FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Patryk29 17 wrz 2014, 19:43
Moze i jego dziewczyna, tylko po kiego wala wkleja fote swojej laski na avatara na forum nerwica :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Dziwne 18 wrz 2014, 14:29
Siedzę na 20 mg flu jest jakoś tam ale za słabo a lekarz nie chce podwyższyć. Teraz jest tak, że mam w miarę ok nastrój ale jedyne co chce to albo się zaćpać - czego nigdy nie robiłem, albo łyknąć cyjanek i zasnąć na stałe. W ogóle nie mam już ochoty na dalsze działanie w życiu- dążenie do przedłużenia gatunku. To się robi bez sensu i już nawet nie wiem czy to ma związek z depresją.... W nocy miałem nawet sens, że umarłem :shock:. Zanstanawiam się czy jak inny lekarz zmieni dawkę i będę się czuł super fajnie czy to coś zmieni. Czy będę chciał coś zmienić :shock: .
Ma ktoś tak, albo miał ?

przez Patryk29 18 wrz 2014, 14:51
Stary ja mam podobnie aktualnie, no bez kitu, albo bym cos rozjebal, albo siebie, albo nachla wódy, cokolwiek, sam nei wiem :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny098 19 wrz 2014, 22:18
Witam. Czy fluoksetyna w dawce nawet 20 mg zaburza libido znacznie, erekcje. Nawet jak bym codziennie biegal? ;) Wiem ze to jest troszeczke niestowowne pytanie w moim przypadku, bo mam silną depresje, czuje się jak śmieć, stan mojego umysłu jest słaby. I jezeli mialo by pomoc to ta kwestia jest drugorzedna,a pozatym i tak nie mam dziewczyny i jej nigdy nie miałem, no ale pytam z czystej ciekawosci. Depresja24h takie operacje mozgu sa wykonywane w Bydgoszczy przez profn Harata. Ja jakis czas temu zywo sie tym interesowalem, ale odpuscilem temat, bo i tak nie mam pieniędzy, a sa to bardzo duze sumy. Głeboką stymulację robili na jakies inne dolegliwosci, natomiast wszczepiają ten stymulator nerwu błędnego rutynowo na depresje, ale nie wiem jaka jest skutecznosc tego. Jak byś miała jakies info daj znać, razem zawsze razniej, a na mnie możesz liczyć, bo rowniez jestem zdeterminowany zeby z tego wyjsc. Chociaz nie powiem obawiam się tych ingerencji operacyjnych ;-)

przez Sajkofaak 19 wrz 2014, 23:08
depresyjny098 napisał(a):Witam. Czy fluoksetyna w dawce nawet 20 mg zaburza libido znacznie, erekcje. Nawet jak bym codziennie biegal? ;) Wiem ze to jest troszeczke niestowowne pytanie w moim przypadku, bo mam silną depresje, czuje się jak śmieć, stan mojego umysłu jest słaby. I jezeli mialo by pomoc to ta kwestia jest drugorzedna,a pozatym i tak nie mam dziewczyny i jej nigdy nie miałem, no ale pytam z czystej ciekawosci. Depresja24h takie operacje mozgu sa wykonywane w Bydgoszczy przez profn Harata. Ja jakis czas temu zywo sie tym interesowalem, ale odpuscilem temat, bo i tak nie mam pieniędzy, a sa to bardzo duze sumy. Głeboką stymulację robili na jakies inne dolegliwosci, natomiast wszczepiają ten stymulator nerwu błędnego rutynowo na depresje, ale nie wiem jaka jest skutecznosc tego. Jak byś miała jakies info daj znać, razem zawsze razniej, a na mnie możesz liczyć, bo rowniez jestem zdeterminowany zeby z tego wyjsc. Chociaz nie powiem obawiam się tych ingerencji operacyjnych ;-)

U mnie osłabia reakcje na bodżce seksualne i nie czuję wcale żadnej przyjemności przy tych sprawach czyli osłabia.Wytrysku nie w tej dawce dochodze jak wcześniej.Tylko teraz laska może się bujać na moim wacoruchu a ja oglądać film albo grac na pleju i sie pytać czy już koniec :lol: Zresztą nara zie mało mnie to obchodzi wolę to niż silną depresje.
Choroba Afektywna Dwubiegunowa typ.II

