FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez sniezka74 29 kwi 2014, 15:17
Dziś byłam u mojego psychiatry..nie kazał odstawiać...stwierdził ze wirus jest w powietrzu bo on sam miał mdłości i był bardzo zmęczony wiec pewnie ja go tez złapałam..fajnie ciekawe co mi jeszcze będą wmawiać...załamka. No ale cóż lepiej w coś wierzyć

przez lunatic 29 kwi 2014, 16:24
A co w takim razie kazal zrobic?jakie mialas inne objawy tej niby infekcji?ja kiedys mialem podobny problem z jednym lekiem i uslyszalem podobna glupote,ze jest przesilenie wiosenne i stad takie moje samopoczucie,nie chodzilo o zadne przesilenie a o to ze lek zle dzialal,a dokladniej byl zle dobrany,no ale predzej w totka wygrasz niz uslyszysz od lekarza przyznanie sie do bledu

przez Śmiercionauta 29 kwi 2014, 16:46
sebastian86, też miałem ten efekt uboczny, ale po 30 dniach wszystkie negatywne ubki minęły.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez radek111 01 maja 2014, 14:04
Jak jest u was z otwartością po tym leku??? Ciągnie was bardziej do ludzi??? Podobno fluoksetyna wykazuje takie działanie.

przez lucy1979 01 maja 2014, 14:43
sebastian86 napisał(a):u mnie dzis mdlosci wystapily i jest ciagle podniecenie emocjonalne ale takie nieznosne,nieprzyjemne.nie moge sie wyluzowac nic a nic.czy to mi minie?

To co opisujesz to akatyzja, przegrana sprawa, bo ciężko to wytrzymać. To przejdzie, spróbuj wziąć benzo jak masz. A najlepiej powiedz o tym lekarzowi.
Akatyzja czasem pojawia się w pierwszych tygodniach leczenia.
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Dark Knight 01 maja 2014, 16:25
radek111, U mnie póki co nic takiego nie występuje od kiedy biore paro a następnie fluo całkowicie zrezygnowałęm z kontaktów z ludzmi na sercie było inaczej co wskazuje że za kontakt z ludzmi i emocje wpływ ma dopamina przynajmniej tak jest w moim przypadku

przez sebastian86 01 maja 2014, 19:05
Śmiercionauta, po 30?!

-- 01 maja 2014, 19:09 --

lucy1979, wiem co to akatyzja, zmagam sie z nia nie pierwszy raz w zyciu :/ benzo mam ale lekarz nie kazala brac codziennie zeby sie nie uzaleznic...
We Are The Champions 2016(L)

przez Dark Knight 02 maja 2014, 12:48
Ja zwiekszylem dawke do 60 mg zobaczymy czy cos pomoze dobrze by bylo gdyby wyciaglo mnie z tego stanu zobojetnienia ktory mi zostal po paro

przez radek111 03 maja 2014, 19:32
Dark Knight, tak z ciekawości pytałem o to prospołeczne działanie fluo ja u siebie też zbytnio takiego nie zauważyłem. Pustka emocjonalna wciąż mnie nie opuszcza.

przez Dark Knight 03 maja 2014, 21:38
ja odstawiam energy drinki może się to wydawać zabawne ale byłem uzależniony w jakiś sposób od tego gówna zobaczymy może teraz leki będą lepiej działać

przez sebastian86 04 maja 2014, 20:05
po jakim czasie znikaja skutki uboczne fluoksetyny?
We Are The Champions 2016(L)

