FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Bianka78 14 mar 2015, 19:50
benzowiec84, no to fajno.
Bianka78

przez benzowiec84 14 mar 2015, 19:54
Bianka78, dzięki bianka :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez absolulu 17 mar 2015, 02:35
Czy ktoś tutaj próbował małych dawek fluoksetyny 2,5 - 5mg ? Czytałem na zagranicznych forach, że wielu osobom taka mała dawka przynosi ulgę, a pewna część potrzebuje dawek terapeutycznych rzędu 20mg, żeby przyniosły efekt. Wydaje mi się że przy takiej małej dawce, działania na wychwyt serotoniny nie jest tak duże, a przy małej dawce większą rolę odgrywa antagonizm receptora 5HT2c = zwiększanie dopaminy i noradrenaliny w PFC.

Czy połączenie 2,5-5mg z niewielkimi dawkami Buspironu może być sensowne. Mam na myśli efekt przeciwdepresyjny i antylękowy?

Dark Passenger? Miko84? I inni receptorowi specjaliści ? ;)

PS: Czy da się adresować posty do konkretnych użytkowników, czy to tylko kolorki ? :)
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 17 mar 2015, 02:46
absolulu napisał(a):Czy ktoś tutaj próbował małych dawek fluoksetyny 2,5 - 5mg ? Czytałem na zagranicznych forach, że wielu osobom taka mała dawka przynosi ulgę, a pewna część potrzebuje dawek terapeutycznych rzędu 20mg, żeby przyniosły efekt. Wydaje mi się że przy takiej małej dawce, działania na wychwyt serotoniny nie jest tak duże, a przy małej dawce większą rolę odgrywa antagonizm receptora 5HT2c = zwiększanie dopaminy i noradrenaliny w PFC.

Czy połączenie 2,5-5mg z niewielkimi dawkami Buspironu może być sensowne. Mam na myśli efekt przeciwdepresyjny i antylękowy?

Dark Passenger? Miko84? I inni receptorowi specjaliści ? ;)

PS: Czy da się adresować posty do konkretnych użytkowników, czy to tylko kolorki ? :)

czytałem podobne rzeczy właśnie na zagranicznych forach , koleś puki brał małe dawki fluo 5mg miał libido, jak odstawił to zanikło , postanowił brać 2,5 do 5 mg fluo właśnie dla anatagonizmu 5ht2c , libodo wróciło do normy , masz 100 % racji że przy mniejszych dawkach takich znikomych jak 2,5 do 5 mg odgrywa rolę dużo antagonizm 5ht2c a przez to zwiększa się uwalnianie dopaminy i NA
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez aga85 17 mar 2015, 16:27
Jestem szósty dzień na Seronilu.Czy to możliwe,że tak szybko czuję jego działanie? Na razie znikome,ale mam przebłyski zupełnej normalności.Jestem mniej nerwowa.
F41.0
Baby blues...

przez Ricah 17 mar 2015, 18:32
Do dwoch tygodni~ przyjmuje sie, ze to raczej dzialanie placebo, ale nigdy nie wiadomo na pewno :))
Agomelatyna 25mg
some shit

przez aga85 17 mar 2015, 19:15
Tak też myślałam,że to placebo.Dzięki
F41.0
Baby blues...

przez linka 17 mar 2015, 19:39
Aga, placebo czy nie - coś się dzieje i to najważniejsze :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Patryk29 17 mar 2015, 21:42
aga85, To nie ma placebo tylko skutki uboczne leku, paradoksalnie przez to czujesz sie lepiej.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez aga85 17 mar 2015, 22:00
Zobaczę co będzie dalej.Mam nadzieję,że będę się coraz lepiej czuła.Nie mam jeszcze doświadczenia w tym temacie.To mój pierwszy lek od psychiatry.
F41.0
Baby blues...

przez Kat_ 23 mar 2015, 06:01
Biorę fluo od Nowego Roku więc pora na małe podsumowanie.

Profil: aktywizujący. Śmiech na sali :) Jakbym mógł, to bym przespał, przeleżał i przepierdział resztę życia na samej fluo. Zamuła jak na każdym innym ssri. Aktywizującego działania żadnego. Lekko uspokaja i wycisza, łagodzi gonitwę myśli. Nie mam pojęcia, jak ludzie będąc na tym leku mogą chodzić do pracy i ogólnie coś robić - nic się nie chce. Po miesiącu takiej wegetacji od lutego dodałem sobie wellbutrin do fluo i nastąpiła poprawa w aktywizacji.

Dość ciężko mi się wchodziło na ten lek w porównaniu do takiej sertraliny, na którą to wchodziłem i schodziłem kilka razy i ogólnie zażywałem kilka lat. Ze skutków ubocznych początkowych - suchość w ustach, niepokój, potliwość, drżenie i skakanie mięśni, czułem jak bije mi serducho. Początkowo też spałem po kilkanaście godzin na dobę, senność ścinała mnie z nóg. Później dla odmiany nastąpiła bezsenność, którą łagodziłem stosując trittico. Zaburzenia snu, płytki sen, przebudzenia i złe samopoczucie z tego powodu.

Fluo mocno kastruje, powiedziałbym, że tak do 75%, o wiele mocniej niż sertralina, nieco mniej niż escitalopram, wenlafaksyna czy paroksetyna. Dodanie wellbutrinu niewiele pomaga.

Brałem różne dawki, od 10 do 40mg. Obecnie na 20mg i wellbutrinie 150-300mg. Nie wiem co dalej, jest różnie. Na pewno prozac nie jest pigułką szczęścia :/ W USA niektórzy to biorą od non-stop od 25 lat.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez benzowiec84 23 mar 2015, 07:39
Kat_, popieram fluo zamula i wbrew pozorom kastruje bardzo mocno , nawet mocniej moim zdaniem od paroksetyny. a to dziwne bo powinien najsłabiej kastrować.

-- 23 mar 2015, 06:41 --

Kat_, a teraz nadal masz zaburzenia snu,płytki sen itp na wellu , czy już się ustabilizowało ?

ja wczoraj wziąłem 100mg trazodonu i 30 mg lerivonu i mimo to spałem dziś tylko 1,5 godziny kurwać:/
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez aga85 23 mar 2015, 14:09
12 dzień na Seronilu - jest fatalnie.Do niczego się nie nadaję,dołek totalny,żadnej poprawy.Ataki nerwicy są mniejsze i rzadsze,ale deprecha jest gorsza niż była.Nie jestem w stanie zająć się swoją ośmioletnią córką,nic mnie nie cieszy,drżenia ciała są cały czas,psychogenne zawroty głowy nie mijają.
Pierwsze dni były niezłe,ale to było placebo.
To chyba nie będzie lek dla mnie.Skoro piszecie,że na nim tylko zamułka.
Ja muszę szukać pracy,zarabiać pieniądze,a na razie nadaję się tylko do leżenia.
Podobno fluoksetyna się długo rozkręca,muszę poczekać tylko czy jest na co? Wizyta u psychiatry 8 kwietnia.
F41.0
Baby blues...

przez laden 23 mar 2015, 14:47
aga85, Spokojnie, u mnie pierwsze 14 dni tez nie byly za ciekawe, pozniej wszystko minelo. Poczekaj 2-4 tygodnie zanim zdecydujesz o zmienie leku. Fluoksetyna rozkreca sie dosc dlugo w porownaniu z innymi lekami.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

Sortuj wg