FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez depresja24h 29 sie 2014, 01:50
Biorę już 3 tygodnie fluo i wydaje mi się być dobrym lekiem. Zobaczymy co będzie dalej.

przez Dziwne 29 sie 2014, 13:24
U mnie też rusza bo czuje seretonine we łbie( 2 tygodnie)... do tego biorę rano 3-4 x Coaxil na raz i fajna euforia przez kilka godzin :mrgreen: :mrgreen:

przez refren 29 sie 2014, 16:43
Zmniejszyłam dawkę o połowę i akatyzja zupełnie mi przeszła.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dziwne 03 wrz 2014, 16:14
O co moglbym poprosic lekarza do flu w celu polepszenia dzialania ?

przez elfrid 03 wrz 2014, 16:25
Dziwne, mianserynę, miartazapinę, kwetiapinę, olanzapinę, bupropion, reboksetynę, sulpiryd, amisulpiryd, flupentiksol, arypiprazol
pregabalina, wenlafaksyna

przez depresja24h 04 wrz 2014, 22:27
No to biore już 4 tygodnie. Mogę stwierdzić, że fluoksetyna działa na mnie lepiej niż sertralina, więc to dowodzi, że każdy jest inny. Obecnie dużo mam pracy i jestem w stanie ją wykonywać, ale nie czuje się szczęśliwa. Mam takie momenty jak teraz, gdy czuje, że nienawidzę siebie i mam też trochę fobie społeczną. Mam dużo różnych pomysłów, chciałabym założyć swoją firmę, ale boje się, że znów mi coś pier.dolnie w głowę i przestanę wstawać z łóżka tymbardziej, że się jesień zbliża. Mam takie momenty gdy staram się wykonywać jak najwięcej pracy gdy jest w miarę dobrze, gdyż boje się, że potem nie będę mogła i nie będę miała za co żyć. Takie życie w lęku jest okropne. Nic na dłuższa metę nie mogę sobie zaplanować, bo jak coś pieprznie w ten chory łeb to wszystko pójdzie się pier... Chciałabym wyjechać do stanów i przejść tam operację deep stimulation brain i się pozbyć tego cholerstwa w końcu. Ileż mi życia ta choroba zabrała... Chciałabym w pełni żyć, czuć się pewna i ufać sobie, a mój mózg robi sobie ze mnie jaja.

przez elfrid 04 wrz 2014, 22:40
depresja24h, może trzeba mierzyć siły na zamiary i nie brać na siebie za dużo stresujących rzeczy.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depresja24h 05 wrz 2014, 22:09
Akurat nie mam problemu ze stresem. Większy mój problem to ten marazm, gdy znajduje się w ciężkiej depresji. To poczucie, że w zasadzie jest się sprawnym, a jest się wrakiem człowieka niezdolnym do zrobienia czegokolwiek. To jest piekło za życia. I to, że nikt tego nie rozumie nawet "terapeutki" dla których wystarczy znaleźć sobie cel w życiu, jesteś leniem i pasożytem. Czasem jak pomyśle ile te wielkie psycholog mi pomogły to bym takim kłaki z głowy powyrywała. Osoby specjalizujące się w zaburzeniach, a nie mają pojęcia co to jest. Depresja zawsze pozostanie dołem, a ludzie po zawodzie miłosnym sądzą iż są w depresji... I pewnie dlatego przylgneła nam łatka nierobów, smutasów, ofiar losu, a nie chorych. Dlaczego ludzie nie traktują tego jako jednostki chorobowej?

przez depas 06 wrz 2014, 09:54
depresja24h napisał(a):Dlaczego ludzie nie traktują tego jako jednostki chorobowej?

Bo o ile łatwiej jest człowieka uznać właśnie za nieroba, łajzę, nieudacznika który sam jest sobie winien, powinien sobie w ogóle jakieś hobby znaleźć, "wyjść do ludzi" i znormalnieć. Nie rozumieją albo w d*pie mają że się czasem nie da, a nie wcale nie chce. Że nikt nie chce i nie lubi mieć fatalnego nastroju, braku energii życiowej, motywacji i ambicji, że czasem wydaje się że to wszystko jest ch*ja warte i lepiej iść się powiesić. Większości wystarczy kilka piwek po robocie i wszystko jest gites...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Dziwne 10 wrz 2014, 12:54
Mija 20 dzień i jest jakiś koszmar :shock: od niesamowicie silnych myśli samobójczych po świetny nastrój. Potrafi się tak zmienić w przeciągu 30 minut. I cały dzień takie huśtawki. Wczoraj jak już nie mogłem wytrzymać to wziąłem 3 mg bromazepamu i puściło po 15 min.... ale ulga. Szkoda tylko, że to było moje ostatnie 3 mg na stanie. Lekarz mówi żeby odstawić a ja chce czekać :roll:
Dzisiaj wziąłem 10 mg zamiast 20 i zobaczę. Serta jak się wkręcała to było nic w porównaniu co to ze mną robi :shock:

przez refren 10 wrz 2014, 14:17
Dziwne, też mam problem z takimi huśtawkami, biorę dwa leki stabilizujące nastrój poza fluoksetyną i wcale nie jest łatwo wycyrklować, żeby było dobrze, ale mnie nie nakręcało. Z tym, że miałam to też przed fluoksetyną. A co na to lekarz?

-- 10 wrz 2014, 14:25 --

Fluoksetyna i coaxil mają odwrotny mechanizm działania, te leki można ze sobą łączyć?

przez mio85 10 wrz 2014, 18:21
refren napisał(a):Dziwne

Fluoksetyna i coaxil mają odwrotny mechanizm działania, te leki można ze sobą łączyć?

Producent coaxilu twierdzi, ze ten specyfik przyspiesza wychwyt zwrotny serotoniny, a jakies nowe badania twierdza, ze jednak nie. Nic sie pewnie nie stanie, ale ja nie widze sensu laczenia tych dwoch lekow. Coaxil jest tak slaby, ze fluo go wciagnie, poza tym jesli fluo zadziala to juz nic innego nie jest potrzebne, chyba ze beda problemy ze spaniem lub akatyzja wtedy mozna dac jakis "uspokajacz"

przez Dziwne 10 wrz 2014, 18:44
Lekarz powiedział, że to ciekawe połączenie i nie widziałem żeby miał jakieś wątpliwości. Nie wiem po co to łącze :o Ale jutro się widzę z nim może coś się przegada.

przez refren 11 wrz 2014, 08:54
Dziwne, obiektywnie patrząc może i ciekawe połączenie, ale nie wiem czy dobrze być królikiem doświadczalnym.
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

Sortuj wg