FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez exodus! 28 sty 2015, 21:07
linka napisał(a):Widzisz a może dlatego mi wystarczyły 3 lata leczenia a Tobie 8 - kto wie :)
trafione w samo sedno! po alkoholu to zawsze złe samopoczucie no i zwiększanie dawki, błędne koło. Co "spowodowało" że się opamiętałaś?
exodus!

przez linka 28 sty 2015, 21:11
Po alkoholu to się włącza tryb nieśmiertelności - człowiek się czuje świetnie, lęki, zmory opuszczają czerep.... tylko co z tego jak wygrzebanie się z tego i doprowadzenie do piony zajmuje 10 razy tyle czasu...heh czy to warto? Może jak ktoś wie, że wypije jedno piwo i koniec....to luz, ale jak się ma problem ze "stop" to warto w ogóle sobie odpuścić.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez exodus! 28 sty 2015, 21:33
linka napisał(a):Po alkoholu to się włącza tryb nieśmiertelności - człowiek się czuje świetnie, lęki, zmory opuszczają czerep.... tylko co z tego jak wygrzebanie się z tego i doprowadzenie do piony zajmuje 10 razy tyle czasu...heh czy to warto? Może jak ktoś wie, że wypije jedno piwo i koniec....to luz, ale jak się ma problem ze "stop" to warto w ogóle sobie odpuścić.
tryb nieśmiertelności jak to ładnie zobrazowałaś, kończy się następnego dnia na kacu, wtedy lęki spotęgowane 8x, masz ochotę schować się ale nie masz gdzie, flashe dnia wczorajszego, w obrazie wstydu, sięgasz po następny kieliszek żeby odpuściło bo leki już nie działają... i czy to warto? alkohol jest zdradliwy, a przy lekach phiii aby Ci wątroby i psychy starczyło.
exodus!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 28 sty 2015, 21:38
No a już kombo w postaci benzo + alko - nie polecam nikomu.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez JużTuByłem 28 sty 2015, 21:45
Po swoim doświadczeniu alkoholowo- ćpuńskim życiu odradzam pić wódkę i ograniczyć piwa raz na weekend do 3-4 , jak już się jest gdzieś w klubie...24 lata alat i aspat w normie ,ale śledzionona i watroba powiększona...Zróbcie sobie usg tych narządow... SSRI i inne wynalazki je.bią po organach grubo ,a co dopiero jak się pije... Jedynie jaką używką która nie szkodzi na flaki ,to zioło.Prawda jest taka ,że 18 latek ,który bierze SSRI nie może się tak samo zachowywać jak ten który jest zdrowy i nie bierze żadnej chemi...To nie łatwe w depresji i lękach odmówić sobie alko będąc na sobotniej imprezie ze znajomymi...Chyba ,że SSRI działa tak jak powinno wtedy to głupota pić i ćpać..Ja akurat byłem w sytuacji gdzie leki gów.no dawały.Szczerze żałuje ,że je brałem. Gdybym mógł cofnąć się w czasie ,to wole walić dragi,czasami alko,ale bez SSRI.

p.s SSRI brałem na czysto bez używek po 2-3 miesiące, nie było tak ,że po tygodniu brania fluoksetyny leżałem w rowie.

Dbam o wygląd nie jestem jakimś niechlujem ,dbam dobrze o swoją higinę,uzywam kremów,prostuje włosy a u fryzjera też mi nie szkoda hajsu zostawić , chodzę wyłącznie w markowych ciuchach,butach itd.nie żebym się chwalił ,ale pomimo tego tyle razy wracałem do domu z potarganymi spodniami za 300-400 zł ,straconą biżuterią,roz.jebaną twarzą,wybitymi zębami...To ,że ktoś w siebie inwestuje nie oznacza ,że nie jest menelem... Taki troche off-topic dla tych którzy są młodzi ,mają problem z psychiką i piją żeby poczuć ulgę od lęków,depresji tłumacząc sobie "aa to tylko imprezka nie ważne ,że biorę SSRI,nie ważne ,że się wyj.ebałem 10 x zanim doszedłem do domu ja przecież nie menel ,bo menel śmierdzi"raz dwa i za parę lat na odwyku z wyrokiem i długami na koncie..Uprzedzam za wczasu dla sapaczy ,że bananowym chłopczykiem nie jestem i dużo $ sam obróciłem pomimo ,że się uczyłem.Teraz wychodzę powoli z menelstwa budząc się rano z myślą czy czasem nie przejść się do magika po jakiejś fajne recepty i niestety nie zawsze potrafię sobie odmówić.

Benzo ryje mocno wąrtobe?

