FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez parasite 04 lis 2007, 21:10
174/58
nie wiem czemu. moze zeby sprawdzic czy moze mala dawka juz zadziala. coz. a mialas edzia jakies takie jazdy z niespaniem i ogolnym fu samopoczuciem przez pierwszy miesiac? a potem po podwyzszeniu sie to nasililo? 3 miechy eh...
"Są rzeczy, o których nie jest się w stanie mówić. Raczej wolałoby się umrzeć..."

przez edzia 04 lis 2007, 21:45
a mialas edzia jakies takie jazdy z niespaniem i ogolnym fu samopoczuciem przez pierwszy miesiac? [/quote]Nie chce straszyć ale myślałam,że to koniec moich dni.Mdłości to pieszczota w porównaniu z psychicznymi dolegliwościami :evil: Budziłam się w nocy w jakimś dziwnym stanie psychicznym.Chciałam się czymś zająć aby to mineło,nawet sprzątałam w łazience to trochę pomagało.I tak czas leciał a ja zdrowiałam :D Dodam,że ten stan zmarnował moje wakacje :evil: Ale warto było.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:51 pm ]
Po zwiększeniu dawki nie zauważyłam pogorszenia stanu. Naprawdę warto się przemęczyć.

przez parasite 05 lis 2007, 17:25
hmm moze nie powinnam, ale dzieki za to co napisalas. bo to w sumie mnie uspokaja. jest zle, ale bedzie lepiej.
oby. jutro lekarz..
"Są rzeczy, o których nie jest się w stanie mówić. Raczej wolałoby się umrzeć..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez grown-up19 05 lis 2007, 19:07
Biorę fluo od paru dni w dawce 20mg, w zastępstwie Efectinu 75mg. Mam pytanie: czy jest tutaj ktoś kto przytył po tym leku lub miał wyostrzony apetyt? Mi lekarz przepisał fluo na zmniejszenie łaknienia po Efectinie (przytyłem 17kg), a tu nic. Wręcz odwrotnie - non stop chce mi się jeść:/ Co mam zrobić??
Obrazek

przez edzia 05 lis 2007, 21:29
Oj ja po fluo schudłam z 5 kg ale teraz wróciłam do normy i jest ok. :D

przez parasite 06 lis 2007, 19:44
mi sie nie chce jesc. przed fluo mi sie chcialo. dostalam 20mg. powiedziala ze dala mi 10 najpierw bo myslala ze moze sie uda mniejsza dawka. no coz. od jutra podwojnie..

przez .Tomek 06 lis 2007, 20:28
grown-up19 napisał(a):Biorę fluo od paru dni w dawce 20mg, w zastępstwie Efectinu 75mg. Mam pytanie: czy jest tutaj ktoś kto przytył po tym leku lub miał wyostrzony apetyt? Mi lekarz przepisał fluo na zmniejszenie łaknienia po Efectinie (przytyłem 17kg), a tu nic. Wręcz odwrotnie - non stop chce mi się jeść:/ Co mam zrobić??

Flou powoduje raczej obniżenie apetytu. Poczekaj jeszcze trochę może się zmieni. Może jeszcze stary nawyk został ;)
dżejem napisał(a):Jestem niska i jak zaczynałam brać, to miałam niedowagę, a i tak doszłam do dawki 50 mg Wink

No cóż, i mnie by pewnie zwiększyli jakbym na niej dalej jechał :D A jak na swój wiek i wzrost to trochę chudy jestem :)
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez edzia 06 lis 2007, 23:09
parasiteto teraz powoli będziesz czuła się coraz lepiej.Prawdopodobnie twoje objawy będą występowały coraz rzadziej.Tak byłu mnie :D Ja dodatkowo powtarzałam sobie,kiedy miałam gorsze dni,że czuję się coraz lepiej.Nastaw się pozytywnie i nie dopuszczaj do siebie negatywnych myśli typu;już nic mi nie pomoże itp.to tylko pogarsza stan.Pozytywne myślenie ponad wszystko ;) to naprawdę pomaga.

przez parasite 07 lis 2007, 18:24
juz sie nie moge doczekac. :) dzis ogolnie dzien byl ok. nie lacze tego z 20mg fluo :P

przez Nelka 09 lis 2007, 20:18
Holenderek...chce się upewnić :]

Jak na recepcie jest "P" to powinna być refundacja, nie?
Żyć, nie-umierać!

przez gdzie jest 09 lis 2007, 20:28
Ja od miesiąca biorę seronil i ponoć dopiero po takim okresie można coś powiedzieć o tym leku. Po pierwszym dniu miałam biegunkę i wymiotowałam ciągle, do tego stopnia, że nie wiedziałam, którą dziurą mam się ustawiać nad sedesem. To nie było przyjemne. Po ok 10 dniach te dolegliwości ustąpiły. Wtedy zaczęłam się tak naprawdę dobrze czuć. Brak łaknienia wystąpił przez te pierwsze 10 dni, kiedy wszystko się ze mnie wylewało. Teraz jem normalnie i dość regularnie. Zaczęłam się budzić rano i wstawać (a miałam z tym wcześniej bardzo duże problemy). Z zaśnięciem nie mam kłopotów, może dlatego że spanie zawsze było moją mocną stroną i usypiam prawie na zawołanie. Zaczęłam się nawet zastanawiać, czy to nie jest placebo, bo jako takich objawów nie miałam. A czy czuję się lepiej psychicznie? No chyba tak, bo teraz nie płaczę bez powodów. Właściwie podczas tego miesiąca rozpłakałam się tylko raz. To duży postęp. Czekam teraz na te efekty, które miały się pojawić po tym miesiącu wstępnym.
Nothing to be done...

przez rexxus 09 lis 2007, 23:43
Fluoksetyna nie jest preparatem,który może uzależnić, to nie jest substancja chemiczna typu diazepam czy alprazolam.

przez .Tomek 09 lis 2007, 23:48
Nie wiedziałem, że to coś jak prozak. I napisałem JEŚLI. Btw. psychicznie może uzależnić, a to tez może być problem ;) I dobrze wiem, że prozak nie uzależnia brałem :)
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

Seronil

przez ghia 13 lis 2007, 16:11
Podjęłam terapię i biorę Seronil i Convulex, czy to jest dobry lek? Wcześniej brałam Cilon,jest drogi a poza tym niewiele mi pomógł. Zastanawiam się jak długo będę musiała brać te leki,jakie będą skutki uboczne? Przy Cilonie cholernie bolały mnie nerki i obojętna na seks,poza tym najpierw schudłam potem przytyłam . Możecie powiedzieć coś na ten temat . Czy po tym się tyje ???
"Chciałam robić wszystko tylko raz jeden ,jedyny raz. I to raz na zawsze ."

Sortuj wg