FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Dziwne 24 sie 2014, 22:15
ja biorę 3x 12,5 kwety. Ale speeda miałem 3 dni i uspokoiło się. To mój przedostatni z leków z ssr-ssre... które nie testowałem z tego forum :lol: . Jak Serta po miesiącu wyrwała z butów i odstawiłem przez psychoze tak nic nie chce działać. Jak fluo się nie rozkręci to nie wiem co zrobię na razie tydzień i 10>20 mg ale nic kompletnie nie czuje :why:

przez Dark Knight 24 sie 2014, 22:35
Fluo slabiutkie

przez coma 25 sie 2014, 08:44
elfrid napisał(a):coma, dziwne, że kwetiapina jakoś tego nie wycisza. Ile jej bierzesz?

elfrid, no dziwne, obecnie biorę 600mg
PEACE & LOVE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez refren 25 sie 2014, 12:17
Ja biorę poza fluo 300 mg kwetiapiny, ten lek wycisza u mnie niepokój ruchowy, więc wydaje mi się, że na takiej dawce ketrelu nie ma prawa wystąpić u mnie akatyzja. A niestety jest. Przechodzi w dużym stopniu wieczorami (fluo biorę rano), ale to za mało, żeby to znosić na co dzień.
Dziś zmniejszyłam dawkę o połowę (6-ty dzień).
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez deader 25 sie 2014, 14:47
Bree napisał(a):A czy jest ktoś kto brał fluo i nagle przestał i chce się podzielić doświadczeniami?

Ja brałam przez pół roku, 3 dni temu przestałam i czuję się źle i dziwnie ale nie wiem czy to sobie wkręcam czy na prawdę coś ze mną nie tak.
Sama nie wiem czemu przestałam brać te tabletki, jakoś doszłam do wniosku że nie są mi potrzebne i nie chcę się niczym faszerować. No a teraz jakby okazuje się że jednak są mi potrzebne..nie wiem czy mam to przeczekać, czy wrócić do fluo...

Mogę się już chyba wypowiedzieć.

Brałem półtora roku w dawce 20 mg rano, tydzień z hakiem temu odstawiłem bez redukcji dawki z dnia na dzień. Żadnych dziwnych efektów ubocznych nie odczuwam, nic mnie nie telepie, nic mnie nie łupie. Nastój niepogorszony w stosunku do czasu kiedy łykałem. Jeśli obecny stan się utrzyma to będę zadowolony. Wrócę do leku tylko w przypadku nawrotu depresji bądź odżycia libido.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Popiół 25 sie 2014, 15:19
deader, fluoksetyna ma długi okres półtrwania i chyba najsłabiej blokuje wychwyt 5-HT, z pośród pozostałych SSRI, pewnie dlatego odstawianie tego leku nie jest takie bolesne w skutkach.
Popiół

przez Dziwne 26 sie 2014, 18:30
Dark Knight napisał(a):Fluo slabiutkie

Nie zniechęcaj... :x

Poza tym to psute słowa. Np. sertralina słabsza od paroksetyny wystrzeliła mnie w miesiąc jak narkomana... czułem tyle seretoniny, że myślałem że wybuchnę na 100 mg musiałem zejść do 50 i dalej było błogo. Natomiast Paroksetyna ? 1,5 miesiąca brania bez żadnych efektów w tą ani w tą. Odstawiłem.

przez elfrid 26 sie 2014, 19:04
refren napisał(a):Ja biorę poza fluo 300 mg kwetiapiny, ten lek wycisza u mnie niepokój ruchowy, więc wydaje mi się, że na takiej dawce ketrelu nie ma prawa wystąpić u mnie akatyzja. A niestety jest. Przechodzi w dużym stopniu wieczorami (fluo biorę rano), ale to za mało, żeby to znosić na co dzień.

a te 300mg kwetiapiny bierzesz tylko wieczorem czy w dwóch dawkach?
pregabalina, wenlafaksyna

przez refren 26 sie 2014, 19:44
elfrid napisał(a):
refren napisał(a):Ja biorę poza fluo 300 mg kwetiapiny, ten lek wycisza u mnie niepokój ruchowy, więc wydaje mi się, że na takiej dawce ketrelu nie ma prawa wystąpić u mnie akatyzja. A niestety jest. Przechodzi w dużym stopniu wieczorami (fluo biorę rano), ale to za mało, żeby to znosić na co dzień.

a te 300mg kwetiapiny bierzesz tylko wieczorem czy w dwóch dawkach?

W trzech. To dziadostwo dalej nie przechodzi. Dziś lekarz powiedział, żebym spróbowała jeszcze tydzień brać połowę dawki, ale już nie jestem w stanie tego napięcia dłużej znosić.

przez elfrid 26 sie 2014, 19:46
refren, hmm może fluo nie jest dla ciebie, zbyt aktywizująca... ile już bierzesz fluo? Łączyłaś jeszcze kwetiapinę z jakimiś innymi antydepresantami?

przez Dark Knight 26 sie 2014, 20:16
Dziwne, taka rola serty ma dawkac kopa a a paro z kolei zamulacz no i tak jak mowie jak ktos ma powazne klopoty to fluo slabe wiem bo bralem 80 mg

przez refren 26 sie 2014, 20:37
elfrid, łączyłam jeszcze paroksetynę z ketrelem, ketrel nasila działanie ssri, tak że efekt jest u mnie natychmiastowy.
Problemem jest to, że nie daje radę bez SSRI (/SSNR), ale musiałam odstawić wenlafaksynę, bo zrobiła się za silna (mam podejrzenie CHAD) i kolejne leki z tej grupy wykluczają mi się przez skutki uboczne.
Chciałam dla odmiany spróbować Coaxilu - wiem, że nie powoduje u mnie akatyzji i też według opisu działa na obsesyjno-kompulsywne, ale lekarz powiedział mi, że nie będzie działać ("Bo nie").

przez elfrid 26 sie 2014, 20:56
refren, ja w sumie mam podobnie, też nie daję rady bez antydepa, ale bywa że działają za mocno, stąd 300mg kwetiapiny, ale biorę na noc całość bo po wenli oduczyłem się zasypiać.
Co do akatyzji, powinna przejść w ciągu miesiąca. Chyba, że już bierzesz fluo na tyle długo, że czas uboków dawno minął, a wtedy to już pewnie nie akatyzja

przez Dziwne 26 sie 2014, 21:51
Dark Knight napisał(a):Dziwne, taka rola serty ma dawkac kopa a a paro z kolei zamulacz no i tak jak mowie jak ktos ma powazne klopoty to fluo slabe wiem bo bralem 80 mg

"Parokestyna to witaminki wiem bo brałem 60 mg"

Nie wmówisz mi że Prozac jest słaby. To że jest tabelka wychwytu o niczym nie świadczy. Też jestem testerem od kilku lat....każdy inaczej odczuje substancje i tyle.

Apropo prozacu... czy flu jest zmieniony, osłabiony od swojego pierwotnego odpowiednika ?

Sortuj wg