FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Patryk29 11 wrz 2014, 14:34
Dziwne napisał(a):Lekarz powiedział, że to ciekawe połączenie i nie widziałem żeby miał jakieś wątpliwości. Nie wiem po co to łącze :o Ale jutro się widzę z nim może coś się przegada.

To rzeczywiscie dziwne :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez depresja24h 12 wrz 2014, 20:17
Ja to nie wiem skąd u lekarzy taka dziwna mentalność - wypisywania leków na styk na dwa miesiące. A co jeśli po miesiącu będę chciała wyższą dawkę?? To mam znów zapierniczać czekać w kolejce 2 godziny. U mnie w mieście to na NFZ trzeba czekać dwa miesiące. A potem mi braknie idę do innego, ten chce żeby się leczyć na stałe u tamtego żeby mieć jednego lekarza. Rodzinny nie wypisze bo muszę mieć zaświadczenie, jak mi się ciągle teraz zmieniaja leki to na ch... mi to zaświadczenie. Leżą kopie hospitalizacji mam tam diagnozę i może być tylko lek wypisany na karcie informacyjnej. biore same antydepresyjne SSRI ostatnio to co taka nie może mi wypisać głupiej recepty? Poszlam do innej poradni w obcym miescie a to rodzinny pani moze wypisać. A rodzinny chce zaswiadczenie od psychiatry inaczej nie wypisze......... Mogliby wypisać na pół roku tych leków i byłby świety spokój.

przez mio85 15 wrz 2014, 16:59
szukam osob, ktorzy mimo, ze fluo swietnie na nich dzialalo musieli z roznych wzgledow zmienic lek. Na co przechodziliscie i z jakim skutkiem? Ja szukam kuzynki fluoksetyny, ale z tego co czytam nie ma takiej opcji, bo mimo ze leki naleza do tej samej grupy - SSRI sa bardzo zroznicowane.
Suche mechanizmy dzialan raczej tu na niewiele sie zdadza. Co wiemy o fluoksetynie? Ma profil aktywizujacy i chyba to mi pomoglo, ale to tez:
- najsłabszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny,
- najmniej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.
Co w takim razie o niej myslec? Jest to bardzo nietypowy SSRI, wiec dlaczego nam pomaga? Czyzby nie chodzilo tu o serotonine? Potwierdzeniem tego mogloby byc to, ze jest najmniej selektywny? Kilka osob sugerowalo zazywanie sertraliny, ponoc podobnej, ale czy rzeczywiscie? Sertralina jest bardzo silnym i najmniej selektywnym inhibitorem w.z. serotoniny.

Powoli trace wiare, ze znajde inny lek ktory pomoze, tak jak fluoksetyna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 15 wrz 2014, 17:16
mio85 napisał(a):szukam osob, ktorzy mimo, ze fluo swietnie na nich dzialalo musieli z roznych wzgledow zmienic lek. Na co przechodziliscie i z jakim skutkiem? Ja szukam kuzynki fluoksetyny, ale z tego co czytam nie ma takiej opcji, bo mimo ze leki naleza do tej samej grupy - SSRI sa bardzo zroznicowane.
Suche mechanizmy dzialan raczej tu na niewiele sie zdadza. Co wiemy o fluoksetynie? Ma profil aktywizujacy i chyba to mi pomoglo, ale to tez:
- najsłabszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny,
- najmniej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.
Co w takim razie o niej myslec? Jest to bardzo nietypowy SSRI, wiec dlaczego nam pomaga? Czyzby nie chodzilo tu o serotonine? Potwierdzeniem tego mogloby byc to, ze jest najmniej selektywny? Kilka osob sugerowalo zazywanie sertraliny, ponoc podobnej, ale czy rzeczywiscie? Sertralina jest bardzo silnym i najmniej selektywnym inhibitorem w.z. serotoniny.

Powoli trace wiare, ze znajde inny lek ktory pomoze, tak jak fluoksetyna.

A czemu chcesz zmienic fluoksetyne na cos innego?

przez mio85 15 wrz 2014, 17:52
libido (wiem, ze wszystkie powoduja dysfunkcje, ale na wszystkich dany lek dziala inaczej tak wiec nie ma reguly) i wzrost masy ciala.. Zreszta to niewazne, wazne czy sa osoby, ktore po zamianie fluo na inny lek czuli sie rownie dobrze? U mnie po zamianie na escitalopram bylo tragicznie.

przez Patryk29 15 wrz 2014, 18:09
mio85 napisał(a):libido (wiem, ze wszystkie powoduja dysfunkcje, ale na wszystkich dany lek dziala inaczej tak wiec nie ma reguly) i wzrost masy ciala.. Zreszta to niewazne, wazne czy sa osoby, ktore po zamianie fluo na inny lek czuli sie rownie dobrze? U mnie po zamianie na escitalopram bylo tragicznie.

