FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
122
59%

Nie
55
27%

Zaszkodziła
29
14%

Liczba głosów : 206

przez Kat_ 03 mar 2015, 06:28
Mi tam dobrze na fluo ale zwiększyłem dawkę z 20mg do 40mg, bo na 20mg zacząłem już doły łapać i ogólnie gorzej się czuć. Biorę fluo od nowego roku, od lutego z wellbutrinem. Aktualnie 40mg fluo i 150mg wellbutrinu, okruszek trittico na noc na spanie. Jest dobrze :)

-- 03 mar 2015, 06:33 --

one-half napisał(a):obiegowa opinia, ze fluoksetyna to przestarzaly, lajtowy lek, to wierutna bzdura. przerobilem kilka lekow serotoninowych (z SSRI - citalopram i paroksetyna) i fluoksetyna wcale im nie ustepuje, przy czym przynosi charakterystyczne dla SSRI uboki w stosunkowo najmniejszym nasileniu. Zawsze mozna kombinowac z dawka, sprawdzac jak na ciebie dziala, bo ja np. widze kolosalna roznice pod tym wzgledem pomiedzy 20 a 60 mg .Standardowe 20 mg paroksetyny poskutkuje gorszymi ubocznymi niz 60 mg fluo i co wiecej wcale to nie oznacza ze korzysci na paroksetynie sa 3x wieksze bo ja wole aktywizujaca fluo niz zamulajaca paro. Jesli komus fluo nakreca leki, proponuje polaczyc ja z buspironem, choc poczatki moga byc baardzo hardkorowe, docelowo 30 mg buspironu.

Jakieś 10 lat temu fluo była ogólnie lekiem pierwszego rzutu na wszelkie depresje i nerwice, wpadało się do psychiatry, wywiad i wychodziło z fluo i ewentualnie jakimś benzo na spanie, teraz to sie wszystko trochę wyrównało, dosyć mocno forsowany był escitalopram swego czasu, najgorsze uboki ze wszystkich ssri jakie jadłem, normalnie zdychałem na tym leku przez 2 tygodnie i wyjebałem go ostatecznie. Ja wróciłem do fluo po 7 latach, kilka lat brałem sertralinę ale powodowała u mnie stany niepokoju i napięcia, na fluo mam błogi spokój, żadnego burdelu w głowie, nie mogę tylko przesadzać z wellbutrinem więc biorę najmniejszą jego dawkę.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez click88 03 mar 2015, 16:04
Ja się boje tej cholernej fluoksetyny. Ja mam powazne problemy z odstawianiem leków boje się przejscia. Moja psychiatra powiedziala ze fluoksetyna nie jest na lęki i podanie jej osobie z lekami moze je bardzo nasilic w poczatkowej fazie. Wiele lat jem ssri snri. Ja chce zmienic wenle tylko i wylacznie z powodu tycia. I tego ze nie moge wogole schudnac. Caly czas rozmyslam bo niedlugo ide do psychiatry jaka decyzje podjac fluo czy escitalopram. Dodatkowo boje się fluoksetyny ze ona dlugo się wkreca i ze moge miec nawrot stanow lekowych. I boje się mdłości.Co zrlobie gdy mi nie przypasuje a bede chcial wroci na wenle. Przeciez fluo bardzo dlugo sie utrzymuje we krwi i nie mozna wrocic do innego leku tak szybko:(

przez Patryk29 03 mar 2015, 16:25
click88 napisał(a):Ja się boje tej cholernej fluoksetyny. Ja mam powazne problemy z odstawianiem leków boje się przejscia. Moja psychiatra powiedziala ze fluoksetyna nie jest na lęki i podanie jej osobie z lekami moze je bardzo nasilic w poczatkowej fazie. Wiele lat jem ssri snri. Ja chce zmienic wenle tylko i wylacznie z powodu tycia. I tego ze nie moge wogole schudnac. Caly czas rozmyslam bo niedlugo ide do psychiatry jaka decyzje podjac fluo czy escitalopram. Dodatkowo boje się fluoksetyny ze ona dlugo się wkreca i ze moge miec nawrot stanow lekowych. I boje się mdłości.Co zrlobie gdy mi nie przypasuje a bede chcial wroci na wenle. Przeciez fluo bardzo dlugo sie utrzymuje we krwi i nie mozna wrocic do innego leku tak szybko:(

