FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez my_name 16 lis 2014, 23:43
Teraz mam chyba okres kiedy z pomocą ssri popełnia się samobójstwo. Strasznie rozdrażniona jestem.
Mi żadne antydepresanty nie odbierały wrażliwości (jakieś deficyty mam, ale to jest kwestia osobowości). Może to jest kwestia zbyt dużych dawek?

przez madeline1111 17 lis 2014, 00:03
Popiol, przy ubraniu fluo wiele osób ma taki okres wegetacji, obojętności, doslownie mowiac " wyj*bania po calosci". Zero uczuć,zainteresowania,koncentracji,emocji, a wszystko jakby wyjalowialo.

przez click88 17 lis 2014, 00:11
Doradzi mi ktos na co zmienic 150mg wenli?
Kilka wątkow juz pytam pozatym co sądzicie o ABSENORZE ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez vanhool 17 lis 2014, 00:40
Witam, zmieniał ktoś z Was paroksetynę na fluoksetynę? Jakie wrażenia?
SSRI + neuroleptyk

przez my_name 17 lis 2014, 11:58
click88, nie lecz się na własną rękę. Krzywdę sobie zrobisz.

przez mio85 17 lis 2014, 15:44
Popiol napisał(a):Jak wygląda u was sprawa z emocjami po fluo, z tymi wyższymi emocjami, jak jest z kreatywnością, myśleniem abstrakcyjnym, motywacją, odczuwaniem świata w szerokim tego słowa znaczeniu. Czy potraficie płakać, poczuć "to coś" np. podczas przytulania się, doświadczać "ciarek" podczas słuchania muzyki itp. itp. itp.

Przy remisji nie jest źle. Troche może tylko pamięć i koncentracja szwankuje. Z kreatywnością nie mam problemu, a odczuwanie świata jest piękne w porównaiu ze stanem depresji. Naprawdę cieszą małe rzeczy, czerpie radość z pogody, z pracy. Na pewno nie mam pustki emocjonalnej. Wlasnie na fluo robie sie bardziej wrazliwy, uczuciowy. Potrafie sie smiac do rozpuku, a takze plakac kiedy trzeba. Spada mi tylko motywacja, zadowalam sie byle czym. No i z seksem jest duzy problem.

przez Popiol 17 lis 2014, 22:41
my_name, no taką samą krzywdę, jaką może mu wyrządzić lekarz.
Popiol

przez my_name 17 lis 2014, 23:09
Popiol, no może. Ale my mu też lepiej nie doradzimy. Swoją drogą żal mi tych psychiatrów. Tyle lat nauki, a potem tylko słuchają narzekania i nikogo nie mogą wyleczyć. Zresztą nawet lekarze mówią, że żeby zostać psychiatrą, trzeba być szalonym.
Ja chyba wrócę do mirtazapiny.

przez click88 17 lis 2014, 23:12
Tu nie chodzi o krzywde... Ja już lecze się od kilku lat kilka terapi kilka pobytów w szpitalu kilku psychiatrów. Obecnie poprostu jestem w kropce czułem sie swietnie teraz dupa dodatkowo 150 mg i tyje na 75 nie tyłem. Mało tego zmniejszyłem dzisiaj troszke ale nie wiem czy zmienic na co czy dolozyc stabilizator? Ja czuje sie jednego dnia dobrze 2 dni zle lub w ciagu dnia mam kilka zmian.

przez mmmmz 18 lis 2014, 10:19
Ja mam problemy z płaczem. Wcześniej byłam bardzo rozchwiana emocjonalnie, wybuchałam płaczem, teraz nie mogę wycisnąć z siebie łez. Nie czuję już takich dołów, chociaż mam gorsze dni. Myślę, że to nie ma tak działać, że ciągle nakręca i wciąż jest się szczęśliwym ;) byłoby to nienormalne, moim zdaniem.

U mnie jeśli chodzi o seks, to jest wręcz odwrotny efekt jak u większości. Dużo większa ochota i zero problemów, czerpię z tego znacznie większą przyjemność niż przedtem :)
Pozdrawiam,
Magda

przez arnibarni 18 lis 2014, 23:39
Po podniesieniu dawki do 40 mg były piękne 2 dni,następne 5 dni już kiepsko,czy to może być dlatego że podniosłem dawke ? I jeszcze zaskoczy ? Fluo biore 2 miesiące dawke 40 mg od 7 dni pi razy drzwi.
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez mio85 19 lis 2014, 00:14
Ja po zwiekszenieu mialem znow mocniejsze uboki, tak jakby znow wchodzil na lek. Remisja tez nie przychodzila szybko. Czekalem dodatkowo 1,5-2 miesiace. Takze swoje trzeba odczekac. Przy seronilu musisz byc cierpliwy. Jak dales rade 2 miesiace to wytrzymasz. Moze u ciebie szybciej zaskoczy.

przez arnibarni 19 lis 2014, 14:01
mio85 jesteś bardzo pomocny na tym forum. Dam rade nie jest tak źle,wszystko przetrzymam :lol: Mam jeszcze pytanie jak posiedze dłużej na 40 mg i później będe chciał zejść na 20 mg albo na 10 mg,to czy te dawki będą jeszcze działać w jakimś stopniu czy już nie ? Pytam oczywiscie teoretycznie wiem że każdy organizm jest inny :mrgreen:
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez my_name 19 lis 2014, 18:16
click88, no to nie wiem. Nie brałam nigdy stabilizatorów razem z antydepami. Kiedyś tylko samą depakine, ale nie zauważyłam, żeby coś działa. Czyli psychoterapię też miałeś? Niestety samymi lekami większości zaburzeń psychicznych się nie da wyleczyć, chociaż fajne by to było:( Ja nie liczę na jakieś stałe, naprawdę dobre samopoczucie, dopóki nie dokończę terapii.

Sortuj wg