Jak sie czules na tym escitoplarmie??

przez Dziwne 15 wrz 2014, 19:02
Dostałem do Fluo, 10 mg miansaryny. Pierwsza tabletka uśpił mnie na cały kolejny dzień. Teraz 3 dzien i już trochę lepiej ale i tak śpię do 14, ledwo schodzę z łóżka. Tylko niepokoi mnie, że utopił jak by działanie fluo. Nie ma już huśtawek, jest stabilnie ale kiepsko. Tak jak by Fluo przestało działać. Co myślicie nad odstawieniem miansy ?? czy czekać....

przez Patryk29 15 wrz 2014, 19:11
Dziwne napisał(a):Dostałem do Fluo, 10 mg miansaryny. Pierwsza tabletka uśpił mnie na cały kolejny dzień. Teraz 3 dzien i już trochę lepiej ale i tak śpię do 14, ledwo schodzę z łóżka. Tylko niepokoi mnie, że utopił jak by działanie fluo. Nie ma już huśtawek, jest stabilnie ale kiepsko. Tak jak by Fluo przestało działać. Co myślicie nad odstawieniem miansy ?? czy czekać....

Czekac to mala dawka :D

przez mio85 15 wrz 2014, 19:51
No wlasnie fatalnie - na nic nie pomogl, ale to co zrobil z moja seksulnoscia to po prostu przeszlo moje pojecie. Do teraz mam problemy przede wszystkim z erekcja, z libido i przedwczesnym wytryskiem. Dlatego jestem w rozkroku. Boje sie innych SSRI, ale z drugiej strony pomogla mi fluoksetyna. Gdyby nie to juz chyba nigdy nie probowalbym SSRI, a tak w glowie siedzi mysl ze moze jednak cos pomoze.

przez Patryk29 15 wrz 2014, 20:23
No ja tez mam lipe z erekcja dojsc to jest tragedia, najgorszy kastrator to paroksetyna :roll:

przez mio85 16 wrz 2014, 16:14
Wiem, dlatego omijam szerokm lukiem i szukam innego SSRI, tak jak ci pisalem, ale moze byc ciezko bo reszta mocno wychwytuje serotonine i dziala tylko na nia.

przez Sajkofaak 17 wrz 2014, 11:08
Daję szansę jeszcze raz fluoksetynie.Po niudanych przygodach z innymi antydepami.Wcześniej fluo brałem miesiąc i nie zadziałała.Jednak to jedyny lek po sertralinie po których nie mam uciążliwych uboków i być może nie przytyję.Z mojego z ważywionego stanu i tej marni może ona mnie wyciągnie .Narazie 5 dzień na 20mg.Ale i tak mniej się męczę niż wtedy kiedy nie brałem ssri.Mam nadzieję że po 2 tygodniach będzie lepiej i będę mógł ruszyć na terapię.Trzeba walczyć ;p
Choroba Afektywna Dwubiegunowa typ.II

Fluoksetyna 20mg
Lamotrygina 150mg

Bodymax plus

przez Patryk29 17 wrz 2014, 13:43
Sajkofaak napisał(a):Daję szansę jeszcze raz fluoksetynie.Po niudanych przygodach z innymi antydepami.Wcześniej fluo brałem miesiąc i nie zadziałała.Jednak to jedyny lek po sertralinie po których nie mam uciążliwych uboków i być może nie przytyję.Z mojego z ważywionego stanu i tej marni może ona mnie wyciągnie .Narazie 5 dzień na 20mg.Ale i tak mniej się męczę niż wtedy kiedy nie brałem ssri.Mam nadzieję że po 2 tygodniach będzie lepiej i będę mógł ruszyć na terapię.Trzeba walczyć ;p

Fajna fota :mrgreen:

przez Kalebx3 17 wrz 2014, 17:47
Fajna fota

Ciciolinna w czarnym cmantarnym uniformie ,,, no chyba ,że to dziewczyna Sajkofaka to wtedy bardzo przepraszam . ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg