FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Kat_ 22 sty 2015, 06:53
one-half napisał(a):hehe, smieje sie w twarz tym, co uwazaja fluo za lajtowy lek, bralem paro i cita i fluo jest lepsza od nich, bo jest aktywizujaca.. pytanie do osob bioracych fluo, zwlaszcza wyzsze dawki, 40-60 mg.. Czy tez, zwlaszcza po polaczeniu z alkoholem, macie efekt "swedzacych zebow", tak jak na amfetaminie? ;) i to ma byc placebo? ;)

wkrotce dluzsza refleksja odnosnie fluo, ktora biore od marca ub.r. .... sledzcie watek

Uważałem fluo i sertę za lajtowe ze względu na swoje własne kilkuletnie doświadczenia. Z SSRI one miały dla mnie najmniej uboków, łatwo się mi na nie wchodziło i schodziło, zaburzały co prawda libido ale nie kastrowały do zera jak inne SSRI, nie powodowały tycia, umożliwiały w miarę normalne życie. Zażywałem kilka lat sertralinę, zrezygnowałem bo jednak mnie zamulała i otępiała, trochę odrealniała, a w wyższych dawkach (150mg+) powodowała zaburzenia lękowe, nic mi się nie chciało na niej robić. Brałem sertralinę z małymi przerwami jakieś 5-6 lat.

Jestem drugi raz na fluo, był to mój pierwszy lek po zgłoszeniu się do lekarza i rozpoczęciu leczenia. Dekadę temu fluo była bardzo popularna i był to w zasadzie niemal zawsze lek pierwszego rzutu. Dzisiaj lekarze są już bardziej różnorodni a prym wiedzie escitalopram, dwie moje znajome zaczęły się leczyć i obie dostały esci na start, podobno producent jest w PL dużym lobbystą. Ja przeżyłem bardzo ciężkie chwile na esci, 2 tygodnie byłem warzywem, zrezygnowałem z tego leku.

Jak dla mnie fluo i serta to lajtowe ssri a wenlfakasyna, paroksetyna, escitalopram to "ciężkie" leki. Mam na myśli wchodzenie-schodzenie, skutki uboczne, libido, tycie itp. - wszystko na podstawie własnych doświadczeń. Tym razem dość ciężko mi się wchodzi na fluo - 8 lat temu cierpiałem na bezsenność, obecnie na nadmierną senność przy wchodzeniu.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez encyklopedia1 22 sty 2015, 12:13
A na co bierzecie fluo? Co u was zdiagnozowano? Zaburzenia lękowe, depresja?
Paroxinor- 20 mg
Hydroxizinum 10/25 mg doraźnie
Alprox 0,5/1 mg doraźnie
Czerwona herbata
Modlitwy do Jana Pawła II

przez gallop 22 sty 2015, 21:08
encyklopedia1 napisał(a):A na co bierzecie fluo? Co u was zdiagnozowano? Zaburzenia lękowe, depresja?

tak ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresja24h 22 sty 2015, 21:47
Pytanie do kobietek: Czy w trakcie stosowania fluoksetyny zauważyłyście nadmierne wypadnie włosów??

przez arnibarni 22 sty 2015, 22:02
U mnie na fluo jakiś zjazd jest chyba ;/ jestem na 40 mg,ponure dni :? Tak wiem,nigdy nie bedzie dobrze,bo zdrowi tez mają ponure dni :roll:
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez exodus! 22 sty 2015, 23:42
14 dni temu zacząłem łykać fluo jako support przy odstawce paro, i muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczony, tzn. nie wiem jak to będzie dalej ale na dzień dzisiejszy mogę śmiało powiedzieć że fluo ładnie przygasiło mi większość uciążliwych objawów jakie doświadczałem przy odstawce paro... samopoczucie to nawet się nie zmieniło, ale mam zdecydowanie "luźniej w głowie" jeśli wiecie o co mi chodzi ;), nastąpiło poprawienie koncentracji (przychodzi mi to znacznie łatwiej), jem znacznie mniej niż przy paro, ogólnie jakoś inaczej się czuję w kontekście na plus, ktoś zaraz pewnie powie że z jednego gówna w drugie, no ale z fluo jest znacznie łatwiej zejść, co mam zamiar w najbliższym czasie (no za parę dobrych miechów) zrobić :P
exodus!