Ciężka sprawa i co zamierzasz zrobić w tej trudnej sytuacji ?? :bezradny: :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez przemol123 03 mar 2015, 17:14
Hej, przechodził ktoś może z ESCITALOPRAM na FLUOKSETYNĘ ? Mam depresję od około 3 miesięcy, wcześniej 2 lata temu ale teraz nawrót nastąpił, bo wcześniej za szybko odstawiłem leki. Przyjmuję esci 15-20mg lecz brakuje mi takiej aktywizacji na tym leku, długo śpię, zrobiłem się leniwy, nie mam stanów lękowych i bez senności,

Znalazłem na forum temat:
czym-si-ro-nia-poszczegolne-ssri-t50634.html i pisze tam że:

ESCITALOPRAM -Profil: przeciwlękowy, daje szybką odpowiedź kliniczną, posiada najlepszy profil tolerancji, zalecany w zab. lękowych.
FLUOKSETYNA - Profil: aktywizujący (wskazana u pacjentów z depresją przebiegającą z apatią, brakiem energii, nadmierną sennością; najmniej korzystna u pacjentów cierpiących na stany lękowe i bezsenność); według niektórych badań fluoksetyna jest najbardziej lękotwórczym SSRI w początkowej fazie leczenia.

Czy warto przechodzić na fluo? i jak to zrobić? ma ktoś porównanie? może coś z SNRI ? zależy mi też żeby się raz a dobrze wyleczyć z tej depresji,
wenlafaksyna 75mg
mirtazapina 15mg

przez click88 03 mar 2015, 20:52
Patryk29 napisał(a):
click88 napisał(a):Ja się boje tej cholernej fluoksetyny. Ja mam powazne problemy z odstawianiem leków boje się przejscia. Moja psychiatra powiedziala ze fluoksetyna nie jest na lęki i podanie jej osobie z lekami moze je bardzo nasilic w poczatkowej fazie. Wiele lat jem ssri snri. Ja chce zmienic wenle tylko i wylacznie z powodu tycia. I tego ze nie moge wogole schudnac. Caly czas rozmyslam bo niedlugo ide do psychiatry jaka decyzje podjac fluo czy escitalopram. Dodatkowo boje się fluoksetyny ze ona dlugo się wkreca i ze moge miec nawrot stanow lekowych. I boje się mdłości.Co zrlobie gdy mi nie przypasuje a bede chcial wroci na wenle. Przeciez fluo bardzo dlugo sie utrzymuje we krwi i nie mozna wrocic do innego leku tak szybko:(

Ciężka sprawa i co zamierzasz zrobić w tej trudnej sytuacji ?? :bezradny: :mrgreen:

Właśnie nie wiem chciałem się was doradzić? Ja już po nocach przez to nie spie?

przez Patryk29 03 mar 2015, 20:58
Potrzebuje fluoksetyne, pisac na priv jak ktos ma pzdr.

przez one-half 03 mar 2015, 21:47
ktory preparat fluo (oryginalny Prozac jest nieosiagalny) jest najlepszy? ma ktos porownanie? tylko nie piszcie ze to jedno i to samo, tzn. w teorii tak, a w praktyce roznie z tym bywa (niektore generyki gorzej sie wchlaniaja)...

przez aQua1563 04 mar 2015, 23:25
Nie wiem czy ktoś z was się na ziołach, ale czy branie kapikachhu z fluoksetyna może przynieść jakieś korzyści bądź szkody? Dodam, że biorę tylko 10 mg fluo już ponad miemiesiąc i jak dotąd brak efektów.

przez click88 08 mar 2015, 00:08
I jak radzicie zmienic na fluoksetyne czy esci?

przez Patryk29 08 mar 2015, 20:24
click88 napisał(a):I jak radzicie zmienic na fluoksetyne czy esci?

ja bym najpierw spróbowal fluoksetyne.

przez click88 09 mar 2015, 00:35
tylko ze fluo ma dlugi okres poltrwania i jak pozniej zmienic na inny lek?

przez slow_down 09 mar 2015, 00:40
Ja bym wziął esci, rozkręca się o wiele szybciej.
slow_down

przez ps6 11 mar 2015, 00:29
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ostatnio edytowano 11 mar 2015, 01:38 przez Lilith, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Złamanie Regulaminu Forum. Post usunięty.
ps6

przez benzowiec84 11 mar 2015, 01:05
na allegro sprzedajesz leki/psychotropy ?? mam nadzieje że nie ma tam twoich danych nigdzie zapisanych :)
0,125 mg klona - schodzę .
obserwowany

Sortuj wg