FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez mio85 17 paź 2014, 10:01
Niestety chyba bede musial wrocic do fluoksetyny. Jedna rzecz mnie zastanawia. Dlaczego do cholery ja po kilku miesiącach tyję na tym leku, mimo iż ograniczam jedzenie? Na mnie ten lek dziala jak sterydy na kuturystow. Najgorsze jest to, ze tej masy nie mozna zgubic i jest to bardzo frustrujace, kiedy sie starasz, ograniczasz kalorie, wylewasz pot na treningach, a wygladasz fatalnie. Tez tak macie po dluzszym zazywaniu fluoksetyny?

przez zaneta434 17 paź 2014, 21:40
mio85 muszę Ci podziękować bo to dzięki Tobie wytrwałam z braniem fluo. Miałam straszne uboki ale już jest o niebo lepiej :) Kazałeś mi to przetrzymać i opłacało się ale faktem jest ,ze czeka sie bardzo długo na jakiekolwiek efekty :(

przez Milita 17 paź 2014, 22:03
Mam pytanie do już biorących. Czy przeraźliwy ból głowy to na początku norma? Nie mogę się dziś ogarnąć, tak strasznie boli. Dziś dopiero drugi dzień, a przez pierwszych 6 mam brać po pół. To tylko połówka i zastanawiam się czy przy takiej dawce to możliwe, żeby głowa tak strasznie bolała :why:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 18 paź 2014, 20:44
Milita, mozliwe ja tak samo mam.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez arnibarni 18 paź 2014, 23:03
Witam.Biorę Fluoksetyne 20mg w kapsułkach od niecałego miesiąca.Lek jak na razie dobrze sie spisuje,nie muli mnie tak jak wcześniejszy antydepresant.Z dnia na dzień jest coraz lepiej.Dokucza mi jednak dość silna zgaga po połknięciu kapsułki.Nie chciałbym znowu zmieniać antydeprasantu.Czy zmiana na tabletki typu Bioxetin bądź kupno innego zamiennika fluoksetyny,mogłoby wyeliminować ten objaw ?
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez cytrynka84 18 paź 2014, 23:18
arnibarni, Też miałam b. często zgagę ,jak brałam Seronil.Musialam brać sporo Ranigastu,pomagał,ale brać ciągle wiadomo nie można.Jak brałam fluo drugi raz to zupełnie przez przypadek dostałam Bioxetin i ze zgaga było lepiej,rzadziej mnie "łapała"Jednak nie wiem czy to była kwestia zamiennika,czy też jakiś zbieg okolicznosci.Ogolnie fluo mi pomogła.

-- 18 paź 2014, 22:25 --

Milita, glowa też mnie bolała na początku,potem się jakoś unormowalo,choć i tak bolała częściej niż zwykle.Bralam p/bolowe bez recepty i bol mijal.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Arasha 18 paź 2014, 23:29
Ja też brałam kiedyś Seronil w kapsułkach i zdarzało się, że jak źle połknęłam kapsułkę, to miałam wrażenie jakby jej zawartość rozsypała mi się w przełyku i strasznie mnie paliło przez półtorej godziny ( nic nie pomagało, nawet zapijanie dużą ilością wody ), ale nie zdarzało się to codziennie. Sądzę, że to wina kapsułek, nie są po prostu zbyt szczelne :? Ale można się łatwo pozbyć tego problemu prosząc lekarza o zapisanie 10 mg tabletek ( są malutkie i nie ma szans, żeby się otworzyły, bo są w całości :smile: )
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez arnibarni 18 paź 2014, 23:43
cytrynk84 a czy czułaś że tabletki tak samo działają jak kapsułki ? jest jakaś różnica między przyswajaniem tabletki a kapsułki ? bo z tego co wiem oryginalny Prozac jest w kapsułce ,a właśnie tylko Bioxetin jest w tabletkach i Seronil 10 mg z tego co kojarze.
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez Milita 19 paź 2014, 01:22
agusiaww, cytrynka84 - dzięki za odpowiedzi. Dziś już było dobrze, ale wczoraj nawet p.bólowe mi nie pomogły. Głowa bolała mnie tak, że nie byłam w stanie się poprawnie wysłowić i robiło mi się ciemno przed oczami - średnio fajne. Po dzisiejszym dniu mam cichą nadzieję, że te wszystkie skutki uboczne mnie dotyczyć nie będą ;)

przez agusiaww 19 paź 2014, 10:42
Milita, pociesze Cie, ze skutki uboczne mijaja najpozniej po m-cu.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Milita 19 paź 2014, 21:20
Cieszyłam się, że nic poza bólem głowy jednego dnia mi nie jest, to teraz mam za swoje :/

Będę Wam tu trochę chyba marudzić :)

przez cytrynka84 20 paź 2014, 11:39
arnibarni, działają tak samo,Bioxetin , działał nawet lepiej ,silniej niż Seronil,ale to pewnie moje subiektywne odczucie.Prozacu nie bralam. Milita, jak się dziś czujesz?Mam nadzieje,ze glowa juz tak bardzo nie boli.Poczatki na tym leku są trudne,ale warto przetrwać.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Milita 20 paź 2014, 13:00
cytrynka84 Fizycznie całkiem nieźle. Jest mi gorąco, mam trochę mdłości i nie za bardzo mogę jeść ale ogólnie jest całkiem nieźle. Gorzej psychicznie.

przez mio85 20 paź 2014, 13:22
Kto z fluoksetynowcow probowal amitryptyliny?

Sortuj wg