przez A__A 06 maja 2014, 12:15
Ja biorę od 1,5 roku - w najwyższej dawce 60 na dobe - na zab. odzywiania, depresje, zab osobow... skutki uboczne miałam po każdorazowym zwiększeniu dawki - zawroty głowy, koszmary, senność, ogromne roztrzepanie - wszystko gubiłam, zostawiałam na ulicy torby, zapominałam itp ale to minęło.
Ogólnie mam wrażenie ze działanie tego leku nie jest stałe. Chyba u mnie najbardziej wpłynał na stabilność - pzrestałam mieć nagłe ogromnie ambiwalentne skoki emocji - tzn popadam nadal z radosci w smutek ale nie jest to euforia i depresja... za tym idzie też to że rzadziej popadam w wielkie doły- choc były okresy że tak się czułam. Trudno to jakoś opisać - faktycznie czasem spłaszczenie emocjonalne, nie za wiele odczuwałam, wszystko było obojetne, na pzremian z pustka. To troche tak że myślałam o tym ze jest mi bardzo smutno a tego nie czułam, nie umiałam płakać, wszystko wykonywałam poprawnie jak maszyna. Wkurzał mnie ten stan. Czasem pojawiała sie mego pustka - myslałam o samobójstwie ale była jakas „zamrozona” – miałam gorsze stany – ciełam itp. – i wtedy wydawało m isię że lek nie dział – teraz znów jest lepiej – znów jest faza wychodzenia do ludzi. Generalnie – to sądzę ze ten lek właśnie spłaszcza stany intensywne i tak jak normalnie w życiu – czasem lepiej czasem gorzej. Boję się odstawienia, że wszystko znów się wyostrzy.
Podsumowując – mi pomogł, byam w bardzo kiepskim stanie a jakos- gorzej lub lepiej- ale przez ostatnie 1,5 roku funkcjonuje, nie zaniedbuje siebie i obowiązków… a to dla mnie ważne..
A.

przez maciekpoznan 09 maja 2014, 18:19
JA jestem od lipca zeszłego roku na 40mg, boję się jak nie wiem odstawienia leku..

Mam ostatnio lekkie wahania nastroju, ale nie jest to najgorsze, da się żyć. Ogólnie pomaga mi lek też właśnie jakoś funkcjonować na co dzień.
Ciekawe czy do końca zycia będę musiał jechać na lekach?Ech masakra...

przez one-half 11 maja 2014, 17:43
Ciekawy SSRI, chyba najlepszy ze wszystkich, ktore bralem (paroksetyna, citalopram). Choc nie ma co sie spieszyc z wnioskami, bo biore Seronil 3 tydzien (od tygodnia pelne 20 mg), a on na dobre rozkreca sie nawet po 4 mies. podobno. Fluoksetyna ma inny profil dzialania niz paroksetyna i citalopram. Te dwa ostatnie sa sedatywne, moze i lepiej dzialaja lepiej na lęki, ale maja tez druga strone medalu - troche zamulaja czasami i po jakims czasie ich stosowania wjezdza specyficzna "wyjebka" na wszystko, przynajmniej u mnie. Fluo jest aktywizujaca (co niestety w polaczeniu z kawa i nikotyna moze powodowac poddenerwowanie i rozdraznienie), jak do tej pory aktywizuje mnie nie gorzej niz Wellbutrin. Poczatek byl kiepski, bo objawy depresyjne i lekowe nasilily sie, ale przeszlo to po paru dniach na szczescie. Od kiedy wszedlem na 20 mg (choc zadzialala juz na 10 mg) mam lepszy humor, chec dzialania (sprzatanie, sport, przykladanie sie w pracy) - za wczesnie jeszcze na obiektywna ocene, ale mam nadzieje ze ta sytuacja sie utrwali i poglebi. Bardzo wazna rzecz dla mnie - nie powoduje obzarstwa, tak jak paroksetyna i citalopram (przynajmniej u mnie). Wrecz przeciwnie - skutecznie hamuje apetyt juz na 10 mg. W ostatnich 2 tygodniach schudlem 2 kg, ogolnie po odstawieniu citalopramu zjechalem z prawie 90 kg. Obecnie waze 79,5 kg. Poki co minus jest jeden, tak typowy dla SSRI, czyli dysfunkcje seksualne.

Sortuj wg