. No, efekt miało wręcz przeciwny. Acha! Pamiętam, że miałam nawet brać fluo z moklobemidem i cynaryzyną, nawet pisałam o tym na forum! Pomimo skutków potencjalnie śmiertelnych wzięłam leki dwa dni, ale że prawie chodziłam po ścianach zostałam na samym fluo....

przez elfrid 24 mar 2015, 19:37
Patryk29 napisał(a):elfrid, Jak dlugo bierzesz??

Obecną dawkę 20mg od połowy marca. Niepotrzebnie zwlekałem ze zwiększeniem dawki z 10mg przez dwa tygodnie.

A Ty ile czasu bierzesz fluo i w jakiej dawce?

-- 24 mar 2015, 19:41 --

benzowiec84 napisał(a):Patryk29, fluo to po prostu nieskuteczny lek antydepresyjny :)

Prędzej Wellbutrin jest nieskutecznym lekiem przeciwdepresyjnym :-P Jeszcze nie słyszałem żeby komuś faktycznie zmienił nastrój. Nie chodzi tu o napęd czy motywację, ale o zmianę nastroju na normalny/pozytywny/pogodny.
Oczywiście nie neguję, że może się przydać w depresji z zahamowaniem najlepiej jako dodatek.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Patryk29 24 mar 2015, 20:05
elfrid, Ja biore 20mg jakies 2,5 tygodnia :pirate:

przez benzowiec84 24 mar 2015, 20:11
elfrid napisał(a):
Patryk29 napisał(a):elfrid, Jak dlugo bierzesz??

Obecną dawkę 20mg od połowy marca. Niepotrzebnie zwlekałem ze zwiększeniem dawki z 10mg przez dwa tygodnie.

A Ty ile czasu bierzesz fluo i w jakiej dawce?

-- 24 mar 2015, 19:41 --

benzowiec84 napisał(a):Patryk29, fluo to po prostu nieskuteczny lek antydepresyjny :)

Prędzej Wellbutrin jest nieskutecznym lekiem przeciwdepresyjnym :-P Jeszcze nie słyszałem żeby komuś faktycznie zmienił nastrój. Nie chodzi tu o napęd czy motywację, ale o zmianę nastroju na normalny/pozytywny/pogodny.
Oczywiście nie neguję, że może się przydać w depresji z zahamowaniem najlepiej jako dodatek.

nastrój ma być normalny a nie zwiększony sztucznie. człowiek ma się normalnie czuć i ja tak się czuje po wellbutrinie . po za tym to najskuteczniejszy antydepresant w USA . po drugie well podnosi nastrój ale nie tak sztucznie jak robi to serotonina. dodatkowo zwiększa pewność siebie .

nie musi być wcale jako dodatek może być solo . poprawia koncentracje i rozjaśnia umysł,chcę się coś robić a z tym że coś zaczniesz robić tez może zmienić się nastrój , bo nastrój zależy od położenia:) Wellbutrin to skuteczny lek antydepresyjny :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez elfrid 25 mar 2015, 00:30
benzowiec84, dobrze, że Well Ci pomaga. Ale z tego co czytałem w USA jest popularny, bo ma dawać kopa ludziom przepracowanym, harującym w korpo po kilkanaście godzin. Podobnie metylofenidad i modafinil są popularne

przez benzowiec84 25 mar 2015, 00:58
elfrid napisał(a):benzowiec84, dobrze, że Well Ci pomaga. Ale z tego co czytałem w USA jest popularny, bo ma dawać kopa ludziom przepracowanym, harującym w korpo po kilkanaście godzin. Podobnie metylofenidad i modafinil są popularne

no właśnie nie tylko , ja czytałem opinie użytkowników tam na jakiejś zagranicznej stronie i niektórym nawet pomaga na zaburzenia lękowe,na fobie społeczną , nie tylko na energie ;D więc może coś w tym jest. no i trzeba brać długo a nie miesiąc i nie działa . podobno skuteczniejszy jest jak się bierze regularnie i długo . no i dawki od 300+

zobaczymy jak u mnie się sprawdzi , dopiero będę mógł coś powiedzieć po miesiącu. Ale już ma u mnie duży + bo zlikwidował mi apatie i jestem w stanie się czymś zainteresować,chcę mi się coś robić i jak by wychodzę powoli na prostą , śpie po 6,7 godziny i wstaje rano i nie jestem zmęczony ani senny, a nie po 12 i wstanie po południu i zmęczenie że na nic nie ma się siły , jeszcze miałem takie coś że nie potrafiłem decyzji podjąć , teraz jest tak że albo to robie i wiem ,albo nie robie , nie ma że się zastanawiam . nastrój normalny dołów jakoś nie mam.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez laden 25 mar 2015, 06:22
benzowiec84, Milo czyta sie posty, ze komus sie poprawilo, ze ma sie lepiej. Oby tak dalej. Trzymam kciuki :)
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

przez elfrid 25 mar 2015, 07:33
benzowiec84, to trzymam kciuki oby tak dalej, bo z tego co pamiętam bierzesz go niespełna dwa tygodnie. Ja muszę wymęczyć tą fluoksetynę co najmniej do końca kwietnia w obecnej dawce (6tyg brania) aby coś regularnie ocenić.
A Well bierzesz solo, czy dodatkowo z czymś na sen? No i jak często dobierasz benzo i w jakiej dawce?

przez mmmmz 25 mar 2015, 08:12
Coś w tym jest, że fluo u niektórych wyzwala jakąś agresję, nerwowość, czego jestem kolejnym przykładem, na to wygląda. Ale nie mogę powiedzieć, że ten lek mi nie pomógł, choć wygląda na to, że niestety przestał działać, lub rzeczywiście trzeba mi zwiększyć dawkę. Jednak na tamtym etapie, co byłam, bardzo ciężkim, mogę powiedzieć śmiało, że ten lek mi pomógł i między innymi dzięki niemu nie podcięłam sobie żył lub nie skoczyłam z okna. Oczywiście to efekt nie tylko samego leku, ale też innych czynników, jednak Seronil w pewnym momencie naprawdę pięknie działał. Miałam po prostu dobry humor, chęć do życia i działania, w tym czasie poukładałam sobie w głowie parę spraw. Chciałabym, żeby tak zostało ;)

Poza tym lek, uregulował mi też już sen, śpię dobrze od 2-3 miesięcy, co mnie bardzo, bardzo cieszy. I mam czasem bardzo ciekawe sny... potrafię sobie naprawdę niezły film nakręcić w czasie snu, nie wiem czy jakiś dobry filmowiec wpadłby na takie akcje, co sobie wymyślam czasem ;) Wcześniej nie miałam takich żywych, realistycznych snów, choć nie zawsze są fajne. Ale i tak cieszę się, że śpię, twardym snem i nie budzę się co chwilę lub nie śpię wcale.

No nic, zobaczymy. Już niedługo wizyta u lekarki. Dam znać, co zaleciła i dzięki Wam za rady :)
No i życzę Wam dużo zdrowia i pozytywnego myślenia :)
Pozdrawiam,
Magda

przez Patryk29 25 mar 2015, 08:56
elfrid, Jak reagowałeś na paroksetyne i sertraline ??

Sortuj wg