przez depresja24h 22 sty 2015, 23:47
support :D

przez benzowiec84 23 sty 2015, 01:42
11 dni na fluo , bez zmian . dziś myśli o swoim beznadziejnym życiu. nawet rozmyślałem jak by tu się zabić i doszedłem do wniosku że najlepiej to strzał w głowę bo bez ryzyka przeżycia , ale s kąd ja wezmę broń , to zostało mi skok z wieżowca 10 piętro , nie powinno być co zbierać . Inne śmierci jak np: nażarcie się pigułek są za bardzo ryzykowne i można przeżyć czasami,podcięcie sobie żył też istnieje ryzyko przeżycia. Został mi skok z wieżowca.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez self 23 sty 2015, 07:55
witam wszystkich,
cicha woda, toya75, Również mam zapisany Seronil, którego ilość mam systematycznie zwiększać. Przeczytałam ulotkę itp i zaczęłam się zastanawiać czy bd on wpływał na prowadzenie samochodu (jak to wyglądało u Was) czy od razu odpuścić jeżdżenie? Czy spowolni głowę do tego stopnia, że nie bd mowy o silnym wysiłku umysłowym?

przez Kat_ 23 sty 2015, 08:27
self napisał(a):witam wszystkich,
cicha woda, toya75, Również mam zapisany Seronil, którego ilość mam systematycznie zwiększać. Przeczytałam ulotkę itp i zaczęłam się zastanawiać czy bd on wpływał na prowadzenie samochodu (jak to wyglądało u Was) czy od razu odpuścić jeżdżenie? Czy spowolni głowę do tego stopnia, że nie bd mowy o silnym wysiłku umysłowym?

Przez pierwsze dni lepiej odpuść auto ale to zależy jak się czujesz. Ja się trochę czuję skołowany jak po 2 piwach jeśli idzie o wzrok, szybkość reakcji i inne. Przechodzi to.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez self 23 sty 2015, 13:52
ok, dzięki bardzo :)

przez Marlowe85 23 sty 2015, 15:55
benzowiec84 napisał(a):11 dni na fluo , bez zmian . dziś myśli o swoim beznadziejnym życiu. nawet rozmyślałem jak by tu się zabić i doszedłem do wniosku że najlepiej to strzał w głowę bo bez ryzyka przeżycia , ale s kąd ja wezmę broń , to zostało mi skok z wieżowca 10 piętro , nie powinno być co zbierać . Inne śmierci jak np: nażarcie się pigułek są za bardzo ryzykowne i można przeżyć czasami,podcięcie sobie żył też istnieje ryzyko przeżycia. Został mi skok z wieżowca.

Dobrze Cię rozumiem, bo sam miewam/miewałem takie myśli, choć za dużo we mnie tchórza żeby targnąć się na swoje życie, ale trzeba cholera wierzyć gdzieś głęboko w środku, że będzie lepiej. Daj fluo jeszcze czas, żeby zaskoczyło.

Jak masz lepsze okresy to pracujesz gdzieś, wychodzisz do ludzi?
Człowiek więcej boi się tworów własnego umysłu niż konkretnej rzeczywistości

przez benzowiec84 23 sty 2015, 18:15
Marlowe85, Utraciłem wszystkie znajomośći z mojej winy .

-- 23 sty 2015, 17:17 --

Czekam na lepszy okres , ale czy nastąpi i kiedy to nie wiem
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Marlowe85 23 sty 2015, 18:54
benzowiec84 Może spróbujesz tego jako dodatku do leków: http://hjdb.wrzuta.pl/audio/0Uy2gCy55MC/louise_l._hay_-_medytacja

Ja słucham tej medytacji od 2 tygodni przed zaśnięciem i chyba rzeczywiście działa na podświadomość. Niweluje lęki głównie, ale na razie nie zauważyłem jej wpływu na poprawę nastroju.
Człowiek więcej boi się tworów własnego umysłu niż konkretnej rzeczywistości

Sortuj wg