FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
119
60%

Nie
49
25%

Zaszkodziła
29
15%

Liczba głosów : 197

przez Bree 15 kwi 2014, 20:32
karolina1496, dzięki. Następnym razem powiem żeby mi też tak dała.

przez Ma89 15 kwi 2014, 21:13
Witam,

Dostałem 20 mg Seronilu 1-0-0. Troche waham się czy rozpoczynać terapię. U mnie nie jest aż tak źle, owszem cierpię, ale jak spojrzeć z perspektywy czasu - jakoś żyje. A tak naprawdę taka uporczywa nerwica trwa u mnie jakieś 2 tygodnie. A tu perspektywa 6 miesięcy leczenia. Co mam zdiagnozowane to F41.0. Poczytam jeszcze o tych cudach, ale coś mnie to nie przekonuje. Widzę, że wielu z was ma problem z odstawieniem leków i jeszcze takie długie leczenie.

A mam pytanie czy ktoś praktykował jazdę autem po lekach, jak tu sytuacja wygląda? Z tego co czytałem nie zalecają i w sumie po przepisaniu sama lekarka trochę powątpiewała w to co mi zapisała (z uwagi na to, że trochę jeżdżę po kraju).

przez Kalebx3 15 kwi 2014, 21:19
A mam pytanie czy ktoś praktykował jazdę autem po lekach, jak tu sytuacja wygląda? Z tego co czytałem nie zalecają i w sumie po przepisaniu sama lekarka trochę powątpiewała w to co mi zapisała (z uwagi na to, że trochę jeżdżę po kraju).

-trudno odpowiedzieć na to pytanie . Może byc różnie . I z koncentracją ( na początku brania leku szczególnie ) za kólkiem też inaczej i kto wie czy bezpieczniej . Skoro duzo jeżdzisz nie ryzykowałbym z wchodzeniem z lekiem . No chyba ,że na jakimś dluższym urlopie .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez one-half 15 kwi 2014, 21:23
jest tu ktos na 10tce? podobno to juz dawka terapeutyczna? kiedys bralem 10 mg i ladnie weszlo ale lekarz za szybko kazal odstawic.. jak z seksem u was? w depresyjnych dniach na coaxilu i trittico (trittico :D) mialem libido 10x wyzsze niz na najlepszych dniach na ssri - wiec chyba i z tym pojdzie sie pozegnac.. i jeszcze jedno pytanie - tyjecie?

przez lunatic 15 kwi 2014, 21:30
U mnie po 3 tygodniach na 20mg zero poprawy i nasilenie stanow lekowych,lekarz zdecydowal odstawic

przez Xandra 16 kwi 2014, 07:40
A u mnie pierwszy dzień z 40mg zamiast 20.
fata viam invenient

przez Guzik 16 kwi 2014, 09:13
Zaczynam jeść 60mg. Dwie tabletki rano, jedna w południe. Mam nadzieję, że będzie dobrze. (Jem seronil z abilify).

przez Ma89 16 kwi 2014, 10:27
Kalebx3, dzięki. Tak wstepnie czytałem w ulotce (nie kupiłem leku), że jeżdżenie raczej odpada. I w sumie nie wiem nadal co jest lepsze dla mnie, czy te leki czy nerwy i dyskomfort, ale jednocześnie brak blokad tego typu. Na razie sie chyba wstrzymam, ale zawsze w rezerwie mam recepty i w razie czego mogę zacząć leczenie.

przez Kalebx3 16 kwi 2014, 16:59
I w sumie nie wiem nadal co jest lepsze dla mnie, czy te leki czy nerwy i dyskomfort, ale jednocześnie brak blokad tego typu.

Ma89 możesz jeszcze zastosować trzecią opcję , tzn z dawką dzienną 10mg i obserwować siebie ,,, w razie problemów ew. odstawić. Bo z drugiej strony szkoda ,żebyś się męczył,skoro można sobie jakoś pomóc. Lek jest dobry i może pozytywnie zaskoczyć , jednak Twoje jeżdzenie autem . Ja bym spróbował na 10 mg wejść z tym lekiem.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez wredny 17 kwi 2014, 18:15
Biorę fluo już miesiąc, a dziś na wizycie lekarz chciał odstawić, choć długo musiałem go przekonywać, że chcę spróbować brać dłużej, w większej dawce - 40mg. Dostałem 20mg, czyli taką samą dawkę, jak na początku. Czy to odpowiedzialne zachowanie ze strony psychiatry, skoro wszędzie mowa długim 'rozkręcaniu' się tego leku? Jakiś sens, by iść do rodzinnego z prośbą o jeszcze jedno opakowanie? Brałem większość ssri, na fluoksetyne zdecydowałem się z powodu działania aktywizującego, jakoby występował podczas brania tego leku, na tym też mi zależy w tym przypadku.

przez lunatic 17 kwi 2014, 18:26
wszędzie mowa a mi powiedział ze czas oczekiwania na efekt jest podobny jak na innych SSRI

przez one-half 17 kwi 2014, 20:12
no wejscie ma fajne taki bardziej aktywizujacy niz sedacyjny jak paro czy citalopram. jak pierwszy raz bralem tez mnie bujnelo, zobaczymy jak bedzie teraz
http://www.shocktees.com/images/prozac.JPG
kupie sobie taka. no podobno tak jest nierowno na fluo, ale zobaczymy w dluzszym terminie.
nabylem seronil 10 mg 100 (!) szt. economy pack dla swirostwa lol. "sometimes I feel like a nut, sometimes I don't" :D

przez GRACJAN_KOSA 18 kwi 2014, 21:17
Sprzedam 2 opakowania seronilu grako12345@gmail.com
odbioir Warszawa

przez Molibdenowy 18 kwi 2014, 21:36
Dziń dobry

Biorę seronil 40 mg od 2,5 tygodnia i żadnych pozytywnych zmian. 4 tygodnie temu zacząłem łykać 20 mg, wcześniej kilka dni łykałem jakieś szczątkowe dawki 5 mg , 10 mg, 15 mg... Oprócz fluo mam jeszcze olanzapine 5 mg "na sen". Ogólnie chciałbym już wyjść z deprechy i zacząć sobie życie układać a fluo nie chce działać :( "Olcie" jak łykam wieczorem to do północy zasypiam co jeszcze niedawno było nie do wyobrażenia. Jest szansa, że fluo ruszy? Wiem, że niektórzy piszą o 2 miesiącach ale chyba jakakolwiek poprawa chociaż na krótko powinna wystąpić prawda? Już mi nawet uboki odpuszczają i tracę wrażenie, że ten lek cokolwiek robi.

Zarejestrowane skutki uboczne:
- zawroty głowy
- pobudzenie ruchowe - łażę w kółko po domu bo nie mogę w miejscu usiedzieć zdarza się kilka godzin po zażyciu
- 2x w nocy obudziłem się mokry (pot)
- 1x dziwny niepokój przez kilka sekund
- 1x lęk w kościele, że zemdleje i sobie wstydu narobię :)
Wenlafaksyna 300 mg
Mirtazapina 30 mg

Sortuj wg