-- 28 sty 2015, 22:10 --

Po odstawieniu fluoksetyny kiedy libido wraca do normy ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez arnibarni 29 sty 2015, 16:48
Mam takie wrażenie ze 40 mg egisa mocniej klepie niż 40 mg fluxemedu,ale fluxemed tanszy :?
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez JużTuByłem 29 sty 2015, 17:05
A libido pewnie leci na łeb i szyję.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez encyklopedia1 29 sty 2015, 18:27
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez benzowiec84 30 sty 2015, 13:45
Postanowiłem ostatecznie , byłem dziś u innego lekarza(w końcu jakiś normalny) , kończę z SSRi po 6 latach , koniec hamowania emocji i dopaminy , Zaproponowałem jej Reboksetyne albo Bupropion , powiedziała że sama o tym pomyślała ,więc już ma u mnie + . Dała mi Ednorax . Mam zejść przez 5 dni do 10 mg fluoksetyny i dodać 4 mg ednoraxu , potem wyłączyć fluo całkowicie i brać 8 mg Ednoraxu. Boję się tylko szoku , po 6 latach brania SSRI - odstawka to będzie szok , chociaż lekarka powiedziała że Ednorax zminimalizuje uboki związane z odstawieniem SSRI , dziwne bo to lek Noradrenalinowy z minimalnym wpływem na SERT. Zobaczymy , na pewno wzrośnie koncentracja i wrócą ludzkie odruchy . Koniec z gównianą ściemą że Serotonina leczy depreche.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Patryk29 30 sty 2015, 13:59
Te leki wogóle nic nie lecza :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez artur1978 30 sty 2015, 16:08
benzowiec84 napisał(a):Postanowiłem ostatecznie , byłem dziś u innego lekarza(w końcu jakiś normalny) , kończę z SSRi po 6 latach , koniec hamowania emocji i dopaminy , Zaproponowałem jej Reboksetyne albo Bupropion , powiedziała że sama o tym pomyślała ,więc już ma u mnie + . Dała mi Ednorax . Mam zejść przez 5 dni do 10 mg fluoksetyny i dodać 4 mg ednoraxu , potem wyłączyć fluo całkowicie i brać 8 mg Ednoraxu. Boję się tylko szoku , po 6 latach brania SSRI - odstawka to będzie szok , chociaż lekarka powiedziała że Ednorax zminimalizuje uboki związane z odstawieniem SSRI , dziwne bo to lek Noradrenalinowy z minimalnym wpływem na SERT. Zobaczymy , na pewno wzrośnie koncentracja i wrócą ludzkie odruchy . Koniec z gównianą ściemą że Serotonina leczy depreche.

Fluokestyna daje minimalne objawy odstawienne bo czas polttrwania metabolitow to nawet kilka tygodni.

przez Patryk29 30 sty 2015, 16:39
artur1978 napisał(a):
benzowiec84 napisał(a):Postanowiłem ostatecznie , byłem dziś u innego lekarza(w końcu jakiś normalny) , kończę z SSRi po 6 latach , koniec hamowania emocji i dopaminy , Zaproponowałem jej Reboksetyne albo Bupropion , powiedziała że sama o tym pomyślała ,więc już ma u mnie + . Dała mi Ednorax . Mam zejść przez 5 dni do 10 mg fluoksetyny i dodać 4 mg ednoraxu , potem wyłączyć fluo całkowicie i brać 8 mg Ednoraxu. Boję się tylko szoku , po 6 latach brania SSRI - odstawka to będzie szok , chociaż lekarka powiedziała że Ednorax zminimalizuje uboki związane z odstawieniem SSRI , dziwne bo to lek Noradrenalinowy z minimalnym wpływem na SERT. Zobaczymy , na pewno wzrośnie koncentracja i wrócą ludzkie odruchy . Koniec z gównianą ściemą że Serotonina leczy depreche.

Fluokestyna daje minimalne objawy odstawienne bo czas polttrwania metabolitow to nawet kilka tygodni.

Fluo to on bral 2 tygodnie, wczesniej bral 5 lat paro z tego co pamietam.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kat_ 30 sty 2015, 22:18
3 tygodnie na fluo + dorzucony ostatnio wellbutrin. Generalnie jest OK, trochę wkurzają pewnie uboki - drgania mięśni na fluo, drżą mi powieki, skaczą mięśnie, zażywam magnez i witaminy więc to raczej nie z niedoboru. Poza tym suchość i dziwny posmak w ustach, śpię OK, powera i energii jakiejś wielkiej nie mam po wellbutrinie.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez benzowiec84 30 sty 2015, 22:53
Patryk29 napisał(a):
artur1978 napisał(a):

Fluo to on bral 2 tygodnie, wczesniej bral 5 lat paro z tego co pamietam.

Jop właśnie SSRI od 2009 , jutro będe miał ednorax, ale jednak na razie jeszcze poczekam,tylko go wykupie , fluo biorę z 16/17 dni coś takiego, poczekam z ednoraxem dlatego, ponieważ mam szpital za miesiąc(nie z powodu psychy) i nie chcę na razie za bardzo mieszać we łbie , pojadę na samej fluo a po szpitalu zmieniam , bo chyba rewolucji na samej fluo nie będzie.

Ogolnie mam teraz 2 recepty od jednego psychiatry na wellbutrin a na drugiej ednorax :) jak to bym połączył to by mnie wypierdoliło z kapci że hohoh , hehe :D pewnie by mi serce pękło i ciśnienie rozwaliło mózg od dopaminy i NA :D , ale nie bawię się już sam . muszę jakiemuś lekarzowi zaufać. Także na razie fluo z miesiąc jeszcze minimum . Po szpitalu Ednorax.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

Sortuj wg