FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
122
59%

Nie
55
27%

Zaszkodziła
29
14%

Liczba głosów : 206

przez deader 01 kwi 2014, 10:54
lunatic napisał(a):Jak zaczynaliscie fluo bylo bylo jakiekolwiek dzialanie w 1,2 czy 3 tygodniu?czy nie bylo nic i dopiero dzialanie bylo widac po miesiacu?

Po pierwszym tygodniu myślałem że mam jakiś zajebisty wyjątkowy organizm, bo "już" dostałem kopa, pozytywny nastrój i generalnie sielanka. Trwało to kilka dni i okazało się zwykłym placebo połączonym z myśleniem życzeniowym, o czym przekonałem się kiedy to po kolejnym tygodniu wszystko wróciło. Ale po kolejnych 6 tygodniach zorientowałem się że czuję poprawę, wyraźną. Ale nie było to pierdzielnięcie jednego dnia, w sensie, że się obudziłem i stwierdziłem "o, nie mam już deprechy"; proces był stopniowy, małymi kroczkami dziubałem do przodu. Ale dodziubałem.

Od początku jestem na dawce 20 mg. Lekarz zostawia mi otwartą furtkę na przeskoczenie na 40 mg, z której nie korzystam na razie. Nie korzystam, bo uważam że znajduję się "tam gdzie powinienem". Tam, gdzie "normalni". "Normalni" też mają gorsze dni, czy tygodnie. Stwierdziłem że podnoszenie dawek bo przez kilka dni mam gorszy humor - jest bezsensowne. Muszę w takich przypadkach zacisnąć zęby i przyjąć to na klatę jak każdy normalny człowiek.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez lunatic 01 kwi 2014, 12:04
deader,
wg lekarza podniesienie dawki na 40mg moze dac lepszy efekt p/depresyjny czy chodzi o dzialanie na OCD w tej dawce?

przez deader 01 kwi 2014, 12:22
lunatic napisał(a):deader,
wg lekarza podniesienie dawki na 40mg moze dac lepszy efekt p/depresyjny czy chodzi o dzialanie na OCD w tej dawce?

Wg lekarza nie ma przeciwwskazań przeciwko wejściu na wyższą dawkę w przypadku nasilenia się objawów depresji, ale zostawiam to sobie jako furtkę awaryjną jeśli kiedyś (odpukać) się coś faktycznie pogorszy, bo obecnie nawet jak przytrafi mi się cały tydzień w którym mam ochotę mordować wszystkich dookoła to wiem że mi przejdzie po tygodniu i że każdy tak miewa czasem. Tak więc w sumie faktycznie chodzi o lepszy efekt p/d ALE przy mocniejszych objawach, bo aktualnie - jestem zadowolony i z dawek i z efektów.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 01 kwi 2014, 12:27
dzięki za info deader,

przez deader 01 kwi 2014, 12:36
no problem

przez bvb25 01 kwi 2014, 13:14
czy u Was też flu obniżyła popęd seksualny?
Mi to się zupełnie od momentu początku zażywania wszystkiego w tym temacie się odechciało...
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez deader 01 kwi 2014, 13:26
bvb25 napisał(a):czy u Was też flu obniżyła popęd seksualny?
Mi to się zupełnie od momentu początku zażywania wszystkiego w tym temacie się odechciało...

Tak, aczkolwiek u mnie to bardzo pożądany efekt :twisted:

przez bvb25 01 kwi 2014, 22:21
a jak u Was z alkoholem podczas zażywania fluoksetyny? Pijecie coś?
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez deader 02 kwi 2014, 08:54
bvb25 napisał(a):a jak u Was z alkoholem podczas zażywania fluoksetyny? Pijecie coś?

Nie, praktycznie nie. Ale nie z obawy przed interakcjami, po prostu... Jakoś przeszła mi całkowicie potrzeba alkoholizacji :P Naprawdę od święta wypijam jakieś piwko z kumplem, a tak to "sucho", nawet win nie zdarza mi się pijać a swego czasu lubiłem wieczorem przed snem strzelić sobie kielicha :)

przez lunatic 02 kwi 2014, 13:17
Jezeli chodzi o poczatkowe dzialanie to jeszcze takiego dziadostwa nie lykalem :pirate:
Po tygodniu napady paniki ktorych od lat nie mialem,nawet Wellbutrin tak nie dzialal poczatkowo

-- 02 kwi 2014, 19:17 --

o co chodzi z tym lekiem? niby taki słaby i długo się musi rozkręcać a daje takie stany lękowe ze szok :pirate:

przez Guzik 03 kwi 2014, 08:22
bvb25 Jedząc fluo nie jestem w stanie wypić więcej niż dwóch piw. Kiedyś tak nie miałam. Jedząc wenlę (z abilify) piłam normalnie, teraz muszę bardzo uważać.

przez Marian_Paździoch 03 kwi 2014, 09:04
Ja wypicie paru łyków słabego drinka podczas leczenia neuroleptykami nie wspominam zbyt dobrze.
Marian_Paździoch

przez Guzik 03 kwi 2014, 09:23
Marian_Paździoch jadłam różne neuroleptyki i tylko na sulpirydzie po wypiciu małego piwa byłam w takim stanie, że ledwo dotarłam do domu :/ Maskara.

przez lunatic 04 kwi 2014, 15:49
Mial ktos tachykardie po fluo na poczatku?

Sortuj wg