Fluoksetyna 20mg
Lamotrygina 150mg

Bodymax plus

przez depresyjny098 19 wrz 2014, 23:34
No to luz, oby depresja minęła. Ale tą laske to masz na avatarze..ostatni raz sie ekscytuje, bo od jutra wchodze na fluo ;-)

przez mio85 22 wrz 2014, 19:54
Caly czas czytam o tych SSRI i wiecie co wam powiem? Wydaje mi sie, ze w naszym przypadku - tym ktorym pomaga fluo - serotonina nie odgrywa az tak duzej roli. Zobaczcie, ze mimo, iz Prozac był pierwszym lekiem tego typu jest najmniej typowym. Jest najslabszym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny, ale dziala bardzo rozlegle (najmniej selektywny), przez co posrednio ma wplyw na wydzielenia dopaminy i noradrenaliny. Kiedy probowalem zamiast seronilu esci, bo mial miec mniej skutkow ubocznych, ta bomba serotoniny esci w ogole mi nie pomogla. Moze problemem tych, ktorzy reaguja pozytywnie na fluo jest dopamina albo noradrenalina. To nie przypadek, ze mowi się o SSRajach jako o zamulaczach, a fluo przeciwnie - aktywizuje. Ma ktos porownanie w zazywaniu fluo z dzialaniem jakichs tlpd albo moklobemidu ewnetualnie wellbutrinu/edronaxu?

przez refren 23 wrz 2014, 14:50
Ja mam, brałam welbutrin przez miesiąc bez żadnego efektu, a reaguję na fluoksetynę, wenlafaksynę, paroksetynę.

przez mio85 23 wrz 2014, 20:38
Ale rozumiem, ze fluoksetyna dziala najlepiej i dlatego na niej caly czas jestes? Jak wypada wenlafaksyna w porownaniu z fluo? Dziala szybciej, mniej czy wiecej skutkow ubocznych?

przez lunatic 23 wrz 2014, 21:06
co do fluo to ona dziala najsłabiej na serotonine ze wszystkich SSRI, ale pojedyncza dawka, po miesiącu w wyniku kumulacji osiąga takie stężenie że blokuje serotonine porównywalnie do innych SSRI, przeglądałem kiedyś wykresy koncentracji leku i wpływu na wychwyt serotoniny i po miesiącu osiągała 80% blokade czyli tak jak inne, bardziej aktywizuje bo ma dodatkowe dzialanie którego np nie ma escitalopram a nie dlatego ze na serotonine dziala słabo

przez Rwind 28 wrz 2014, 18:42
Sam własnie wracam do fluo (+ mały bonus) :)
Fluoksetyna 20 mg + Agomelatyna 25 mg

The Mind: a beautiful servant, a dangerous master.
https://www.youtube.com/watch?v=2NPk5zuMdyw

przez mio85 28 wrz 2014, 18:57
Rwind napisał(a):Sam własnie wracam do fluo (+ mały bonus) :)

Witaj,
Wracasz po przerwie od psychfarmaceutyków, czy miales w ostatnim czasie jakis inny lek?

przez zaneta434 02 paź 2014, 21:09
Witam serdecznie. zaczęłam brać fluo ponad 3 tyg temu i powiem Wam ze szalu nie ma jak narazie. 3 dni temu dzwoniłam do lekarza bo byłam załamana atakami paniki ale z tego co czytam to nie ja jedyna je mam i mam nadzieję ,że kiedyś sie skończą. Czasami to te ataki wyłączają mnie z życia na dłuższą chwile, zdarza sie ,ze mam je co chwila przez cały dzień a i w nocy potrafią mnie wybudzić. w dzien daje sobie jakoś rade (walczę z tym ) ale w nocy biorę pół clona bo jestem osoba pracująca wiec jakoś muszę dawać radę . boje sie ,ze fluo nie postawi mnie na nogi Powiedzcie kochani czy dać sobie jeszcze czas i czy te ataki paniki przechodzą ???

przez mio85 02 paź 2014, 21:48
zaneta434 napisał(a):boje sie ,ze fluo nie postawi mnie na nogi Powiedzcie kochani czy dać sobie jeszcze czas i czy te ataki paniki przechodzą ???

Wytrzymaj, ja musialem czekac 2,5 miesiaca, a ostatnio nawet ponad 3, zeby bylo chco troche lepiej, inni by juz zdyskwalifikowali lek po takim czasie. Gwarancji nikt ci nie da, ja nie bralem tego na ataki paniki, ale fluo zawsze bede polecal, bo jak odpali to jest bardzo dobrze

Sortuj wg