FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez krokodyle łzy 02 sty 2015, 23:01
Witam wszystkich serdecznie!

Ponownie staję się uczestnikiem forum, po małej przerwie, a dokładnie dwóch miesięcach wracam do Seronilu. Ryzykuję, gdyż pierwszy raz przyjmowałam fluo ok 5 miesiecy na stan depresji, 10 mg i od samego początku świetnie zadziałała (stałam się znów tą "zwykłą-niezwykłą" kobitką, którą byłam przed kilkoma laty), niestety, skutek uboczny w postaci wypadania włosów w ogromnej ilości spowodował, że zmieniłyśmy z psych lek z fluo na sertralinę (Sertagen). I tu pudło, przyjmowałam sertralinę ponad 10 tygodni, umęczyłam się okropmnie, zero efektu poprawy nastroju, wręcz pogorszenie humoru i totalny brak motywacji, by przygotować chociaż herbatę ;/ Psych proponowała mi kolejny lek z grupy SSRI, ale postanowiłysmy wrócić do fluo ze względu na tak ładne efekty przy niskiej dawce i przekonac się, czy utrata włosów to faktycznie przyczyna Seronilu. Psychiatra twierdzi, ze to szalenie mało prawdopodobne, że aakurat ten lek nie powoduje wypadania włosów, no i skusiłam się raz jeszcze na zabawę...

I tu mam pytanie do Was - zdaża się wam taki skutek uboczny? Oczywiście`w ulotce widnieje tzw. łysienie, no ale czego tam nie napisano....

Pozdr :)

przez Kat_ 02 sty 2015, 23:25
Ricah napisał(a):Dosc duze dawki wellbutrinu i male fluoksetyny[ktora jest slaba]. Zwieksz moze troche fluoksetyne[o ile lekarz pozwoli ofc]?

Mam tylko 300mg a to wersja o przedłużonym uwalnianiu więc jak rozkroję na pół to trochę szybciej się wchłonie :) Pokombinuje coś. Wellbutrin daje kopa ale szybko wzrasta tolerancja i sam nie pociągnie depresji.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez suwak 02 sty 2015, 23:46
Można połówkę przekroić na pół i brać 2x na dobę, ale wtedy to nie wiem czy cokolwiek poczujesz :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zaneta434 03 sty 2015, 01:05
tez tak mialam jak mi się wkrecała fluo ale po kilku dniach sie unowrmowalo . Byłam nakrecona jak bym pila kawe za kawą i nie było to zbyt miłe

przez arnibarni 03 sty 2015, 13:22
Biore 40 mg fluo od ponad 3 miesięcy.Nasiliła mi sie bezsennosc,prawie w ogóle nie śpie.Czy zmniejszenie dawki ? Branie wczesnym rankiem?,bądź zmiana leku na inny nie dałoby lepszego rezultatu ? Jeśli tak to z jakim można byłoby spróbować ? Brałem escitalopram ale on znowu usypiał mnie w dzień,może branie go na wieczór dałoby lepszy rezultat ? Doradźcie coś :roll:
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez zaneta434 03 sty 2015, 14:21
Arnibarni szczerze wspolczuje. Mnie tez kilka dni meczyly bezsenne noce az pier....lo na maxa i nie dalam rady na 40mg to za duzo dla mnie. Zobaczymy co bedzie po 30 mg. Kurcze a juz czulam sie calkiem niezle i lekarz mi przedobrzyl :-(. Co na te Twoje niespanie lekarz mowi?

przez arnibarni 03 sty 2015, 14:27
zaneta434 ja chyba też zejde na 30 mg,myslalem ze 40 mg to jest to czego potrzebuje,też czułem sie dobrze,ale chyba za bardzo mnie nakręca :( Jakbym w ogole nie miał potrzeby snu :roll: Z lekarzem ostatnio rozmawiałem jak miałem dolegliwosci żołądkowe ale mi przeszły,ale czuje ze bezsennosc nie przejdzie,trzeba bedzie zmniejszyć.A ty w jakiej formie bierzesz 30 mg,bo jesli kapsułki to musisz brać 20 + 10,albo półtora Bioxetinu ?
Włoskie przysłowie

przez zaneta434 03 sty 2015, 23:03
Ja mam kapsulki 20 mg i tabletki 10 mg w aptece powiedzieli, ze nie ma problemu moge tak mixowac. Niestety tutejsza sluzba zdrowia refunduje tylko 20 mg wiec za 10 musze placic,no ale 40 mg jak sie wkrecalo to myslalam ze odjade a du*a po zastrzyku jeszcze do dzis mnie boli;-)

przez lunatic 03 sty 2015, 23:08
zaneta434,
a jaki mialas zastrzyk? fluo nasiliła tak stany lękowe?

przez arnibarni 03 sty 2015, 23:18
lunatic

może byś mi coś doradził ? brałeś fluo ? napisałem posty wyżej
Włoskie przysłowie

przez lunatic 03 sty 2015, 23:27
arnibarni,
ja bym zmniejszył dawke, poza tym taki stan nakręcenia i tak nie będzie trwał wiecznie,niedobre są takie górki bo po nich zawsze potem przychodzi dół przy tych lekach

przez zaneta434 03 sty 2015, 23:35
To bylo relanium 10 a jesli pytasz o stany lekowe to przy rozpoczynaniu dzialania leku na dobre tak mam, taki kiepskoi skutek uboczny. Jak zaczelam 20mg to mialam atak za atakiem i teraz jak zwiekszylam dawke to po 3 tyg mnie znowu trzeplo. Telepalam sie jak galaretka i mialam chyba z 6 atakow paniki z ktorymi sobie jakos radze ale mnie wykanczaly. Jednak w Nowy Rok tak mnie potelepalo ze jak chcialam lekarzowi ulotke pokaze to wichure w gabinecie zrobilam tak mi rece lataly ;-) ale po zastrzyku bylo git. Spalam jak niemowle a rano bylam WYSPANA :-D Teraz zjechalam z 40mg na 30 i zobaczymy Ci tym razem mnie czeka

przez lunatic 03 sty 2015, 23:37
ja niedawno dostałem taki sam zastrzyk na pogotowiu, jak długo u Ciebie się utrzymują takie stany lękowe po rozpoczeciu leku albo zwiększeniu dawki?
kiedyś próbowałem zacząć ten lek ale miałem to samo, ataki paniki, nie przechodziły do 3 tygodni od rozpoczęcia leku i lekarz kazał mi odstawić, nie wiem czy to nie byl bląd bo ten lek ma niestety taką wade w porównaniu do innych SSRI ze na stabilizacje stężenia w organiźmie trzeba czekać ok miesiąca

przez arnibarni 03 sty 2015, 23:42
Jeszcze jedno pytanie moge łączyć fluxemed 20 mg z fluoksetyną Egis 10 mg w jednej dawce,bo tak wychodzi najbardziej ekonomicznie ?
Włoskie przysłowie

Sortuj wg