FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez linka 18 sty 2008, 15:57
20mg dziennie, rano od prawie dwóch miesięcy.
Też potwierdzam tak jak reszta, przez pierwsze dwa trzy tygodnie jadłam bo musiałam zyć, ale jedzenie kompletnie nie miało smaku i w ogóle schudłam z 64 na 58kg, teraz wracam już do normy, narazie jest 59, ale apetyt mam coraz lepszy:-)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez dunkan 18 sty 2008, 16:00
wiem... siostra mi to mowila ale wiesz jak sie ma towarzystwo ze w weekendy sie bawi to nie zafajnie...pilem tylko jak wieksze imprezy lub czasem nawet na 18tkach nie pilem...

przez linka 18 sty 2008, 16:05
No wiem wiem, że ciężko, zwłaszcza jak się cała ekipa "znieczula" zimnym piwkiem......
Ja poprostu czułam się fatalnie już po lampce wina, najgorsze było to, że czułam się tragiznie nie tylko fizycznie, bo to bym zniosła ale psychicznie siadałam, więc postanowaiłam sobie, że nie będę pić - i traktuję to jako postanowienie noworoczne, dopuki będę brać leki nie piję.
Zastanów się nad taką alternatywą......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anonim 18 sty 2008, 16:25
Ja czasem piję alkohol i biorę seronil, jeśli wypiję browar dwa to nic nie jest na drugi dzień, ale po swojej 18 którą trzeba było oblać miałem po prostu kaca czyli normalne objawy i ogromnego doła(to już raczej nie jest normalne) ostatnio na mojej studniówce wypiłem dosć sporo, a na drugi dzień fizycznie normalnie się czułem, ale jeśli chodzi o psychikę to miałem znów niezłego doła...
"MUSZĘ LECZYĆ SIĘ NA BÓL I STRACH
GDZIE JEST CZŁOWIEK KTÓRY Z SIEBIE SAM POKAŻE MI JAK
KTO POKAŻE MI JAK ?"

przez jaaa 18 sty 2008, 18:01
ja wprawdzie biore inny lek ,ale wczoraj mialam po piwie jakies bole dziwne glowy ,takie prady i nagle nic ,i potem znow i jakos slabiej widzialam jakby przez mgle na jedno oko zmartwilam sie szczerze mowiac :?

przez amosek 18 sty 2008, 21:57
to jest jakiś objaw związany zza dużą dawką serotoniny w organiźmie.
Ja po samym bioxetinie miałam wypadanie włosów i temperaturę, ale ten lek mi pomagał. Moim zdaniem jeden z nich powinnaś odstawić, ale który to nie mam pojęcia.

przez scrat 18 sty 2008, 22:38
"Nie powinien pan łączyć seroxatu z alkoholem". Ale przecież od prawie 3 lat łączę! "Niszczy pan w ten sposób wątrobę i mózg, poza tym leki nie działają wtedy prawidłowo", powiedziała wesoła pani psychiatra.

I tak łączę, póki co żyję...
Przyjaciel forum

przez xCarmen 19 sty 2008, 11:35
mi kilkakrotnie zdarzalo sie laczyc seronil z alkoholem i robilam to z premedytacja poprostu zeby siebie zniszczyc, ale nie zauwazylam zadnych skutkow tego.. bo moze narazie sa niewidoczne..
Zbudź się, motylu -
Późno, całe mile
Są przed nami.

Basho Matsuo

przez n-monika 19 sty 2008, 21:02
ja mam zasade że NIE ŁĄCZE RZADNYCH LEKÓW Z ALKOHOLEM----i nie jest to dla mnie problemem,nawet jeśli znajomi wokoło delektuja się trunkami :lol:

przez dunkan 25 sty 2008, 14:44
juz sie niekomu nie chce wpisywac?

przez dunkan 25 sty 2008, 23:46
Neuroticus dzieki za wpis,ten temat stworzylem po to bo wiem ze jest duzo ludzi ktorzy biora podobne leki i chca zyc dalej normalnie czyli czasem cos wypic a nie wiedza co sie moze potem stac,tutaj przynajmniej piszemy objawy jakie po tym sie zdarzaja,dzieki jeszcze raz i prosze wiecej wpisow:P

przez Rzaba 29 sty 2008, 22:46
Heloł!!!!!!!!
co taka tu cisza???
żyjecie ???
;)

Przyszłam sie pochwalic, ze dzisiaj po raz pierwszy od 8 miesięcy jestem bez prochów.
Czyli ...czysta jestem!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Trzymajcie kciuki za mnie!!!!!!!!

I piszcie co u Was Seronilki kochane! ;) :lol: :lol:
Ostatnio edytowano 30 sty 2008, 11:08 przez Rzaba, łącznie edytowano 1 raz
"Okrutniejsze od smierci jest wciąż bać się umrzeć..."
Seneka

przez julia24 30 sty 2008, 02:35
Witam Was,
biore seronil (10mg) od 8 dni na depresje. Przez pierwsze dni przyjmowania leku mialam skutki uboczne: totalne zmeczenie, bol miesni, kolatanie serca, bezsennosc, niepokoj, nudnosci, brak apetytu, szum w uszach.
Teraz te stany sie zmniejszyly,ale wystepuja nadal. Ostatnio uderzyl we mnie moj stresor i zwiekszyl sie moj niepokoj.

Mam ogromna nadzieje, ze w miare zazywania i zwiekszania dawki bede czula sie lepiej.
Na dzien dzisiejszy musze powiedziec, ze juz czuje poprawe (nie mam juz tak obsesynych mysli samobojczych)i lekkie ustabilizowanie nastroju, ale nadal jestem w depresji, mam lęki.

Wczesniej bralam moklocsil, coaxil. Depresja zabrała mi kawal zycia. Moja historia jest bardzo dluga...

Pozdrawiam wszystkich na forum!
Trzymajmy kciuki za siebie.
Musimy miec wiare, ze to pokonamy!!
Człowiek więcej boi się tworów własnego umysłu niż konkretnej rzeczywistości.-Antoni Kępiński.

Fluoksetyna 20 - pytam bo nie wiem.

przez NatłokMyśli 30 sty 2008, 14:40
Dziś po udaniu sie do lekarza ogólnego z wynikami (EKG, cukier, tarczyca, krew i mocz) - wszystko OK, została mi przepisana Fluoksetyna 20 1 tab/dziennie.

Czy ten lek używany jest na nerwice(lękową, fobie społeczną), czy tylko na depresje?
Warto słuchać i leczyć sie u lekarz ogólnego, czy jeśli chodzi o farmakologie to lepiej udać sie do psychologa/psychiatry w celu postawienia odpowiedniej diagnozy i metody leczenia?

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 30 sty 2008, 14:58 przez NatłokMyśli, łącznie edytowano 1 raz
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty mojego życia.
Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca.

Sortuj wg