FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez gallop 13 lut 2015, 23:09
mam pytanie do Was!!!

apropos depresji, nerwic i wszelkiego innego cholerstwa ;P :

jak to jest ze wpadamy w jakies zaburzenie?
czy jesli kiedys sie bylo, ze tak powiem 'normalnym' i zaczelo sie cos dziac powoli np. jakies mysli przykre, gorsze samopoczucie to to zalezy tylko i wylacznie od chemii w mozgu? czy od stosunku i wgl ?

np. bylo wszystko ok -> i tak pyk! depresja! same leki pomoga na takie cos?
i czy leki pomoga juz na zawsze? wiem, ze depresja lubi powracac, ale czy da sie wyleczyc na dlugi okres czasu?

pozdrawiam i sorry, ze tak chaotycznie

przez Ricah 13 lut 2015, 23:33
gallop, problemy psychiczne sa bardzo slabo poznane, takze mozna tylko spekulowac. Nigdy nie jest tak, ze nagle i pyk. To sie zbiera przez cale zycie, a nawet przed tym. Szanse na zachorowanie dziedziczy sie w genach[nie sam problem], srodowisko, doswiadczenia, wlasne podejscie do spraw itd. Moze to byc zarowno spowodowane negatywnym mysleniem[myslisz, ze jestes łajza i nakrecasz sie np.] - ogolem psychika, jak i zla chemia w glowie. Bardzo czesto te dwie rzeczy lacza sie, stad laczy sie farmakoterapie z psychoterapia.
Przyczyn takiego stanu jest wiele pod wzgledem bardziej biologicznym - bardzo czesto mowi sie o zlej gospodarce chemii[czyli wszystko co ma zwiazek z neuroprzekaznictwem, receptorami itp.], jak i ogolnym zniszczeniem neuronow[stad tez wazna jest w niektorych lekach neuroprotekcja czy wspomaganie odbudowy np. hipokampa].

Czy leki pomoga na zawsze - to zalezy od indywidualnego przypadku. Jednym pomoga, beda brali lek przez 6 miechow i zyli dlugo i szczesliwie. Niektorzy musza do konca zycia i lepiej tak, anizeli trwac w cierpieniu.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez laden 14 lut 2015, 19:48
gallop napisał(a):a masz w dwoch tabl czy w jednej ta dawke? ;)

W jednej.

To juz ktores z kolei podejscie do fluo i zawsze sa te jazdy na poczatku :evil: ale jak tak czytam forum to wiele osob ma problemy z wejsciem fluo. przynajmniej nie jestem sam :smile:
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez benzowiec84 17 lut 2015, 11:15
Fluoksetyna to takie samo gówno jak inne SSraje niczym się nie różni , efekt terapeutyczny równa się placebo , tyle że przy placeba nie ma się anhedonii i zmulenia , także placebo wypada lepiej , jebane serotoninowe gówno , biore 6 tygodni i /cenzura/ . niedługo szpuital więc nie będe odstawiał teraz , tylko za jakieś 3 tygodnie , bo tak to już bym to pizną. zmniejsze sobie tylko teraz dawkę na 10 mg , żeby nie mieć skutków odstawiennych. przetrzymam na tym gównie 3 tygoddnie i po szpitalu ,odstawiam . od 2009 biorę ssri i od tego czasu marnuję życie. także tak pomogły mi bardzo dużo SSRI , ale w marnowaniu życia.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 17 lut 2015, 18:06
benzowiec84,
A od tego 2009 jak dlugo i kiedy nie brales ssri?

przez benzowiec84 17 lut 2015, 18:57
lunatic, cały czas . zawsze skakałem z leku na lek. dziś zapodałem 150mg wellbutrinu do 10mg fluo
Docelowo zejść całkiem z fluo chcę.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez elfrid 17 lut 2015, 19:20
benzowiec84, No to może trzeba było zwiększyć fluoksetynę do 40mg, 60mg? To jak od 2009 działały na Ciebie SSRI? Pogarszały Twój stan, w ogóle nie działało? Wiele osób psioczy na te leki, a potem pokornie do nich wraca. Parę miesięcy do pół roku i jest come back.
pregabalina, wenlafaksyna

przez benzowiec84 17 lut 2015, 19:24
elfrid, na początku działały fajnie , na paroksetynie świetnie się czułem 2,3 lata potem zonk i już brałem bo brałem , nie zwiększam fluo , tylko odstawiam, bo chcę poczuć w końcu jakieś pozytywne emocje , a nie tylko anhedonia i apatia. Konczę z SSRI. będe brał leki co nie kasują emocji i uczuć czyli NRI i NDRI. i możę mirtę jeszcze na noc , bo zwiększa też dope w korze przedczołowej więc jest dobra na anhedonie
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez elfrid 17 lut 2015, 19:37
benzowiec84, akurat fluo raczej nie kastruje emocji, prędzej właśnie paro. Sam wracam do fluo po średnim działaniu wenli i liczę na jej promotywacyjne działanie. Skoro już ją brałeś, to mogłeś wytrzymać 2 miechy w jakiejś średniej nie za dużej, nie za małej dawce typu 30,40mg. Bupropion pewnie Cię zmasakruje.
pregabalina, wenlafaksyna

przez lunatic 17 lut 2015, 20:32
benzowiec84,
to jak chcesz wyleczyć serotoninowe zamulenie po ssri innym ssri? nic dziwnego ze nie działa skoro pakujesz do organizmu to czego ma juz nadmiar

przez encyklopedia1 17 lut 2015, 20:51
elfrid napisał(a):benzowiec84, akurat fluo raczej nie kastruje emocji, prędzej właśnie paro. Sam wracam do fluo po średnim działaniu wenli i liczę na jej promotywacyjne działanie. Skoro już ją brałeś, to mogłeś wytrzymać 2 miechy w jakiejś średniej nie za dużej, nie za małej dawce typu 30,40mg. Bupropion pewnie Cię zmasakruje.

ELFRID a na co brałeś wenle?
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez benzowiec84 17 lut 2015, 22:02
lunatic napisał(a):benzowiec84,
to jak chcesz wyleczyć serotoninowe zamulenie po ssri innym ssri? nic dziwnego ze nie działa skoro pakujesz do organizmu to czego ma juz nadmiar

ja odstawiam fluo a daje wellbutrin
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez lunatic 17 lut 2015, 22:15

przez benzowiec84 18 lut 2015, 20:57
lunatic, dobry link , ludzie w depresji mają więcej serotoniny niż zdrowi ;) Je*ac SSRI , schodzę z tego gówna
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg