FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez self 27 sty 2015, 01:17
benzowiec84, :great:
ja za to jestem jakas inna aktualnie 10mg fluo i spac w ogole nie moge. A jeszcze niby mam zwiekszyc w przyszlym tygodniu. Oby sie unormowalo

przez Marlowe85 27 sty 2015, 10:47
benzowiec84 Skoro jest poprawa to wellbutrinu nie będziesz dorzucał do fluo? ;) Oby Ci się ten stan utrzymywał i nie był przejściową poprawą!
Człowiek więcej boi się tworów własnego umysłu niż konkretnej rzeczywistości

przez exodus! 27 sty 2015, 12:05
self napisał(a):benzowiec84, :great:
ja za to jestem jakas inna aktualnie 10mg fluo i spac w ogole nie moge.
dorzuć chlor albo hydro, sen przyjdzie.
exodus!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez arnibarni 27 sty 2015, 20:47
Jak już wiecie jestem na 40 mg fluo,wczoraj zamiast standardowo 10,15 mg mianseryny wzięłem sobie 30 mg i dzisiaj jest zajebiście,tak jakby mózg zyskał coś czego mu brakowało, tylko co ? Polecam do fluo mianserynke w dawce 30 mg na zdrowie ;)

-- 27 sty 2015, 20:49 --

Czuje dzisiaj w sobie taki luz,spokój,tak sie czułem jak miałem 18 lat i nie miałem problemów,chciałbym sie tak zawsze czuć,myśle ze jest to wynikiem wzięcia mianseryny albo ma na moje samopoczucie wpływ regularny trening siłowy i wytrzymałościowy.
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez benzowiec84 27 sty 2015, 22:56
Marlowe85 napisał(a):benzowiec84 Skoro jest poprawa to wellbutrinu nie będziesz dorzucał do fluo? ;) Oby Ci się ten stan utrzymywał i nie był przejściową poprawą!

Jednak mój stan powrócił, senność,apatia itp Jutro idę i niech daje mi Wellbutrin , bo nie wyrabiam :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez aQua1563 28 sty 2015, 13:07
Dzisiaj zaczynam brać seronil w małej dawce, bo tylko 5mg, jak nie będę nic odczuwał to mam stopniowo zwiększać. Lecz mam pytanie jak wygląda sprawa z alkoholem, w przyszłym tygodniu mam imprezę, nie zamierzam pić nic mocnego, ale czy mogę chociaż wypić te 2-3 piwa ? Domyślam się też, że nie wzięcie tabletki tego dnia też nie jest mądrym pomysłem, bo może oznaczać powrót do początku, ale może się mylę ?
Lekarz kazał mi brać seronil na noc, ale z tego co czytałem, to wszyscy biorą ją rano, najpóźniej w południe. Ktoś z was bierze fluo wieczorem, czy może mój lekarz się pomylił ?

przez gallop 28 sty 2015, 14:23
aQua :

nie polecam antydepresantow z alko :(
sama po swoim przykladzie wiem, bo kombinowalam i wgl, to piwko to kieliszeczek i wyszlo jeszcze gorzej... ;)
pol piwka, albo jakis radlerek ujdzie, ale wiecej nie polecam :)

ja biore rano 10 mg.
ale wiem ze sa osoby , ktore biora 10 mg rano i 10 mg wieczorem, wiec chyba wszystko spoko ;)

przez exodus! 28 sty 2015, 19:37
aQua1563, picie na lekach nie ma najmniejszego sensu, można o wiele więcej wypić niż normalnie to fakt, o ekonomi zapomnij, lejek niemiłosierny, alkohol zaburza działanie leków, nie leczy, czysta ułuda, jeśli ktoś mówi inaczej to bredzi. Cały proces twojego leczenia zostaje odwleczony w czasie. Większość leków i tak ostro trzepie wątrobę do daj jeszcze alkohol, sam sobie resztę dopowiedz. Przyjmując leki to alkohol całkowicie w odstawkę! jeśli myślisz że bredzę proszę bardzo, wypij za zdrowie niepijących ;) cheers!
exodus!

przez Kat_ 28 sty 2015, 19:42
exodus! napisał(a):aQua1563, picie na lekach nie ma najmniejszego sensu, można o wiele więcej wypić niż normalnie to fakt, o ekonomi zapomnij, lejek niemiłosierny, alkohol zaburza działanie leków, nie leczy, czysta ułuda, jeśli ktoś mówi inaczej to bredzi. Cały proces twojego leczenia zostaje odwleczony w czasie. Większość leków i tak ostro trzepie wątrobę do daj jeszcze alkohol, sam sobie resztę dopowiedz. Przyjmując leki to alkohol całkowicie w odstawkę! jeśli myślisz że bredzę proszę bardzo, wypij za zdrowie niepijących ;) cheers!

Ale pierdoły żeś napisał :) Później ktoś to przeczyta i jeszcze pomyśli, że to prawda :)
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez exodus! 28 sty 2015, 19:44
Kat_ napisał(a): Ale pierdoły żeś napisał :) Później ktoś to przeczyta i jeszcze pomyśli, że to prawda :)
Bo to czysta prawda trzeźwy alkoholik Ci to mówi! :evil:
exodus!

przez linka 28 sty 2015, 20:02
exodus! napisał(a):aQua1563, picie na lekach nie ma najmniejszego sensu, można o wiele więcej wypić niż normalnie to fakt, o ekonomi zapomnij, lejek niemiłosierny, alkohol zaburza działanie leków, nie leczy, czysta ułuda, jeśli ktoś mówi inaczej to bredzi. Cały proces twojego leczenia zostaje odwleczony w czasie. Większość leków i tak ostro trzepie wątrobę do daj jeszcze alkohol, sam sobie resztę dopowiedz. Przyjmując leki to alkohol całkowicie w odstawkę! jeśli myślisz że bredzę proszę bardzo, wypij za zdrowie niepijących ;) cheers!

Potwierdzam.... mało tego, kac po fluoksetynie potraffił trwać nawet trzy dni jak mocno walnęłam w palnik przy 20 mg......no i "cofał" - jak już czułam się w miarę stabilnie to lazłam się bawić (czytaj pić) i znowu kibel na drugi dzień - dwa tygodnie dochodzenia do siebie, a próby wątrobowe coraz słabsze....... mało zabawne to się zaczęło robić.

W końcu stwierdziłam, że maks to jedno piwo albo kieliszek wina - to po co pić i tak półtora roku, nie wypiłam nawet kropli. Da się :)
Gorsze jest to, że ciężko się nauczyć "bawić" bez alkoholu..... smutne......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Kat_ 28 sty 2015, 20:13
Piłem na każdym ssri, jakiś koncert czy festiwal, unikałem jednak wódki - nawet nie wiesz kiedy zgon a następnego dnia duży kac. Nie zanotowałem żadnych skutków ubocznych, czasem tylko alkohol wzmagał senność. Bez przesady, ssri to nie są jakieś toksyczne środki, normalne leki zażywane permanentnie. Zimą nie piję prawie w ogóle ale latem już całkiem sporo piwska - upał, grille, koncerty, festiwale. Rozmawiałem z dwoma lekarzami - mówili, że najważniejsze to jak się czuję po spożyciu i żeby nie przeginać z ilością. Parę razy w ciągu 8-letniego leczenia ssri się jednak porządnie urżnąłem :) Poza dużym kacem nic mi nie było.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Patryk29 28 sty 2015, 20:19
Alkohol resetuje dzialanie ssri i to nie zaden wymysl, nie cofa tego co juz osiagnales, ale moze byc tak ze któregos razu, ze lek nie zadziala po chlaniu, tak ze radze uwazac o ile ktos ma jeszcze nadzieje na wyleczenie depresji, jesli ktos nie ma to mozna chlac na umór :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez linka 28 sty 2015, 20:26
Kat_ napisał(a):Piłem na każdym ssri, jakiś koncert czy festiwal, unikałem jednak wódki - nawet nie wiesz kiedy zgon a następnego dnia duży kac. Nie zanotowałem żadnych skutków ubocznych, czasem tylko alkohol wzmagał senność. Bez przesady, ssri to nie są jakieś toksyczne środki, normalne leki zażywane permanentnie. Zimą nie piję prawie w ogóle ale latem już całkiem sporo piwska - upał, grille, koncerty, festiwale. Rozmawiałem z dwoma lekarzami - mówili, że najważniejsze to jak się czuję po spożyciu i żeby nie przeginać z ilością. Parę razy w ciągu 8-letniego leczenia ssri się jednak porządnie urżnąłem :) Poza dużym kacem nic mi nie było.

Mi było szkoda własnego organizmu, bo kilkuletnie branie leków pozostawiło ślad na moim zdrowiu i bez picia, więc po co pakować kolejną substancję psychoaktywną w siebie?

Widzisz a może dlatego mi wystarczyły 3 lata leczenia a Tobie 8 - kto wie :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg