Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

241 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      37


Rekomendowane odpowiedzi

Brał kto Seronil?

Ja od około 1,5 miesišca biorę, i dopiero po wczorajszym wyjciu zauważyłem poprawę. Na poczštku miałem do niego negatywne nastawienie, ale jednak widzę stopniowe zmiany... Zmiany na lepsze. :)

Wiele osób mówiło, że po tego typu lekach mogš występować różne niechciane objawy - u mnie nic takiego się nie działo, jedynie przez pierwszy okres zażywania, miałem problemy ze snem, tj. budziłem się w nocy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a ten seronil to jakš ma substancję głównš? Ja brałem seroxat i była w nim paroxetyna ale seroxat mnie nakręcał i wymylałem sobie różne straszne rzeczy i panikowałem.Jak przestałem brać to mineło wssyzstko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem oba leki - najpierw Seroxat, a póniej Soronil. Seroxat dostałem na poczštek leczenia - był dosyć drogi więc lekarz uprzedzał mnie, że w póniejszym czasie jeli leczenie będzie przynosiło dobre rezultaty zmienimy go na co bardzo pododnego i tańszego - i w ten sposób dostałem Soronil. Nie miałem jaki specjalnych przykrych efektów ubocznych - całe szczęcie jako było mi to darowane, ale z różnych opinii wiem, że każdy człowiek reaguje na nie bardzo indywidualnie. Istnieje jednak jakie powszechne przekonanie, że stosunkowo najbezpieczniejszym jest Seroxat i lekarze bardzo często przepisujš go pacjentom jeli Ci sš gotowi płacić za niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie. Jesli ktos z Was zazywal seronil to czy mial po nim zaburzenia sexualne?? Bo od czasu kiedy go zazywam mam wlasnie takie zaburzenia. Nie wiem czy to wina leku ale tak mi sie wydaje. Prosze niech ktos napisze co powinnam zrobic w tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze bierze Seronil?

Biorę go od 2 miesięcy ale zaczęłam od bardzo małej dawki, teraz biorę 10 mg dziennie i nie mam żadnych skutków ubocznych. Mam lęki jednak trochę poprawił się mój nastrój. Co sądzicie o tym leku? Jak długo czekaliście na pełny efekt działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtajcie.Ja jestem na seronilu 4 m-ce.Jestem zadowolona rzadnych skutków ubocznych nie mam,ale leczenie przewidziane jest na 2 lata.Zażywam dawkę 20 mg rano ale wprowadzałam go stopniowo po pól tabletki co 3 dni az doszłam do 20 mg.Wprowadzajac seronil zazywalam jeszcze pramolan i pernazynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przepisany prozac, seronil jest chyba tego odpowiednikiem. Bralam wczensiej lexapro i paxil ale oba jakos miernie dzialaja, moze jestem z tych 30% na ktorych leki nie dzialaja ? :(

 

Cicha woda jak Twoje samopoczucie, bierzesz chyba juz prawie 2 miesiace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicha woda jak Twoje samopoczucie, bierzesz chyba juz prawie 2 miesiace?

Biorę Seronil od grudnia, zaczęłam od bardzo małej dawki i stopniowo ją zwiększałam. Po 2 miesiącach zauważyłam pozytywne zmiany, lepsze samopoczucie i zdecydowanie mniej lęków. Myślę że to dobry lek ale trzeba trochę poczekać na efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bralam seronil przez 2 lata (bylo to 5 lat temu) o ile pamietam 20 m/dobe. Czulam sie swietnie, wyciagnal mnie z anoreksji i ciezkiej depresji ktora byla skutkiem anoreksji, niestety po odstawieniu go (po jakis kilku miesiacach) samopoczucie zaczelo sie psuc, ale anoreksja juz nie wrocila :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczulas sie lepiej dopiero po 2miesiacach???? wow!

Efekty uboczne? Znosne?

Poczułam się lepiej po 2 miesiącach ponieważ zaczynałam od bardzo małej dawki 5 mg żeby przyzwyczaić organizm. Teraz doszłam do dawki 20 mg i jest lepiej.

Wyjątkowo znośne efekty uboczne. Na początku odczuwałam suchość w jamie ustnej, czasem budziłam się w nocy i chciało mi się pić.

Po zwiększeniu dawki miałam bóle żołądka ale tylko przez kilka pierwszych dni.

Później wszystko przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maduro po jakim czasie zauwazyles ze skutkuje? Od poczatku brales 20mg? Jezeli zaczynales od 10mg, jak przyswoiles 20mg?

Biore 1.5 tygodnia 10mg, efekty uboczne sa minimalne, tylko tyle ze o 18:30 codziennie, nie ma znaczenia gdzie jestem i co robie zasypiam! Budze sie po kilku minutach i jest w porzasiu :)

Samopoczucie w sumie bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maduro po jakim czasie zauwazyles ze skutkuje? Od poczatku brales 20mg? Jezeli zaczynales od 10mg, jak przyswoiles 20mg?

Biore 1.5 tygodnia 10mg, efekty uboczne sa minimalne, tylko tyle ze o 18:30 codziennie, nie ma znaczenia gdzie jestem i co robie zasypiam! Budze sie po kilku minutach i jest w porzasiu :)

Samopoczucie w sumie bez zmian.

 

Witaj Mada

z seronilem to ja mam dłuzszy "romans".

 

Ja zaczynałem kilka lat temu i to od 40 mg ale to okazało się za dużo dla mnie. Potem przez około rok brałem 20 mg, potem 10 przez ponad pół roku. Od niedawna wróciłem do seronilu i znowu od 40 mg zeby organizm i receptory sie nasączyły, potem zszedłem na 20 mg i teraz jest to dla mnie optymalna dawka. Pełna poprawa przychodzi tak naprawde po około 1,5 miesiąca, sama z resztą zobaczysz.

Nie wiem jakie masz dolegliwości ale 10 mg to nie jest lecznicza dawka z tego co wiem to cos takiego na podtrzymanie w dalszej fazie leczenia, z resztą 20 mg to tez bardzo mało i sam seronil jest lekiem z grupy słabszych.

Osobiście brałbym 20 mg ale nie jestem Twoim lekarzem i nie moge tutaj nic Ci zalecać.

pozdr.

 

[ Dodano: Wto Mar 14, 2006 9:19 pm ]

Jeśli chodzi o przyswojenie to przez pewien czas nie czułem głodu, bowiem ten lek tez jest na bulimie i odpycha od jedzenia i troche mnie głowa bolała

 

Jak brałem za dużo tzn 40 mg byłem bardzo pobudzony i nie mogłem spać w nocy. Teraz jest wszystko OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×