FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez click88 03 mar 2015, 16:04
Ja się boje tej cholernej fluoksetyny. Ja mam powazne problemy z odstawianiem leków boje się przejscia. Moja psychiatra powiedziala ze fluoksetyna nie jest na lęki i podanie jej osobie z lekami moze je bardzo nasilic w poczatkowej fazie. Wiele lat jem ssri snri. Ja chce zmienic wenle tylko i wylacznie z powodu tycia. I tego ze nie moge wogole schudnac. Caly czas rozmyslam bo niedlugo ide do psychiatry jaka decyzje podjac fluo czy escitalopram. Dodatkowo boje się fluoksetyny ze ona dlugo się wkreca i ze moge miec nawrot stanow lekowych. I boje się mdłości.Co zrlobie gdy mi nie przypasuje a bede chcial wroci na wenle. Przeciez fluo bardzo dlugo sie utrzymuje we krwi i nie mozna wrocic do innego leku tak szybko:(

przez Patryk29 03 mar 2015, 16:25
click88 napisał(a):Ja się boje tej cholernej fluoksetyny. Ja mam powazne problemy z odstawianiem leków boje się przejscia. Moja psychiatra powiedziala ze fluoksetyna nie jest na lęki i podanie jej osobie z lekami moze je bardzo nasilic w poczatkowej fazie. Wiele lat jem ssri snri. Ja chce zmienic wenle tylko i wylacznie z powodu tycia. I tego ze nie moge wogole schudnac. Caly czas rozmyslam bo niedlugo ide do psychiatry jaka decyzje podjac fluo czy escitalopram. Dodatkowo boje się fluoksetyny ze ona dlugo się wkreca i ze moge miec nawrot stanow lekowych. I boje się mdłości.Co zrlobie gdy mi nie przypasuje a bede chcial wroci na wenle. Przeciez fluo bardzo dlugo sie utrzymuje we krwi i nie mozna wrocic do innego leku tak szybko:(

Ciężka sprawa i co zamierzasz zrobić w tej trudnej sytuacji ?? :bezradny: :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez przemol123 03 mar 2015, 17:14
Hej, przechodził ktoś może z ESCITALOPRAM na FLUOKSETYNĘ ? Mam depresję od około 3 miesięcy, wcześniej 2 lata temu ale teraz nawrót nastąpił, bo wcześniej za szybko odstawiłem leki. Przyjmuję esci 15-20mg lecz brakuje mi takiej aktywizacji na tym leku, długo śpię, zrobiłem się leniwy, nie mam stanów lękowych i bez senności,

Znalazłem na forum temat:
czym-si-ro-nia-poszczegolne-ssri-t50634.html i pisze tam że:

ESCITALOPRAM -Profil: przeciwlękowy, daje szybką odpowiedź kliniczną, posiada najlepszy profil tolerancji, zalecany w zab. lękowych.
FLUOKSETYNA - Profil: aktywizujący (wskazana u pacjentów z depresją przebiegającą z apatią, brakiem energii, nadmierną sennością; najmniej korzystna u pacjentów cierpiących na stany lękowe i bezsenność); według niektórych badań fluoksetyna jest najbardziej lękotwórczym SSRI w początkowej fazie leczenia.

Czy warto przechodzić na fluo? i jak to zrobić? ma ktoś porównanie? może coś z SNRI ? zależy mi też żeby się raz a dobrze wyleczyć z tej depresji,
wenlafaksyna 75mg
mirtazapina 15mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez click88 03 mar 2015, 20:52
Patryk29 napisał(a):
click88 napisał(a):Ja się boje tej cholernej fluoksetyny. Ja mam powazne problemy z odstawianiem leków boje się przejscia. Moja psychiatra powiedziala ze fluoksetyna nie jest na lęki i podanie jej osobie z lekami moze je bardzo nasilic w poczatkowej fazie. Wiele lat jem ssri snri. Ja chce zmienic wenle tylko i wylacznie z powodu tycia. I tego ze nie moge wogole schudnac. Caly czas rozmyslam bo niedlugo ide do psychiatry jaka decyzje podjac fluo czy escitalopram. Dodatkowo boje się fluoksetyny ze ona dlugo się wkreca i ze moge miec nawrot stanow lekowych. I boje się mdłości.Co zrlobie gdy mi nie przypasuje a bede chcial wroci na wenle. Przeciez fluo bardzo dlugo sie utrzymuje we krwi i nie mozna wrocic do innego leku tak szybko:(

Ciężka sprawa i co zamierzasz zrobić w tej trudnej sytuacji ?? :bezradny: :mrgreen:

Właśnie nie wiem chciałem się was doradzić? Ja już po nocach przez to nie spie?

przez Patryk29 03 mar 2015, 20:58
Potrzebuje fluoksetyne, pisac na priv jak ktos ma pzdr.

przez one-half 03 mar 2015, 21:47
ktory preparat fluo (oryginalny Prozac jest nieosiagalny) jest najlepszy? ma ktos porownanie? tylko nie piszcie ze to jedno i to samo, tzn. w teorii tak, a w praktyce roznie z tym bywa (niektore generyki gorzej sie wchlaniaja)...

przez aQua1563 04 mar 2015, 23:25
Nie wiem czy ktoś z was się na ziołach, ale czy branie kapikachhu z fluoksetyna może przynieść jakieś korzyści bądź szkody? Dodam, że biorę tylko 10 mg fluo już ponad miemiesiąc i jak dotąd brak efektów.

przez click88 08 mar 2015, 00:08
I jak radzicie zmienic na fluoksetyne czy esci?

przez Patryk29 08 mar 2015, 20:24
click88 napisał(a):I jak radzicie zmienic na fluoksetyne czy esci?

ja bym najpierw spróbowal fluoksetyne.

przez click88 09 mar 2015, 00:35
tylko ze fluo ma dlugi okres poltrwania i jak pozniej zmienic na inny lek?

przez slow_down 09 mar 2015, 00:40
Ja bym wziął esci, rozkręca się o wiele szybciej.
slow_down

przez ps6 11 mar 2015, 00:29
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ostatnio edytowano 11 mar 2015, 01:38 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Złamanie Regulaminu Forum. Post usunięty.
ps6

przez benzowiec84 11 mar 2015, 01:05
na allegro sprzedajesz leki/psychotropy ?? mam nadzieje że nie ma tam twoich danych nigdzie zapisanych :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Patryk29 11 mar 2015, 10:20
Co za geniusz goni psychotropy na allegro? :mrgreen: :pirate:

Sortuj wg