FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez n..... 09 lut 2015, 15:36
Hej od 5 dni biore seronil 20 mg i schodzę z fevarinu ze 150 do calkowitego odstawienia przez 10 dni do tego alprox i dzis poczulam nasilenie lęków ale wiem ze to minie jeśli lekzadziala. Juz 5 miesięcy i 4 leki nic nie zdzialaly jak myslicie czy mi pomoże i kiedy bardzo proszę o odpowiedź

przez Patryk29 09 lut 2015, 18:46
n..... napisał(a):Hej od 5 dni biore seronil 20 mg i schodzę z fevarinu ze 150 do calkowitego odstawienia przez 10 dni do tego alprox i dzis poczulam nasilenie lęków ale wiem ze to minie jeśli lekzadziala. Juz 5 miesięcy i 4 leki nic nie zdzialaly jak myslicie czy mi pomoże i kiedy bardzo proszę o odpowiedź

Z tego co napisalas wynika ze dalas kazdemu z branych leków miesiac tak??
Jesli tak to za krótko,pierwszy miesiac czesto to same skutki uboczne, lekarz proponowal ci tak
czeste zmiany leków w tak krótkim czasie?? :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez encyklopedia1 09 lut 2015, 18:56
Co myślicie o przejściu z paroksetyny (dla mnie za ciężki lek) na fluoksetynę przy nerwicy lękowej?
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez slow_down 09 lut 2015, 19:01
Ja tak zrobiłem dwa lata temu, bralem max dawkę fluo i zero działania. To jak z Ferrari na Malucha przejść.
slow_down

przez encyklopedia1 09 lut 2015, 19:06
Hm, zrobiłam rok temu tak wczesniej i było ok. zastanawiam sie znów nad powtórką. w końcu Bioxetin też działa na lękowców.
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez Patryk29 09 lut 2015, 20:57
slow_down napisał(a):Ja tak zrobiłem dwa lata temu, bralem max dawkę fluo i zero działania. To jak z Ferrari na Malucha przejść.

Parox to wedlug ciebie ferrari ? :mrgreen: :twisted:

przez exodus! 09 lut 2015, 21:05
encyklopedia1, witam coś Cię dawno nie było? Już się któryś 1x z kolei o to pytasz, przejdź wreszcie na fluo, zobaczysz efekty, a tak to tylko można sobie gdybać i wiesz.
exodus!

przez i_am_a_legend 09 lut 2015, 21:28
encyklopedia1, paroksetyna jest, teoretycznie, lepsza na lęki. Fluoksetyna działa bardziej pobudzająco, może powodować nerwowość, bezsenność, co u osób predysponowanych może nasilić lęki. Znam jednak kilka osób, które znakomicie wręcz zareagowały na bardzo małe dawki fluoksetyny (10 mg, czyli pół minimalnej dawki terapeutycznej), więc chyba warto spróbować. Nikt Ci nie napisze przecież ścisłych zaleceń, bo - jak wiemy - jesteśmy jak króliki doświadczalne w całym tym przemyśle farmaceutycznym i musimy wypróbowywać leki na sobie. :)
i_am_a_legend

przez benzowiec84 09 lut 2015, 22:33
slow_down napisał(a):Ja tak zrobiłem dwa lata temu, bralem max dawkę fluo i zero działania. To jak z Ferrari na Malucha przejść.

głupoty gadasz , na depresje może fluo lepiej pomóc niż paroksetyna.
Jezeli chodzi o fobie społeczną lęki , to wiadomo że nie ma co przechodzić z paroksetyny na fluoksetynę.
ale jęsli chodzi o depresje, to fluo może lepiej podziałać , mimo że najsłabiej działa na serotoninę , wychwyt zwrotny serotoniny to nie wszystko , liczy się jeszczę pobudzanie/antagonizowanie poszczególnych receptorów . Ja kiedyś przeszedłem z paroksetyny na fluoksetyne i depresje zabiło lepiej niż paro . Teraz znowu przeszedłem na fluo , jest 4 tydzień ale efektów na razie nie ma , zobaczymy , wtedy zaskoczyło w 5 tygodniu.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Patryk29 09 lut 2015, 23:13
benzowiec84, Jaka dawke bierzesz fluo??

przez benzowiec84 09 lut 2015, 23:14
Patryk29, 20 tylko.

-- 09 lut 2015, 22:17 --

Ale nidługo robie ładny przewrót i zmianę osobowości , schodzę całkiem z SSRI i daje sam bupropion 150 :) zobaczymy co się będzie dziać .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Patryk29 09 lut 2015, 23:17
Zgadzama sie z benzowcem, paro jest dla mnie troche przereklamowan, powiem tak na wszelkie fobie, stany lekowe, na jakies mysli obsesyjne, natrectwa, paro jest najlepsza, ale przeciwdepresyjnie dla mnie ten lek jest po prostu slaby, on wali masakrycznie w serotonine i jest mocno selektywny, prawie nie rusza reszty neuroprzekazników, albo rusza znikomo, kiedys jakies tam badania czytalem ze niby najsilniej wylapuje noradrenaline, ale jakos mi sie wierzyc w to nie chce, paro konkretnie muli, na poczatku dawalo kopa troche, ale jak bralem to z miesiaca na miesiac bylo gorzej, inna kwestia jest ze nie wiadomo jak dany lek na kogos zadziala, moza fluo zadzialac, ale równie dobrze, moze nie zadzialac,
to takie wrózenie z fusów troche. :pirate:

przez benzowiec84 09 lut 2015, 23:21
Patryk29, dobrze prawisz. paro dobre na lęki,fobie , na depresje to nie działa , też miałem tak jak ty że jak zaczynałem brać to mnie nakręcało a potem coraz bardziej większa zmuła , no właśnie też nie chcę mi się wierzyć w tą noradrenaline, ale podobno wychwytuje i to nie licho NET (Ki = 56,7 nM). Paro to dobry lek dla fobików,lękowców .
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez depresja24h 09 lut 2015, 23:22
mnie paroksetyna zaszkodziła, byłam po niej zamulana i nie czułam emocji. Fluo i Cymbalta się lepiej sprawdziła.

Sortuj wg